Церква і контрацепція

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем L e v k o, 11 Березень 2013.

  1. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Ну так згоден. Абортивні методи контрацепції- однозначно зло!
    А неабортивні - також зло? Якщо зло, то чому?
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Неабортивними є хіба презервативи.
    Суть того, що бар'єр є бар'єром, а будь-який бар'єр не допускає повного духовного та тілесного злучення. Тобто в тому використанні закладається недовіра один до одного та до Бога. Тобто ніби є одним тілом, але ще потрібні якісь "удосконалення" та додатки. Тоді виходить, що не до кінця є одним тілом. Чоловік каже жінці таким чином, що любить її майже всю, а не всю.
    Це так, нашвидкуруч.
     
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Але в певних випадках презервативи допустимі, коли розмова заходить про здоров’я. Тому це не для всіх, а тільки в окремих і поодиноких випадках.
     
  4. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Як на мене, то такі аргументи є сильно натягнутими за вуха... Насправді, не презерватив є бар"єром до "повного духовного і тілесного злучення", як ви пишете, чи "недовіри один до одного", а бар"єром є відсутність душевної близькості між чоловіком і жінкою!
    Просто ми з дружиною маємо особистий досвід в цьому. Був час, коли наші душевні стосунки були взагалі ніякими. Після кожного статевого акту у нас обох було таке розчарування від того, що більше взагалі не хотілося тим займатися, я собі після кожного разу давав слово, що це було в останній раз.:sad: І що з того, що займалися тим ділом без презерватива?
    Але прийшов час, коли Бог показав і дав мудрість як налагодити душевні стосунки між нами. Після цього секс став взагалі не до порівняння до того що було! Коротше, медовий місяць вернувся і тягнеться ось уже кілька останніх років... і ніякі презервативи не є в цьому перешкодою для нас, чи якимось бар"єром...:) Слава Богу!
     
  5. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Левку! Ну що за...слава Богу за презервативи? Серйозно?
    Поганий секс це справді проблема не технічна, а духовно-емоційна, бо якщо між людьми немає повної довіри, щирості, відвертості, то всі зусилля камасутри марні. Але все ж природа стосунку така, що не терпить механічних перешкод. І то зовсім далеке від Божого задуму, щодо такої форми єднання подружжя.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Левку, а всі люди ідентичні? Церкву ще в час появлення контрацепції хвилювало, як зміниться ставлення до жінки. Змінилося кардинально. Жінка стала сексуальним об'єктом, доступним будь-коли. Розвиток секс-індустрії теж завдячуємо тому самому. Кількість зґвалтувань зросла, а оголене жіноче тіло на кожному куті... Жінка стала шматком м'яса.
    Добре казати, що от мене не зачіпає, значить не проблема, і воно дійсно не проблема, можливо, хоча знову ж таки виникає питання довіри. Якщо все так чудово, то нащо презерватив? Значить щось недо-чудово. І порівняння із поганим чи гіршим тільки то доказує.

    З власного досвіду та досвіду інших знайомих, яким лікарі "приписали" контрацептиви з певних причин на короткий час, можу сказати, що зовсім не притягнуті. Просто важко ті жіночі відчуття в слова вкласти.

    До речі, про те саме говорить протестантський пастор, про якого я вже колись писала, Марк Ґанґор. Він узагалі каже, що "використовувати презерватив - це все одно, що їсти морозиво зі шкарпеткою на язику".
     
  7. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    По перше на ній не написано, що вона сама доброта, по друге вік не знімає відповідальності, а вбивство не має строку давності, по третє в радянські часи, а саме на цей період припала молодість вашої свекрухи, то був один із найпоширеніших "засобів контрацепції", а зважаючи на вік, священник хотів дати людині шанс відійти без тягару на душі. Тому, хоч приємного і мало, але злого наміру не було.
     
