Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Ука, 22 Жовтень 2010.

  1. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    І знову Юля Смаль, цього разу вона пише про "ешки".

    Дуже часто ми дивимося на етикетку і, побачивши в складі Е, відмовляємося купувати продукт. Або ж, кидаємося в іншу крайність: а де тих Е нема? І беремо. не дивлячись, за принципом "менше знаєш, більше спиш. Юля проаналізувала частину Ешок, і розписала для нас, що з них справді шкідливе, а що є звичайною лимонною кислотою або ж содою.

    Пропоную окрім загального обговорення робити тут чорний список продуктів з цими ешками. І відразу свій внесок:
    Желе від Еко
    ківі - тартаразин і блискучий (діамантовий) синій - напади асми
    персик - тартаразин - напади асми,
    азорубін - канцероген
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    от я щойно подумала, а що ви купуєте, що там в принципі є Е?
    Ми купуємо молоко, сметану, вершки, сир, мюслі і .. все, ну решта овочі-крупи, то вже з іншої опери. Печиво-шоколад не купуєм, бо майже не їмо, а як їмо то шоколад варю сама, і щось печу (правда рідко). На предмет Е ніколи з цього нічого не перевіряла, але майже впевнена, що його там нема (хіба якийсь загущувач в сметані).
     
  3. Бузок

    Бузок New Member

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    Наприклад - сироп Флюдитек, містить Е-110.
    "Прочие ингредиенты: глицерин, метилпарагидроксибензоат (Е218), сахароза, пищевой краситель желто-оранжевый S (E110), краситель синий патентованый V, ароматизатор карамелевый, натрия гидроксид, вода очищенная."
    http://www.compendium.com.ua/info/46720
     
  4. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    та таки купую.
    діти часом якогось йогурта, чи цукерка, чи печива хочуть.
    шоколад у мене йде великими кількостями - я не можу працювати без плитки біля компа
    всілякі кетчупи, майонези (не дітям, звісно)
    той же хліб з магазину часто має Ешки
    готові суміші для хлібопічок - теж
    що є в твердому сирі - навіть не знаю, підозрюю, що не без Ешок
    мюслі, якщо не помиляюся, теж їх мають
    олія - ? (зараз піду подивлюся)
    сік - здається там той Е, що лимонна к-та, але теж тре уточнити

    Це я так уявно пройшлася по супермаркету і перебрала, що купуємо.

    І це я взагалі ніколи не беру жодні солодкі води, по мінімуму чупа-чупси та іншу "дитячу" продукцію, практично не купую сумішей спецій, а лише моно - перці, травички, і то в травах інколи є підсилювачі.

    ---------- Додано в 22:13 ---------- Попередній допис був написаний в 22:11 ----------

    н-дя, а це взагалі класно. ллікуєм бронхіт, садимо ШКТ...

    ---------- Додано в 22:17 ---------- Попередній допис був написаний в 22:13 ----------

    гм, він же є в стіролівському вітаміні С, той що в пластикових баночках по 500 мг...
     
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    це домашнє можна робити.

    :) щойно читала статтю про відучення від цукру. Переслати? Ми також споживали солодке в неміряних кількостях відмовились на час Великого посту і вже не повернулись. Скоро Адвент - можете спробувати.


    о, точно - кетчуп купуємо, але до речі той що в скляних пляшках відрізняється від того що в пластикових саше, як складом, так і смаком і кольором, а майонез роблю домашній. Маємо курей - яйця домашні. Олію купуємо теж.

    купуємо :sad:. Але мій дідусь пече з власної муки у власній пічці, тільки він далеко треба напроситись на гуманітарну хлібну допомогу :).
    думаю, що то залежить які саме. Ті типу готові сніданки - точно мають, але там хіба лимонка.

    це також залежить ми купуємо тільки такий в трилітрових банках і такий щоб без цукру - то чоловік вибирає, він дуже доскіпливий в цьому плані, то я довіряю. Але не все цей сік є (періодами)
    є, я так біля тої полички дочитуюсь :), але можливо знайти без
     
  6. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

     
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    нє ну чекайте ... якщо ви тільки згадуєте ввечері, що не їли цілий день (крім шоколаду), то це нічим не краще, ніж Е. І зрештою питання самоорганізації і пріоритетів :confused:
     
  8. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    Який такий хліб? Суміші - зрозуміло, а у якому хлібі є Ешки??
     
    Останнє редагування: 22 Жовтень 2010
  9. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    Боро, я теж часом по діагоналі читаю, вихоплюючи основне :o




    ---------- Додано в 23:28 ---------- Попередній допис був написаний в 23:23 ----------



    о, твердий сир викреслюю з чорного списку, там Е160 - каротин
     
  10. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    я знаю, що ви це знаєте, але скажу - дітям потрібна здорова мама :)
     
  11. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    Однозначно позитив, що етикетки читаються. Просто я бачу більшість хліба з 4 самих звичайних компонентів. Він просто має бути без екзотичних добавок та "смаків".

