Маклер - помічник чи нахлібник?

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем Ritamadonna, 13 Липень 2012.

  1. Ritamadonna

    Ritamadonna Member

    Я не розумію для чого маклери взагалі. Ну принаймні в нас, в Україні.

    Я дивилася одну квартиру, то маклер придумав якусь історію як ту квартиру продає його колега, але кудась колега поїхав, і у ваш магазин дав його телефон, тому він не знає, яку квартиру продає, а на місці виявилося, що він її раніше не бачив - і прийшов з нами вперше її дивитися. Там тоді робився якийсь ремонт, і був власник, який сказав, що мені все одно хто продавати буде і хто купувати - тільки би дорожче продав.

    Або питання маклера - а на яку суму ви розраховуєте. Типу кіко маєте бабла, я вам за ваші гроші дешевшу квартиру продам дорожче...

    А спитати їх що до чого - це ж треба розумітися на будівництві, на підключенні комунікацій, і мільйони інших нюансів, а в нас що - нема роботи, йди в маклери - добре якщо здавати квартири туристам подобово, але це не те саме, що продати нерухомість.
    Спитати їх - а що ви робите на свої 5% чи 3% чи навіть 1%??? відповідь - я подаю оголошення у газету і в інтернеті розміщую. Хтось знає іншу відповідь?
     
  2. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    ну це вже якось не зовсім порядно, зрештою маклер тим заробляє собі на життя. і якщо вже звернувся, то вже б пасувало платити, вони ж відразу говорять що послуга платна. тому якщо не хочеться платити то вже треба самому шукати а не так.

    ---------- Додано в 09:46 ---------- Попередній допис був написаний в 09:45 ----------

    питання логічне, зрештою для чого йому показувати вам хату за 100 тис якщо у вас , до прикладу, тільки 50.

    ---------- Додано в 09:51 ---------- Попередній допис був написаний в 09:46 ----------

    нормальний маклер ще має перевірити квартиру, а то можна і з сюрпризом купити. до прикладу боргів масса, або виявиться що там хтось ще крім вас живе і т.д.
    взагалі то він і документи мав би офрмляти і різні інстанції на себе взяти, так що робота маклера це не тільки оголошення подати.
     
  3. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    Думаю, слід казати ціну за квадратний метр, на яку ви розраховуєте. Тоді із тим буде простіше.
    Ага, він одразу викладе вам усі мінуси тої квартири, попередить, щоб не купували. Маклери в нас юридичної відповідальності не несуть, чого ж їм переживати?
    Думаю, якщо хочете купити квартиру, спокійно при власникові можна сказати "Так, квартира мені подобається і я б купив/ла, але тільки у випадку, якщо б не було посередника. Бо ще й на нотаріуса в будь-якому випадку доведеться втратити... А так - вибачайте, я втрачаю такі гроші, за які можна ремонт зробити." Повірте, якщо власник хоче продати, то спокійно це зробить. А не годувати тих дармоїдів. Покупцеві від маклера ніякої користі, хіба лише продавцеві, і то сумнівна. Тож і платити має продавець, якщо не хоче тим займатися. А то в нас світ з ніг на голову перевернувся...
     
  4. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    Не знаю, я казала діапазон цін, але чітко давала зрозуміти що ринок знаю і переплачувати не буду.

    ---------- Додано в 13:09 ---------- Попередній допис був написаний в 13:06 ----------

    І власники є різні, є такі що маклери - друзі, і їм теж хочуть дати заробити, а є просто перестрашені. Якщо квартира одобається, можна тихо дати номер телефону щоб власник передзвонив і маклер не знав.
     
  5. Artemida

    Artemida Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    Чоловікова співробітниця розказувала, що як продавала свою хату, то її сестра всім посередникам казала, що теж посередник і в результаті з нею поділились комісійними:girl_haha:
    В нас такий переляканий був колишній власник свекрухиної хати. Казав: "Все тільки через маклера". Боявся всього, у всіх бачив потенційних аферистів. Тут мушу сказати, що маклерша таки мала до нього підхід, бо нашого терпіння на того дядька точно б не вистачило:girl_cray:

    ---------- Додано в 13:43 ---------- Попередній допис був написаний в 13:35 ----------

    Цілком згідна. Як ті маклери мене нервували!!!
    За останні кілька місяців ми продали дві квартири і дві купили. Тому передивилась я фактично більшу половину Львова і перезнайомилась з купою маклерів. І знаєте, що зауважила? Кожну нову квартиру я йшла дивитися з іншим ріелтором!!! Люди добрі, скільки ж їх є у Львові????? Купа агенств, ще більша купа самостійних підприємців. Видно не така то вже й тяжка праця, раз всі туди так рвуться:girl_haha:
     
  6. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    От я сама займаюсь продажем своєї квартири і до них не звертаюсь, вони дзвонять як навіжені і водять клієнтів, то думаєте, що вони роблять? Стоять в коридорі, бо що вони можуть людям розказати чи показати як самі квартири в очі не бачили. А скількох я вже зловила на тому, що мою квартиру подали в рекламу без моєї згоди. Так що порядність у випадку з маклєрами поняття недоречне.

