Життя в Польщі

Тема у розділі 'Що у світі чувати?', створена користувачем Svjatkova, 19 Січень 2012.

  1. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Або ідете на прийом на пункт "Nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej" - якщо маєте страхівку. В робочі дні після 18, в св'яткові цілодобово. Адреси знайдете в неті. Там також проконсультують і випишуть рецепт. При потребі.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ви маєте приписатись до сімейного лікаря, кабінети є всюди, Przychodnia lekarska, чи Poradnia lekarska.
    Має бути значок NFZ, це знак, що дофінансування від держави є, і послуги безкоштовні для пацієнта. Тих кабінетів всюди повно, бо то собі відкривають лікарі по двоє-троє, як де звичайно, є й більші.
    Вопшем треба йти туди і сказати, що хочете до них записатись.
    Лікар сімейний потрібний, бо по-перше лікарняні у нього беруться, ліки на рецети у нього , ну і направлення до інших спеціалістичних лікарів теж у нього (типу окуліст, гастроентеролог і так далі),
    крім гінеколога і стоматолога :) до них можна прямо йти.
    Сімейний на візиті оцінює потребу і виписує направлення, з яким ви йдете записуватись вже до потрібного вам спеціаліста.
    Черги тут звичайно шалені і можна чекати кілька місяців на візит до того спеціаліста . тому ми часто йдемо приватно...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Megan

    Megan Well-Known Member

    О, дякую за таку розгорнуту відповідь.
    А до гінеколога і стоматолога то ви просто записуєтесь так на профілактичний огляд на пару місяців вперед? А чого такі черги, бракує лікарів чи що?
    Ну от мій випадок, піду я до сімейного, він скаже, що треба, щоб оглянув окуліст, а в окуліста черга на місяць.. і що тоді? Приватно?
     
  4. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Або чекати, або приватно, так... Нєстети, тут з тими чергами ситуація хвора... Місяць то ще добре, буває і по півроку... Або наприклад мій чоловік десь в жовтні хотів записатись до когось, то вже до кінця року вони записів не робили, а з нового ще не роблять..
    Можна пробувати питати по різних лікарнях, десь більші черги, десь менші..
    До гінеколога я ходжу приватно, але знаю, що на NFZ так, просто приходиш жо того, хто приймає на NFZ ( є такі приватні кабінети, в яких і на нфз можна, ну тільки за скількись там місяців візита, а приватно за два дні) і записуєшся до лікаря, наголошуючи, що на NFZ
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Megan

    Megan Well-Known Member

    То точно хвора ситуація.. шось я трохи в шокови від того всього... стільки інформації навалилось)
    Колись як приїжджали до родичів, завжди бачила в них такі листочки - нагадування коли до якого лікаря, то там і через пів року і далі дати були.. то я собі думала, що то цікаві люди, планують життя на рік наперед)))

    Надіслано від мого SM-A500H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
  6. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    То тільки так на початку шокує :) потім вже якось звикаєш :) . от чому такі черги і я не знаю... Багато дуже старшиє людей записуються до всіх підряд. Я колись стояла в черзі і так зауважила, як бабульки приходили з купою направлень до найрізніших спеціалістів.
    А от Меласьці було 3 місяці, вона повертала голову лиш в одну сторону, якось так спала все так, мені на плечі, не хотіла інакше. Пішла я до сімейної, та виписала направлення до реабілітолога. Ок, йдемо записуватись , а візита найблиюча да півтора місяці. Ніби не багато, для нас дорослих, але для таких малявок це як рік. Добре, що в нас все добре і до візити Мелася вже вертіла головою у всі сторони, але блін я тоді трохи задумалась..
    --- дописи об"єднано, 27 Квітень 2017 ---
    Та то крайні випадки, "наглі", загалом там лікарі не дкже доброзичливі, з мого досвіду, хоча може то тому, що ми як туди йшли, то так в 22ій-23ій.. Набундючений лікар, все через силу. Просто так, коли не горить, туди йти не варто
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    @Megan мала потребе сходити до інтерністи. То зранку записалась до нього. В реєстратурі сказали, що можуть мене на завтра, але я прийшла після обіду і попала до лікаря. Треба було мені взагалі то до дерматолога. То черга була на місяць вперід. Але пані в реєстратурі сказала, що можна прийти в четвер зранку і в черзі без запису почекати. Багато раз до лікарів не ходила, але більше дня, двох не чекала.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

     
  9. Megan

    Megan Well-Known Member

    Та я то в якійсь мірі передбачила, привезла кульочок))) а очні не взяла, бо в аптеці потрібних не було, мала пошукати в іншій, але забула...
    То спочатку всіх так тягне додому? (((
     
  10. Magnoliya

    Magnoliya Well-Known Member

    Будьте оптимістом! Я вас не здивую, але дехто таки повертається(я не про себе, я не виїжджала).
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Megan

    Megan Well-Known Member

    Розкажіть про традиції. Чи дарують подарунки новонародженому? Що саме дарують?
     
  12. Raven

    Raven Мама малятка

    Дарують. Можна брязкальце, щось з одягу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    Поясніть, будь ласка, хто в курсі, як "легалізувати" свій диплом в Польщі? Маю на увазі, чи визнається він там, і що потрібно для цього? Документи?
     
  14. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Залежно, що ви хочете з ним робити?
    Є процедура нострифікації. Довго. Дорого.
     
  15. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    В мене диплом філолога, спеціалізація польська мова, от і думаю , можливо, він мені знадобиться в пошуку роботи в Польщі.
    Тому питаю, яка процедура, аби його там взяли до уваги?
     
  16. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Ностирифікація, ціна десь 2000 зл, хоча може то від спеціалізації залежить. Мій диплом ностирифікували в академії музичній в Гданську, типу збирається комісія, звіряють години предметів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Маю вищу освіту. Зараз вчусь в Польщі, але абсолютно на іншій спеціальності. Я перекладала свій диплом(tłumaczenie przysięgłe) на місці, то мені переставили оцінки. Думаю, що це плюс, але нострифікація зайва.
    Чесно, навіть не уявляю де, окрім освіти, можна застосувати ваш диплом.

    Тут трохи про процедуру нострифікації.
    Нострифікація (визнання) диплому - Migrant UA
    Якщо хочете диплом полоніста, то мені здається легше буде закінчити магістратуру в Польщі і доздати академ різницю.
    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
    Останнє редагування: 10 Травень 2017
    • Подобається Подобається x 1
  18. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    Прошу сказати, а які критерії є визначальними для працедавців в Польщі?? Освіта, резюме, досвід роботи попередній?
     
  19. Basyanya

    Basyanya Well-Known Member

    Та то теж залежить від сфери діяльності і вакансії на яку ви претендуєте!?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
     
  20. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    @Basyanya, дякую вам за відповіді, але поки ні про що конкретне йдеться. Хочу загальні відомості як у них це все відбувається?
     
    Останнє редагування: 11 Травень 2017