як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Galyna555, 13 Лютий 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. Galyna555

    Galyna555 Well-Known Member

    Привіт дівчата, а під час вагітності можна якось підготовлювати себе до ГВ? Під час першої вагітності нічого не робила (незнала тай ніхто не підсказав) і були проблеми, словом довше 2 міс не годувала. Може ви щось підскажете,,,!!!:)

    **************************************************************************
    Що треба знати - Правила успішного грудного вигодовування.
     
    Останнє редагування модератором: 20 Жовтень 2015
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  2. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Щоб було успішне ГВ готуватися обов'язково потрібно
    1. морально (щоб встояти перед дуже сильним тиском (дуже часто наглим і цинічним) оточуючих, а деколи і навіть самих найрідніших людей як це не прикро).
    2. мати до кого звернутися за порадою і підтримкою, Консультанти з ГВ!

    Інформація про грудне вигодовування для вагітних жінок. За рано?
     
    Останнє редагування модератором: 13 Серпень 2010
    • Подобається Подобається x 18
  3. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    І я вставлю своїх "п'ять копійок". Читаю форум давно і завдяки вам стосовно грудного вигодовування визначилась на 100%. Правда завдяки деяким розповідям молодих мамочок на мене періодично находить паніка, що раптом у пологовому у мене щось не вийде, чи дитинка буде плакати і "добрий" медперсонал почне нав"язувати суміші бо маля не наїдається і т.п.:sad: Навколо повно добрих порадників розказувати "як вчили колись" і "що то треба було робити обов"язково". Я вже запаслася всіма вказаними тут номерами телефонів консультантів і мені якось спокійніше :). Ну і звичайно стараюсь налаштовувати себе тільки на позитив, що обов"язково зі всім справлюсь. :xaxa: І ще хочу додати, що була недавно приємно вражена однією розмовою. Коли в мене з кимось заходить розмова про 100% грудне годування без прикормів і допоювань то на мене дивляться як на дивакувату, типу "що ти знаєш бо ще не маєш ні дитини ні досвіду" і в такому дусі. Так от, в однієї нашої співробітниці своїх 5 дітей. І в її старшого сина недавно народилась дитинка. Коли я поцікавилась чи годує невістка груддю то почула що годує і "навіть не допоює водичкою", чим дивує свекруху. Мене то так втішило, що все більше таких відповідальних мам є :xaxa:
     
    Останнє редагування: 26 Лютий 2009
    • Подобається Подобається x 18
  4. katkas

    katkas Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Раджу подивитися годуючим, вагітним, короче всім ось це, красота. Настрій підіймає, годувати хочеться довго-довго :)
     
    • Подобається Подобається x 12
    • мімімі мімімі x 1
  5. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    В моїй свідомості десь за 5-6 місяців відбулись кардинальні зміни. Ще на початку вагітності я вважала, що годувати груддю це звичайне діло, а також, що пляшечки і пустушки це так само невід*ємний атрибут немовляти в хаті. Як воно вживається одночасно якось не дуже задумувалась. Ще я думала, що ГВ до півроку це найбільше, що мама може зробити для дитини. І спати обовязково окремо, і на руки мінімум, щоб дитина вчилася самостійності.
    Зміни почались десь на 8-му місяці завдяки п.Світлані з школи "Народжувати", з Городоцької. Вагомим аргументом для мене стало те, що вона виростила 7 своїх дітей, на ГВ однозначно більше півроку, без пустушок. Далі - перший місяц не злазить з грудей\рук. ВСІ (крім чоловіка) оточуючі роблять великі очі і кажуть , що "так НЕ має бути!!!!А може в тебе молока нема??!!!" ...Тоді я почала шукати в інеті..Важко на раз поміняти свої переконання, які закладені десь на підсвідомості. Моя мама годувала мене до 3 міс., потім молоко пропало. І спала я вночі від 9 до 9 - золота дитина :)
    Але моє бажання знати, зробити для дитини найкраще і доступність інформації про ГВ перемогли. Хоча неможливо змусити людину почути, коли вона цього не хоче, але, вважаю, всеодно треба розказувати. Але не брати близько до серця , якщо з першого разу не вийшло переконати.
     