  8. Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Наведіть, будь ласка, цитату з Біблії про Божий задум щодо форми єднання подружжя.
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Бог створив Адама з презервативом на інтимному місці? Чи Єву з перев'язаними трубами, а може, з ковпачком на шийці? Божий задум чіткий і прямий - "Плодіться й розмножуйтесь, заповнюйте землю й оволодівайте нею" (яку тут ще іншу цитату навести, як не цю?:)). І водночас Бог зробив жінку плідною лише кілька днів протягом циклу, то ж і знаряддя вклав у руки, головне вміти користуватися.
    Ну, і не можу тут не зацитувати Ігнатія Лойолу, який говорить, що диявольські штучки пізнати по зміїному хвості. За контрацепцією тягнеться ого-го який хвіст.

    Так, є люди неплідні, але є і діти-сироти, які теж заслуговують на любов. Однак людина йде шляхом нелюбові, точніше любові до себе, шляхом, де хтось залишається в болі та терпінні.
     
  10. Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Без.
    І без великої кількості інших речей, які ми зараз використовуємо. То як? Не використовувати їх, бо нас Бог створив без них?

    Моє питання зводилось до того, що в Біблії немає чітких інструкцій щодо форми подружнього сексу. У таких питаннях християнин мав би діяти, виходячи з біблійних принципів та власного сумління.

    По темі: оральний, анальний та багато інших "перчинок" подружнього сексу не суперечать біблійним принципам.

    Не зовсім по темі: не зустрічала в Біблії жодного натяку на те, що використання презерватива у подружжі є неприємним Богові.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Ваше питання не стосується дискусії, адже ми говоримо про контрацепцію та її вплив на відносини. Зловживання будь-якою річчю приводить до крайнощів. Це якщо відповісти на ваше питання загально.
    Щодо подружнього сексу дуже гарний приклад є у Старому Завіті в історії Товії. Сару видавали кілька разів заміж і щоразу всі її чоловіки помирали, так і не пізнавши її. А що зробив Товія?

    Чим не приклад того, як має бути?
    А в Пісні Пісень навіть опис прелюдії є. ;)
    А ви прочитали та дослідили всю Біблію?
    Церква (і протестанти вже також зараз так починають вчити) має всі підстави висловлюватися проти контрацепції, бо їхньою метою є порадити своїм вірним, як зберегти свій зв'язок чистим, повним поваги та любові, особливо це потрібно в сучасному світі, де людська сексуальність повністю від'єднана від Творця й сама стала божеством.
    І не треба, щоби писало в Біблії великими літерами, що цього й цього не можна, є й інші методи розпізнання того, що шкодить людині, а в даному випадку подружнім відносинам, а що ні.
     
  12. Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Дійсно, абсолютно не стосується :) Але мусіла я якось відреагувати (довести до абсурду) на пояснення "Бог створив Адама з презервативом на інтимному місці?", яке, погодьтесь, тут теж до нічого, бо нічого не пояснює і не доводить.
    Книга Товита не є канонічною. Це апокриф. Що дає підстави серйозно сумніватися в її Божественному походженні.

    Так. І навіть не раз, і не два, і навіть і не три :) (Старий Завіт дійсно прочитала повністю тричі. Новий - чотири з половиною рази).
    Так от.
    Повністю погоджуюсь із
    Ви говорите про те ж саме, що вище писала я: немає в Біблії чітких правил щодо подружнього сексу. Але є загальні принципи біблійної моралі, які можна застосовувати до наших щоденних ситуацій. Основний принцип статевих стосунків - любов.
    Зрозуміло, що якщо певний вид сексу чи, до прикладу, використання презервативу, комусь із подружжя не подобається, а інший наполягає на ньому, то в такому випадку порушується Божий закон. Якщо ж всім все подобається - то вперед і з піснею :girl_in_love:
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Не погоджуся. Якими люди були в саду? І чому вони після гріха раптом "побачили", що нагі й мали потребу прикритися?
    Бачите, на то все якщо дивитися через "Божі очі", то воно має сенс, а якщо дивитися світським поглядом, секулярним - то навряд чи матиме.

