Яка листівка скрапова?

Тема у розділі 'Скрапбукінґ', створена користувачем Xomka, 3 Квітень 2012.

  1. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Після допису Мар'ясі в темі листівок виникло запитання - які листівки можна назвати скраповими? Чим відрізняються скрапові від нескрапових?
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Шурхотіння папером (скрапові оффтопи)

    Та скрапові її листівки, на всі 100 скрапові, то Мар'яся прибіднюється. ;) Не конче треба мати дорогі матеріяли, аби листівки були скраповими. Їх і з підручних матеріялів можна зробити.
    Якщо її не скрапові, тоді чисто й просто взагалі невідомо-що. :girl_crazy:

    Дуже важко визначити, що є нескраповим, щиро кажучи.
    Отут є цікаві відповіді на питання "що таке скрап".
    До речі, було завдання "аплікація" на арт-клубі, то народ не додавався навіть, а хто додалися, то геть не з аплікацією. Аплікацію ще теж треба вміти зробити.
    А взагалі, якщо відштовхуватися від самого слова - скрап - то воно означає кавальчик, обривок, обрізок, шматок.
    Я вважаю, що як є шмат паперу й композиція, задум, то це вже скрап. А як ще й техніки застосовані, то тим більше.
    Інша справа, що бувають доволі невдалі композиції, ну, але всі з чогось починають і вчаться. Хоча бувають сумні випадки, коли не вчаться й не розвиваються, але з тим боротися - собі на шкоду, бо то трата часу. Ну, і буває, коли на листівці не композиція, а набір елементів, коли людина просто накупила всього багато й наліпила всякого різного на листівку. І всі елементи порізну - гарні, а наліплені без задуму на папір - втрачають свій шарм.

    Окрім того, я вважаю, що те, що зроблене з підручних матеріялів, - дуже навіть скрапове. Нехитра то штука, аби накупити матеріялів для скрапу й із них щось зліпити. От без них - то вже тонкощі скрапу, як на мене. А маючи спеціяльний папір, квіти, перлинки, інші прибамбаси, не зліпити файного скрапового об'єкту - то ще треба вміти.
     
    Останнє редагування: 3 Квітень 2012
  3. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: Шурхотіння папером (скрапові оффтопи)

    Дякую, Лілю, за розгорнуту відповідь:) Якось так це все приблизно я і уявляла, але сформулювати так компактно і зрозуміло не вийшло би, певно)))
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Яка листівка скрапова?

    Прочитала й виникло питання. Скрапова - це та, де все готове куплене наліплене на папір?
     
  5. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Яка листівка скрапова?

    В мене виникла асоціація з напівфабрикатами у їжі. Наче на скороворідці смажеш ти, але смаку то не змінить.
    Мені здається, що у скраповій листівці ручної роботи має зберігатися щось від автора. Най кожен вибирає сам чи то тепло, чи то любов, чи то настрій. Не знаю чи то можна досягти лише всім купленим. Можна скласти вдалу композицію, але чи можна більше я не знаю.
     
  6. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: Яка листівка скрапова?

    Перш ніж відповісти, розповім передісторію, виставляла різдвяну листівку з гри в темі "Листівки власноруч (папір та різні підручні матеріяли)", але допис був перенесений у "Витинанки", ця тема їй пасувала, бо осн. елементом була витинанка.
    Ось після того я й вирішила, що то творіння не скрапове певно, бо не використовувала штампів, скрапового паперу (з малюнком, текстурою), різних типових прикрас для листівок, не тонувала папір.
    В моєму розумінні, в нескраповій (або не типово скраповій) листівці переважає якась рукод. техніка (витинанка, вишивка, декупаж, ...), яка і несе головне навантаження.
    В типово скраповій - скраппапір (в смужечку, клітиночку, квіточку, фактурний, однотонний, ...), часто декількох видів, штампи, дироколи, мереживні краї, які без спецтехніки не зробиш. І оці декілька шарів рамочок, папером на листівках зроблені, мені дуже "скрапові". Якщо на прикладах робіт, що тримала в руках, то роботи Велани та Мар"ясі я б віднесла до типово скрапових.
    Liliyah Romanova, Ваші листівки теж типово скрапові, по моїм параметрам "скраповості", а розмальовки додають їм особливого шарму і веселості (як би не знала, що розмальвано вручну - то думала б, що готове куплене)

    ---------- Додано в 22:37 ---------- Попередній допис був написаний в 21:49 ----------

    Певно в мене проблема з композицією, можливо з досвідом роботи з папером, в мене ідея стає завершеною в процесі створення, і тут зразу починається, те не те, то не то, це не підходить, треба таке ж, але з перламутровими гудзиками. І роботи виходять наївно-дитячі по духу, та праці дуже багато в них вкладено.
     
