Зціджування молока. коли? як?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 15 Січень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Ты корова? Так перестань доиться!

    пункт 11. Правил успішного грудного вигодовування


    Зціджування молока потрібно для:
    • збереження і підтримки лактації за наявності тимчасових протипоказань для грудного годування з боку матері або дитини (загострення хронічних захворювань матері, захворювання дитини, при яких вона не може смоктати груди тощо),
    • годування дитини з малою вагою або недоношеної дитини
    • якщо дитина захворіла і відмовляється від грудей (потрібне часте зціджування: кожні 2 години вдень і кожні три години вночі);
    • якщо після пологів дитина перебуває в палаті інтенсивної терапії;
    • для становлення та підтримання лактації, для годування дитини з низькою масою тіла або новонародженого з порушенням стану (мати повинна за можливості почати зціджувати молоко в перший день після пологів, бажано не пізніше ніж через 3—6 годин. Для достатнього вироблення молока потрібно зціджувати його не рідше, ніж кожні три години, враховуючи і зціджування вночі);
    • при лактаційних кризах для підвищення кількості молока (протягом кількох днів (2-4) потрібне часте зціджування (кожні 2 години вдень і кожні чотири години вночі);
    • для забезпечення грудним молоком дитини, якщо мати працює або вчиться (максимально зцідити молоко перед тим, як йти на роботу, а також регулярно зціджувати його під час роботи для підтримки достатньої лактації);
    • при нагрубанні залоз трошки тільки для зменшення дискомфорту;
    • для запобігання утворенню тріщин або їх лікування (зцідити «заднє» молоко в кінці годування дитини і змазати ним сосок та навколососкове поле).
    Щоб гарно зціджувалися груди вартує простимулювати окситоциновий рефлекс

    • Психологічна підготовка:
    1. створити затишну, спокійну атмосферу в кімнаті (включіть приємну, спокійну музику, засвітити ароматичну лампу);
    2. за можливості усунути або зменшить больові відчуття;
    3. заспокоїтися, сконцентрувати свої думки на дитині.
    • Практична підготовка:
    1. якщо є можливість — здійснити тісний контакт з дитиною («шкіра до шкіри» або «очі в очі»);
    2. випити теплий напій (заспокійливий чай з меліси, неміцний солодкий чай, компот, фруктовий сік тощо);
    3. зігріти молочну залозу (прийняти досить теплу ванну, теплий душ, зробити ванночку для молочних залоз на 10 хвилин або прикласти теплий компрес);
    4. простимулювати соски легким потягуванням і покручуванням їх пальцями;
    5. зробити легкий, обережний масаж молочної залози по колу, а потім у напрямку від основи до соска;
    [​IMG] [​IMG]
    6. попросити помічника, зробити масаж спини протягом 2-3 хвилин (сісти, нахилившись вперед, скласти руки перед собою на столі і покласти на них голову. Груди повинні знаходитись у вільному стані, має бути зручно, розслабити мязи шиї і спини. Помічник спочатку здійснює поглажування шиї і спини, потім розтирання і розминання до появи легкого почервоніння. Рухи виконують знизу вверх за током лімфи. Завершують масаж поглажуваням і натисканням на біологічно активні точки які знаходяться на відстані 2см по обидві сторони від хребта);

    Можна пити за 15 хвилин до годування лактогенні чаї як спеціалізовані та і самостійно зроблені:
    1. мелісу, кропиву, материнку змішують у рівному співвідношенні. Заварюють 1 ст. ложку суміші 2 склянками окропу. П’ють по1/2 склянки 2-3 рази на добу.
    2. насіння кропу 1 ст. ложку заливають склянкою окропу і настоюють 1 годину. П’ють по 2 ст. ложки 3 рази на добу за 30 хвилин до їди.
    3. насіння анісу 2 чайні ложки заливають склянкою окропу і настоюють 1 годину. П’ють по 2 ст. ложки 3 рази на добу.
    4. горіхове молоко – ефективний засіб для поліпшення якості молока. 100 г горіхів перетирають з 25 г цукру і заливають 0,5 л кип’ячого молока, настоюють 2 години. Приймають по1/3 склянки за 20 хвилин до кожного годування.
    5. свіжо приготований морквяний сік приймають по ½ склянки 2-3 рази на добу. Для покращення смаку можна додати молоко, мед, фруктово-ягідні соки (1-2 ст. ложки на 1 склянку соку.
    До трав які подавляють окситоцин належать
    - м'ята
    - петрушка
    - шавлія

    до трав які нормалізують окситоцин належать
    + аніс
    + фенхель
    + галега (ще і стимулює розвиток альвеол)
    + кмин
    + фенугрек (Пажитнік)


