Харчування малюків

Харчування годуючих мам

Posted by Тим22 on 15 Лютий 2008 відповідей - 3.565
Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
 1. Тим22

  Тим22 Well-Known Member

  АПД.
  РАЦІОН ГОДУЮЧОЇ МАМИ

  Довелось написати цей пост. Я не педіатр, не консультант з грудного вигодовування, я всього лиш двічі мама, нутріціолог та жіночий тренер. Я переговорила з багатьма європейськими педіатрами та консультантами з ГВ. В цій статті я опишу те, що дізналась від спеціалістів та з німецьких наукових статей, в чому переконалась на власному досвіді. Я буду вдячна, якщо ви прочитаєте уважно всі пункти та поділитесь даним постом з друзями.
  Я не знаю чому в Росії культивуються міфи на рахунок грудного вигодовування та раціону годуючої мами. Звідки молоді мами беруть, не підтверджену науково, інформацію про залежність газоутворення в грудничків від харчування мами? Як і в питаннях фізичної активності під час вагітності, в Росії, на жаль, до сьогодні 19-те століття. Особливо мені подобається, коли мамочки з піною біля рота намагаються переконати профільного спеціаліста (зараз я про себе та тренування під час вагітності), що він не правий. А чому не правий? Тому, що «тьотя Люся сказала».
  Дорогі годуючі матусі, запам’ятайте раз і назавжди: ГРУДНЕ МОЛОКО НЕ ВПЛИВАЄ НІ НА КОЛІКИ, НІ НА ГАЗИКИ (що не одне і те саме).
  Наперекір переконанню більшості молодих мам і рекомендаціям деяких лікарів, грудне вигодовування не потребує дотримання строгої дієти зі сторони мами, яка годує. В Європі взагалі немає такого поняття, як «дієта годуючої матері». Я була щиро здивована, коли на моє запитання, що можна їсти в період ГВ (коли я була вагітна старшою дочкою), моя патронажна сестра витріщила очі і запитала чи є у мене непереносимість певних продуктів або харчова алергія. Тоді я вирішила, що необхідно вивчити питання уважніше та стала шукати інформацію та консультуватись з спеціалістами, в тому числі і з ГВ (не нехтуйте їх порадами! Вони реально цінні консультанти і якщо у вас є проблеми з ГВ – біжіть до них). Отже, я дізналась (про що знають у всьому світі, але не в країнах пострадянського простору):

  ПОТРІБНО БАГАТО ЇСТИ
  Це міф, як і те, що багато їсти потрібно під час вагітності. Їсти потрібно не багато, а різноманітно! Затрати калорій на ГВ приблизно рівні 300-400 калорій, все, що ви з’їдаєте більше цієї цифри, потрапляє на ваші стегна, а не в молоко. Раціон годуючої мами повинен бути максимально наближеним до раціону здорової людини, яка веде здоровий спосіб життя.

  АЛЕРГІЯ ТА ГАЗИКИ У ДИТИНИ НА ГВ
  По-перше, часто плутають два поняття: алергія та харчова непереносимість, це різні речі. В одному випадку – це системне захворювання з спадковим фактором, в іншому – це наслідок неадекватного годування: часта зміна грудей, допоювання та догодовування. Причину харчової нетолерантності у вигляді здуття живота, зміни вигляду калу, дизбіозу та дерматитів потрібно шукати в першу чергу в способі годування грудьми, а не в продуктах, які споживає мама. В третьому випадку алергія – наслідок інфікування молока матері – це вже не харчова, а бактеріальна алергія, вона не лікується корекцією харчування.
  Самі по собі продукти харчування, які споживає мама, про які вона точно знає, що добре їх переносить, не можуть стати агресивними для дитини, в продукту не існує шляхів через які він стає агресором в молоці матері. Проте негативна реакція мами на продукт відобразиться на дитині у вигляді харчової непереносимості.