  7. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Яка листівка скрапова?

    Була вчора на відкритті виставки в брата в школі Новаківського, то один художник казав,що дуже мало людей можуть крізь дитинство в доросле життя пронести оцю наївно-дитячість і безпосередність, а Ви серед них. Роботи у Вас ще й які скрапові- це просто у Вас такий стиль.
    Самокритика це добре :girl_wink: але так вже сильно не критикуйте
     
  8. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Яка листівка скрапова?

    Ну, в моєму розумінні приблизно саме так.
    Я не вбачаю в цьому негативу. Для більшості, бачених тут робіт, це швидше перевага, аніж недолік. Наявність віповідних матеріалів (візерункового паперу, штампів, чорнил, наліпок, брадсів, півперлинок, висічок і т.д.) розширює кругозір, фантазію, надихає до експериментів.

    От згадую час, коли робила одним знайомим весільні запрошення, і розробила стилізоване лінійне зображення двох пташок, які звернені одна до одної. На той час і приблизно не було такої можливості замовити собі штамп, купити чорнило і вперед. Для 80-ти запрошень було спеціально вирізано лінорит, на "Атласі" куплено трошки золотистої типографської фарби, віддруковано на кальці за допомогою валика та ложки (а ще треба було довго чекати поки на ній це висохне), а тоді лиш зібрано в єдине ціле.
    Час не стоїть на місці. За вікном 21 сторіччя, то ж вважаю треба на повну використовувати усі нові надбання.

    А для того щоб із усього готового та купленого зробити гарну листівку (коробочку, альбом, конверт і т.д.) зі смаком, вважаю, теж треба мати трошки "смальцю" в голові.
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Яка листівка скрапова?

    :girl_impossible: А назву розділу читали? ;)
    До того ж назва теми не є "скрапові листівки", а "листівки власноруч, папір та інші підручні матеріяли". Направду, не розумію, з чого такі висновки. :dntknw:
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Яка листівка скрапова?

    Кинула мені тут Таня анекдот один в асю, а він мені ну дуже пасує до цієї теми.

    Один фотограф пришел к даме на ужин. Она, посмотрев его фотографии, воскликнула:
    - Какие у вас замечательные фотографии! Наверное у вас очень хороший фотоаппарат?
    Фотограф промолчал. Но, уходя, сказал:
    - Спасибо, ужин был очень вкусным. Наверное, у вас очень хорошие кастрюли.

    Не вистачить купити скрапові прибамбаси. Їх можна мати цілі гори, а все одно робити невдалі листівки. А можна мати зовсім трошки чи не мати зовсім, а робити шикарні роботи...
     
  11. Tsokotukha

    Tsokotukha Well-Known Member

    Відповідь: Яка листівка скрапова?

    Цілком згідна.
    Завдяки скраповим прибамбасам можна зробити аляпувате чудо-диво в стилі сільського гламуру, а можна не додати елеменів і також програти. Як не крути, але потрібно мати хоч елементарне відчуття композиційної рівноваги та кольрових зіставлень.

    Проте, завдяки ось цим скраповим готовим прибамбасам виріб має своє (притаманне лише скраповим) звучання.
    Без них листівка також може бути неперевершеною, але зовсім не скраповою. Наприклад, як у Лілі Тєптяєвої з Коломиї (за плечима у неї правда Косівський художній інститут та Львівська академія мистецтв),
    [​IMG]
     
  12. latyana

    latyana New Member

    Відповідь: Яка листівка скрапова?

    Висловлю і свою думку. Вважаю, що листівку називати скраповою не має змісту. Що таке скрап, скрапбукінг у вільному перекладі з англійської - книга, вирізки, і в першу чергу це оформлення фотографій на сторінках або в альбомах.
    Те, що для оформлення листівок використовується папір і прикраси для скарпу, не озачає, що це є скрап-робота. Виготовлення листівок має власну назву - кардмейкінг, або листівки власноруч (в перекладі)