Як відлучити від грудей?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 4 Січень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Запис вебінару "Завершення грудного вигодовування"



    Тут вже давалися посилання на статті але я вирішила ще раз їх подати і додати нові

    Как долго кормить грудью?
    Как долго кормить: ответы сомневающимся
    Время отлучения ребенка от груди. Когда оно наступит? (часть 1)
    Время отлучения от груди (часть 2)
    Отлучение от груди. Готов ли малыш?
    ТЕСТ: Готов ли Ваш малыш к отлучению от груди?
    Отлучение
    Отлучение от груди (По срочной необходимости, Ребенок младше года, Возраст ребенка от года до двух, Ребенок старше двух лет)
    Отлучение от груди (Что это, когда, как, воздействие на мать, экстренное отлучение)
    Отлучение от груди. Спроси меня, как.
    Когда наступит инволюция?

    Как научить малыша засыпать без груди?

    і ще

    Мастит. Причины и ведение

    ДЕПАРТАМЕНТ ЗДОРОВЬЯ И РАЗВИТИЯ РЕБЕНКА И ПОДРОСТКА.
    Всемирная Организация Здравоохранения.
    Женева. 2000


    Приложение 3. Подавление лактации
    В прошлом подавление лактации часто было включено в ведение нагрубания груди и мастита. В настоящее время предпочтение отдается поддержанию лактации. В случае возникновения необходимости прекращения грудного вскармливания, действительным рекомендуемым методом является физиологический, а использование фармакологических методов подавления
    лактации больше не рекомендуется.

    Физиологические методы
    Такие методы заключаются в поддержке груди с помощью удобного бюстгальтера или корсета и сцеживание достаточного объема молока для поддержания груди в комфортабельном и здоровом состоянии по мере того, как происходит естественный процесс инволюции. Женщина может испытывать боль, и ей следует давать болеутоляющие средства.

    Фармакологические методы
    Ранее использовались следующие медицинские препараты, однако, они больше не является рекомендуемым видом лечения.

    �� Стилбоэстрол.
    Побочные эффекты включают повторные приступы нагрубания груди и кровотечение после прекращения лечения, тромбоэмболию, а также аномалии развития плода, если женщина беременна.

    �� Эстроген, один или в комбинации с тестостероном Этот вид лечения не является очень эффективным и связан с повышенным риском тромбоэмболии (85; 173). После прекращения приема данного препарата боль и нагрубание
    груди могут возобновиться.

    �� Бромокриптин.
    Бромокриптин игибирует секрецию пролактина и может быть эффективным, если дается на ранней стадии лактации, пока уровень пролактина в крови высокий. Однако, этот препарат может быть менее эффективным через несколько недель, когда уровень пролактина будет низкий. Этот препарат был снят с применения по данному показанию в нескольких странах вследствие риска инфаркта миокарда, повышенного давления, судорог или припадков. Другие побочные эффекты включают тошноту, головокружение, пониженное давление и
    сильная головная боль (57; 85).

    �� Каберголин.
    Каберголин по действию подобен бромокриптину и так же ингибирует секрецию
    пролактина. Действие этого препарата более продолжительное. При использовании данного препарата могут быть такие же незначительные побочные эффекты, включая головную боль, головокружение, пониженное давление и носовые кровотечения,
    однако, этот препарат считается менее опасным (57).

    Модераторське:
    Якщо посилання не працюють:
    а) натисніть кнопку "Поскаржитись" під відповідним постом і там опишіть що саме не працює
    б) Статтю можна почитати через гугл - в полі пошуку напишіть назву статті, натисніть на стрілочку біля лінку, і читайте збережену версію.
     
    Останнє редагування модератором: 4 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  2. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Подiлiться досвiдом вiдлучання вiд грудей (бажано поступового).
     
  3. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Ми вчора до родини їздили на село на свята, так там всі старші пані (коло 80 ) застерігали мене щоб в піст тільки не відлучала - бо пісне буде. А як то пісне ніхто і пояснити не міг, тільки того страшно бояться :)
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Смішно Смішно x 1
  4. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    I ще з тої серiї:
    менi ще баба казала щоб вiдлучати в непарнi мiсяцi (11, 13 iтд) I щоб коли вiдлучила то бiльше не давати навiть якщо буде плакати, бо якщо даш то буде мати зглазливе око. Брєд якийсь.
    Мене цiкавить технiка :) Я вже перейшла на тiльки одне цiдiння в день (недiлю так вже), зранку, потiм вона їсть на нiч 7:30-8 вечора, потiм десь в пiвночi, ну i потiм не знаю деколи один раз деколи два за нiч. I так само на вихiдних. Я вже удень не годую. Допустимо що через недiлю, двi попробую не цiдитись зранку теж i триматись до вечора щоб вона поцьмакала троха, а потiм як? Я так не хочу застоїв пiд кiнець.
     
