Добудова балкону

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Colomiat, 14 Лютий 2013.

  1. Colomiat

    Colomiat New Member

    Пропоную ділитися враженнями, хто стикався з добудовою балкону (звичайних чи збільшених розмірів): дозвіл сусідів, топографічне знімання, архітектура і т.д., з офіційними дозволами і без них (через сплату штрафів).

    ---------- Додано в 00:10 ---------- Попередній допис був написаний в 00:07 ----------

    Підкажіть будь-ласка, контакти спеціалізованої проектної організації чи архітектора, який має кваліфікаційний сертифікат та зможе зробити Містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об"єкта будівництва - балкону. Дякую!
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. рижик

    рижик Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Це те з чого потрібно починати? Питаю, бо дуже актуальна для мене ця тема. Хочемо добудувати балкон, але не під балконом, а з іншої сторони, раніше казали - не можна, порушуєте архітектуру будівлі. Вчора взнавали в Жеку - казали обов"язковий дозвіл всіх сусідів і йти в райсобез - щоб там дали добро.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. manka

    manka Member

    Відповідь: Добудова балкону

    ? Чи райадміністрацію?
     
  4. TurnFantasyOn

    TurnFantasyOn New Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Тут все достаточно просто. Если в квартире уже есть балкон, то документов не нужно.Оформляется как "реконструкція або розширення". Тут даже лицензия не нужна.
    Если нужно строить балкон "с ноля", то есть два пути: дешевый и правильный.
    Дешевый - через суд (ок 200 грн)
    Правильный - если собираетесь с соседями сделать с 1 по 5 этаж. Цена вопроса 45000 грн на всех.Все документы делаются на протяжении 2 месяцев.

    В любом случае необходимо согласие соседей снизу, сверху, слева и справа.
     
  5. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Дурня! Якщо балкон займатиме зем.ділянку необхідна згода усіх сусідів, бо прибудинкова територія є спільного користування усіх мешканців будинку.
    Погодження через суд будівництво балкону за 200 гр. також примарний варіант, один судовий збір чого потягне, тай без технічного висновку суд навіть розглядати не буде.
    Починати треба зі згоди сусідів, без неі нікуди. Хіба будувати балкон без займання земельноі ділянки, на стовпцях
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. TurnFantasyOn

    TurnFantasyOn New Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Балкон — неотапливаемое помещение в виде выступающей из плоскости стены фасада здания огражденной площадки.
    Джерело - вікіпедия
    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%BD


    Там схема така: ЖЕК може подати на Вас до суду. Суд виносить вирок: штраф + зобов'язуе Вас узаконити цей балкон. На підставі рішення суду ви можете робити документи.Якось так.
    Але, якщо балкон в квартирі вже є, то розширення робиться на підставі реконструкції.


    Я консультувався з людиною, яка займається заливкою плит вже понад 10 років. Це по -перше
    Я сам займаюсь склінням балконів вже 11-й рік. Це по-друге
    Ми разом співпрацюємо вже років може 6 і він мене жодного разу не підвів.Я впевнений в тому, що він говорить. Це по-третє
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    а нам на фірму не рідше разу на тиждень, а то і частіше, приносять постанови суду чи як то називається і пропозицію розвалити незаконні балкони, прибудови, надбудови і т.п. - це по-четверте
     
  8. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Суд в таких справах виносить рішення або постанову, вирок це в криміналі.
    Жек в суд не подає а лише складає акт, подає райадміністрація або міська рада, якщо є захоплення землі.
    Якщо сусіди напишуть скаргу, то інспекція держаархбудконтролю складає протокол і накладає адмінштраф і припис про демонтаж. Якщо захоплення землі- сільгоспінспекція аналогічно - акт,припис, штраф і в суд.
    Суди найчастіше приймають рішення про демонтаж та приведення до попереднього стану.
    І по третє я 10 рік є представником в такій категоріі справ.
    Схем незнаю але маю купу прикладів з практики. Так що моя порада починати з сусідів і не вірити що через суд за 200 гр. все вийде.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. TurnFantasyOn

    TurnFantasyOn New Member

    Відповідь: Добудова балкону






    Тоді дайте будь ласка пару прикладів. Декілька адрес, за якими демонтували балкон.Просто вулицю та номер дому.Я не збираюсь турбувати ваших клієнтів.
    Якщо я вас вірно зрозумів, ви маєте безліч прикладів.

