Все про кір

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Зорянівонька, 9 Лютий 2019.

  1. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    В нас майже епідемія, а такої теми нема :girl_crazy:
    Пропоную обговорити тут цю хворобу, щоб інші знали чого чекати.
    Отже, мої діти відхворіли, всі. Першого скосило середнього. Почалося з проявів Ацетонемічного синдрому, який деколи в нас буває - запах ацетону, вночі температура, потім сопельки. На 4 день почалася висипка. Температура доходила до 40,5 але збивалася. Малюк лежав, переносив непогано, але з інтоксикацією не справився. Коли вже висипало повністю і мало стати легше - температура не падала. Ми викликали швидку і малого взяли в лікарню. Там прокапали і за день стало суттєво краще. За 3 дні приїхав додому майже здоровий, потім ще тиждень температура трималася 37,3 і трохи слабість.
    Тоді захворій старший. Початок - температура, кашель. На 4 день - початок висипки. Температура до 40 не піднімалася, справилися вдома. Але мучив кашель, біль по тілу і сильна слабість.
    Мала наразі перенесла найлегше. Температура 38,5, одну добу як висипало 39 і дуже марудна, не могла спати і їсти. Потім зразу легше, але має ще сопельки і дуже захрипла, навіть плакати не може. Надіюся, швидко мине.
    Очі у всіх були підпухлі і була світобоязнь під час висипання.
    З ліків - багаааато пити. Також бажано аскорутин (в хлопців обох кров з носа текла коли сильно видували), кальцій. І щось від алергії.
    Про кашель - лікарі кажуть, що така висипка як по тілу йде по всіх слизових, тому такий кашель від подразнення. Ми трохи зупиняли Синекодом, смоктали Ісла Моос.
    Щеплення не було. Чи не шкодую що не робиила - не знаю, було реально важко коли троє одночасно були слабі. І бачу ще якийсь час будуть відходити від того. Ну і місяць вилетів з життя, пропуски школи ітд. Але тепер маємо з тим спокій. Ну і лікарі швидкої казали, що возять наполовину щеплених-нещеплених, тому не факт що ці щеплення працюють.
    Всім здоров"я!
     
    • Інформативно Інформативно x 8
    • Подобається Подобається x 6
    • Корисно Корисно x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  2. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Племінники хворіли. Лікування симптоматичне. Але зі спільного.
    Багато пити; кашель спочатку зупиняли синекодом та при потребі Пульмікорт ( хто схильний до сухих кашлів, крупів).
    Обов’язково аевіт або дрібним риб’ячий жир ( необхідне поповнення вітамінів а та е)
    Коли починає обсипати- бетаргін, атоксил , хто що п’є .
    Решта по ситуації.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • Корисно Корисно x 1
  3. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном


    @Зорянівонька дякую, що ділитесь. Маєте спокій. Набирайтесь всі сил.
     
    • Смішно Смішно x 1
  4. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Мої кузини четверо хворі з однієї сім'ї. Не щеплені. Вік: 1 р., 4,5 р., 7,5 р., 12 р. Найлегше переносить найменша, найгірше (Т найвища, погано збивалась, почувалася найслабше) найстарша. В двох середніх пройшло все разом з Т і висипкою за тиждень. Точно зі школи принесли. Дуже багато хворих в класах, але карантин - ні, не чули.
    В лікарні ніхто не лежав, минулось вдома все.
    Лікарі радили їм вживати внутрішньо вітамін А і вітамін Е (і для профілактики ще старшим дітям, які поки не захворіли).

    Я спілкувалась з сімейною своєю. Не маю в чому її підозрювати (щодо брехні та подібного), то казала, що з усіх її хворих всі нещеплені і один підліток щеплений, переносять більш-менш, нікого в лікарню не відправляла.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @Зорянівонька щеплення не дає гарантіі того, що дитина не заразиться. це хибна думка. Просто якби щеплення було мм, таке більше загальне, то тоді би той кір так не поширювався. Тому те, що зараз так усі потішаються , що хворіють і щеплені для мене є дивним..
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 1
  6. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Те саме моя сімейна розказувала, а серед моїх знайомих ВСІ хто зараз хворі чи недавно відхворів нещеплені. Частина реально шкодує що не зробила щеплення...
    Ну і не забуваймо про віддалені ускладнення від кору, і дуже сильно знижений імунітет на довгий період.
    --- дописи об"єднано, 9 Лютий 2019 ---
    Та бо більшість тих щеплених насправді "щеплені" лише в картці.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 2
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Я з усього кола людей, що знаю(близько/далеко і на фоні отих розмов про кір усюди) ,лише одну знаю,що малювала щеплення. Але зараз написала відмову. Тому, про більшість, то навряд.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
  9. flame

    flame невгамовний експериментатор

    О, я чула вчора по радіо, що на наступний тиждень по школах будуть роздавати бланки батькам на згоду щепити дитину і проводити масове щеплення.
    Моя коліжанка сказала, що як донька принесе той бланк згоди, то - підпише.
    В мене теж багато діток знайомих перехворіли кіром.
    І я в дитинстві, не щеплена, як тільки в садок пішла, мала: і кір і краснуху і скарлатину і вітрянку і свинку і ще купу всього. :facepalm: Бідна моя мама, як вона то все пережила.:connie_pull-pigtail
     