    Правильне зціджування
    [​IMG]
    Не правильне зціджування
    [​IMG]


    Ватрує ознайомитися!
    Как сцедить молоко руками
    Ручное сцеживание молока
    Общие рекомендации по хранению грудного молока

    Звертаю особливу увагу!
    Абсцесс. Из практики консультанта по грудному вскармливанию

    ///////////////////////

    Для тих мам які планують вийти на роботу і годувати грудним молоком (дякувати Богу в нас не такі умови з ТЗ і тому мами можуть виходити після 3 років на роботу на відміну від мам з інших країн)/ Якщо мама мусить виходити на роботу бажано починати зціджувати за 2 тижні щоб підготовити потрібно кількість молока.

    В середньому добовий обсяг молока, що випиває дитина на повнім грудному вигодовуванні з першого місяця до півроку, за даними різних досліджень (проведених різними методами) була приблизно постійна і дорівнювала 750 ± 150 мл. добова кількість молока у мамів 859 і 890 мл. Після 6 місяців і ємність грудей, і її зовнішній розмір, і добовий обсяг вироблюваного молока зменшується. Цікаво, що при цьому ефективність роботи грудей - кількість вироблюваного молока на одиниці об'єму залізистої тканини - підвищується. Тому після року мами можуть виробляти для своїх дітей достатня кількість молока, незважаючи на те, що груди поверталася в довагітний стан.


    Вихід на роботу
    Останнім часом багатьом мамам часто доводиться досить рано повертатися на роботу. Не завжди виходить скористатися трирічною відпусткою. Ще одною групою мам є мами які вчаться.
    Проблеми: мами часто не знають, що можна годувати й після виходу на роботу/навчання, або ж думають, що поєднувати грудне вигодовування й роботу/навчання дуже складно. Вважають, що треба заздалегідь перевести дитини на суміш, ще більше скорочуючи період грудного вигодовування.

    Що дає грудне молоко працюючій/навчаючійся мамі:
    здоров'я дитини - до всіх плюсів - менше лікарняних
    здоров'я мами - плюси зберігається зв'язок - мама менше бачить дитину і зв'язок, що дає грудне вигодовування, дуже важливі; гормони лактації сприяють розслабленню
    для роботодавця - менше пропусків через хворобу дитини, більш висока відданість співробітників.

    варіанти для працюючої мами :
    • домовитися про більш пізній вихід на роботу - залишитися вдома.
    • Робота вдома
    • робота з вільним графіком
    • неповниний робочий день
    • мама приїжджає на годівлю в обід.
    • Мама зціджує молоко
    Складності, з якими зіштовхуються мами:
    • дві роботи - бути мамою грудної дитини - це робота 24*7, без вихідних.
    • Треба піклуватися про інших членів сім'ї - чоловіка, інші діти.
    • відпочинок - треба висипатися, щоб можна було продуктивно працювати.
    • Підтримка лактації.
    • Домовитися про час і місце для зціджування.
    • а якщо не вийде зцідити стільки, скільки потрібно? Зниження лактації, протікання молока на роботі, занепокоєння дитини, можлива відмова через пляшкову годівлю.
    • занепокоєння про дитину.
    Рекомендації
    1. постаратися максимально налагодити лактацію в той час, поки ви вдома.
    2. годувати тільки грудьми, часто, на вимогу.
    3. за 2 тижні до виходу на роботу почати заготовлювати зціджене молоко, ставити в морозилку. Це і запас, і практика в зціджуванні.
    4. визначитися з методом зціджування. Як зручніше молоковідсмоктувач чи зціджувати руками.
    5. Навчити техніці ручного зціджування.
    6. Механічний молоковідсмоктувач повинен бути з регульованою тягою, треба, щоб він ритмічно відпускав сосок і не створював надмірну кількість вакууму.
    7. Молоковідсмоктувач не треба кип'ятити перед кожним використанням, досить миття гарячою мильною водою.
    8. Методи годівлі: багато з людей думають, що якщо дитина не ссе груди, її треба годувати із пляшки. Але бажано годувати альтернативними видами догодовування можка, шприц без голки, чашка.
    Важливі дріб'язки:
    Підтікання молока: прокладки - треба, щоб був запас.
    Зціджування молока. Запасна блузка або светр на роботі.

    Молоко зберігається:
    • 4-6 годин при температурі 24С
    • 10 годин при температурі 19С
    • До 7 днів у холодильнику при (треба поставити в глибину холодильника)
    • 2 тижня замороженим у морозильній камері усередині холодильника (як у старих моделях)
    • 3 місяці в морозильній камері з окремими дверцятами
    • 6 місяців і більше - у морозильнику із глибокої заморозкой ( -18С и нижче)
    Кодекс законів про працю України

    Вартує прочитати!

