Карта поляка

Тема у розділі 'Мандри', створена користувачем CaddyV, 27 Січень 2012.

  1. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Дівчата, можливо хтось робив карту поляка? Можете поділитись враженнями від процесу? Дякую.
     
  2. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    робив мій свекор..готувався..і недаремно,бо попав до такої пані,що випитала його всі державні свята Польщі,памятки архітектури,історичні факти, особливості національних свят...
    хоча татова сестра складала іспит в іншої пана/пані, то 2-3 простих питання і все..
    тому знову ж таки-як пощастить..
     
  3. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    мого чоловікка теж трохи питали-гімн , також свята державні, чим для них цінний Львів. На польській мові все звичайно. Але загалом досить спокійно і просто то все далося. Але проводив йому співбесіду чоловік-консул.
     
  4. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    Власне я десь так собі це і уявляла, кому як пощастить...
     
  5. МotoMata

    МotoMata New Member

    Відповідь: Карта поляка

    Я також у консула проходила спiвбесiду, кiлька рокiв тому, правда. Нiчого особливо складного не питали. Питання були типу "з якими краiнами межуе Польща, хто автор гiмну, хто похований на Личакiвському цвинтарi та якого року поховання на цвинтарi Орлят". Ще були якiсь, але уже не пам"ятаю.
     
  6. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    В мене карта поляка є вже 2 роки. Про можливість виготовлення цієї карти дізналась майже випадково, подзвонила, записали мене за тиждень на прийом....Скажу відразу --польську я знаю добре, в принципі дійсно дідо був поляком , але от з самими документами проблеми трошки були ( деякі в такому стані, що їх важко було прочитати, і т.д.). Так от , ніхто мені не сказав, що так ЕКЗАМЕН ...і коли я прийшла на співбесіду і побачила чергу з конспектами в руках і байккми про те, що то капець, люди деякі на КУРСИ!"! підготовки до здачі купили, я в думках вже прощалась з тою картою....

    Мене там тримали майже годину! ( люди під дверима мало не посивіли:) ---ми розмовляли про все на світі, про мій диплом ---він про поширення польсько-українського спільного туристичного проекту, і про те, чому я залишила подвійне прізвище ( моє дівоче повністю польське) , і чому сина називаю Яреком, а не Славком, і про ставлення до комуністів і т.д. Жодних свят чи гімну мене не питали. І після тої години консул сказав мені наступне : " Дивлячись пані документи, я б не наважився дати пані карту поляка, але поспілкувавшись , я бачу, що вся сутність пані ---польська:))) " ...і виписав мені карту:)))


    12 січяня мій тато,брат і я з чоловіком робили карту поляка. Я з чоловіком для Ярка : попали на молодого консула, то він таки трохи допитливий...все питав в мого Тараса, як то той дозволяє сина поляком записати....Яркові дали без проблем, але теж остаточним чинником було те, що на питання : "Як називаєшся?" мій син чітко сказав ---Ярко...той перепитав ЯРек, і малий каже --так....

    Тато здав в жінки консула без проблем теж ( трохи присів на вуха ) і всьо....

    А от брату не дали ....Хоча той знає польську, гімн,всі дати і т.д....Був в Польщі разів з 20, є спортсменом і т.д.....його загнали на мотивації....і тих самим же ж документах.

    ---------- Додано в 23:33 ---------- Попередній допис був написаний в 23:32 ----------
     
  7. Vysoka

    Vysoka Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    Я робила карту поляка десь 3 роки назад. Як тільки їх почали видавати. Переживала дуже, майже напамять вивчила ту книжечку з усіма датами та гімном. Але нічого з того мене не питали, тільки питали, де я була в Польщі, де живуть мої родичі, що саме мені подобається в Кракові і т.д. От і все. Приймала мене молода консул і дуже приємна. Через місяць чи два видали карту. Моєму брату теж ставили питання такого характеру. А вкінці запитали, хто такий Кароль Войтила. Брат зніяковів, бо точно знав, хто це, але в ту мить просто вилетіло з голови. І в останню секунду згадав, що це Папа Іван Павло 2 і сказав це. Теж отримав карту через місяць. Коли ми отримали карту, то в той же день подали документи на візу і нам поставили 2-х річні національні візи.
     
