Закрепи у немовляток

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем RoksanaVW, 24 Вересень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    це було одразу після невеликої діареї. а зараз закреп, бо випорожнення сухі і тужиться в процесі сильно. дитині 8 м.
     
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Дивіться, в цей період може бути таке варіантом норми. Флора шкт дозріває етапами, можуть бути періоди, коли стілець рідкий, і коли випорожнення сухіші. Дивіться на дитину - якщо справляється нормально і не турбує то її, можна не втручатись. Якщо турбує - спробуйте відмінити прикорм, самій пити більше сирої води, дитині можна не концентрований узвар давати, водичку, ГМ на вимогу.
     
    • Корисно Корисно x 1
  3. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    А в мене малий почав нормально какати коли збільшила прикорм. Тато мене постійно дістава, шо малий не какає, бо не має чим, і цицька то не іжа для восьмимісячноімдитини, а тільки для того щоб запити. Я не витримала і щоб від мене відчіпилися почала давати прикорм три рази на день. Правд, малий хотів то істи, я не запихала. Ну я то зробила щоб від мене відчіпилися, але малий почав регулярно какати, а часом навіть кілька разів на день. То тато мені досі згадує як я дитину голодом морила )))
     
  4. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Д@бетменша ну як Ви?
     
  5. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    якось вчора вже ніби легше йому було. пробую давати пити побільше. Раніше він з поїльника ковток-другий робив та й все. То тепер даю і з поїльника, і з ложечки, і з горнятка. І в сумі щось та й назбирується)ну і даю підсолоджений чайок, бо просто води не дуже хоче
     
  6. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Пішли вже рідкі какі?
     
  7. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    ну ше не зовсім. але прогрес є.
     
  8. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Успіхів Вам!
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Порадьте і мені, будь ласка. Малому півтора роки. Колись з тим каканням проблем не було зовсім. Потім десь з 9 і до 11 міс. закрепи почалися. Причому прикорм не змінювався і його було досить мало, бо малий активно гамав ГМ і решта іжі його не дуже цікавила. Я то списувала на зуби, бо якраз тоді перші чотири і вилізли. Каки в ньому запікалися так, що допомагала лиш клізма, вони аж як камінці тверді були. Потім якось воно само пройшо і нормалізувалося, знов какав нормально сам, деколи і пару разів на день.
    А десь трохи більше місяця назад знов та ж історія. Не какае і все! Ходить, терпить, коли вже "підтискае" добряче то тоді присяде, трохи вичавить як мишачий кізяк і все, і так може бути раз або пару за день. Але то далеко не відповідае кількості з'іденого! Так пару днів, а потім роблю знов клізму, бо стае нервовий і погано спить. Після клізми навалить повний памперс і спокій. Але какулі не тверді, абсолютно нормальноі консистенціі, чого ж тоді так?... Психологічно шось його "переклинило" чи що?
    Він досі на ГВ, причому активно, знов лізуть зуби (зараз остання 4-ка прорізалася), дорослу іжу ість, але не дуже багато. П'е досить мало.
    То що робити?...
     
  10. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Здорова дитина повинна какати раз в день, і всі ті проблеми, коли нема на то серйозної причини, можуть бути вирішені шляхом оптимізації дієти...Коли Ви все робите правильно, а ефекту нема то Вам до дитячого хірурга.
    Пиття, то головна умова, щоб не було закрепів, зацікавте маля питтям, готуйте смачненьке пиття, Вам трохи легше, бо дитина має вже 1,5 рочку.,.
    Ну і дієта послаблююча, бурячок, сливки, кисломолочні продукти...Дуже гарно допомагають сливки вирішити такі проблеми чи чорнослив...Проте обережно не варто після тривалого запору давати послаблюючі продукти у великій кількості, спершу треба зробити клізму раз Ви так вже робили неодноразово, і потім підберіть таку дієту щоб Ваш малюк какав щодня, але не козячим калом потроху, а мав нормальній кількості кал щодня....То не діло, щоб дитина какала з клізмами Ви повинні з того сходити....Берете гугл і детільно вивчаєте, які продукти кріплять і які послаблюють.....
    Може бути, що Ваш малюк сам стримується, може ви якось невірно реагували коли він какався, що малий того боїться, а може він не хоче какати в некомфортних для нього умовах....Вивчіть, які умови для нього комфортні. Може перегляньте свою поведінку, коли бачите що малий покакав.
     