  5. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    57 переглядiв i тiльки одна вiдповiдь вiд Зоряни?
    Ну добре, будем якось своїм розумом/помилками.
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    У мене малий сам відлучився.
    Одна знайома в 1,5 року віддала до мами на місяць. Так і відівчила.
    Інша привчила до дурника і пляшки. Потім відівчала від них. А потім від смоктання пальців.
    Процес складний, наскільки я зрозуміла з досвіду інших.
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я відлучала не поступово, а різко, просто не дала на сон і все. Відлучила за 3 дні (тобто на 3-ій день мала вже до грудей і не лізла). Але не впевнена що зробила правильно, тому і радити не берусь. Єдине що можу порадити - щоб не пити гормональні таблетки, непогано припиняє лактацію настій шавлії (шалфею).Принаймні в мене молоко на 2 день пропало.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я ледь дотягнула з годуванням до 9-ти місяців. В мене молока прибувало багато тільки коли достатньо спала або багато їла. Спати було проблематично, тому набирала собі вагу без кінця.. :sad:
    В той час поступово вдень я пересатала годувати, а годувала лише всю ніч "звечора до рання", бо якраз інтенсивно лізли зуби і вночі дитина спала дуже неспокійно, тому "посмоктати" хоч напів-вхолосту було рятівним засобом для заспокоєня. На той час було літо, я була у своєї бабусі, вона сказала що є такий народний звичай: відлучати у 9 місяців у той день в котрий дитина народилася. Мені було все одно коли, але так - то так.
    В той пам'ятний день я туго перев'язала порожні (після ночі) груди пелюшкою і защепила шпилькою. Так проходила три дні, і зняла з полегшенням. Ніяких застоїв не було т-т-т. Може тому що останні два тижні годувала лише вночі.
    А щодо дитини, то домашнє молочко (з-під "рідної" корови, правда, кип'ячене) дуже допомогло, але в перше "не мамине" ранкове годування вона від пляшечки із соскою відмовилася з плачем. Спробувала з ложечки- тільки дві ложки випила і в плач.. Щоб не наразитися на "характер" - не наполягала. Увечері - вийшло дати молока з пляшечки, вранці - зловила дуже сонну і теж пішло..
    Пляшечку із соскою потім використовували винятково для пиття молока, а воду стали тоді ж пити з "поїльної кружечки" з кришкою.
    Потім вже за півроку десь якось ненавмисне забули ту пляшечку із соскою у свекрухи, а вийшло як спеціально.. :) бо після отого "забули" до пляшечки вже не поверталися.
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    А що робила з грудьми? Проблем не було? Просто в один день перестав брати груди i все? Бо у мене поки що над ранок, якщо забуду помiняти сторони вночi то повна грудина як каменюка!
    Я впринципi переживаю саме за те як молоко у мене пропаде. Бо мала з бутилки їсть ще з 4х мiсяцiв, вона ж у нянi, то за це я не хвилююсь, а скорiше за себе.

    Не дали грудей i пили той настiй так? Я щось про настої всякi забула.
    А гормони, боронь Боже! Менi лiкар було прописав гормонну мазь у зв'язку з певним дискомфортом пiсля родiв, але я вдома сказала що почекаємо, але гормони я в себе давати не буду без нагальної потреби.

    Ну от моя мама так i зi мною i з братом робила, перев'язалась та й по молоцi. Менi просто щось страшно це робити :)
     
  10. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Так, не дала, а тоді почала настій пити, груди не перев"язувала, пару раз коли були переповнені трооооошечки сцідила.
     
  11. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Ага, значить зцiдити до комфоту можна... ну правильно, не повнiстю. Добре, так i запишем :)
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Просто перестав. А в мене ще 2,5 місяці молоко було... Але проблем не було.
     
