Юридичні квартирні питання

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Adriasia, 17 Червень 2009.

  1. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Не знала куди написатито пишу сюди. Сподіваюся шо колективним розумом та зусиллями шось в моїй ситуації вирішиться.
    Продали ми свою квартиру, ту у якій проживали і придбали нову. У квартирі яку ми придбали проживала старенька бабуся і її син. Як виявилося вже після купівлі хати вони обоє інваліди і син взагалі має цероз печінки. Бабуся мала місяць аби виселитися з хати, після чого ми мали 15-ть днів аби зробити ремонт і вселитися, звільнивши свою квартиру на Сихівській.
    Прийшло воно довогочікуване 15-червня, а бабуся і не збирається з*їжати. Каже шо ше собі хату не знайшла, а ті маклери шо шукають хату бабусі кажуть шо ніц підходящого знайти не можуть. І взагалі говорять шо коли ми будемо "пригати" то повернуть нам наші гроші і гуляй вітер в полі.
    В мене виникло декілька запитань, сподіваюся шо допоможете їх вирішити
    1) Чи мають право вони мені гроші і скасуввати всі договра за які мною було оплачено.
    2) Чи повернуть вони повернути мені затрати на нотаріуса, маклерські, і оцінку квартири по ринковій оцінці. (загальна сума повернень витрат на придбання квартири набігла близько 3 000 у.о. невраховуючи вартості самого житла)
    3) Чи маю я право з ними судитися і таки вимагати виселення бабки (хата продана і в мене на руках усі документи)
    4) Саме страшне. Якщо таки вони мені повернуть кошти я певно просто чокнуся. Бо квартири подорожчали і я залишуся з дитиною на вулиці. Як цього уникнути.

    Вибачте шо запитуюся тут. Я б з радістю пішла до компетентного юриста, але в мене попросту нема на нього фінансів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Андріана

    Андріана Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    1) для визнання договору недійсним є чіткий перелік підстав, передбачених Цивільним кодексом України та самим договором купівлі-продажу. просто так цього зробити не можна. і це лише в судовому порядку.
    2) не повернуть, хоча в суді можна ставити питання про відшкодування збитків (зокрема, на послуги адвоката)
    3) маєте право, але виселити інваліда в нікуди неможливо. суд буде виграно, але результату це не дасть.
    4) пригрозити маклерам заявою в прокуратуру, щоб швидше шукали бабці житло (це один із шляхів)
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Єва

    Єва Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Адріася, а дитина твоя де прописана?
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Розірвати договір можливо за взаємною згодою сторін, без згоди - в судовому порядку. Але в суд може подавати та особа, право якої порушено, але ніяк не маклер!
    Подати позов можете Ви, оскільки квартира як я розумію Ваша, отже можна подати позов про усунення перешкод у користуванні майном.
    І ще один нюанс - це неповнолітня Яся, вона обовязково має бути десь прописана, де????? Ви б не продали стару квартиру не виписавши з неї неповнолітню, а виписати неповнолітню можна лише з паралельною новою пропискою.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Власне шо Яся має бути приписана у новій квартирі. На Сихівську не приписували шоб при продажі не маятися з опікунською радою. На Полуботка не можу приписати бо бабка звідти ше не виписалася.
     
  6. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    А є свідоцтво про право власності на квартиру (витяг з реєстру прав власності), чи сам договір? Якщо є витяг, отже ти можеш прописатись у квартирі, бо вона ТВОЯ ВЛАСНІСТЬ! А те що кажуть маклери - єрунда, договір укладений між покупцем і продавцем, а маклери не сторона договору! Можеш їх сама налякати що подаш позов до суду про усунення перешкод у користуванні майном.
    Ти маєш право прописатись у квартирі на підставі нотаріально завіреного договору купівлі-продажу і свідоцтва про право власності на квартиру. Неповнолітні діти мають бути зареєстровані за місцем проживання батьків.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Дякую. Завтра піду приписувати Яну.
    До речі мені говорили якусь таку єрунду що навіть якщзо я припинуся то всерівно протягом трьох років бабка може передумати і повернути собі квартиру. То правда?
    Я також можу передумати і повернути собі свою, але тільки протягом трьох років з моменту продажу.
     
  8. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Я тут тобі підбірку законодавства зробила, почитай.
    Якщо коротко, то змінити договір купівлі продажу з однієї сторони неможна! Можна змінити договір (про термін, умови передачі майна) лище в тому обсязі, в якому це передбачено самим договором, або за згодою сторін.
    Ст.657 Договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
    Ст.629 ЦК Договір є обов'язковим для виконання сторонами.
    Договір, який підлягає нотаріальному посвідченню або державній реєстрації, є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення або державної реєстрації, а в разі необхідності і нотаріального посвідчення, і державної реєстрації - з моменту державної реєстрації.
    Ст.651ЦК Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
    2. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
    Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
    3. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. hrobak