    КОРМЯЩАЯ МАМА ВЫХОДИТ НА РАБОТУ
    Пора выйти на работу — а как же грудное вскармливание?
    Я смогла делать даже больше, чем думала: Рассказ о том, как я совместила работу с кормлением грудью
    Как совместить кормление грудью и выход на работу
    Мамы, кормящие сцеженным молоком
    Поддержка матерей, кормящих сцеженным молоком
     
    Останнє редагування: 21 Лютий 2011
    • Подобається Подобається x 1
  2. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    "Раньше все кормили смесью из бутылки. Теперь выяснилось, что грудное молоко повышает IQ. И им тоже можно кормить из бутылки". - фраза просто вбила. І сам процес - зцідити- налити у пляшечку- погодувати, замість просто погодувати -:8::8::8:
    Але коли почитати і коментарі, то стає лячно. Не уявляю як залишити 2-місячну дитинку без мами на цілий день, а там ще є інфа про яслі з 4 місяців. :scare:
    Хай живе соціальний захист в Україні зі всіма його недоліками!
     
    • Подобається Подобається x 14
  3. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Так це дійсно дуже прикро бо одне якщо це мама просто собі захотіла вийти на роботу (таких є досить багато) а інше хочуть не хочу але мусять при їхньому великому бажанні залишитися
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    моя бабуся була змушена після 56 днів лікарняного вийти на роботу, а маму мою в віці не повних 2 місяців віддали в яслі, бо інакше ніяк.
    тому моя мама і мені часто повторює: і декрет до 3-х років, і гроші декретні (фігня що 130 грн але хоть щось) і ще допомога при народженні. т.щ. все пізнається в порівнянні ;)
     
    • Подобається Подобається x 8
  5. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Колись це дозволялося тепер же це не рекомендується оскільки ссання дитиною грудей і дорослої особи дуже відрізняється. Дитина язиком робить хвилеподібні рухи щоб зцідити з грудей молоко, а доросла людина тільки смокче якби з трубочки і це деколи в залежності від смоктання може травмувати груди.
    Ще інша проблема коли жінка має тріщини то при таких діях чоловіка жінка може багато чого підчипити із ротової порожнини чоловіка.
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    А як зробити щоб молока було бiльше при зцiджуваннi?
    Я повертаюсь на роботу 22го грудня, i буду змушена щодня там цiдитись. Я розумiю що з ростом дитини потреба молока збiльшиться, але вона не зможе сама збiльшити об'єм бо мене ж не буде дома. З Катериною я була розцiджена з самого початку, то у мене було багато молока до мiсяцiв 8-9, потiм через збої в цiдженнi (напевно) почало зменшуватись. А тепер, я годую на вимогу, не доцiджую, точно знаю що там не буде 100-120г на раз. 8го числа мусiла вiдлучитись на 5-6 годи то я цiдилась в той час. Бiльше нiж 90 г електричною машинкою не могла нацiдити. Тепер дитинi це вистарчає, а потiм?
     
  7. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Тобто так само як буде на роботi?
     
  8. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    ну, ні бо дитина ще смокче. До половини загальної кількості зціджувань бажано, бо якщо так як би мало бути то на роботі будеться мати дискомфорт від того молока що з'їдала дитина. Тут категоричності нема потрібно для себе підібрати ту кількість.
     
  9. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Я думаю що я не так зрозумiла. Почати за 2 тижнi треба щоб пiдготувати кiлькiсть молока на перший день два коли мене не буде так? Чи для того щоб збiльшити кiлькiсть молока в грудях? Якщо це для назбирання молока на перший день, то я якось пристосуюсь.

    I ще одне запитання:
    Як ви думаєте чи лiпше зцiджувати з обох грудей на раз, чи чергувати груди на кожне зцiджування. Дома, звичайно, я годую з однiєї грудi на раз. Читала ЛаЛече Лiг i там рекомендують з двох на раз. Але це з тим, що всi американськi поради про ГВ базуються на годуваннi з обох грудей. Я минулого разу робила з однiєї на раз, три рази в день. Тобто одна грудь була цiджена два рази, а iнша один (за робочий день).
     
  10. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    1. За 2 тижні це буде як запас, і практика в зціджуванні.
    2. Щоб збільшити кількість молока то на одне годування годують колом: трохи одна, трохи інша і знову перша. Відповідно щоб більше на цідити також так роблять. Але це при вмілому використані веде до збільшення молока а при невмілому до зменшення бо груди повні погано виробляють молоко.
     