    • Подобається Подобається x 11
  6. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    На останніх місяцях вагітності почала частіше заглядати на гілку про ГВ, читала правила успішного ГВ.
    Під впливом всього прочитаного і почутого на курсах для пузатиків думала, що десь так 98% жінок годують своїх дітей грудним молоком більше року, бо це не так вже й важко і на форумі справді багато жінок довго гожують. Для мене маленьким шоком було дізнатися, що багато, ой, як багато, мам зготають то все задовго до півроку.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Я якось відразу була налаштована на ГВ, але в пологовому будинку перестрашилась, бо малеча моя плакав, а прикладаючи до грудей не смоктав зовсім, от я і подумала, що він голодний, що напевно в грудях ще нічого нема от він і плаче, тому покликала медсестричку, щоб та подивилась і може догодувала чимось (молоде - ЗЕЛЕНЕ!!!). І дай Боже здоров"я тій медсестричці, що вона мене спам"ятала (бо якби не вона, то хто-зна як би все тепер було)! Вона сказала, що все нормально, що все в мене є, але маленький мій не вміє ще добре смоктати і допомогла його навчити їсти (ще сміялась що мій Андрій так цицю смокче як дівку цілує :girl_smile:). То тепер ви скажіть що він не вміє смоктати - так смокче, що ого-го! А я спокійно годую грудьми, гордо всім про то розказую і показую і налаштована годувати ДОВГО (правда мамі своїй ще того не казала, бо вона того не переживе :girl_crazy:)!!!
     
    • Подобається Подобається x 7
  8. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Ось тільки що прочитала пост нашого Львівського консультанта по ГВ Юлі (kira_nessis яка також є на ДП )


    Советы будущим кормящим
    У нас в стране все дают советы, хотя никто их и не просит. У нас все та же страна добрых Советов, а не Незалежна. В Одессе точно. Вот и я не исключение. Хочу поделиться думами. Авось кому поможет.
    Хочу поделиться с будущими мамочками, которые планируют кормить грудью.
    Я решила, что хочу иметь ребенка, когда мне уже исполнилось 28 лет, то есть уже осознанно, а не «просто так получилось». При этом я активно ходила на работу и голова моя была забита отчетами, событиями и каждодневной рутиной бизнеса. Вечером я ответственно садилась за компьютер и читала всю информацию про роды и т.д., но это все были просто слова, слова, много слов…

    А в голове у меня тогда были какие-то стереотипы:
    «да, я планирую кормить, ну а там посмотрим», «если не получится кормить, то ничего страшного», «главное родить, а там разберемся», «кормить буду до года, больше не планирую», «если что, то сейчас такие смеси, что получше нежирного молока» и т.д. ...
     
    Останнє редагування: 20 Листопад 2009
  9. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Через цей пост Луганського консультанта по ГВ я задумалася
    Бо це я зараз до того прийшла що це все непотрібно але коли була вагітною мені і в голові помітитися немогло що це все зайве. Чому так? чому ми хочемо картинку мами?
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    бо коли нема ще малятка, то хочемо себе хоч якось ідентифікувати як маму, а як малятко вже є, то вже по-інакшому не вмієм. І, на жаль, то дуже тяжко відкинути всі умовності і зрозуміти, що малятку просто потрібні мама і її любов, а не гарне ліжечко чи коляска. То приходить з часом.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Не бачу нічого страшного у всіх прибамбасах. Ну крім того, що пляшечка і дурачок просто непотрібні. Якщо жінці хочеться ходити і вибирати лашки для дитини - вперед. А коли дитинка народиться, то акцент сам по собі зміститься на внутрішнє.
    Люди всі різні.
    І картинка мами теж.

    Can't I have both?
     
    Останнє редагування: 13 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 1
  12. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Мабуть тому що ця картинка нав"язана нам суспільною думкою.
    Гляньте у мамський глянець: діти з пляшечками у візочках, реклама: немовлята плачуть у ліжечках і тільки паперси нас врятують. В аптеках рожевощокідіти усміхаються із банок з сумішами...
    Я теж не могла зрозуміти як можна жити без супер візочка і найкращого ліжечка, як це у мене народиться дитина, а ще немає 5 пляшечок і 8 пустушок. А потім прийшов досвід, розум нарешті достукався до голови і все стало просто.
     
    • Подобається Подобається x 7
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Мабуть це природньо - жінка стає матір*ю, одже щось має змінитись. Якось це хочеться відзначити. А навколо - в журналах, на ТБ, в магазинах, і, що найгірше, поруч, наочний приклад - мами з візочками, діти з дурачками, з пляшечками, в гарнесеньких ліжечках. Недавно гуляючи з малим подивилась навкруги себе - всі діти з дурачками і з пляшками.
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    "І що я буду робити з дитиною якщо в мене нема того всього атрибуту?? А як же антиколькові пустушки і пляшечки, я ж для своєї дитини хочу лише все найкраще!!!" тільки розуміння того "найкращого" в кожного різне... кому ліжечко з моторчиком, а кому поруч з мамою під цицею...
    Колись в живописі було багато картин на кшталт Мадонна з немовлям і це було природньо, і було гуд. А тепер це стало "древнім і несучасним". Подивишся реклами і взагалі довкола і... Плюс мало людей хотіли б відрізнятись від загальної маси: у всіх он які візочки а ми що, бідні? не можем свої дорогій дитині найкращого візка купити? як то замотати в шмату? я що, циганка? що люди скажуть?!
    ну і т.д.
     
