Лялька-мотанка

Тема у розділі 'Інші види ручних робіт', створена користувачем siamo, 25 Вересень 2011.

  1. siamo

    siamo New Member

    Думаю тут є ще учасники, які також захоплюються лялькою-мотанкою. Її історія сягає давніх давен і перші ляльки були зроблені ще декілька тисяч років тому!!!!! Крім того, виготовлення цоьго оберегу поєднує в собі і власне саму ляльку, і шиття, і вишивку, і бісер. Її можна робити разом з дітлахами, адже тут не використовуються ні ножиці, ні голка. Лише тканина і нитки. Свою першу мотанку я зробила десь півтора роки тому, племінниці в дитячий садок на виставку "Я і Україна". Ось вона з дитинкою
    [​IMG]
     
  2. Coffe13

    Coffe13 Well-Known Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Моя сестричка - майстриня по мотанкам:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    І мої улюблені:

    [​IMG]
     
  3. siamo

    siamo New Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Надзвичайно красиві ляльки!!!! Особливо сподобалась друга!!! І зерновушки такі гарненькі. А ось моя остання [​IMG] і детальніше [​IMG]
     
  4. sonnka

    sonnka Active Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    красота!!! а як ви робите, що мотанки стоять і не падають? чим наповнюєте голову?
     
  5. cuxivchanka

    cuxivchanka Well-Known Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Мої Ляльки Мотанки!
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
  6. siamo

    siamo New Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Дуже гарні ляльки!!! ще й з вишивкою. Особисто я для голови скручую валик з цупкої тканини, обмотую білою бяззю. В основу ляльки я беру дерев`яну паличку, прикріплюю голову(примотую) і на цілу конструкцію мотаю тканину до бажаної товщини. Далі внизу кріплю картон (конусом), пробую чи стоїть і знов обмотую тканиною, щоб не було видно картону. Ой напевне треба це сфотографувати, бо не знаю чи можна шось зрозуміти з мого пояснення. ось ще така
    [​IMG]
     
  7. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Дівчата, а нікому не моторошно від того що лялька мотанка має замість очей і лиця хрест, мені особисто не подобається лялька - мотанка з тієї причини, що вона не має обличчя і якось воно мені не по собі. То моє особисте ІМХО.

    Всі Ваші роботи дуже гарні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Лялька-мотанка

    То солярний знак, а не знак смерті. Чого би мало бути моторошно?
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Оскільки я навмисне перефотографовувала подаровану мені ляльку, то дозволю собі поставити фото. Робота сихівчанки. Вище та сама показана, але без коралів. :blush:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  10. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    я знаю, просто мені не подобається, що це лялька без лиця.
    Хоча, маю товаришку, яка робить мотанки і мені вони подобаються. Собі би в хаті не тримала, а в інших подобаються іноді.
     
  11. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Лялька-мотанка

    там якраз в тому і суть, щоб не було обличчя:)
    це як лялька з соломи, тощо
     
  12. siamo

    siamo New Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Вважалося, що коли лялька з лицем в неї може вселитися нечиста сила. Тому ляльки і робились безликі. Мене особисто сама цей хрест і привабив. До речі, саме віс характерний лише для українських ляльок!
     
  13. siamo

    siamo New Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Ось декілька фото, як я роблю основу ляльки.
    [​IMG] до такої "мумії" примотую шматок картону і кріпимо нитками.
    [​IMG]
    [​IMG]
    і зверху все замотуємо тканиною, для естетичного вигляду
    [​IMG]
    це, до речі, основа ось цієї лялечки

    [​IMG]
     
  14. Coffe13

    Coffe13 Well-Known Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Лялька гарна, але картон в ній краде "справжність", "мотанковість".
     
  15. siamo

    siamo New Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Я так не вважаю. Ляльки, які роблять зараз, (мої зокрема )в принципі, сувенірні і "справжньості" в них не так вже й багато. Щоб лялька була справжньою, вона повинна бути зроблена без голки, ножиць, вузлів, лише з клаптиків тканин, які залишились з одягу, який носили члени родини (і носили в хороший час), а не з купованої. Вона повинна бути зроблена не в середу, не в неділю, не в п'ятницю і не вночі. Мені здається, що таких справжніх ляльок сьогодні одиниці. А "мотанковість" тут ніде не дівається, адже картон також примотується.
     
  16. yakna

    yakna Member

    Відповідь: Іграшки власноруч

    Я вчора зробила першу в своєму житті ляльку-мотанку. Не останню це точно. Звати Оксана. Лялька планує вирушити в подорож до Америки, тому виконана в традиційних кольорах.
    [​IMG]
     
  17. siamo

    siamo New Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    Вау!!!! ЛЯлька просто надзвичайна!!!!! і не скажеш, що перша!!! А яка вишивка!!! А що в вас в основі??
     
  18. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    і я теж захоплена. розкажіть як Ви її виконуєте, якщо це не секрет. якщо можна, то покажіть мк
     
  19. yakna

    yakna Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    В основі тканина. МК можу показати.
     
  20. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Лялька-мотанка

    [​IMG]
    [​IMG]
    Це мої мотанки. Перші, раніше ніколи їх не робила, але вони мені дуже подобались! Ось спробувала на одному з майстер класів. Приймайте!
     
    • Подобається Подобається x 1