    Цікаво яка користь продавцеві? Вони ж в більшості ні чорта не роблять, ні опікунської, ні довідок не збирають. Мали би, але є що є.
     
  7. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    Тому й написала, що і то сумнівна. Хіба вже довіра між людими така шалена, що продавець дасть ключі від квартири маклеру і довіреність на продаж, а сам не буде мати клопоту. Але я ще такого не зустрічала. Направду, маклери - суцільні дармоїди. Покупці самі шукають, продавці самі показують, а маклери займаються імітацією бурхливої трудової діяльності. Аж зло бере. Кажуть, тепер навіть кімнату зняти з господарями в квартирі без маклера важко.

    :eek: Ви їх не послали туди, звідки вони прийшли? І взагалі, це правопорушення.
    Продавці мають розуміти, що без усіляких посередників їх квартиру куплять охочіше, ніж доплативши за неї зверху ще 3-4 тисяці доларів невідомо за що.
     
  8. Ritamadonna

    Ritamadonna Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    KAPUCHINKA, а ви користувалися послугами маклерів? маєте чек або квитанцію?

    скільки готові заплатити маклеру за те, щоби він перевірив, чи нема боргів і чи ніхто в цьому домі більше не живе?
     
  9. StarKa

    StarKa Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    таке враження ніби KAPUCHINKA або сама маклером працює, або має до них якесь близьке відношення :)
     
  10. Artemida

    Artemida Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    Взагалі-то перевірити квартиру можна безпосередньо в нотаріуса. Це теж коштує, але значно менше, ніж маклерські комісійні. Наші покупці робили саме
    На рахунок боргів і історії прописаних: йдете до паспортистки в ЖЕК і вона вам за 20-50 грн все розкаже-покаже.
    Усьо:girl_flirt:
    А маклери наші у переважній своїй більшості ліниві. Таких, які по власній ініціативі візьмуться допомагати Вам з документами, одиниці. Коли я продавала свою хату, то маклерша взялася за справу лише після того, як я на неї добряче наїхала.
    Коли свекруха продавала свою квартиру, то маклер попався більш порядний, сам виявив бажання допомогти з документами
    Тому якщо вже без маклера не обійтись, потрібно одразу ж ставити його на місце і повідомляти, що просто так платити йому не будете:girl_bye:
     
  11. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    А яка різниця?

    До речі чомусь нікого не обурює таке питання коли купуєте, до прикладу штори, плитку, чи ще там щось. Як правило продавець питає на яку суму розраховуєте, а потім починає пропонувати.
     
  12. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    А я думаю, що якщо хочете без посередника, то не морочте людям голову і шукайте САМІ
    Ми не продали, тому що вважали непорядним спочатку звернутися до людини за допомогою, а потім її кинути.
    от проблема, закладе послуги маклера у вартість квартири та й все.

    Яруська міняйте маклера :girl_cool: Наш робив нам все, правда, він точно знав що працюємо ми тільки з ним )))


    якщо мені колись прийдеться звертатися до маклера, то я заплачу йому ту суму, про яку ми домовимося, а якщо не домовимося, то я відмовлюся від його послуг. ніколи собі не дозволю використати людину, а потім послати її, сказавши що вона дармоїд.

    ---------- Додано в 12:52 ---------- Попередній допис був написаний в 12:48 ----------

    у вас склалося хибне враження. я вже вісім рочків працюю економістом. і ніякого відношення до маклерів я не маю. просто мене дивує така позиція, напевно, ніхто не хотів би щоб йому не заплатили за роботу.

    ---------- Додано в 12:59 ---------- Попередній допис був написаний в 12:52 ----------

    а ще можливий такий варіант, що держава буде затримувати ті проценти, не платити вчасно то ви будете змушені всю суму гасити самостійно, бо розрахунки банк веде з вами. а держава вже десь потім вам буде повертати.

    ---------- Додано в 13:14 ---------- Попередній допис був написаний в 12:59 ----------

    а еко-дім не хочете? на Мазепи (Плугова) там цілий комплекс тих новобудов. У них приватний ЖЕК, можна зайти туди, думаю, вони в курсі хто з господарів продає своє житло (там деякі квартири стоять порожні, то ж не виключено, що продаються)
     
  13. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    Вся "прєлесть" в тому, що люди і шукають самі. Вишукують, дзвонять, оголошення пишуть, а їм передзвонюють (чи відповідають на їх дзвінки) маклери. Поясніть, за яку послугу я маю платити маклеру, якщо я перелопатила газету, інтернет, знайшла те, що треба, пішла, подивилася, домовилася з власником, заплатила юристу? А маклер тільки бігав і постійно вставляв своїх 5 копійок. Прошу перелічити надані ним послуги, які в цьому ланцюжку полегшили мені життя і за що він має отримати 3-4 тисячі? І чи нормальна поведінка, коли людина продає власне житло і в оголошенні пише "Посередників прохання не турбувати", а вони все дзвонять? Що робити з людьми, які проходу не дають і української не розуміють?

