Хатинка в горах, опитування

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем phobika, 12 Березень 2012.

  1. phobika

    phobika Well-Known Member

    Вітання всім!

    Маю ідею, але щоб переконатися в її доцільності проводжу опитування. Для мене важливо почути вашу думку, отож висловлюйтесь.

    Уявіть собі, маленьку непримітну хатку, десь у самому серці Карпат. Там не часто ходять туристи, більшість людей навіть не здогадуються, що в тій місцинці взагалі існує життя. До села заїде не кожна машина – сталеві псевдоконі не витримують такої краси.

    Так ось, ця хатинка – лише для людей, які дійсно хочуть відпочити. Від міста, цивілізації, звичайного гамірного «відпочинку», що його пропонують на протоптаних туристичних маршрутах.

    Ця хатка наповнена не музейними експонатами, а дійсно старими речами, якими користувалися у 60-х роках. Там немає претензійних елементів інтер’єру – навіщо дратувати око на відпочинку? Теж немає газу та водопроводу, зате є нарубані дрова та найчистіша в світі вода у колодязі. Звичні зручності перетворяться на екзотику – туалет надворі, а ванна – у тазі. Їжу зварити можна у печі, гоститися доведеться з глиняного посуду. За бажання, влітку можна заночувати на сіновалі, на свіжому запашному сіні під зорями.

    Занять на щодень вам вистачить: в першу чергу, доведеться подбати про свій побут. А ще ж є річка та неходжені гори просто за вашим вікном, ліси повні ягід та грибів, і найсучасніше – сільська дискотека, яка від вас буде приблизно через три гори. Добродушні сусіди пригостять молоком та дозволять покататися на їхніх конях.

    Такий собі райський куточок в Карпатах. Але без пальм, які малюють на буклетах заморських курортів, а зі святим спокоєм, яким тішилися наші прародичі.

    Чи варта така ідея свого втілення? Що вам в ній подобається/не подобається? Скільки готові ви заплатити за такий відпочинок? Можливо, маєте якісь зауваження та пропозиції?

    Буду дуже вдячна за кожен допис!

    [​IMG]
     
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

  3. zabawa

    zabawa Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Напишу перша. Можливо, навіть 100%, знайдуться любителі такого, і будуть в захваті від ідеї... Але я особисто не змогла б без мінімальних умов, тобто води з крана (+колодязь на вулиці - супер), газу(дрова і вогнище додатково - добре) і тп. Скільки б заплатила? думаю, скільки б сказали, тому що хто створює таке - не поставить захмарної ціни. Загалом ідея цікава, думаю знайде своїх прихильників.
     
  4. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Я в Дорі таку раз орендувала кілька років тому. Не зовсім з таким начинням, як Ви описуєте, але побут справді сама влаштовувала (все було - і дрова, і мангали, та кафе, щоб поїсти в окрузі не було взагалі, сам собі режисер). Проте, газ там був, вода (джерельна) подавалася насосами, бойлер каналізація теж насосна. На подвір"ї був невеличкий гірський потічок, що приємно мене вразило. Ціна не захмарна - 500 грн за увесь котетж на 7 ліжко-місць (диван в прихожій на 2 поверсі, 2 кімнати з двоспальними ліжками, 1 - з двома односпальними). Наявні такі дрібниці, як свічки, сірники, сіль-цукор-приправи, різний посуд - все, як вдома, це додавало комфорту. Плюс абсолютна відсутність людей. З приємністю згадую, одним словом.
     
  5. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    В принципі, ідея еко-туризму не нова, але в нас поки не дуже застосовувана. Я б може і пожила там кілька днів, але за умови, що в хаті не буде чутно сирістю. Оскільки, якщо довго в ній ніхто не проживав і не палив, то і "запашне" сіно буде добре тхнути вогкістю. Те саме стосується і сухої (!!!) чистої постелі. Все таки це туризм, а не просто "знайшли хату де довго ніхто не жив".


    цим не так вже і наїстись можна. До того ж мало хто добре розбирається в "запашних" грибах. Елементарний запас харчів буде в хаті? Або хоча б треба подбати про те, щоб люди могли закупити з собою продукти. Бо голодний турист-злий турист. Це еко-тур, а не шоу на виживання.
    І все таки варто подбати про засоби комунікації не лише через три гори, бо раптом люди не розрахують своїх можливостей утриматись від комфорту, чи в процесі "дбання про добробут" щось трапиться. Я не кажу, що це має бути телефон, щоб триндякати з коліжанками і розказувати як тут добре, можна обійтись кнопкою виклику рятувальників.
    Якщо таки подбати про певні необхідні заходи безпеки та чистоти, то дуже навіть хороша ідея.
     