    hrobak Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    по-перше, маклер не має повноважень подавати в суд на розірвання договору купівлі-продажу квартири між Вами та бабцею (а тільки так вони можуть намагатись повернути Вам Ваші гроші). хіба би бабця надала йому тих повноважень. і вони повернуть - якщо так вирішить суд - ту вартість, яка була зазначена в договорі. сподіваюсь, там було зазначено не вартість за довідкою БТІ, а ринкову...
    далі. якщо договір і справді буде розірвано (а то направду не так просто, тут вже про то писалося), витрати на нотаріуса повернуть навряд. а от щодо маклерських, усе залежить від того, чи мали Ви підписану з маклером угоду про надання послуг, згідно якої за ті послуги платили. якщо мали - є варіант подати в суд на маклера, що послуги не були виконані і він має повернути Вам гроші. це в разі якщо (не дай Боже) буде розірвано договір купівлі-продажу між Вами і бабцею.
    щодо виселення, то так, маєте повне право, це житло Ваше, і згідно договору вони в певний термін мали вам його звільнити, не звільнили - отже порушили умови. суд винесе рішення, на підставі якого виконавча служба мала б їх виселити.
    сподіваюсь, у Вас все добре, як маєте змогу - напишіть, бо інколи спілкуюся з юристами, і, можливо, зможу чимось допомогти :girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Мар"яночка

    Мар"яночка Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    може хто підкаже, які треба документи для оформелння договору дарування (крім паспортів і ідентифікаційних)?
     
  11. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Адріася, біля пам Грушевському є державна адвокатська контора. Я там консультувалась в адвоката - 10 грн. Адвокати знаючі. Піди проконсультуйся... Хай розкажуть твої права, мо щось порадять. (можу піти з тобою чи сама спитатися)

    Ну ідуже постарайся там прописатися, особливо Ясю
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    якщо ви хочете подарувати квартиру чи іншу нерухомість то довідка з жеку і водоканалу що у вас нема заборгованості, а ще довідка про те що те що ви даруєте не знаходиться під заставою, не є вже подарованим. Щось таке розповідали коли дідо хотів мому двоюрідному братові дарчу робити. А і щє здається папірчик що засвідчує ваше право власності на те що ви хочете дарувати.

    Моя проблема вже вирішилася. Вирішилася несподівано і позитивно. Коли вже буде добре і я переїду в нове житло то розповім що і як :) Дякую ВСІМ за відповіді :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. hrobak

    hrobak Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    документ, що підтверджує Вашу власність на нерухомість (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право на спадщину тощо), реєстраційне посвідчення (витяг про реєстрацію) з БТІ, Ваш паспорт та ідентифікаційний, паспорт та ідентифікаційний того, кому даруєте. крім того, скоріш за все потрібна довідка з БТІ (витяг з реєстру), її потрібно замовити в БТІ і робиться вона від одного дня до місяця (від того залежить вартість довідки). крім того, якщо нерухомість, яку Ви даруєте, була придбана Вами під час перебування в шлюбі, потрібна Ваша друга половина з паспортом-ідентифікаційним або від тої половини заява-згода на дарування тої нерухомості (то стосується тільки того, що було КУПЛЕНЕ в шлюбі). про довідку з ЖЕКу не впевнена, може треба, може ні. найліпше - подзвонити до будь-якого приватного нотаріуса, Вам скажуть повний перелік (мо" я щось забула). якщо ні - пишіть до мене, дам Вам телефон, за яким скажуть :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Довідка з БТІ точно потрібна і довідка з ЖЕКу форми 2 також потрібна!
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Halina

    Halina Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Потрібна консультація (може хто знає, або зустрічався з таким випадком).:sorry:
    Ситуація така. Жінка (60 років), яка є власником квартири склала заповіт на рідну сестру. Заповіт складений десь 20 років тому. Тепер ця жінка продає квартиру.
    От у мене запитання - що в такій ситуації роблять з тим заповітом? Заповіт втрачає свою дію про продажі квартири чи його потрібно нотаріально розірвати?
     
  16. Abraira

    Abraira Чорний пояс по хендмейду

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Якщо не помиляюся, то просто втрачає чинність.
     
  17. true

    true New Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Заповіт вступає в дію тільки після смерті власника заповіту, до цього часу власник має повне право її продати. Виключення йде тільки тоді, коли є неповнолітні діти, тоді треба дозвіл опікунської ради. Вроді так. Але та жінка, яка продає квартиру, всеодно при переоформленні буде мати справу з нотаріусом, який їй докладніше може пояснити цю ситуацію, бо я не впевнена до кінця.
     
  18. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Заповіт зараз не має юридичної чинності.Він був би чинним лише після смерті цієї жінки. Після укладення договору купівлі -продажу,автоматично анулюється цей заповіт.
     
  19. Halina

    Halina Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    От наприклад та жінка продала квартиру, а через рік помирає. Сестра, яка знає що та квартира буде її і незнає що ту квартиру уже продали. І от сестра маючи на руках заповіт, приходить до нових власників з претензіями. Вона (сестра) має права на квартиру?
     
  20. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Юридичні квартирні питання

    Сестра після смерті своєї сестри має йти не до нових власників , а до нотаріуса,для відкриття спадщини.А нотаріус їй повідомить(якщо не повідомила сестра )-що заповіт був скасований........Але є нюанс...інколи люди оскаржують такі договора з причин, що нібито цей договір був укладений під примусом,чи людина вже не усвідомлювала свого вчинку...Але це дууууууууууже важко довести в суді.Тому дуже рідко такі Договора скасовують. Саме головне щоб жінка , яка Вам продає квартиру була дієздатна і чітко усвідомлювала свої дії. Квартиру раджу переоформляти у державного нотаріуса, а не в приватного.