    Мене з моїм вичитуванням навіть не всі свідомі подруги-мамусі розуміють.)) Я крім продуктів харчування перевіряю шампуні, порошки, зубні пасти, креми для рук, і т.д. Купу всього просто не купую, в громадських місцях стараюсь одягати рукавиці. Сторонні досі звертають увагу. А мені то так само звично й неважко робити, як зранку вмиватися.:)
     
    Останнє редагування: 22 Жовтень 2010
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  12. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні



    ---------- Додано в 00:04 ---------- Попередній допис був написаний в 00:02 ----------

    а для чого? Від мікробів? я трохи проти прагнення до стерильності. Руки помити достатньо. Якщо щось не так зрозуміла, то звиняйте.
     
  14. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

     
    Останнє редагування: 23 Жовтень 2010
  15. mysha

    mysha New Member

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    У сихівському батоні точно є Ешка і у хлібі від "Наминайко" теж є. Хоча про це ніде не вказано.
    Мій старший як лакмусовий папірець - має бронхоспазм на харчову хімію, тому хліб печу сама і лише на звичайних дріжджах, бо сухі (навіть Львівські) теж мають Е (на упаковці Ензим як раз і не вказує). З останніх спостережень: купила в Сільпо дитячу м"ясну консерву ТМ "Кроха" "Яловичина з язиком" (в-во Білорусь), у складі: яловичина, язик, бульон або вода, сіль йодована. Про консерванти жодного слова. Малий з"їв чайну ложку - п"ятий день мучиться (астма, висипка). Консерва призначається для діток від 8-ми місяців. Жодної аллергії на натуральні продукти в малого немає.
     
  16. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    Юля продовження написала якраз про дитяче харчування
     
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    А в нас нема. Чоловік жаліється що магазинні яйця до нічого і смаку і запаху не мають. Ну хоч би яким когутом запахли, чи що? А то усьо таке до нічого.
    Він старається купувати лишень органічні яйця, тобто з тих курей яким дозволили побігати по дворі і яких годували нормальною їжею, наприклад кукурудзою.
    Але всеодно мясо бере звичайне а воно...

    На рахунок Е-ків. Любимо ми купувати продукти з рідних теренів і чоловік останньо купив білоруських пряників, то там меду і не було, там всі пряники то самі Е-ки і сорбідол. Мені здається що в нас сорбідолом щось травили в мої молоді літа, але може то людей?
     
  18. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    а я не купую кетчупiв, майонезу, соусiв, печива, хлiба не iм, мясо хiба з ринку але дуже рiдко(часто його готую але не iм i не пробую), сосисок ковбасок теж не купую, сухарикiв-чiпсiв взагалi не iм, солодкi води i соки не п"ю нi коли , а такi як брендi-ром-коли навiть не знаю як вони на смак. От чого iм досить то шоколаду, молочного.... також корейських отих cалатiв iм(спаржа, гребiнцi i тд) полюбляю. Маринадiв навiть не нюхаю, тiльки бочковi гриби та огiрки (приготування тата мого). Ну i фрукти та овочi то того багато споживаю, кашi але не в пластiвцях . i не тягне мене... ну хiба чомусь паштету хочеться i морозива ))). Але з доцькою то суцiльна вiйна.....без курки вона жити не може, кетчуп то мус бути....
     
  19. Dzvinkalviv

    Dzvinkalviv New Member

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    Е-ки є навіть в звичайних сухарях і бубликах. Печиво і майонез- роблю сама, але і туди попадає певна кільківть консервантів (маргарин, гірчиця, сметана). Здається нас вже так затруїли, шо натуральне є тільки в "глухих" селах.
     
  20. enigma

    enigma Well-Known Member

    Відповідь: Заплатити двічі: хвороботворна їжа, дозволена в Україні

    Мій чоловік полюбляє дуже всіляки соуси, майонез - це його все, майонезна душа. Я вже от подумала чи то самій робити (форумлянки в допомогу :)) Солодкого я не готую майже ніколи, але добре, що не дуже його полюбляємо. В макаронах "єшки" є? Бо ми таки їмо досить багато.
    З молоком трохи маю запарку, бо на базарі купувати не можу, якось не можу те базарне пити, а магазинне...Було таке шо стояло два тижні відкрите і ніц йому не було.
    З хімічною куркою я вже змирилась, бо тут альтернативи в нас нема. Правда останнім часом її не готую, хіба десь у салат вкину.
    Записала шкідливі е-шки на папірчик - буду в супермаркеті звіряти :)