  Фактори, які сприяють розвитку харчової сенсибілізації (алергізації) в дітей:
  • спадкова схильність;
  • шлунково-кишкова патологія в матері, яка приводить до проникності кишкового бар’єру, в наслідок чого харчові алергени, які циркулюють в крові матері, попадають через плаценту до дитини в період його внутрішньоутробного розвитку
  • пізнє прикладання до грудей після пологів
  • догодовування сумішами в перші дні життя
  • догодовування сумішами в 2—3-місячному віці при підозрі на гіпогалактію (нехватку молока)
  • вживання мамами, які схильні до алергії, високоалергенних продуктів в великих кількостях (недотримання гіпосенсибілізованої дієти)
  • важливе значення має дотримання батьком майбутньої дитини дієти, якщо він алергік або схильний до алергії
  • вживання мамою великої кількості консервантів та барвників, які сильно подразнюють оболонку шлунково-кишкового тракту і підвищують всмоктування алергенних речовин в кров
  • різноманітні продукти харчування можуть змінювати колір та консистенцію калу дитини, якщо в них є речовини, які здатні проникати з кров’ю в грудне молоко.
  До потенційно небезпечних продуктів відносяться алкоголь та кофеїн в надмірних дозах. Для алкоголю – більше 1 проміле в день (це 1 бокал вина або 1 пляшка пива). Для кофеїну – більше 200мг в день (це приблизно 2 чашки кави).

  ПОТРІБНО БАГАТО ПИТИ
  Чи насправді чай з молоком сприяє збільшенню вироблення молока? Це один з «улюблених» міфів мам, що годують грудьми. Але давайте розберемось, що впливає на кількість молока. В організмі жінки, яка годує, молоко утворюється не з випитого молока, а з крові та лімфи під дією гормону пролактину. Тобто, кількість молока регулюється не кількістю рідини в шлунку, а гормонами в гіпофізі. Кількість останнього, в основному, залежить від того, як часто та правильно дитина смокче груди та від наявності достатнього числа денних та нічних годувань. Відповідно, чай з молоком тут участі не бере. Тим не менше, багатьом мамам «чарівний напій» справді допоміг. Як таке можливо? Справа в тому, що дитина не може отримувати достатньо молока з грудей під час смоктання. В цьому їй допомагає гормон окситоцин, який скорочує м’язеві клітини навколо молочної залози та протоків. Це призводить до збільшення виділення (а не утворення) молока з грудей. При цьому мами відчувають розпирання, поколювання, потепління в грудях та іноді підтікання молока через сосок.

  Існує одна хитрість, при подразнені приємно гарячим напоєм рецепторів язика, посилюється виділення окситоцину. Це і спостерігається при питті чаю з молоком. Але такий самий ефект можна отримати завдяки будь-якій іншій рідині з такою самою температурою.

  Також існує міф про те, що кількість рідини, яку вживає мама, впливає на об’єм молока яке утворюється. Збільшення кількості рідини, яку вживає мама не впливає на збільшення кількості молока. А от забагато випитої рідини дає навантаження на нирки, а для організму це фактор стресу, а будь-який стрес блокує вивід гормонів, які необхідні для лактації.
  Виходить все навпаки – надмірне вживання рідини може призвести до зниження вироблення молока, аналогічно і спрага створює дискомфорт, заважає розслабленню та блокує виділення гормонів.
  Тому раціонально вживати таку кількість рідини, яку потребує організм і пити стільки, скільки хочеться, а не через силу та не обмежувати себе в прийомі рідини.

  НЕБЕЗПЕЧНІ ПРОДУКТИ
  В грудному молоці міститься максимальна кількість антитіл до всіх видів агресивних елементів, які людина може отримати за все життя. Речовини, які потрапляють через грудне молоко, формують стійку харчову толерантність – здатність засвоювати будь-які продукти. Виключити з раціону певні продукти означає позбавити дитину можливості сформувати свій власний захист від шкідливих факторів навколишнього середовища, включно з алергенами. «Антиалергенна дієта» без показів зі сторони мами – шлях до того, що в майбутньому дитина може мати алергічні реакції.
  Профілактику алергії може забезпечити виключно грудне вигодовування до 6 місяців, а також введення прикорму по принципу педагогічного прикорму, коли продукти харчування мами, та ті які використовуються для прикорму будуть ідентичними, тоді організм зможе сам розпізнати алерген та утворювати на нього необхідні антитіла. Годуючій мамі необхідно прислухатись до функціонування її власного організму, атопічний дерматит може починатись в тих дітей, чиї мами самі погано засвоюють певні продукти харчування, але продовжують їх вживати.
  Основний принцип правильного харчування під час грудного вигодовування – це якомога менше обмежень! Найчастіше, для здоров’я матері та дитини шкідливі саме обмеження раціону, а не його різноманітність.

