Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем носик, 8 Листопад 2010.

  1. носик

    носик New Member

    Маю срібну ложечку стареньку-стареньку. Хочу вивести почорніння з неї, але не виходить. Можливо хтось з Вас знає якісь способи або ж дасть пораду.
    Пропоную Вам поділися своми секретами) у цій гілці
     
  2. geregala

    geregala Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    Я свої срібні кульчики опускаю на кілька хвилин в нашатирний спирт, стають як нові!
     
  3. ясюня

    ясюня Well-Known Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    Я срібні прибори чищу зубним порошком і кількома різними латочками - шматочками - шерстяною, байковою, лляною - різна фактура тканин - чомусь чистить по різному.
     
  4. Yurta

    Yurta New Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    А я свої столові прибори чищу содою зміщаною з зубною пастою. Натираю і залишаю на 10 хв., потім змиваю звичайною губкою.
     
  5. носик

    носик New Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    я опустила( зранку) ложечку в содний розчин (1 ст. л на 0,5 л води) десь на 1,5 години, але не допомогло. вже годину як намазюкала зубною пастою.
    Може мені всі ці процедури поторити декілька раз.
    Дякую за поради! Буду мучити ложечку. Згодом розповім що і за яким разм допомогло)
     
  6. носик

    носик New Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    ОТже, ложечку відчистила на 70%. залиала до сьгоднішнього дня в зубній пасті на 4-5 годин, згодом содний розчин і протирання тканиною.є результат. ложечка старенька але вже блистить і має вигляд:girl_tender:
     
  7. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    ми колись випадково лишили ложечку срібну в аличевому варенні надовго (мабуть на добу чи й більше - у холодильник просто поставили) - так зразу стало видно, яка частина була у варенні))))
     
  8. ясюня

    ясюня Well-Known Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    Мабуть всі фруктові кислоти мають якийсь вплив, на те вони і кислоти... Я чайник від накипу чищу , кипятячи воду з лимонною кислотою. Але не знаю як воно зі сріблом. Мені у якомусь компоті ( вже не памятаю з чого ) срібна ложечка навпаки була покрилась темними плямами, мусіла відчищати.
     
  9. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    :girl_crazy: ги, не вгадали з компотом)))
     
  10. sofcja

    sofcja Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    найкраще все ж опустити в водний розчин нашатирного спирту - все гарно відчиститься.
     
  11. носик

    носик New Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    знайшла свої монети срібні. чоловік якраз дивився передачу про пепсі і колу і порадив "набадяжити" їх разом і поклати на ніч. зранку встала, промила теплою водою і махровим рушником протерла- монети блистять
     
  12. Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    я свої срібні прикраси протираю спеціальною ганчіркою для срібла, яку купила у ювелірному магазині.
     
  13. Lacy

    Lacy New Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    Мій чоловік( він колекціонує монети) чистить срібло засобом "Трилон Б".
     
  14. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    Столове срібло, яке почорніло можна чистити зубним порошком (в Космо купляю) або содою, я завжди так роблю:girl_yes:.
     
  15. marjana lv

    marjana lv Well-Known Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    Довго шукала ефективний метод очищення срібла. В чоловіка є срібний ланцюжок з хрестиком і він досить швидко чорніє, я вже його і на ювелірку возила щоб його відчистили. Але після їхньої чистки він лише трошки посвітлішав, там казали що потрібно спробувати піском чи зубною пастою....але спасибі гуглю :) я знайшла дійсно класний і дуже швидкий рецепт :
    Тепер буду чистити решту свого срібла.
     
  16. snegok

    snegok New Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    Маю пару прикрас зі срібла,завжди чищу звичайною зубною пастою і все як новеньке!
     
  17. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    Напишіть, будь-ласка, що вийшло після застосування такого способу з фольгою?
     
  18. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Догляд за столовим сріблом і ювелірними виробами

    додумалась в срібну ложку накапати Актиферин (припарат заліза) як наслідок на ложці чорна пляма:sad: Можна ще врятувати ложку? і чи варто далі нею користуватись?Наперід вдячна за відповідь, я з хімією не дуже дружила:girl_blush2: