Запали свічку!

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем odree, 25 Листопад 2009.

  1. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Відповідь: Запали свічку!

    то о 16:00 запалюють?
     
  2. shparynka

    shparynka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Ми кожного року запалюємо свічку. Для мене це пам,ять за кожним загубленим життям. Мій дідусь йшов пішки до Полтави, геть від голоду, до дядька, завдяки чому і вижив. То навіть не можна уявити, як на таких родючих землях могло статися таке жахіття. І ще комусь відкривається рот говорити, що це не було планомірне винищення українців.
     
  3. strochka

    strochka Member

    Відповідь: Запали свічку!

    я також кожного року це роблю, де б не була(навіть якщо в родичів). Моя третя бабуся родом із сходу, розказувала жахливі речі - на вулицях собак і котів не було, навіть дітей їли, спаслися бо готовили палянички з жому, їй 93 а вона до сих пір кусок хліба як тримає то притуляє до грудей, я ніколи не бачила щоб вона викидувала, чи давала пташкам дробінки від хліба, зметає зі столу і в рот.
     
  4. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Цього року не бачу жодної свічечки у вікнах сусідніх будинків, навіть там де зазвичай були.. сумно..
     
  5. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    У мене так бабуся завжди їла лише білий хліб, казала, що чорного вже не хоче. І завжди все з хлібом.
    Царство їй небесне!
     
  6. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    а чого в такій годині, бо ми вже коли стемніє запалюємо (чогось така традиція, як на 1 листопада ставимо на цвинтарі ввечері свічку, то й тут теж ввечері)
     
  7. truskaffka

    truskaffka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Я побачила, що свічки у будинку навпроти почали з"являтися пізніше, не о 16.

    ---------- Додано в 17:33 ---------- Попередній допис був написаний в 17:32 ----------

    Дівчатка, о 19 год починається хода із лампадками від пам"ятника Бандері до пам"ятника Шевченкові до вшанування пам"яті жертв Голодомору.
     
  8. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Моя баба розказувала колись, як до їхньої хати (на Тернопільщині) заповзла на колінах жінка і благала дати їсти, розказувала як страшно вона виглядала і як жадібно їла, благала дати хліба. Саме тоді вони дізнались про голодомор. Так шкода, що я була мала і неуважно все це слухала, а тепер моєї баби марно щось питати, бо старість стерла все з її пам`яті.
    Вранці дивилась фільм про голодомор по ТВІ, я так розумію, що це єдиний український канал, який відображає сьогоднішній жалобний день.
    Неймовірно боляче все це усвідомлювати. Нехай спочивають з Богом всі загиблі у ці роки наші співвітчизники... вічная пам`ять...
     
  9. Gybka Bob

    Gybka Bob Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Мене дуже здивувало чи навіть обурило те, що лише на Львівському телебаченні і Першому національному є свічечка...Інші канали, мабуть, не вважають за потрібне вшанувати пам"ять потерпілих предків!
    Ми також кожного року запалюємо свічечку і молимось вдома за душі покійних від цього страшного голодомору...
     
  10. Sonechcko

    Sonechcko Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    А мене обурює вже 2 рік поспіль біля нас на стадіоні футбольний матч (Уккраїнської прем єр ліги) на 16.00 !
     
  11. Virna

    Virna Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Новий без зеленого. Вони так роблять в дні жалоби.
    мені теж сумно. навпропи нашого будинку видно клаптиками 4 інших, то з того, що я бачу тільки в одних є свічечка на підвіконнику.
     
  12. shparynka

    shparynka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    На М1, 24новини є свічечка, на утр і 5 каналі передачі про геноцид. У вікнах горять свічки, але мало.
     
  13. dasha

    dasha Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Ми також ходили до центру запалити свічечку і зараз вдома запалили. Шкода, що прийшло так мало людей. То б не зайняло багато часу... Сумно, що мало вшановують цей день. Моя прабабуся померла в 20 років вагітною від голоду. Мій рідний дід залишився в 2 роки на сусідів, бо його тато розкуркулений в той час був в Росії і не міг повернутись. Як вижив одному Богу відомо... Тому для мене сьогодні сумний і важкий день...
     
  14. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Запали свічку!