  11. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    А чи є якісь методи перевірки свіжості зцідженого молока? Стоїть в холодильнику близько двох тижнів, в глибині. Знаю,що терміни зберігання пройшли,але витягла -на вигляд і запах нормальне. Чи може можна перекип"ятити (хотіла б розвести кашку) чи однозначно вилити і не ризикувати?
     
  12. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Ну не знаю :confused: можливо не варто давала. Але якщо після кіп'ятіня на вигляд і на смак нормально то навіть незнаю що сказати:confused:
     
  13. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Моє молоко завжди майже одразу заморожене, але пiсля розморозки смердить рибою i на смак жахливе, але Катя його завжди їла. I у мене була заморожена маленька порцiя вже цього разу, яку дали Христi, i вона його теж їла. Я навiть не знаю в чому справа, але дiти їдять i нiчого їм не було.
     
  14. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    В деяких жінок молоко само себе переварює і виходить такий мильний розчин якщо дитина це їсть то добре, коли ж дитина це не їсть то перед замороженям потрібно молоко підігріти до 60С і після охолодження заморозити тим
     
  15. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    чи обов"язково вихід на роботу мами означає хрест на ГВ? читала багато прикладів, коли мамам вдавалося попри працю годувати, але вже почуваюся злочинницею ще на роботу толком не погодившись. якщо все буде добре, то маю працювати через тиждень...
     
  16. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Нi, цiдiння повний хрест на ГВ не поставить, якщо докладати зусилля. Точно поставить хрест на ексклюзивному ГВ, навiт може до 6 мiсяцiв. Але точно до 10 мiс. Я пiсля першої дитини вийшла на роботу коли їй було 16 недiль. Цiдилась 2-3 рази на день. Годувала при тому дитину з грудей до виходу з дому, i по поверненню i часто вночi (тобто скiльки хотiла, стiльки i їла). Ми протягнули без додавання сумiшi до 10 мiсяцiв, а потiм я вже не могла стiльки надоїти... прийшлось на одне годування давати сумiш Сiмiлак. Потiм я ще таким чином годувала її до 14 мiсяцiв. Але пiсля 12 мiс перестала цiдитись на роботi i годувались грудним молочком тiльки з ранку, увечерi та вночi.
    Тепер, моя друга дитина, я вийшла на роботу в 12 недiль. Молочка в цей раз у мене значно менше, бо я не розцiджена як з першою дитиною, але то окрема тема. Результат того що кiлькiсть молока залишилась на рiвнi 12 недiль, часто буває менше нiж 100 грам на цiдiння (з одної грудi). Зранку багато, може бути й 150 г, але пiд кiнець дня майже нiчого. Дитина увечерi псiхує, смокче обидвi грудi i погано засипає, але я надiюсь що вона таким чином розсмокче менi обьєм, бо я просто не знаю як iнакше це зробити, i нiякої спецiальної технiки по розцiджуванню грудей я не чула i не бачила. Американськi консультанти кажуть цiдити з двох грудей одночасно, але менi здається що тодi у мене взагалi молока нема. Я не знаю чесно кажучи. Цього тижня вже прийдеться додати сумiш, бо бе получиться нацiдити. I це при тому що з цiєю дитиною у мене є можливiсть ходити додому на обiд i годувати її, а з першою такої можливостi не було. Шкода, дуже шкода, але що поробиш. Лiпше так, нiж нiяк, я вважаю. У мене вибору немає щодо працi, менi потрiбно працювати щоб утримувати сiм'ю. Але при тому я спроможна давати грудне молоко своїй дитинцi (i однiй i в другiй). Ще, слiд сказати, що у мене на роботi сильна електрична цiдилка, така яку дають в роддомi. Дома маю попроще цiдилку електричну, i моторчик вже трошки замучився, але ще маю ручну вiд Медела, i вона прекрасно цiдить коли треба. Руками я один раз намагалась цiдитись, i нiчого з того не вийшло. Тому в ручному цiдiннi я не порадник. Удачi вам! Якщо прикладете максимум зусиль, то хоч на половину зможете дати дитинi грудне молоко.
     
  17. DarkNess

    DarkNess New Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Таке питання - чи потрібно кипятити вчорашнє молоко перед тим як давати дитині, якщо воно зберігалось рівно добу в холодильнику?
     
  18. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Не потрібно, при кипятінні втрачається багато корисних речовин.
     
  19. Sapiha

    Sapiha New Member

    Відповідь: Зціджування молока. коли? як?

    Підскажіть, а в чому саме ви зберігаєте молоко в морозилці?????? В нас суто грудне вигодовування тому пляшечок не використовуємо. І ссилка про зберігання молока в мене чомусь не відкривається (((((
     
  20. Smokky

    Smokky New Member