  13. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Не збиралася сюди писати, бо практичного досвіду відлучення не маю. Тому влізу з голою теорією :)
    І правильно боїтеся. Якщо одна циця камяна на ранок, то перевязування зробить з неї конкретний камінь.
    Коза-Дереза, можливо Вам підійде ця статя про відлучення : http://rojana.ru/content/view/1052/267/

    і ще : http://www.akev.narod.ru/art/otl.htm
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Розкажіть майбутній мамі, чому ви хочете відлучити дитину від грудей? Просто на курсах розповідають, що чим довше годувати дитину грудним молоком, тим краще.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я вам розкажу, тiльки не потрiбно мене засуджувати. Так у нас форум з довгогодуючими мамусями, але в кожного своя ситуацiя.
    Чому - тому що я працюю на повну ставку вiд коли дитинi 4 мiсяцi. Малiй вже 10мiс i 21 день. До 10 мiсяцiв (тобто пiв року) я на роботi зцiджувала молоко 3 рази в день 5 днiв в недiлю! Це поперше тяжко менi як людинi, по друге це всетаки робота, а так як можливостi бути дома у мене немає, то роботою нехтувати я також не можу. По третє Катя на вихiдних їла препогано з грудей, я постiйно ходила в суботу i недiлю з переповненими грудьми, їла вона нормально тiльки вночi (i далi їсть на нiч i вночi). Отже я вирiшила перейти тiльки на нiчне годування поки що, але скорше всього що до року хочу припинити годування цiлком. Тому хочу це зробити поступово. Повiрте менi, не цiдитись на роботi вже дає позитивний результат, я не почуваюсь рабом. А ще у мене будуть лiтом поїздки без дитини, так що я не хочу волочитись з цiдилками щоб пiдтримувати лактацiю.

    I звичайно чим довше годувати тим краще. Проте я вважаю що як на мiй стиль (чи можливiсть) життя я не погано погодувала. Ну i я ж ще не завершила, а поступово це дiло згортаю. Бiльшiсть працюючих мам зав'язують з ГВ пiсля виходу на роботу, або до 6 мiсяцiв. На роботi було 10 мам що вживали спецiальну кiмнату. Одна згодом залишила нас коли дитинi було 9 мiс. Минулої недiлi двi мами завершили ГВ на 6му мiс. Ще є двi мами з 8мiс. дiтьми, я (11мiс) i ще одна мама якої малiй 12 мiс. I то вона вже здається не ходить, бо я її давно не бачила. От такi у нас пироги.
     
    • Подобається Подобається x 14
  16. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Тю... я думав то тема про хлопів....а то про дітей...
     
    • Подобається Подобається x 22
  17. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    :D:D:D:D:D:D:D:D:D
    А я дивлюсь Мих запостив... думаю НЕВЖЕ?????
    Правду кажуть книжки , чим старший тим важче вiдлучити :D
     
    • Подобається Подобається x 19
  18. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Я й не збираласчя засуджувати. Вибачте, якщо у Вас склалося таке враження. Просто хотіла дізнатися про можливі причини такого рішення. Поки є час, то хочу дізнатися якнайбільше про все, що стосується годування, гуляння, виховання і т.д.
     
    • Подобається Подобається x 7
  19. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    Ну це я на всяк випадок ;)


    Якщо маєте можливiсть годуйте чим подовше! Не звертайте на мене уваги :)

    Додано через 2 хвилини
    А для цього перечитуйте гiлку "для мамусь i татусiв" i про ГВ - там все написано, про всiлякi випадки i ситуацiї :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Natalka

    Natalka Well-Known Member

    Відповідь: Як відлучити від грудей?

    з мого досвіду: останні 10-12 місяців годування було спочатку два (на сон і після нього тобто десь 21год. і 7-7.30 ранку, дитина спала в своєму ліжечку, яке було присунуте до нашого, і в дитячому було вийнято кілька щаблів для зручного пересування дитини.) десь за 4-5 міс до повного відлучення залишилося одне годування о 21 год. паралельно дитині давали пити молоко на ніч (коров"яче). Останні два -три тижні я старалася не бути в кімнаті в момент безпосереднього відходу до сну, заміняв татко він шкрябав дитину по спинці, хоч інколи були фрази "Хочу маму Наталку, хочу цицульку!" тому тих два тижні виходило десь 1 годування на два дні. А потім я сказала, що цицулька "скисла", а доня вже велика, а такі великі дівчатка вже циці не їдять....
    Не знаю чи вашій Коті, Кізонько, такі аргументи підійдуть....

    P.S. Ще згадала: братова відлучаючи своїх хлопчиків змазувала груди сумішшю меду і солі... діти відмовилися від грудей за3-4 дні.
    Ні я, ні братова додатково не цідилися.
     
    • Подобається Подобається x 2