Враження про книги від учасників Читацького флешмобу

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем lovikyou, 6 Червень 2016.

  1. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Ця тема для відгуків саме від учасників флешмобу, дуже прошу, пишіть враження, але не розкривайте зміст книги, залишість можливість іншим 100% насолодитись читанням.

    Сам флешмоб тут Читацький флешмоб
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    Я знову тут як тут. Моя наступна книжка з флешмобу Сомерсет Моем "Різдвянні канікули". Цікава книга про відданість і самозречення. А ще про те як один тиждень може змінити погляди на життя усталені роками. І про те що інколи нажаль близькі люди можуть стати розчаруваннямм, а ті кого зневажаємо життєвим прикладом. Дякую за рекомендацію @svoybox.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    "Смак грибної юшки" Оксана Кришталева від @Dominika - з початку року шукала і от вчора нарешті придбала. Силою змусила себе прочитати до 21 сторінки і більше не буду. Не можу. Можливо раніше я б нормально це читала, а зараз від описів дешевих сосисок, згнилої картоплі мене верне. Не йде мені ні мова, ні стиль, ні те, про що написано. Можливо, там далі щось глибоке і цікаве, приємне і корисне, але я вже цього мабуть не дізнаюсь.
     
    Останнє редагування: 19 Жовтень 2017
    • Подобається Подобається x 3
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    "Пан Ібрагім та квіти Корану" Ерік-Емануель Шмітт @Khrystik
    Я завжди думала, що коротка проза, то не моє. Але Ерік-Емануель Шмітт відкриття для мене цього року, його короткі новели та оповідання.
    Щось в них є таке легке і таємниче.
    Хороша книга про дорослішання, з легкою нотою печалі. Підліток Момо тільки робить перші кроки в житті. У дитинстві його кинула мама, а невдаха-батько помер. Пан Ібрагім все змінює в житті хлопчика. Він не засуджує його за походи до повій, за вкрадені у нього ж консерви. Він вчить хлопчика радіти простим речам, дарувати посмішку. Пан Ібрагім відкриває Момо новий світ, в якому любові більше, ніж ненависті, а багатство всередині кожної людини.
     
    • Подобається Подобається x 5
  5. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    "Жінка в білому" Уілкі Колінз від @Burchenyatko
    Не зважаючи на достатньо великий об'єм прочитала досить швидко, хоча спочатку сумнівалась, думала що то жіночий роман. Але згодом зрозуміла що крім історії кохання в творі є ще дуже захоплююча детективна лінія, яка змушувала подумати. І хоча часто можна було передбачити розв'язку певних подій, але все ж було цікаво. Моя оцінка 8 з 10.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    І знову 100% попадання в мої смаки, чудова "Літня книга" Туве Янссон, не читала, а смакувала. Дитяча книга із дорослим змістом. В коротеньких оповіданнях йдеться про дівчинку Софію та її бабусю і про їхнє життя на острові. Книга не з тих, що читаються на одному подисі, мені більше двох місяців пішло на тих декілька сторінок. Дуже дякую за рекомендацію @Dominika
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Masja

    Masja Well-Known Member

    От і я сюди з кількома відгуками....
    "Сахарная королева" Сари Едісон від @Mammy. Така собі добра різдвяна історія про кохання. Досить простий, навіть трохи наївний сюжет, немає довгих описів, але тим не менше книга цікава, читається легко і навіть допомагає розслабитись. Такі історії треба читати в перервах між чимось складним і напруженим.
    "Наївно.Супер" за рекомендацією @Virchuk. Історія про молодого хлопця, який раптово розуміє, що щось в його житті йде не так. Він різко змінює напрямок своїх думок та вчинків. Живе так, як досі ніколи не жив. Прислухається до свого внутрішнього голосу, думає, аналізує. Книга цікава, але для мене спосіб викладу специфічний. Хоч книга невелика, але, певно завдяки монологам, читала її довго.
    "Тореадори з Васюківки", яку запропонувала @MissO - гарна, цікава дитячо-підліткова книга. Веселі, по-дитячому наївні історії, які траплялися з двома друзями - Явою і Павлушею, гарно підняли настрій під час читання. Мені взагалі подобається, як пише Нестайко, тому товстезну книгу "Тореадорів..." прочитала одним махом.
    Дякую всім за рекомендації, продовжую читати:girl_smile:
     
    Останнє редагування: 12 Листопад 2017
    • Подобається Подобається x 8
  8. Wildcat

    Wildcat Well-Known Member

    @MissO дякую за рекомендацію! Прочитала на вихідних "Солодку Дарусю" Марії Матіос. Враження неоднозначні, читалось швидко, книга цікаво написана, історичний сюжет і тяжка історія людського життя. Ставлю оцінку 10 з 10, рекомендую для читання!
     