  10. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Пропоную в цій темі не мірятися кількістю і наявністю/відсутністю щеплень. Ібо мене особисто дістало і є окрема тема. @Orman ти як кажеш? Бо я можу хіба потерти дописи, а ти ще й штрафні нарахувати;)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Смішно Смішно x 1
  11. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

     
  12. Moonlight

    Moonlight Well-Known Member

    Мої відхворіли. Меншому вернула ГВ (3,5 роки, 3 дні як відлучила). Хворів важче, відходив довше, багато спав, вдень по 5 годин біля грудей і вночі 12 годин. Дуже напухли очі, не міг відкривати після сну. Загалом важких було 3 дні висипу. Сипало дуже, після кору пив антибіотик, бо до хвороби мав нежить, аденоїди і ті соплі дали дуже глибокий і мокрий кашель, буквально за 1 день після висипу.
    Старший 6,6 років, хворів значно легше, температура була поза 40 тільки півтори доби, коли сипало. Обійшовся без а/б.
    Обом давала Смарт Омега з віт А, питний Магній, Нурофен і багато пити.
    Нам дуже пощастило з лікарем з Веселки, сама я б не справилася.
     
  13. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

     
  14. Moonlight

    Moonlight Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 2
  15. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Кір.
    До появи перших температур, нежитю 8-12 днів, до висипки 7-18 днів.
    Висока гарячка 39-40 градусів протягом часу висипу в середньому 3-4 дні, сухий кашель, який може зберігатися до 2 тижнів, риніт, кон'юктивіт.
    Плями бєльського-копліка з'являються до появи висипу на шкіри, це сіряеньки плямки в роті. Можуть протриматися від кількох годин перед висипом до 2 днів після висипу. Відсутність не скасовує можливості кору.
    Висипання починаються з лиця - вуха, чоло, щоки, не зачіпають волосяинсту частину. І йдуть до ніг. Це триває від 3 до 6 днів.
    Можлива діарея. Диференціюють від коаснухи і скарлатини за характером та поступовістю висипу.
    З лікування - симптоматичне, жарознижуючі, затемнена кімната, відпочинок, відповідна гідратація, додаткове вживання вітаміну А, при смльному нежиті судинозвужуючі, при кашлі муколітики.
    Згідно протоколу еір легкого і середнього ступеню лікується вдома. Обовязковій госпіталізації підлягають діти до 1 року, з ускладненнями та з важким перебігом.
    При ускладненнях за потреби вживаються антибіотики.

    Ми відхворіли з морською сіллю, узваром і рибячим жиром в обнімку на високих температурах + висип генерельний відбувся в межах кількох годин. Після того ще вітрянкою хворіли, кожен очікувано стосовно легкості перебігу.
    мала переносила важче і кір і вітрянку в силу своїх особливостей. Обидва рази жила на грудному молоці.

    Без ускладнень.

    Без протикашльового, від нежиті і тд, все замінили ванни з сіллю. В принципі, як при вітрянці з содою.

    Рекомендація лікаря - їхати в інфекційну при обезводненні, тобто коли є ацетон або сухий язик.
     
  16. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Скажіть будь ласка, я десь читала про те,що є два види/дві формули(як?) вітаміну А. При корі треба якусь одну з них. Так є, чи ні? Який саме Ви давали?
     
  17. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Знайшла в Вікі))
    Є ретинол ацетат і ретинол пальмітат. При корі -ретинол ацетат. Якось так зрозуміла).
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    є вітамін А- рослинний-типу з моркви. чорниці. спіруліни. а є тваринний- риб)ячий жир. жовтки яєць і тд
     
  19. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    І ми відхворіли в грудні.
    Досить так дивно. Оскільки в малого проблеми з нирками, як тільки в класі був випадок кору, то ми забрали малого з школи на певний час за порадою лікаря.
    Останній день в школі 9 листопада, а 1 грудня різко температура. Я навіть подумати про кір не могла, бо якраз недавно минув 21 день. Де він його підчепив для мене досі загадка. Бо людині місця оминали весь той період.
    В цей час хіба в під'їзді 3 дітей хворіло.
    Температура піднімалась 1-2 рази на добу до 38.8. На 3 день плями Копліка, як на картинці. Висип на
    а 5 день.
    Лікування в стаціонарі через нирки. Найгірше було на 2 день висипу. Сил не мав навіть голову підняти.
    Вдома вже почався отит. Але досить швидко пролікуватися краплями.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @Leditanya а які проблеми з нирками? Чому хворіти кором було для нього небезпечніше? Питаю для себе, бо в малого теж нюанси з ниркою