    • Подобається Подобається x 11
  15. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    можна, але спершу мамина любов, а тоді гарні цяцьки для мами, бо то більше мамі треба, ніж лялі
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Таню, я собі то в пологовий підготую ;) Правда першого разу мені практично пощастило, але від дурнів ніхто не застрахований
     
  17. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    О це точно! :girl_crazy: але цей протокол для чуть-чуть більших дітей :girl_smile:а в пологовий потрібно цей підготувати Протоколу медичного догляду за здоровою новонародженою дитиною. І прослідкувати щоб дійсно тих мінімум 2 год. дитина лежала в контакті "шкіра до шкіри". Обстеження дитини мають відповідно робити на животі у мами, а з важенням і міряням можна спокійно зачекати:girl_smile:.
     
  18. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    Щоб гарно підготуватися до грудного вигодовування потрібно:
    1. ні в якому разі не пити таблетки які подавляються лактацію.
    2. Знати що до 9 місяців дитини можна повернути грудне вигодовування! це називається релактація Як з повного чи змішаного ШВ вернутися на ГВ. Релактація
    3. ознайомитися із Правилами успішного ГВ
    4. ознайомитися із Протоколами МОЗУ Захисти своє право!
    5. ознайомитися із темами
    Як налагодити ГВ після кесарського розрізу
    Нема молока в перші дні після пологів, або період молозива
    Жовтушка в дитини і грудне вигодовування
    Вага дитини при ГВ
    Зціджування молока. коли? як?
    Забагато молока. Що робити?
    Мало молока. Що робити?
    Тріщини сосків. Що робити?
    Лактостаз чи мастит? що робити?
    Дурник, пляшка - давати чи ні?

    6. Мати змогу до когось звернутися за порадою і підтримкою, Консультанти з ГВ!

    Також вартує прочитати!

    Беременность. Готовимся к кормлению грудью
    Нужно ли готовить грудь к кормлению?
    Готовимся к кормлению
    Экспресс обучение азам грудного вскармливания
    Ошибки, которые следует избегать
    Как будут развиваться события
    Могу и не могу кормить

    Звертаю особливу увагу!
    Ребенок появился раньше срока. Кормить грудью или нет? (часть1)
    Ребенок появился раньше срока. Кормить грудью или нет? (часть 2)
    Недоношеный малыш, или крошка - дюймовочка
    Налаживание вскармливания в нестандартных ситуациях
    Отрицательный резус-фактор. Несовместимость по группе крови.
    Парадокс несовместимости. Гемолитическая болезнь новорожденных
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2011
    • Подобається Подобається x 1
  19. Iwka

    Iwka Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    А я себе підготувала читаючи форум (тутечки є дуже багато інформації і лінків!!!) і спілкуючись з мамами з досвідом ГВ. Саме завдяки тому ми спільно з моїм синочком подолали перший застій (бавились в акробатів, вибираючи пози для годування))), і не піддались на провокації бабусь щодо годування по графіку і допоювання.:girl_claping:
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: як підготуватися вагітним до грудного вигодовування

    100% підтримую! Правда, було легше то зробити мені 2 роки тому, бо було менше тем і за ними було легше вслідкувати... :shy:
    Про атрибути... Була постіль для малого і комод для його лашок... Все! Решта при потребі.
    При чому я тільки зараз розумію чому так сталось в мене. Бо мені страшенно подобалось ходити вагітною!!! :girl_curtsey: Я так класно себе почувала в тому стані, що мені було шкода, що то тільки 9 місяців...
    А готуватись до ГВ треба з перших місяців щоб то все гарно поскладалось в голові. Про догляд за немовлям я не читала - то все приходило поступово і навіть швидше інстинктивно, а от про ГВ читала багато і вдумуючись. Причиною було, що ні мене ні чоловіка толком не годували, тому й хотіла всім довести! А переконання нагодувати сумішшю і хоч виспатись... від того було важко відмазуватись, але звиклось і висипалась навіть при тому, що прокидалась що 2 год за будильником.
    А взагалі було б добре видавати правила успішного ГВ разом з щоденниками вагітності
     
Статус теми:
Закрита.