  Під час грудного вигодовування немає жодної необхідності дотримуватись строгої дієти та їсти пісну їжу. Навпаки, різноманітне харчування піде на користь малюку, оскільки завдяки цьому малюк зможе познайомитись з різними смаками та запахами (які переходять в молоко) ще задовго до того, як він навчиться сам тримати ложечку. Дякуючи збалансованому харчуванню в період годування грудьми, ви зможете закласти основу для наступних харчових уподобань дитини. Медичні дослідження довели, що в міру дорослішання, дитина надає перевагу саме тим продуктам, які її мама вживала під час вагітності та годування грудьми. З іншої сторони, діти, матері яких під час вагітності та годування грудьми вживали в основному пісну їжу, стають досить норовливими в їжі та часто відмовляються від здорових продуктів з сильним смаком та запахом (наприклад, овочі, зелень). Тому ви можете скористатись періодом грудного вигодовування та сформувати свій раціон таким чином, щоб позитивно впливати на майбутні смаки вашої дитини. Тим паче, вживаючи в період годування грудьми різноманітну їжу, ви допоможете вашій дитині простіше перейти на тверду їжу, яка відрізняється великим різноманіттям харчових відтінків. Діти, які до 6 місяців отримували лише грудне молоко, як правило, набагато легше звикають до твердої їжі, в порівнянні з їх однолітками, які були на сумішах та звикли до їх одноманітного смаку.

  З обома дочками я НЕ дотримувалася ніякої дієти . У моєму раціоні були присутні і овочі , і фрукти , і риба . У нас не було ані колік , ані газиків, ані криків по три години. Не знаю, чи вплинуло моє харчування на смакові переваги Арджуни, але вона дуже любить овочі в будь-якому вигляді (в період ГВ я їла багато броколі, шпинату, капусти, огірків і моркви) .

  Я буду дуже вдячна , якщо цю статтю ви збережете собі!

  Автор - Аліона Хільт.
  Переклад з рос. І.Пащенко
  ***********************************************************************************
  Ситуация, невестка с внуком живет у своей мамы+бабушка, тому шо у нас ремонт. Дитю меньше месяца. У пацана появился диатез, жена считает что не правильно кормят маму, всякими яйцами куриными и другой гадостью. Посоветуйте чем кормить маму
   
  Останнє редагування модератором: 29 Березень 2016
  • Подобається Подобається x 2
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
 2. Toyvo

  Toyvo Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  Хм... у меня тоже был диатез где-то до 3-х лет, что мама ела в период кормления меня не знаю, а меня кормили строго - бульон из кролика или очень молодой телятинки. Никаких яиц, цитрусовых, очень сладкого и очень соленого... И еще - срочно к врачу, он расскажет что надо.
   
  • Подобається Подобається x 1
 3. Росинка

  Росинка Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  Исключите из меню мамы сильные алергенны такие как шоколад,цитрусовые. Всяческие майонезы,кетчупы и т.д. тоже есть не стоит. Лучше всего кушать каши, овощи приготовленые на пару(поменьше красного цвета,побольше зеленых) и отварное мясо.
   
  • Подобається Подобається x 3
 4. vanilia

  vanilia Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  В перші дні після родів їла тільки сухарики, каші, картопля, мясо... НІякого солодкого і т.п.
   
 5. Маруся-мама

  Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  Тю... а новоспечена мама хвора чи як?
  Мене перші дні годували в лікарні всім чим душа забажає, правда цитрусових не давали і сухофруктів типу чорнослив чи сливовий сік а також бобових, ну аби не здуло дітя. Трускавок також не бажано.
  Діатез від яєць? Хіба сирих
   
  • Подобається Подобається x 2
 6. Росинка

  Росинка Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  невідомо якої якості ті яйця.В нас же ніхто нічо не контролює нормально.Де ті кури росли та що їли хто зна?..
   