    Так вона і так закладена - без маклера годі обійтись, всеодно мусите платити.


    Яку роботу? Пудрити мізки? За те, що мені хтось пудрить мізки я не те що платити не збираюсь, а послати туди, звідки прийшов або нехай вправляється на трохи дурніших.
     
  14. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    ну то посилайте, але ДО того як подивитеся квартиру, а не після.

    ---------- Додано в 18:29 ---------- Попередній допис був написаний в 18:19 ----------

    а вам не здається що якщо оголошення подав маклер, то логічно що він відповість на телефонний дзвінок?

    якщо ви самі знайшли квартиру, то звичайно ви нікому нічого не повинні платити, але якщо вас привів туди маклер - то вже вибачайте, без нього б ви ніколи б в житті не попали на ту квартиру. ну і крім того вам відразу сказали що послуга не є безкоштовною, якщо вас повели на ту хату, значить ви погодилися, то до чого тут ті розмови, для чого погоджувалися на такі умови?

    ---------- Додано в 18:33 ---------- Попередній допис був написаний в 18:29 ----------

    ну, зрештою можна запитатися чи це маклер якщо так, то відмовити у візиті. якщо обдурить, то тоді вже безпосередньо людям які прийдуть, сказати, що продаєте без посередників, а маклера виставити за двері. після таких двох-трьох разів маклери ходити перестануть.
     
  15. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    Ще й як потрапила б. Я місто знаю, мені гід не потрібен. В крайньому випадку карта допоможе. Проблема в тому, що вони як ті шуліки все перехоплюють, щоб наживатися на тому, що може відбуватися і БЕЗ їх участі. Ще 15 років тому їх не було. То що, квартири не продавалися і не купувалися? Ви забули написати, які такі послуги вони надають мені, без яких я б не обійшлася і чим же вони мені полегшують пошуки квартири?
     
  16. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    були..але дуже мало.
    Ви не забувайте, що зараз самі продавці зачасту не хочуть напряму продавати нерухомість, особливо старші люди..бояться шахраїв, їм спокініше робити то все через маклерів.
     
  17. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    Не знаю, маклери більше викликають асоціацій із шахраями ніж інші... Уявляю: я - старша особа, подала оголошення про продаж квартири, а мені видзвонюють з пропозиціями продати мою квартиру, та ще й "безкорисливо" "Вам за це нічого не потрібно буде платити!" Мене б насторожило конкретно, чого б це мною якісь ділки зацікавилися... Безпека - це добрий адвокат, а не посередник із вулиці.
     
  18. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?


    ух-ти, класна ж у вас карта. район - невідомий, вулиця-невідома, номер будинку - невідомий, квартира - невідома. А вона веде. супер!

    що перехоплюють? ви багато бачите оголошень "без посередників", якщо вони нікому не потрібні, то чому ж власники самі не подають тих оголошень, їх що хтось за руки тримає? послалав маклера - сам дай щотижня оголошення щотижня оголошення, і прошу дуже - без посередників. так таких оголошень "дньом с огньом"

    ну, для початку скажуть вам де та квартира знаходиться, бо як не скажуть то навіть ваша карта буде безсила. багато власників навіть не подають оголошення, а відразу звертаються в агенства. і якщо власник говорить "всі питання до мого маклера " то він не переляканий, а просто порядний.

    а що еконкретно ви б хотіли щоб вони зробили? бо для продавця ясно - довідки, можливо якісь проблеми, допомога з приватизацією і бла, бла, бла.

    а для покупця вони що мають робити, за винятком того, що підшукують квартиру і перевіряють її на сюрпризи?
     
  19. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    Якщо я подзвоню в агенство і скажу: Мені прошу підготуйте 3-4 пропозиції за такими вимогами:
    1.
    2.
    ...
    35.
    І вони це зроблять, я за день об"їду і куплю без напрягу квартиру - будь ласка. Але якщо людина сидить по півроку на телефоні, мордується, їздить, їй все без розбору тичуть, підходить воно чи ні, то що це за послуги такі?

    Відшукайте недавній допис Яруськи - там відповідь на Ваше запитання.

    ---------- Додано в 23:39 ---------- Попередній допис був написаний в 23:33 ----------

    :khomyak: Не смішіть мої тапочки. Де ви бачили, щоб маклер застеріг не купувати цю квартиру, бо вона із "сюрпризами"? Та він ще власнику порадить, як їх краще приховати! І скільки випадків ви чули, щоб маклера притягнули до адміністративної чи кримінальної відповідальності, якщо після купівлі "сюрпризи" спливли на поверхню? Ні, вони ж в разі чого "ні при чому", бо вони "просто посередники", "не несуть відповідальності"! Я б у житті не довірила маклеру перевіряти квартиру на сюрпризи, бо він зацікавлена особа! Тільки мій адвокат, якому Я плачу і який на МОЇЙ стороні.
     
  20. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Квартирне питання, чи де ми живемо?

    а чому з вулиці? рекомендацій родичів і знайомих ще ніхто не відміняв