"Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Редвумен, 7 Березень 2010.

  1. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Що зробило "Кобзар" бестселером в українського читача? Як часто Ви звертаєтесь (листаєте, переглядаєте) "Кобзар"?
     
  2. billuy

    billuy New Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    читаю рідше ніж Франка, Лепкого чи Лесю Українку. хоча і він також подобається. просто на мою думку дань моді бо зі всіх писменників Шевченко найбільше друкувався і не був заборонений совітами. я не пишу що Щевченко слабенький письменник він досить сильний і великий просто є багато інших не менш сильних про те менш відомих які раніше не друкувалися а зараз не читаються бо зараз взагалі дуже мало хто що читає тому що є інтернет і купа різної єрунди ні про що яка не нагружає і не заставляє задумуватися над життям.
     
  3. Полковник

    Полковник миється в бані

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    Франко, Леся и Лепский были запрещены?
    Впервые слышу.
    А Вы откуда ЭТО узнали?
     
  4. billuy

    billuy New Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    а ви читали все що вони писали чи тільки ізбранноє для пєчаті
     
  5. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    А кто ета?
     
  6. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    перепрошую, але ми говоримо про Богдана Лепкого


    ---------- Додано в 19:57 ---------- Попередній допис був написаний в 19:52 ----------

    Згідна з Вами на 100%. Я думаю, що возвишення Шевченка на перше місце в українській літературі було цілком усвідомленостратегічним з боку совєтів. Бо Франко, Сковорода, Лепкий були набагато сильнішими та візійними людьми, і їхні твори мали більш ідеологічний характер. Тому комусь у ті часи було "невигідно", що їх читали...
     
  7. billuy

    billuy New Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    мені напариклад дуже подобається вірш Лесі Українки який і надалі залишається актуальним і написаний ніби вчора



    ЛЕСЯ УКРАЇНКА
    Slavus-Sclavus*
    Слов'янщина! — який величний гук,
    Який широкий і містично темний.
    І скільки літ і як багато рук
    Для неї будували храм таємний.
    Посеред храму п'єдестал звели
    І статую поставили на ньому,
    І вид, немов Ізіді, зап'яли
    Покровом щільним ідолові свому.
    Стоїть таємна статуя давно,
    Час тихо упливає рік за роком,
    І досі ще нікому не дано
    В лице їй глянути одважним оком.
    А що ж величної Слов'янщини сини,
    Німої матері проречистії діти,
    Між людьми чим прославились вони?
    Чим похвалитись їм, з чого радіти?
    Дивітеся: з них кожний, як один,
    Що світ би здержав на плечах здорових,
    Міцний, як дуб кремезний, слов'янин
    Покірно руки склав в кайданах паперових
    Та раз у раз поклони низькі б'є
    Перед стовпом, короною вінчанним,
    Порфірою укритим; стовп той є
    По праву спадщини царем названий.
    І кожний весь в крові, в сльозах його лице,
    Троїстая нагайка тіло крає,
    А він ховаючись плете сильце
    І братові під ноги простирає.
    Колись, бувало, сильний чуженин
    Слов'ян-рабів виводив на майдани,—
    Тепер, куди не глянь, усюди слов'янин
    На себе самохіть кладе кайдани,
    І кажуть всі: варт віл свого ярма,
    Дивіться, як покірно тягне рало!
    Ні, ймення слов'янина недарма
    Синонімом раба між людьми стало!

    * Слов'янин-раб (лат.).
     
  8. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    ???????????????????????????? щось я дуже глибоко сумніваюсь, що "совєти" мали собі як стратегію та ще й усвідомлену возвишення Шевченка...певно якби мали то не ховала б моя бабця Кобзаря в льосі за мішками з картоплею, і не виключили б мого родича з партії тільки за те що портрет Шевченка знайшли при обшуку..список і приклади можна продовжувати довго....сумно що ви так пишете.. Я обожнюю українську літературу часто читаю Лесю Ураїнку, "Сад пісень" Сковороди, Лепкого але...не вважаю що Шевченко є постаттю менш вагомішою аніж всі інші...
    "Кобзар" книга в якій можна прочитати речі дуже актульні і сьогодні, не лише життєві але й політичні, книга, вірш з якої був першим якого мене навчила мама, книга яку мені в дитинстві дозволяли читати з чистими ручками і дуже акуратно ("совети" чомусь не дуже його популяризували) книга вірші з якої я вчитиму своїх дітей..Бо я люблю творчість Шевченка і пишаюсь тим що ТАКА ВИДАТНА людина була УКРАЇНЦЕМ
     
    Останнє редагування: 7 Березень 2010
  9. Кольорова

    Кольорова Well-Known Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    А Ви уважно читаєте? ;)
    Сильнішими у чому? Це Ваша думка особиста?
    Кому?