  11. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Проаналізуйте, що саме він їсть - чи достатньо їсть сирих фруктів і овочів? Як з водою?
    Плюс ще зверніть увагу чи достатньо води п*єте Ви.
    Психологічно - Ви його сварили за те, що він какав у памперс, є в нього причина боятися?
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Сирих фруктів зараз небагато ість, яблука трохи, банан, маю малину-полуницю поблендеровану заморожену, то розморожую йому і задурюю щоб з'ів. П'е дійсно мало, даю і просту воду, і кампотики-узвари-чайочки, морс, по пару ковтків і відштовхуе. Навіть коли ість то любить ГМ собі запивати, хоч я і пропоную щось інше. Ніколи за какання в памперс не сварила, бо не ставлю собі за мету щоб малий різко привчився до горщика чи шось таке, навпаки, це в нас завжди радісна подія, що "популя молодець і випустила какулі"))) Чорнослив не любить, хіба спробувати у вівсянку підмішувати чи що...от кисломолочку ще домашнього приготування спробую, вже тут на форумі замовила закваски, бо купований кефір ефекту не дав.
    В мене взагалі відчуття таке, що йому просто "лінь" присісти і так би мовити "подутися". Бо ж кажу, консистенція не тверда (на відміну від запорів в 9 міс, коли він фізично не міг то витиснути), абсолютно нормальна. Щоранку вже даю дуфалак, але навіть там інструкція вимагае достатньоі кількості пиття. Мабуть причина в цьому....А скільки мае приблизно пити дитина його віку?
    PS. Вчора робили клізму, сьогодні покакав сам, причому стільки шо сам сказав "Ого!"))) От і зрозумій тут...
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Я б казала не давати дуфалак, а поспостерігати, якщо консиситенція нормальна.
     
  14. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Дуфалак там лактулоза, штучна клітковина звикання не викликає, проте мені виглядає що Ви ще не все зробили, щоб спробувати обійтися безмедикаментозно, хоча вихід непоганий.....По -перше ви даєте дитині банан, та ті банани так кріплять що жах, найгірші закрепи ми мали від банану, кажу вивчіть які продукт кріплять які слаблять, чи Ви плануєте давати дитині дуфалак все життя і робити клізми? Клізми, взагалі порушують сам процес какання, роблять анус лінивим, плюс викликають дизбактеріоз в кишківнику, словом усугубляєте проблему настільки, що будете мати проблеми, або матиме проблеми Ваш син коли буде дорослим....Ваше пояснення, що малому лінь тужитися, легко кажучи не витримує критики, бо коли ампула повна нормальної консистенії калом дитину припре настільки, що тужитися не потрібно....
    Включіть фантазію, пробуйте різне пиття, присолодіть, щоб було смачно, вашому чоловіку і мамі і діду......Пропонуйте пиття часто як можна, що 15 хвилин, купіть класну поїлку з його улюбленими героями, перетворіть пиття в гру, де переможе хто більше вип'є, пийте за компанію, вся дружня родина....Купіть баночні сливки, яблуко сливку, Карапуз наприклад...
     
  15. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Дякую Вам і за прочуханку))) і за поради. Я дійсно маю переглянути його раціон і пробувати врегулювати роботу ШКТ природнім шляхом. Прекрасно розумію, що клізма не вихід і сидіти на них постійно принесе більше шкоди ніж користі.
    Іду "трясти" Гугулю щодо продуктів.
    Може порадите які зараз сезонні фрукти могли б допомогти?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Знаєте, з тими продуктами які кріплять які слаблять, без 100 грам не розберешся....Дуже багато підводних каменів...Простих відповідей нема...Так починається голодний сезон, що всі запаси скінчюються, які були заготовлені влітку...Але безвихідних ситуацій нема...
    Ви маєте розуміти, що кожен організм індивідуальний і в інтернеті ви не прочитаєте, що буде кріпити чи що буде послаблювати Вашого сина, на ті питання Ви повинні знайти самі відповіді,ретельно сростерігаючи на реакцію організму Вашого сина на той чи інший продукт...
    Порадити то ж саме яблуко я однозначно не можу, є така інформаціяю сире яблуко дітей до року кріпить, печене не мало би, бо там багато Калію, але пюреподібна консистенція більше кіпить, соки слаблять, але мабуть краще розведені, вам за рік то можна пробувати, бо сочки до року не рекомендуються...
    Морква варена кріпить, а сира слабить....Буряк слабить...Сливка дуже добре нормалізує то діло, моя коліжанка мала в малого такі запори то їй лікар для нормалізації стільця радив сливку, вона проживає в Канаді...Бульба кріпить, тому бульбу рекомегдують вимочувати біля 2 год....Кисле молоко гарно слабить свіжоскисше, а більше 3 днів може заперти....Гарбуз нормалізує стілець...
    Рис кріпить сильно, вівсянка мала би слабити.....Озброєні всіма тими знаннями ви маєте з оглядкою на осоливості організму вашого сина, підібрати раціон. ...
    З фруктів, я би на Вашому місці радила баночні фрукти там і сливки є хоча вони пюре, але не треба щодня, час від часу, коли бачите, що все вас заперло, то що заперло відміняєте ,по-моєму дитяче харчування мають перевіряти, пробувала би давати перевірене яблуко,всяке ціле, печене, варене, ціле, але як хлопчик зреагує треба дивитися, головне не давайте багато з першого разу...
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Дякую Вам гарно! Ваші дописи змістовні і помічні. Будем пробувати, надіюсь, що вже незабаром тут напишу про позитивний результат)
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. iragonzales

    iragonzales В декреті

    Бажаю Вам здоров'я!
     
  19. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    А на горщик він сідає?
    Стоячи важко насправді це зробити, фізіологічно присівши так, щоб коліна були вище тазу це простіше. Наприклад, зранку після на сну він сідає на горщик?
     
  20. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Ні, на горщик не хоче покищо сідати. Він присяде собі просто, коли "треба" на хвилинку і далі несеться. Хоча погоджуеться сідати на унітаз, вот завтра будем накладку дитячу випробовувати.