    • Подобається Подобається x 2
    • мімімі мімімі x 1
  9. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Я з відгуком на книгу "Подарунок" Сесилії Ахерн і я напевно забагато очікувала від неї або після Жадана мені все примітивне. Така собі казочка для дівчат-підлітків про різдвяне чудо з дуже "повчальним" сльозливо-сопливим фіналом. В цьому флешмобі мала дві такі книги, гггггг, щастить. Дякую @Herni за рекомендацію, на жаль, не моє

    Надіслано від мого GT-S7272, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Я прийшла хвости закривати =)))
    Деліріум Лорен Олівер від @Hermi
    Тримало міцно. Чомусь зараз в якихось серйозніших книгах всюди проводжу паралелі з навколишнім світом - отой баранський стан пертись стадом туди, куди сказали, повертати голову тоді, коли казали і мекати коли треба. При цьому бути свято впевненим, що все на краще, суто для власного блага.... Жодного вмикання мозку, чи власної думки дійсно лякає. Ну і історія кохання теж така нічо =))) Взагалі, хотілося продовження, якась мені обрубана здалась історія. Перед тим, як записати це тут в мінуси таки глянула - і вуа-ля, продовження в книги є, ще 2 частии видані :girl_in_dreams:

    Девид Николс Один день від @Vitusja
    Теж мені до "думаючих" втрапив, хоч і роман. Історії кохання бувають різними, і отак можна тупити все життя, і ганатись за вигадими історіями, шукати кращого.... Хоча... Хто ж його знає як могло бути якби таки всім розум одразу давався =). Чомусь після таких романів до мене надходить розуміння, що то не в книгах все так заплутано і насичено, а в житті нецікаво, а навпаки - наші життя набагато заплутанаші за будь-які книжкові історії.

    Джоан Харіс "П'ять четвертинок апельсина" від @Haidee
    Першою мене в книзі вразила дитяча жорстокість. От дійсно, коли тільки на фоні з"являлось згадування про апельсин, мені ту дівчину забити хотілось. ЦЕ перш, але таки не влучне враження. Взагалі кига набагато глибша і перш за все, про визнання своїх помилок. Нехай і минулих, ще дитячих, нехай вже й не таких важливих зараз, але таки помилок. Про справжні почуття, про щирість, про підтримку, про ненависть та про боротьбу.
    ну і отой інший бік війни теж дав своє. Якось за дитинства читала багато про війну, але лише з боку радянської пропаганди :girl_emo:


    Барбара Пим "Замечательные женщины" від Dominika
    Отак після прочитання прикинула, що ото не мала б зараз сім"ї була б з мене прекрасна "замечательная женщина" :girl_crazy:. І вішали б на мене сусіди свої проблеми, а я б прекрасно з ними справлялась показуючи незадоволення хіба собі =). Разом з тим, таки треба мати надзвичайне вміння отак вперто тримати свою лінію життя, незважаючи на отакі сусідські втручання в особистий простір
     