  6. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    як на мене - дуже гарна ідея, але справді потрібна конкретизація. наприклад:
    * запас харчів у хаті хоча б мінімальний (крупи, картопля, овочі і т.д., що не псується)
    * лише піч? чи можлива плита? бо у печі, я з першого разу не справлюсь (давно то було), а от наявність плити (не газової) - було б добре
    * якщо літом, то можна організувати хоча б літній душ на дворі
    * можливо, все-таки, туристів привабить наявність окремої кімнатки під ванну хоча б з подачею гарячої води - це все можна заховати, щоб не псувати загального вигляду "старої хатки" (туалет на дворі літом - не проблема)
    * як вже було сказано - не має бути волого!
    * і оскільки "зручності" не всі присутні, то ціна не має бути великою (не можу сказати скільки, навіть приблизно цін не знаю)
    * ще можна курочок завести))) за бажанням дати туристам зерна, щоб їх підгодовували, а яйця використовували на власні потреби)))
    * п.с. і побіліть хатку)))
     
  7. phobika

    phobika Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Дякую за допис.

    Звичайно, що свіжа постіль, запас продуктів, медикаментів, зв'язок (в тому числі і екстренний з рятувальниками), чистота, доїзд до села і все необхідне буде забезпечене. Це ж туризм, а не тур на виживання))) Просто хочеться, щоб місце відрізнялося від більшості тишею, недоторканою природою, чистою водою і можливістю забути повністю на кілька днів про роботу і домашні клопоти.

    Хочу підкреслити, що ідея на стадії планування. Тому зараз опитую людей, щоб визначити, чи доцільно взагалі щось починати. Хочу також врахувати думки і побажання потенційних клієнтів :girl_smile:
     
  8. Ritamadonna

    Ritamadonna Member

  9. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Мені ідея подобається, а умови - не дуже) Тобто, відсутність людей навколо - гуд, відсутність будь-чого іншого - вері бед)) Я би із задоволенням пожила в такій хатинці, але з повним набором комфорту)
     
  10. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Дуже гарна ідея і звичайно варто розпочинати. Спокій, тишина, мало туристів, природа, гори, можливість самому приготувати їжу :girl_in_dreams: Але питання: а де зберігати зварений борщ, холодильник ?
    Трохи відлякує відсутність гарячої води, можливості прийняти душ... Туалет надворі :girl_sad:
    Підтримую! Якщо ціна буде невисока, до 100 грн будиночок, думаю, ваша оселя небуде пустувати.
    Для багатьох така ціна на жаль захмарна. Середня зарплата, мені здається, 2 000 - 3 000 грн. Можливо, коли разом відпочивають пару сімей, це фінансово легше, але це вже не такий відпочинок, про який мріється, тиша, спокій.
    Дуже добре, коли будиночок здається тільки одній сім'ї, а не в одній кімнаті одні люди, в іншій - інші, то вже не повноцінний відпочинок.
    І це дуже добре, коли є можливість купувати у господарів чи сусідів молоко, сметану, сир.
     
  11. Sharm

    Sharm New Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Не в образу Автору, але я б нізащо не хотіла провести свою відпустку в такій хатині (сказати "відпочивати" в такій хатині язик не повертається). З малою дитиною я щодня прибираю, готую, перу, прасую, ходжу за продуктами і т.д і робити це ще й на відпочинку (ходити кудись за водою, вигадувати як помити дитину, привести до ладу забацькані речі і т.д) - це вище моїх сил... якщо припустити що я хотіла б відпочити 10 дів по 500 гр, тобто, 5000 грн (і це суто проживання, без харчування), то я краще за ці гроші поїду кудись, де реально можна відпочити... Але наголошу, це лише моя думка, бачу що є люди яких такий відпочинок цікавить, так що все можливо...
     
  12. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Час від часу можна було б відпочити в такій хатинці, але не більше, ніж 2-3 дні, доки не закінчаться продукти і чисті речі, які захопили з дому. Не знаю, чи взяла б в такі умови з собою дітей, скоріш це відпочинок для молоді, молодят, сімейних пар без дітей. Якщо є електрика, то везла б з собою чайник/кипятильник, електроплитку, бо, налазившись по горах, топити піч і чекати, доки закипить вода не хочеться. Мені здається, господарі мали б створити такі умови, щоб був вибір - топити піч, рубати дрова, носити воду з колодязя, чи скористатись більш звичними благами цивілізації.
    Ну, і ціна все ж має бути дуже помірною.
    Так розумію, що господарі не хотіли б нічого вкладати у вдосконалення цього автентичного житла, тому і віддача не може бути великою.(ІМХО).
     