  • Подобається Подобається x 2
 7. Toyvo

  Toyvo Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  Навіть від крема білкового був страшний діатез, все одно які яйця домашні чи магазинні... Я й зараз не дуже їх їм
   
  • Подобається Подобається x 1
 8. Маруся-мама

  Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  Ну мо і ваша правда. Бо ми купуємо яйця курей які мали право вільно бігати по-дворі :D, то їх мій чоловік сирими п*є :D:D:D
   
  • Подобається Подобається x 1
 9. vanilia

  vanilia Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  Так яйця тому і рекомендують вводити в прикорм діткам не раніше 9 місяців, бо вони важкі і алергенні. Тому і з самого початку і мамі кормлячій краще не дуже яйця їсти.
  Принаймні, так мені лікар пояснила.
   
  • Подобається Подобається x 1
 10. Маруся-мама

  Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  Тут напрошується кавалок...
  -Їжте куме легке!
  -Дякую! Ковбаса також не тяжка.
   
  • Подобається Подобається x 5
  • Зе бест! Зе бест! x 1
 11. Drimka

  Drimka Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  Почитайте тут http://www.semya.org.ua/faq.php?category=13
   
  • Подобається Подобається x 1
 12. Тим22

  Тим22 Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  У мамы здоровье железное, вот меня интересует насчет лимонов, как на малыше отражается
   
 13. Гелена

  Гелена Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  хм... я от часто їм яєшню і кожного дня одну-дві, а то й три апельсини
  в дитини діатезу нема
  тільки раз недавно мав якісь червоні плямки, але вони за день пройшли, я не можу згадати, що я тоді їла, щоб більше не їсти
  а яйця і цитрусові нам не шкодять :)

  Додано через 2 хвилини
  ну скибка в чай певно не зашкодить, а цілий їсти не варто :)
  єдине, в чому я впевнена, то це в тому, що все індивідуально
   
  • Подобається Подобається x 1
 14. Маруся-мама

  Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  А вот лимонов не желательно... хотя... витамин вроде
   
 15. Росинка

  Росинка Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  У меня малую сыпануло сразу на дольку лимона,которую я сьела ,когда ей было 3 месяца.Зато шоколад я могу есть сколько угодно и все нормально. Слышала страшные истории,когда дети имели алергию почти на все.Так что все очень индивидуально.
   
  • Подобається Подобається x 1
 16. Toyvo

  Toyvo Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  Це майже про мене
   
  • Подобається Подобається x 1
 17. Zoryanazirka

  Zoryanazirka Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  А я їм все. Тільки народила малого ( в 5-40 ранку) відразу ТАК ЗАХОТІЛОСЯ ЇСТИ! До лікарняного сніданку далеко і мій чоловік погнав додому за вівсянкою з полуничним варенням :) І булочок з маком подорозі прихватив. З цього почалося моє всеїдження. Тим більше в мене ТАКИЙ апетит проявився, можна сказати ЖОР. Малечі т-т-т нічого.

  Додано через 1 хвилину
  Як малому було 8 тижнів мама сама принесла трускавки з базару і сказала я їла все і вам нічого небуло, і ти можеш їсти. І вона була права.
   
  • Подобається Подобається x 4
 18. Nata

  Nata Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  І я їм все, в розумних межах, звісно. Слухаю свою мудру бабусю і поки що нічого малому не зашкодило.
   
  • Подобається Подобається x 2
 19. Наталочка

  Наталочка Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  Якщо діти не схильні до алергіїї то звичайно можна їсти все. А в мене малий алергік, то мені лікар написав список , чого не можна їсти. Це цитрусові, шоколад, яйця , мясні бульйони, червоні фрукти і ягоди, морепродукти, куряче мясо, ну і звичайно спеціями і соусами не захоплюватись. То я їла тільки пісні зупки, відврне мясо і овочі, кашки, сир і печиво Марія. тепер ми вже ту алергію вилікували, хоч так і не виявили на що вона була, то я вже їм все потроху. Поки що висипок немає. Сподіваюсь що вже не буде. Бо дуже тяжко буде знов до такого раціону вертатись.
   
  • Подобається Подобається x 1
 20. Straniera

  Straniera Well-Known Member

  Відповідь: Чем кормить кормящую мать

  а до речі, як виявити, на що алергія? Це тре спеціальний аналіз здавати, матері чи дитині? Бо в нас зараз теж страшний діатез десь більше місяця тримається, якраз після свят то все. тепер і не виявиш на що, бо за столом я все підряд їла (дорвалася -тепер маю кару). Я вже і хлористий кальцій попила, і дитині діазолін давали. Не допомагає. певно тре буде до дерматолога везти.
   
Статус теми:
Закрита.