    ---------- Додано в 23:34 ---------- Попередній допис був написаний в 23:26 ----------

    Шевченко - геній. І навіть це слово не може цілком означити всі його таланти і головним чином поетичний. На жаль, не всім дано дорости до рівня усвідомлення і розуміння його поезії... На жаль , Шевченка заяложили банальними фразами і штампами. На щастя, він у нас був і є. І на моє щастя, я народилася на одній землі із генієм. Він - номер один для мене.
     
  10. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    якось улюблений список окремо - кобзар окремо
    цитувати можу - возвеличувати :confused: на жаль (так, я філологію закінчила, ага)
     
  11. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

     
  12. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    так. і маю на неї право. як і ви на свою.
    моя відповідь:
    Хто ж заперечує? Я говорила лише про те, що й інші літератори мають право стояти поряд з ним.
     
  13. billuy

    billuy New Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    що скажу. ваш родич ще легко відмазався бо якщо почитати А. Солженіцина то він пише що 10 років лагерів давали за те що казали що Пушкін(здається) кращий поет ніж Маяковський або совєцкіє швейні машинки гірші ніж Зінгер. а що ваш родич був нєблагонадьожний що будучи в партії в нього проводили обшук? а те що ховали кобзар за мішком говорить за те що він таки друкувався бо інакше не було би що ховати
     
    Останнє редагування: 8 Березень 2010
  14. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    я думаю маю право не обговорювати свого родича, якого на жаль вже не має, в цій гілці. Дякую
    Вашу думку щодо Шевченка зрозуміла, і дискусії продовжувати не збираюся
     
  15. billuy

    billuy New Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    вибачаюся щиро якщо може чимось вас образив. направду не хотів і не збирався
     
  16. meros

    meros New Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    це дійсно так, тому що колись в школі просто вчили на пам"ять його вірші і більш нічого. Якщо навіть робили якийсь аналіз на уроці, то все вичитували з хрестоматій і т.д.
    а коли тепер перечитати його творчість зовсім все по іншому сприймаю!
    Тому,
     
  17. носик

    носик New Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    Мої батьки поліграфісти (ну і я бухгалтер у поліграфічній справі). за всі роки поки ми з сестрою росли вони назбирали 6 чи 7 видів "кобзаря". по 2 екземпляри для нас. в різних палітурках, з ілюстраціями і без,...
    Тато кожного року вчив зі мною вірші до школи, перепитувався... Найбільше люблю згадувати, коли світила моя лампа на столі... Я сиджу за столом, тато поряд і читає, розповідає і пояснює... це, мабуть, книга найдорожча для нього, бо у неї він також трішки вклав свою працю.
     
  18. billuy

    billuy New Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    вчора дивився як наші президенти, екси разом зі своїми ляльковими театрами їздили до Канева. що це було таке? жоден з груп підтримки ані з тих ряжерих під козаків гетьманів і т. д. не знав жодного вірша. саме більше мені сподобався Янукович той хоть заставив себе вивчити пару слів на українські мові. що це? це хіба не мода на Шевченка? чи всі вони страшенно його люблять просто настрашились камер і забули вірші? хоча він дійсно великий і не заслуговує на таку клоунаду
     
  19. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    Якщо говорити про заборону совітами. То твори Шевченка, якщо видавалися, то з редагувнням творів? Чули про таке? Що не влаштовувало в творах скориговувалось. Ото й усе.А що Франка і Українку забороняли теж вперше чую. Шевченка перечитую, бо маю книгу "Кобзар" з некоригованими творами. І плакат Тараса Григоровича висить. Люблю його творчість і захоплююсь... та плачу коли читаю. Дуже глибокі образи і задівають глибоко. Він для мене №1. Мені також до душі твори
    Франка і Українки, а ще Архипа Тесленко... Та Шевченко Все ж ПЕРШИЙ в моєму списку. Я за нього горою - він "не дань моді".
     
  20. MorsImmortalis

    MorsImmortalis мирний атом

    Відповідь: "Кобзар" Шевченка - яке місце у вашому улюбленому літературному списку?

    Шевченко - це для мене класика.я не люблю вірші,проте його творчість мені подобається.