    • Подобається Подобається x 8
  11. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    в останні години 2017го дочитала “Жорстоке небо” Кідрука від @lovikyou і це було щось! Я надзвичайно приємно здивована, що українські письменники пишуть так класно. Роман затягнув з першої ж сторінки і тримав до кінця, в найбільш напружені моменти мені аж руки судомило так стискала книжку. Насмішив мене епізод з туфлями від Антоніо Бьяджі, ну ж чоловік писав))). Однозначно рекомендую до читання, це дещо інше, свіже, що вирізняється і українське.
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Анатомія одного розлучення. Ерве Базен від @Virchuk
    Книга написана давно, але актуальність вона не втратила й сьогодні. Багато типових ситуацій описано: поділ майна, маніпулювання дітьми, помста всіма доступними методами. Жоден герой не викликав співчуття, не знаходила я ні винуватих, ні виправданих. У всіх таких конфліктах, розлученнях, суперечках - винні і дружина, і чоловік. Страждають від цього діти. Виграють тільки адвокати.
    Читалося легко, але не дуже зачепило. Аж надто, на мій погляд, сюжет "утрирований".
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Виправляюсь)))
    "Замок Броуді" Кронін від @Wildcat...Вже прочитавши десь 25% книги, зрозуміла, що читала її дуже давно, коли мені було 18-19 років)). Ну але оскільки нічого не пам'яталось відтоді, то можна сказати, що читала вперше. Загалом то є еталонна класика, і цим все сказано. Хто любить Драйзера, Мопасана, Санд, Флобера - вам сюди. Книга об'ємна, але читається швидко і легко. Якщо коротко - книга про відносини в сім'ї між батьком та дітьми. Про надії, що не справдились і про тягар батьківських амбіцій.
    "Жінка в білому" Колінз від @Burchenyatko...Чесно - я здивована як досі я не прочитала цю книгу. Якщо взяти до уваги, що я прочитала майже усю класику, що "на слуху". Хороша і якісна "дамська" література. Автор поєднав і детектив і романтику. Цікавий прийом - періодично розповідь ведеться від імені різних героїв книги.
    "Луна и грош" Моема @svoybox...Дуже круто і я навіть не можу назвати основної причини чому ця книга так запала мені в душу. Так, це знову хороша якісна класика на всі часи. Розповідь про художника(біографія Гогена) і одвічну боротьбу між внутрішнім генієм і зовнішніми обставинами. Написано дуже смачно, хоч це звісно заслуга перекладу(читала російською). Маю бажання прочитати і інші твори Моема.
    Дуже рекомендую ці три книги для прочитання. І ставлю їм 9 з 10 балів.
    Такс, виходить в мене ще 4 непрочитані. Макса Фрая чесно намагалась двічі почати. Не впевнена, що моє. Ще раз спробую, але...
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    я теж активно дочитую =)
    "Бігун у лабіринті" Дж.Дешнер від @Khrystik
    От прокидаєшся і починаєш життя спочатку - отак, пам"ятаючи хіба ім"я. . Ніби й купа можливостей, можна писати свою книгу з самого початку, на чистих сторінках, але ж й жаль за минулим теж тисне... Ким був? Що робив? Ну і славнозвісне АЛЕ - а коли для нової книги геть обмежені можливості? Коли є умови, які геть обмежують вибір, ставлять рамки, змушують йти не своїм шляхом, а тим, яким дозволено?
    Підлітково, авантюрно, динамічно
     
    • Подобається Подобається x 6
  15. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Марк Твен "Листи з Землі"
    Власне, Марк Твен ніколи не був у списку моїх улюблених письменників. Думала, можливо, зміню свою думку прочитавши щось особливе.
    Певно треба більше ретельно обирати книги, які пропонують.
    "Листи з Землі" - від першої до останньої сторінки сатира на релігію, на віру і на Бога. Абсолютно безглуздо, нітрохи не смішно і навіть не іронічно, тому що перебільшено до абсурду. Нудно і нецікаво, навіть якби я була атеїстом.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Корисно Корисно x 1
  16. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Болеслав Прус "Фараон".
    Дочитую 3 том і вже з впевненістю можу писати свій відгук.
    Монументальний твір за розмахом авторської ідеї.
    Книга розповідає про молодого фараона Рамзеса XIII (персонаж вигаданий), про найважливіші роки його життя - від призначення його намісником престолу до сходження його на трон. Про те, як він намагався думати про народ і зробити життя бідних людей кращим. Про те, як він боровся з кастою жерців. І, звичайно ж, про жінок Про прекрасну і лагідну єврейську дівчину Сарру, про фатальну красуню-фінікіянку Камі, про матір фараона царицю Нікотрісе.
    Книга легко читається незважаючи на свої розміри. Мова дуже проста і плавна, сюжет непередбачуваний, а герої прописані до найдрібніших деталей.
     