    а мені сумно і страшно не від того, а через такі висловлювання....на ЛФ
    "шабаш ... интересно где-то еще в мире свечками кто-то догадался "холокосту - 74" выложить ????"
    ...і це ж наші співвітчизники(
     
  15. Sunnylife

    Sunnylife Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Сумно, що з кожним роком свічок у вікнах все меншає... водночас все більше черствіють людські серця...

    Не знаю чого, но "День вшанування пам*яті жертв голодомору" особливо моторошний для мене... Дивлячись на стяги з чорними стрічками, слухаючи по радіо биття дзвонів з пронизливим голосом диктора "Запали свічу пам*яті!" мене дрижаки пробирають до самих кісток. Відразу згадуються розповіді бабусі про важкі часи, як забирались останні крихти життя від людей, як масово вивозили людей на Сибір підозрюючи, що вони щось вкрали з поля, голодні крики дітей.....
    Як згадуєш її мокрі очі і важке дихання при розповіді - серце просто заливається кров*ю та болем! Тоді розумієш, що ми просто ЩАСЛИВЧИКИ! Поки є буханка хліба на столі і стакан води - ми багатий народ!

    Свіча у вікні - це вогник людського серця, який не дає забути про важкі страждання співвітчизників, про чорний період для усіх українців, який закликає пом*янути у молитві усіх, хто відчув важку долю голодомору...
     
    Останнє редагування: 23 Листопад 2013
  16. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Ні разу не дивуюсь. На ЛФ є купа неадекватних. Вони задоволення від того отримують, що поливають багном всі добрі починання. На хорих не ображаються, хіба жаліють. Не звертайте уваги.

    А я оптимістка
    Отакого не бачу. Навпаки. Позаглядала сьогодні по вікнах. Так, дуже багато без свічок, але є багато і з свічечкою. Я знаю, що там небайдужі люди і їх багато. І мене то дуже тішить. Я знаю, що моя свічечка ще довго горітиме. Я починаю з себе і чесно кажучи навіть якщо вона буде одна, то я всеодно буду її світити.
    І люди в більшості добрі в нас. Просто не згуртовані, невпевнені в собі. Дивляться на когось. А взагалі тішусь, що молодь змінюється. Відходить покоління комсомольців, які не вірять ні в що.
    А я вірю. Маю право. Люди померли страшною смертю. І не сотня, не тисяча. Мільйони. Навіть не розуміючи що і за що діється. Невже раз в році вони не достойні того, щоб їх пом"янули? Це не притягування негативу, це пам"ять, це історія. І хто її не пам"ятатиме приречений до повторення.
     
  17. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Відповідь: Запали свічку!

     
  18. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    В якійсь газеті читала, що то такий синдром жертви (т.з. стокгольмський чи як там його), наприклад в родині 12 людей помирає від голоду, а одна дитина виживає, то в старості вона вдячна Сталіну за щасливе дитинство, бо вижила. Якщо людину принизити, катувати, позбавити всього, а тоді дати ковток води чи крихту хліба, то людина цілуватиме руки і буде вдячна. Напевно того і добивався тодішній режим і досягнув мети.
    Або ще один варіант - вимерлі села позаселяли неукраїнці, тому там і втрачені всі традиції, мова і культура, тому їхнім нащадкам і не болить за українськість чи історичну пам`ять.
     
  19. Пупсик

    Пупсик Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!

    Іра, через голодомор, репресії, вбивства більшу частину українського населення просто знищили. Думаючих, освічених вивезли або просто вбили. Хто вижив і розумів хто при владі, мовчали і дітям не розповідали нічого. "Звільнені" землі заселили не українцями. Молоді промивали мозги пропагандою аж до 90-тих років. Нічого дивного немає, що східняки не знають своєї історії, вона їм не болить, або то і взагалі історія не їх народу. Західна Україна була під Польщею до 1939 року (історики поправте якщо не так). Влади імперської Росії, а потім влади рад тут не знали. Звідси інша ментальність, більше свободи в думках. Хоча москаль потім то поправив і на цих землях.
     
  20. Barnaulka

    Barnaulka Well-Known Member

    Відповідь: Запали свічку!


    Кожного року, де б не жила - в селі/гуртожитку/на квартирі/тепер вдома, завжди на моєму вікні горіла свічка у День пам'яті. Аж мурашки по шкірі, коли бачу в інших вікнах ті маленькі вогники