    Я поїду по цих адресах, сфоторгафую фасад будинку і викладу тут. І ми всі разом дамо собі відповіді на ці питання.
    Прошу подивитися на ситуацію моїми очима: ми (люди, що склять балкони у Львові) постійно спілкуємось між собою. І ніхто ніколи не обмовився про те, що десь демонтують балконні плити.А така інформація, як правило, дуже швидко поширюється.
    На моїй пам'яті це було один раз у Червонограді. Там з пафосом демонтували балконну плиту, але тільки одну. А у Червонограді таких залитих плит може навіть і 1000 шт. Там це дуже модно.
     
  10. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Знаєте я вийшла з того віку, коли мене можна було взяти "на слабо".
    А якщо врахувати законодавство, то я немаю права розповсюджувати інформацію, яка мені стала відома під-час службовоі діяльності, яка містить персоніфіковану інформацію про особу без іі згоди.
    Я незнаю як і де встановлюються плити, але ще раз наголошую - якщо є захоплення землі прибудинковоі територіі і маєте "добрих" сусідів, які почнуть скаржитись, то будете мати проблеми з цим балконом.
    Якщо цікавлять рішення судів, зайдіть в єдиний реєст судових рішень і без проблем знайдете такі про демонтаж балкону.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. рижик

    рижик Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    А не підкажете, дозвіл може бути у довільній формі - чи на якомусь бланку. Балкон хочемо будувати на стовпчиках (без займання землі), але з бокової сторони будинку (не під іншим балконом) - чи є шанси зібрати самостійно всі довідки? І ще - чи є якісь межі до 1,6 чи до 2 метрів в ширину - доки вважається балкон?
    Може хтось знає людину, яка цим займається, щоб зробити офіційний дозвіл, скиньте, будь ласка, в пп контакти.
     
  12. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Знайшла одне рішення, як треба пошукаю ще.. тут
    Рішенням Виконавчого комітету № 800 від 16.11.2012 року затверджено стандарти, згідно яких подають документи на отримання містобудівних умов та обмежень на реконструкцію житлових та нежитлових приміщень (будівель) за рахунок влаштування балконів. Цілий документ тут Додаток № 5 там є і бланк заяви.
    Тут не цитую бо реально великі, хіба про згоду сусідів
     
  13. TurnFantasyOn

    TurnFantasyOn New Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Я думаю, що краще за все зробити наступним чином:
    1: Сфотографувати прибудовані балкони. Декілька варіантів.Наприклад:

    Балконна плита "з нуля". (гуртожиток взагалі без балконів)
    Прибудова плити (це коли до існуючої плити доливають ще пару метрів)
    Розширення плити ( з плити глибиною 70-80 см роблять 100-110 см)

    2: Звернутись м. Львів, пл. Ринок, 1, відділ “Центр обслуговування мешканців“
    з проханням роз'яснити: що можна робити, а що не можна.
    Було б чудово, якщо би вони дали відповідь в письмовому вигляді.

    3: Викласти на сайт результати.

    ---------- Додано в 15:21 ---------- Попередній допис був написаний в 15:17 ----------

    Цікаво, а можна їм надіслати письмовий запит?
     
  14. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Зобов'язані дати письмову відповідь на письмовий запит у 30-ти денний термін.Звертатись в управління архітектури Львівської міської ради, подавати в
    або скеровувати рекомендованим листом.
    Я не спеціаліст в архітектурі і мені важко уявити що таке прибудова чи розширення плити, але на хлопський розум - можна добудовувати/розширювати балкони так, щоб вони не зачіпали ні чиїх прав/інтересів і не за рахунок місць загального користування без захоплення землі.
    Якщо балкон будують там де його ніколи не було, чи за рахунок землі, підвалу, коридору - тоді обовязково треба дозвіл і згоду усіх мешканців будинку.
     
  15. TurnFantasyOn

    TurnFantasyOn New Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Я вважаю, що при любій добудові треба питати дозволу в сусідів. Не дивлячись на "треба" і "не треба".

    ola-lyola, чи можна буде звернутись до Вас за допомогою в оформленні запиту?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Хіба порадою в ПП або тут :girl_yes:
     
  17. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    ми таким не займаємося, якось не піднімається рука валити, але листи ж приходять, ну і крім того за це платять. Думаю що знаходяться фірми які цим не гребують.

    Це правда балконів не стосується, але кілька років тому на вул Костюшка таки демонтували скляну вітрину чи стіну, яку собі зробив, здається якийсь магазин. Щось трохи воно собі там постояло, а потім таки демонтували.
     