    Маєте повне право так вважати.
    Християни мають до кого звернутися по пораду, пояснення чи тлумачення. І так і роблять. І, на щастя, джерел не бракує.
    Я особисто не вірю в довіру та повне єднання з презервативом. Хто змушений із ним жити з тої чи іншої причини, то вже справа його совісті, але загального правила це не міняє.
    І знову зацитую пастора Марка Ґанґора: однією з чудових сторін подружжя є факт, що нам не потрібен дурний презерватив. :)

    І ще одна цитата.
    Чоловіки, якщо ви не відчуваєте різниці між сексом без презерватива та сексом із презервативом, то пора організовувати телемарафон на збір коштів для вас. Сказати, що секс із презервативом такий самий як секс без нього, це все одно, що не відчувати різниці смаку між філе міньйон та консервою.

    Він не одне подружжя консультував та врятував, має в тому багатий досвід і знає, про що говорить.
     
  14. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    дуже цікава дискусія тут. багато цікавого мені відкрилось. але виникло питання: а як щодо такого методу контрацепції як перерваний СА? відкинемо потенційну шкоду для здоров*я і т.д. Мене цікавить позиція Церкви в тому питанні. Ну бо ж такий метод не є абортивним і в той же час немає ніяких "перешкод" між подружжям. як розцінювати таке?
     
  15. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Ми з вами уже не раз мали дискусію на цю тему, але ви так і не змогли довести в чому є гріх користування презервативами в подружжі...
    Насправді ніякого гріха в тому немає, бо не порушує жодну з Божих заповідей...
    Часто люди через страх завагітніти взагалі перестають займатися тим ділом. І що доброго в цьому? Нічого. Це тільки руйнує їхні стосунки...
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Щодо ПСА я написала ще раніше. Бог прибив блискавкою чоловіка, який таким методом скористався. ;)
    І як можна відкидати шкоду здоров'ю? Будь-яка шкода чужому чи своєму здоров'ю є порушенням заповіді "не убий", так що тут позиція теж однозначна. І що значить "ніяких перешкод"? Нема повного з'єднання партнерів, хіба це не перешкода? Це все з тої самої опери: люблю тебе, але не твою здатність народжувати, люблю тебе, але не хочу брати на себе відповідальність за твою плідність...

    Левку, ви не відповіли на те, що вам писали. Допис звучить, як виправдання, а не відповідь. Прокоментуйте слова пастора. Він теж чоловік, одружений, а геть із вами не згідний. Він теж вважає, що презерватив руйнує сімейні відносини, вносить несмак, як от скриплячі двері.
     
    Останнє редагування: 12 Березень 2013
  17. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    На що я не відповів?
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Ні на що не відповіли. Просто повторили те, що раніше написали.
     
  19. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Ну так, руйнує прям! Я, чесно кажучі, завжди дивуюсь, коли таке чую. Кожна пара індивідуальна, стосунки теж. І через небжання чи страх завагітніти можна взагалі перестати отримувати задоволення від сексу, чи звести його до мінімуму. Якщо секс кожен день, а презерватив- гріх, пігулки та спіралі - гріх, ПСА-гріх, підозрюю, що анальний та оральний секс - теж гріх, то залишається утримання від сексу?
     
  20. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Подружній секс - гріх?

    Якщо людям легше перестати, ніж навчитися розпізнавати природу свого тіла, то хто їм доктор?
    Аргументи мої навряд чи вам підійдуть, бо в інших дописах ви їх проігнорували і не лише у моїх.
    Презерватив(як і інші види контрацепції) зводить роль жінки до предмету вжитку. Робить її доступною на вимогу, а чоловіка позбавляє відповідальності. Люди, які користуються контрацептивами не готові відкритися на Божий задум, тому вагітність викликає в них страх, а часом навіть агресію.
    Крім того, наша Церква вчить, що не можна погоджуватись на менше зло, бо воно всеодно не заміщує добра і добру не служить.
    Подружній секс має два аспекти: поєднуючий і прокреаційний, а коли люди за посередництвом антиконцепції беруть на себе функції Бога, то не лише позбавляють себе потенційної можливості зачати дитину, але демонструють також умовну любов - буду з тобою, якщо буду впевнений у неможливості зачаття.
    Біда не у презервативі, а в антиконцепційному мисленні.