Як відівчити дитину від звички смоктати палець

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем dusja, 16 Січень 2010.

  1. dusja

    dusja New Member

    Дівчата, поділіться досвідом як заставити дитину не смоктати пальчик, бо не від одного чую, що через таку привичку, той пальчик який дитина так "смакує" з часом деформується(тобто робиться тоншим:girl_sad:), чи правда це, і як тому можна зарадити?
     
  2. viktoria

    viktoria Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    я тоже узнала про деформацию, челюсти уже когда малышке было полтора года, у старшей все как-то само-сабой прошло. А младшей уже дв года и до сих пор с этой привычкой боремся, постоянно пальчик вынимаем иногда возмущение бывает очень громким, но я настаиваю и всех родственников которые остаються с ребенком, прошу за этим следить. Уже меньше берем, но привычка очень сильная.
     
  3. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    Лєхко!

    [​IMG]
     
    • Смішно Смішно x 1
  4. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    В моєї сестри малому 3 рочки, і приблизно рік тому почав смоктати палець, що вони тільки не робили: і мастили палець перцем, гірчицею, обмотували скотчем ( він собі зубками здирав), і якимись "смердючими" каплями від серця користувалися (казали педіатр дозволив) змочували бінт і обмотували палець, то теж зривав. Найбільше смоктав палець коли спав, то сестра кілька ночей сиділа біля ліжечка, і як тільки він запихав пальчик то вона витягувала, незнаю чи саме це допомогло - але кілька безсоних ночей, і малий позбувся цієї звички.
    А щодо деформації пальчика, то сестра казала що в малого постійно злазила шкірка на тому пальчику котрий він смоктав, до деформації напевне не дійшло, бо їм швидко вдалося позбутися цієї звички.
     
  5. dusja

    dusja New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    levandivka, щось не дуже мені подобається такий метод..., занадто вже радикальний.....

    ---------- Додано в 21:37 ---------- Попередній допис був написаний в 21:32 ----------

    от-от і в мне теж саме...треба спробувати метод Вашої сестри, моєму малому зараз 1,7р. А коли смокче той палець то ще й з таким чітким прицмокуванням, що чути певно незнаю куди....

    ---------- Додано в 21:39 ---------- Попередній допис був написаний в 21:37 ----------

    і Ви щось з цим робили?
     
  6. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    щоб відівчити напевно спочатку варто розібратись з чого це почалось.
    смоктання пальчика, одіяла тощо це задоволення смоктального рефлексу дитиною. Можливе смоктання в стресових ситуаціях.
    як у вас з ГВ? годуєте? доки годували? графік тощо?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. inchik

    inchik New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    ой, для нас то теж актуально....
    правла Настя (3 роки і 2 міс) не зовсім їх смокче, як писали дописувачки, але коли руки не заняті і очі вдумано дивляться, наприклад, мультик, то пальці в роті :girl_cray:....я просто кожного разу забираю, пояснюю, що не треба пальці тримати в роті, часом кажу навіть, що не можна, але ті пальці всеодно час від часу в роті :girl_sad:
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    тото і воно. Я смоктала огого як довго, бо так себе заспокоювала. На прикус це не вплинуло. але як мої батьки не старались я не відівчилась в дитячому віці а лишень в дорослому.
     
  9. inchik

    inchik New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    тоді і стресова ситуація може вподальшому спровокувати смоктання пальців? а як тоді того позбутися? :sad:
     
  10. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    Навчити правильній поведінці у стресовій ситуації.

    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 17 Січень 2010
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. inchik

    inchik New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    думаєте "само отваліцца"?
     
  12. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    щодо стресової ситуації Левандівка правий. Треба просто добре подумати і придумати замінювач пальчика, тобто якесь інше і менш шкідливе заспокоєння у стресовій ситуації. Для малят це груди, а старшим треба тоді щось інше думати - чимось займати руки. Але не заїдати, бо закінчиться це плачевно - надмірною вагою і т.п.
    На будь-яку шкідливу звичку потрібна "переключалка"
     
  13. dusja

    dusja New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    На ГВ ми були ду-у-уже мало, лише 1,5 місяці :girl_sad:, вночі дитина спала нормально, тому до грудей в нічний час мало прикладала, щодо графіка, то за потребою дитини,коли він хотів тоді і годувала. А от із соскою(дурачком) малий не дружив від самого народження, тому певно і пальчик смокче...:girl_sad:
     
  14. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    це вам на замітку (щоб з наступною дитинкою не було тих же помилок) є одна з основних причин чому
    нічні годування запорука вдалого ГВ. Але це вам інформація на перспективу.


    А зараз мусите щось думати аби замінити пальчик на щось інше: відволікати на гру, на щось цікавіше. Вам краще знати свою дитину - проаналізуйте що більше цікавить, що б могло бути тією миттєвою "переключалкою" уваги з пальчика на щось інакше, менш шкідливе.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    В нас також був такий період, малий смоктав пальчик постійно. Але наша біда була в тому, що всі звертали на це увагу... а дитина, як відомо, робить все навпаки... Потім моїм завданням було відівчити усіх родичів не звертати увагу на це, і ми переключилися на ігри, потім ми забули про смоктання пальчика:)
     
  16. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    Моя Ліля,також часом пільчики смокче.......але я з того проблему не роблю, бо у неї лізуть зубки, і це цілком природня реакція........Може і у ваших малат -зубчики?
     
  17. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    тут власне мова йшла у мамусь в яких дітки старші і так заспокоюють стрес.
    Зубчики та вивчення власного тіла - це трошки інакше, має тимчасовий характер і не є проблемою.
     
  18. viktoria

    viktoria Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    У меня ребенок был на ГВ до 2х лет и ночью кормился, но с пальчиком во рту мне еще на УЗИ ее показали. Старшая начала ползать и автомотически перестала в рот тянуть, руки заняы. А младшая приспособилась и ползала с пальцем во рту, или поползает, а потом приляжет и палец в рот, я сперва не особо обращала внимания думала так же пройдет. А нет, переросло в стойкую привычку, с которой терпеливо боремся, просто постоянно палец вытаскиваем, уже засыпаем и ночью спим в основном без пальца, только днем, если хотим спать, или капризы показывае м сразу в рот.
     
  19. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від привички смоктати пальчик

    Мій малий (4 роки) смокче пальчик. Ох, той пальчик.... Мастили, перчили - нічого не дало. Тепер просто робимо зауваження - іноді у дуже гострій формі - витягує з рота. Зауважила, що смокче, коли нічим не зайнятий чи у стресовій ситуації, і вночі.
     
  20. dusja

    dusja New Member

    Відповідь: Як відівчити дитину від звички смоктати палець

    В нас помітні успіхи:xaxa:, малий потрохи починає відвикати від цієї привички, правда прийшлось йому пару раз це пояснити в на підвищених тонах, але тепер коли роблю йому зауваження перестає брати пальчик до ротика:)