  13. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    ще у дитинстві ми з батьками років 10 відпочивали у селі на Франківщині. де з благ цивілізації було лише світло. Готували на примусі, зберігали їжу у мисці з холодною колодязною водою, яку постійно треба було змінювати; туалет- на вулиці; милися у мисці, воду для якої гріли на примусі. Може комусь такий відпочинок і до душі, а мені- однозначно ні. А ще вважаю, що він може мати своїх прихильників при адекватній ціні ( вона має бути мінімальною)
     
  14. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Ну якщо б там хось був щоб їсти варити, прати і прибирати то на 2-3 дні можна. Але туалет і душ потрібно зробити людський. Можна, правда, з старовинним оздобленням.
     
  15. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    я 100% дитина асфальту! Чи жила б я в таких умовах? Відповісти важко, але десь в душі можу сказати: Я спробую! Але не гарантую, шо витримаю тиждень без: води, туалету, ванної та всіх зручтостей які є в квартирі. А як щодо комарів, та мишей? Моторошно? Скільки заплатила б за такий екстрім? Напевно не дорожче 400-500 грн. за місяць.
    Знаєте, я не дуже обізнана в цих різних похідних штуках, але маю досить багато друзів, які мандрують по РФ дуже часто, при тому пішки. І кажуть, що в лісі дуже легко вижити, якщо люди, які ходили перед тобою в похід (чужі не знайомі тобі), лишають якісь причандали в лісі. Ну наприклад - миючий засіб, чи пляшку вина. До чого то все? Просто як би хтось (перший) хто заселиться в цю хату, лишив продукти, мильно-рильне, и все таке, то люди, які б приїхали після, мали б своєрідну фору, в хаті вже буде трошки хімії та харчів, хоча б на вечерю чи сніданок. І кожен з гостей має щось залишати...от було б крутецько
     
  16. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Да ти герой, я не впевна що підписалась би навіть спробувати :)
    точно? Ти би їла продукти які залишив хтось перед тобою і невідомо що то за продукти, де куплені, як зберігались і взагалі?
    Та й навіть банальна гречка вимагає хоча б сухості приміщення для зберігання. Я собі смутно уявляю як в цій хатинці мають зберігшатись продукти щоб не втрачати своїх смакових хоча б властивостей і бути придатними до їжі.
    думаю десь так само...
    і зрештою не бачу суттєвих відмінностей муж цією хатинкою без благ цивілізації і відпочинком в палатках. Так само відсутність всього і все треба хробити самим, те саме чисте повітря, зіркове небо, а ще й можливість пересуватись з місця на місце. Хіба що треба ту палатку на то місце привезти. Але і в ту хатинку сумніваюсь що люди пішки підуть....
     
  17. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Коли ми з чоловіком, ще не мали діток, разом з друзями відпочивали у хатинці високо в горах у с. Осмолода. Грошей ми не платили, бо ця хатинка побудована спеціально для подорожуючих, щоб вони могли перепочити в дорозі. Ми жили там 9 днів, часом приходили люди, які ночували одну ніч і йшли далі, причому були і сім"ї з дітками. У будиночку були дерев"яні лежаки, мінімальний запас їжі - макарони, крупи, сіль, сірники. Готували їсти на вогнищі, воду набирали у потічку, чай варили з чорниць, листя котрих просто скубали , сидячи біля вогнища і відразу кидали в окріп. Романтика... Мені, особисто, заважала відсутність води, тому перше, що зробили ми дівчата, коли спустились з гори, залізли у гірську річку і помили голову :connie_pull-pigtail. Класний був відпочинок, але зараз я у такий похід вже не пішла. Все ж таки з віком, хочеться комфорту .
     
  18. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    чому б і ні, якісь макарони, якась хімія
    а як їсти гриби які сама назбирала? от уяви...назбирала ти поганок...від цього ніхто не застрахований. Потрібно трошки довіряти людям!
     
  19. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    Ну, не обов"язково їх їсти, ми із собою мали необхідну кількість продуктів. Але, всіляко буває, якщо хочеш їсти, на термін придатності не дуже будеш зважати :smile:.
     
  20. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Хатинка в горах, опитування

    а мені чомусь його постійно хочеться.
    ну не знаю :)
    я мабуть дитя асфальту більше ніж на 100%, бо навіть у чоловікової бабці в селі де чиста постіль, чиста хата, і свіжа їжа не можу більше кількох днів витримати, мені там кришу рве, а дикий відпочинок мені здається чимось ще страшнішим. Один лише факт що воду піти набрати, потім нагріти, а потім в тазіку митись мене вже напрягає.