  18. NadVoye

    NadVoye Well-Known Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Щодо дозволу на прибудову балкона: мешканець запросто може самостійно впоратися з отриманням Розпорядження від районної адміністрації.
    Найповніша інформація тут:
    http://www8.city-adm.lviv.ua/2004/i...2c377ad5b93977ccc225770d0032cb6e?OpenDocument
    Якщо будете мати додаткові питання щодо переліку документів, звертайтеся до Центру надання адміністративних послуг Вашого району.
    Контакти вказані вкінці документа за посиланням.
     
  19. TurnFantasyOn

    TurnFantasyOn New Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Сделал проще. Отправил клиента в районную администрацию.
    Спасибо NadVoye за полезную ссылку.
    Будет какая-то информация - непременно выложу.
     
  20. Colomiat

    Colomiat New Member

    Відповідь: Добудова балкону

    Почитала усі дописи і зрозуміла, що в питанні документів ми обізнані дещо більше. І так, по-порядку!
    1. перший крок - містобудівні умови і обмеження (http://www8.city-adm.lviv.ua/pool/i...68c51a1c094defb6c2257abc00539cab?OpenDocument). Перелік документів:
    4.1. Заява на ім’я директора департаменту містобудування про надання містобудівних умов та обмежень.
    4.2. Для фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб – копія свідоцтва про державну реєстрацію.
    4.2.1. Для фізичних осіб – копія документа, що посвідчує особу (паспорт, з якого встановлюється громадянство, прізвище, ім’я, по батькові, місце реєстрації).
    4.3. Копія нотаріально завіреного доручення – у разі надання зацікавленою особою доручення на право представляти її інтереси у Львівській міській раді щодо отримання містобудівних умов та обмежень.
    4.4. Нотаріально завірена копія правовстановлюючого документа, що посвідчує право власності або право користування земельною ділянкою – за наявності.
    4.5. Нотаріально завірені копії правовстановлюючих документів на об’єкт нерухомості та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно.
    4.6. Засвідчена у встановленому порядку копія технічного паспорта на об’єкт нерухомості.
    4.7. Топографічне знімання (М 1:500), яке відображає існуючу ситуацію, з нанесеними червоними лініями – термін придатності якого 2 роки – виконане ліцензованою організацією і перевірене відділом інженерних споруд, транспорту та геослужби управління архітектури департаменту містобудування.
    4.8. Містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об’єкта будівництва – виконаний коштом замовника спеціалізованою проектною організацією або архітектором, що має кваліфікаційний сертифікат) (додаток 27).
    4.9. Завірена нотаріально або директором львівського комунального підприємства, що обслуговує житловий фонд, згода власників суміжних квартир.
    4.10. Висновок управління охорони історичного середовища – у разі, якщо об’єкт є пам’яткою або розміщений у межах історичного ареалу міста.
    4.11. Реставраційне завдання на проектування, погоджене у встановленому порядку – у разі, якщо об’єкт є пам’яткою архітектури.

    І так, вартість:
    пункт 4.7 - близько 400 грн.
    пункт 4.8 -2000-2500 грн. , таку вартість обгрунтовують новими змінами, які передбачають масу нюансів (типу план поверхів, даху, підвалів і т.д.)

    2. другий крок - документи подаються в департамент містобудування :
    і тут, відверто кажучи втратили терпіння, оскільки той самий архітектор пояснив подальші витрати: робочий проект балкону - близько 600 $, експертиза цього проекту - 1500 грн.

    І лише після цього можна починати будувати!!!

    3. третій крок - введення обєкту в експлуатацію (така собі подяка 100 $)

    І того - 1350 $

    Одним словом - той же архітектор сказав, що балкон виходить "золотим!"

    Чому так: до 16.11.2012 дозвіл на добудову балкону давала райдержадміністрація , а після вказаної дати - міська рада. і тут хочеться додати улюблену фразу мого чоловіка .

    А ми просто хотіли зробити все законно!

    ---------- Додано в 01:43 ---------- Попередній допис був написаний в 01:39 ----------

    стосовно узаконення самовільного будівництва: знайомий збудував балкон, правда більший за стандартний, заплатив вже три штрафи, а документів не може отримати, поки не зробить все як описала вище!

    ---------- Додано в 01:44 ---------- Попередній допис був написаний в 01:43 ----------

    В мене величезне прохання, порадьте в приват людину, яка може допомогти у вирішенні даного питання і зробить це дешевше!

    ---------- Додано в 01:48 ---------- Попередній допис був написаний в 01:44 ----------

    в нас на районі є демонтований балкон, при чому на другому поверсі. А все якраз сталось через "хороших" крутеликів-сусідів на третьому. Тепер там гарна кована гратка замість балкону!
     
    • Подобається Подобається x 1