Кутя.... А яка у вас?

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем OxankaF, 11 Грудень 2009.

  1. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Скоро Святий вечір і згадалось мені про кутю. Кутя, як і борщ, в кожної господині інакша. В нас мама, ще як я була маленька, завжди робила густу кутю з маком, медом і горішками. А коли я спробувала в гостях ріденьку, то мені ця більше сподобалась і від тоді ми робимо дві куті, густу і рідку. А минулого року зробили ще й з цитринами, то вже трохи більше її з"їли. Чомусь "не йде" кутя у нас, а от у моєї подруги в сім"ї роблять куті ціле відро, так вони її люблять.
    А як у вас, чи любите ви кутю і яку в вашій родині роблять?
    П.с.:Я думаю, рецептами також можна ділитись.
     
  2. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    З печеної пшениці, меленого маку, горішків і меду. Якщо виходить зовсім густа, даю ложку узвару. Але не люблю рідкої.
    Ще пробувала родзинки - не пішло.
     
  3. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    Любимо!!! Робимо багато і довго їмо:))) Роблю густу (чоловікові більше така подобається). Варена пшениця+розтертий мак+волоські горішки+розчинений в кипятку мед+ізюм (багато). Отака звичайна кутя.
     
  4. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    Ми дуже любимо кутю. В нас вона середньої густоти хоч я більше люблю ріденьку. Робимо багато бо дуже її любимо. Кутя в нас з горішками різних видів (мигдаль, лісовий, волоський) родзинками, курагою, маком і ...кутею) і звісно багато меду який розводимо тепленькою водою...Нямка..Так мені запахла вона..А ще ми вечерю розпочинаємо саме з куті, так нас ще прабабуня навчила.
     
  5. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    і ми так само, помолились, посідали за стіл і в першу чергу кутя .
     
  6. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    ми мед теж узваром розводимо.
     
  7. Chereshka

    Chereshka New Member

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    ми робимо середньої густиниі люблю пшеницю трошки розварену, додаємо багато маку і багато горішків і меду і усьо, колись пробували дати і курагу і ізюм, щось нам така не пішла

    а їзджу в гості, то багато роблять рідку, і пшеницю таку твердувату, я такої щось не дуже люблю.але на вкус і цвет фломастери разние)))
     
  8. Фіяна

    Фіяна Творча муза 2013

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    у нас в родині прийнято готувати густу кутю, в родині чоловіка - рідку, і її подають теплою. На Святий вечір готували бідну кутю (з малою к-тю горіхів та родзинок), а на Щедрий вечір - щедру.

    дитячі спогади - для мене Святвечір у діда-бабці на селі був завжди найтаємничішим та найлюбленішим святом коли за приготуваннями куті та інших страв збиралась уся родина - тато завжди тер мак макогоном у макітрі - я завжди зачаровано спостерігала і чекала з нетерпінням моменту коли мені нарешті віддадуть макогона, котрого я любила облизувати, а мама з бабцею жартівливо попереджали - "Не облизуй макогона, будеш мати лисого чоловіка!" :)
    Дідусь ніс кутю на стіл і промовляв - "Несу кутю на покуття, на зелене сіно, щоб курчата сіли!" - а ми, діти, "квокали та ціпкали", сидячи у той момент під столом на сіні :)
    Кутею завжди розпочинали вечерю, нею і закінчували. Опісля молитви, дідусь черпав кутю ложкою та підкидав її до стелі, вважалося, якщо багато макових та пшеничних зерняток приліпиться до стелі, то щедрим буде у господарстві приплід худоби, багато бджіл у вуликах буде роїтися, багато щастя буде в родині, а усі за столом наставляли руки, намагаючись зловити залишок куті, що падала :)

    зараз, на жаль, кутю до стелі господар-чоловік не підкидає, мак у макітрі не тремо (тру в кавомолці), з сіна вдома - тільки плетений дідух, усім іншим традиціям Різдва слідуємо.
     
  9. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    І в нас її люблять, і в нас відро. Я її люблю так, що різновид куті роблю, не чекаючи свят - і серед року.

    Оосбливістю моєї куті є мелені горіхи разом з цілими. Коли кутя і "попливе" - не буває водянистою.
     
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    В нас роблять два види - густу з медом, горіхами, родзинками і рідку лишень з горіхами і цукром, але не медом.
     
  11. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    В нас теж відро куті роблять, іноді величезний баняк. робимо рідку: пшениця, мак, горішки, цукор і вода( чомусь не прижився в нас мед як підсолоджувач) зазвичай на Марії куті вже нема!!:girl_haha:
     
  12. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    В нас куті багато не йде, тому робимо лише макітру. Мак тремо макогоном обов"язково, переважно чоловіки. Кутя рідкувата з медом і чуть-чуть горішків та родзинок.
    Починаємо вечерю з куті.
    Мама цілу ніч бігає на кухню підкріплятися, бо дуже кутю любить:)
     
  13. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    Ми розводимо кутю сиропом. Мак відпарений, тертий в макітрі макогоном, потім додаємо родзинки і посічені горішкі. Не густа, але й не надто рідка. В чоловіка дають до куті шоколад, цукати і ще купу всього (то у них цьоця така вигадниця), виходить цікаво, можна спробувати, але всеодно мамина смакує найкраще.
     
  14. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    роблю густу - рідка мені якась недобра.

    Чоловік їв би кожен день, тому роблю багато

    пшениця, мак тертий, горіхи (побільше), мед, родзинки :girl_claping:
     
  15. Sitara

    Sitara Active Member

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    Люблю кутю будь-яку, чи густу, чи рідку, немає значення (лишень би була смачна:nyam2::nyam2:) також багато її робимо, переважно додаємо мед або цукор, горішки, і от вже не можу дочекатись Різдва, щоб знову нею поласувати :girl_cray:
     
  16. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Кутя.... А яка у вас?

    Ми робимо рідку кутю з пшеницею, маком, горіхами, родзинками, трохи меду і цукру. І їмо її на Святвечір першою. Це дуже сподобалось моєму чоловіку, бо в них кутя як десерт, і густа.
    А в Донецьку, де живе моя хресна, традиційно кутю роблять з рису. То хресна, як тільки вийшла заміж, приготувала своїм свекрам нашу кутю з пшеницею, і досі готують два види куті (а діти більше люблять нашу :) ).