    Останнє редагування: 10 Січень 2018
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  17. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я з відгуком про "Королеву пустелі" Дж. Ґовел від @Vitusja Це 100% потрапляння в те, що я люблю. Таку книжку не шкода читати і витрачати на неї свій час. Коротко - це біографія незвичайної жінки, спадкоємиці багатого англійського роду, яка вибрала собі шлях дослідниці і політичного діяча і повністю присвятила життя Близькому Сходу. Я в захваті від самої Ґертруди, але не менше в захваті від її мачухи, яка все життя підтримувала пасербицю попри свої власні переконання. Як на мене, вони обоє однаково неймовірні, хоча мачуха Флоренс в книзі виступає як другорядний пеисонаж.
    Я дізналася дуже багато про Близький Схід. До того не цікавилася цією темою, тепер я розумію, звідки всі ті конфлікти, якф постійно там розгораються і думаю, що кінець їм прийде дуже не скоро. Я вперше дізналася, що Ірак - наступниця Месопотамії, що ця держава починала свою історію як королівство, а величезний вклад в незалежність Іраку зробила саме Ґертруда Белл. Тепер я знаю, чому Аравія називається Саудівською і як вона утворилася. Також цікаво було читати з точки зору автора і через призму Ґертрудиного життя про Першу світову війну і Паризьку мирну конференцію. Я навіть для себе зробила певні припущення, чому деякі європейські країни зараз завуальовано на боці Росії у війні на сході України.
    Одним словом, це дуже-дуже "моя" книжка, але хто не любить суцільного тексту, описів і цитат листів, краще дивитися фільм:)
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. Vitusja

    Vitusja Well-Known Member

    Дівчата, я тут. Прийшла підбирати хвости.
    "Кукла дядюшки Тулли" Шерон Камерон від @Mammy . Цікавий неординарний сюжет. Багато переживань. Ефектні персонажі. Мені сподобалось. Хоча сама розповідь не проста психологічно, читалось досить легко. Оцінюю десь на 8.
    Ізабель Альєнде "Дом духов" від @Haidee. Це те що мені треба було. Історія кількох поколінь однієї сім'ї, на історичному тлі. Але історичних моментів не надто багато. Ця книга вимагала вже більшої уваги і зосередженості, через значну кількість цікавих і захоплюючих деталей. Якщо говорити про головну думку то підійде приказка "Як гукнеш так і відгукнеться". 9 з 10.
    Шлинк "Чтец" від @MissO Тут враження двояке. Сама історія цікава, але стиль мені не дуже сподобався. Я люблю занурюватись у твір. А тут я була ніби ззовні. Не зачіпало. Я як і автор не можу визначитись у своєму ставленні до героїні, але схиляюсь до негативного (не люблю слабких персонажів).
    Хоч я б дуже хотіла дочитати книгу Шеріл Стрейд "Дика" від @VikiTiki , бо фрагмент для ознайомлення мені сподобався, але не можу знайти повного електронного варіанту. Тому, мабуть, відмовлюсь.
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Починаю закривати борги.
    Отже, закінчила щойно читати Люсі-Мод Монтгомері "Енн із зелених дахів" від @Masja. Я в шоці, що не прочитала її раніше і не бачила екранізації. Враження книга справила лише позитивні. Поки читала, то відчувала аж якусь печаль, що ця книга не потрапила мені в руки, коли я сама була віку Енн. Там так багато "магії", але не в плані чарів, а в плані того, як яскраво можна уявити собі все, про що йдеться в книзі. Спочатку важко було звикнути до красномовних монологів-думок головної героїні, навіть для мене було забагато слів. Але такою вже була Енн - багатослівною, кмітливою і дуже милою. Сюжет переповідати не буду, але скажу, що історія зворушлива і цікава. Хочу подякувати @Masja за чудову рекомендацію! Однозначно перечитаю книгу ще раз, коли підросте доня. Раджу всім, хто ще не читав.
     
    • Подобається Подобається x 6
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  20. Masja

    Masja Well-Known Member

     
  21. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member


    Довго я збиралась з думками і лиш наприкінці року купила і почала читати "Елегантну їжачиху" за рекомендацією @Haidee
    Спершу мені трохи важко йшло (може переклад такий, хоч дуже люблю Євгеню Кононенко, а читалось важко), але вже ближче до середини я прониклась книгою. Бути інтелегентом, не значить, що ти маєш мати дипломи вищих навчальних закладів, і навпаки, можна маючи доступ до найкращих знань залишатись обмеженим. Гарна книга, з непередбачуваним кінцем, і якби це була реальна історія, то я б сказала, що це психосоматика)

    І тішило те, що головна героїня не молода, не красуня (як зазвичай буває в романах), не приторна книга, а навпаки така життєва, реалістична історія. Коли розумієш, що головне не обгортка, а те що всередині (це я про людину, не книжку, якщо що).

    А ще пишу і боюсь бути посередністю, яка так засуджується в книжці!
    Ставлю 5 з 5!
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1