  8. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    а як Ви в той же день подали на візу???? без записів попередніх?
     
  9. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    Чоловік отримав в 2010 році без проблем і зайвих запитань. Основним було знання польської мови. Про свята і особистості ніхто нічого не питав. Видали карту до місяця часу після співбесіди. Потім ми прийшли з дітками на співбесіду, то навіть нічого не питали, лише сказали, що після 18 років без знання польської мови їм карту не видадуть. Дітям потрібно лише мову вивчити. Їхні карти були готові за тиждень. І тоді відразу, не виходячи з консульства ми подали документи на візу, але тоді ще не було реєстрації через інтернет, зараз можливо щось змінилося.
    Мені карта не світить, так як не маю прямих родичів поляків ( чоловіка не рахують)
     
  10. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    Карту дають не тільки за польське походження, але також і за .. як би це назвати... сприяння всьому польському, участь в громадському житті польської общини і т д. Або якась "ключова особа" напише вам опінію (правда, не знаю, наскільки реально одержати карту, маючи тільки опінію, казали - що можливо).
    З картою тією трохи дивно. Бо, буває, що приходять люди, які польською ні бумбум, в Польщі були 2 рази, і то - в Томашові Маз., але мають коріння і карту дістають. А буває, що документи про походження втрачені чи не до кінця певні, але особа справді повязані з Польщею (в тому числі духовно) - і відмова.
     
  11. Sonne

    Sonne Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    Підкажіть,будь-ласка, в свідоцтві про народження моєї мами вказано, що її мама(моя бабця) за національністю полька. Цього достатньо чи потрібно шукати в архівах втрачене свідоцтво про народження бабусі?
     
  12. Vysoka

    Vysoka Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    думаю, що цього буде достатньо.
     
  13. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    Я не шукала. Свідоцтво про народження дідуся пропало, тому скористалась свідоцтвом мами, в якому вказано що її батько (мій дідусь) поляк. Так мені сказали в консульстві.
     
  14. Sonne

    Sonne Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    Дуже дякую! Прошу ще уточнити, чи давно це було?
     
  15. CaddyV

    CaddyV Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    В квітні цього року.
     
  16. Марточка

    Марточка Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    Чи здавав хтось недавно на карту поляка і може поділитись досвідом, що там зараз робиться?
     
  17. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Карта поляка

    Теж дуже цікавить це питання..бабуся народилась на території Польщі, є документи..а тут прочитала, що треба знати мову і історію..поки що мені та карта, певно, не світить..
     
  18. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: Карта поляка

    Народитись на території Польщі і бути полькою, то є різні речі. В мене от бабуся народилась на території Польші, мали там володіння і т.д., але прадід був українцем і під час операції "Вісла" він вивіз дружину і дітей до україни. То в посольстві ті документи навіть не сильно хотіли дивитись.

    А от дід народився в Україні, але в графі національність писали --поляк, хрестили його в Костелі, його батькі вінчані в костелі ...то це мало більшу і вирішальну вагу при видачі карти поляка.


    Щодо мови і історії. Я розумію, що та карта поляка є річ потрібна...але не знаючи мови я б туди навіть не йшла ...в першу чергу з поваги до себе.

     
  19. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Карта поляка

     
  20. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Карта поляка

    Я взагалі вже не розумію, кого випроваджують, кого ні. Поки чоловік в черзі стояв то перед ним зо троє чоловік отримали дозвіл, мови вони не знали, муж з ними розмовляв. І поляками були такими як я китаянка. А мужа- забанили. Хоча він і перфектно говорить, знає історію, і навіть, співав гімн Польщі))). Фамілія що не є сама польська.Документи такі- на комарі не придерешся. Оце буде йти на третю співбесіду,хоча бажання вже немає.