Малі німці

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Ascorbinka, 7 Лютий 2008.

?

коли заговорили ваші діти?

  1. до року

    93 голосів
    38,4%
  2. в 2 роки

    110 голосів
    45,5%
  3. в 3 роки

    35 голосів
    14,5%
  4. в 4 роки

    1 голосів
    0,4%
  5. заговорили з допомогою спеціалістів

    6 голосів
    2,5%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    або чому малечі лінь говорити ...

    Владу вже 2,5 р, а говорити не хоче. Вірніше щось там собі белькоче на древньо-китайській, а ми його не розумієм. Щоб добитись простого дай, на, мама треба ігнорувати 20 хв його жести і ниття... Зате баба (снігова), гава, акапуль(півень) може повторяти 200 раз на день...

    До 2 років я особливо уваги не звертала, думала достатньо закладати інформацію (книжечки, пісеньки і т.д.), та й тепер надіюсь що одного ранку він стане більш багатослівним, але як подивлюсь на однолітків що розказують вірші, казки, кажуть що саме вони хочуть - якось не по собі...:no: Знаю, не ми перші... на форумі є наші "колєги-мовчуни"... Як боретесь?
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    ІМХО, термін невдалий. Тут не боротися треба, а працювати - більше спілкування і хорошого спеціаліста-консультанта.
    Оленочка теж белькоче. І, хоч регулярні приступи продовжуються, але прогрес є (після спригування з пігулок).
    Не сумуйте, не дивіться на шаблони/однолітків.
    Діти вчаться...
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    а більш детально? де шукати?
     
  4. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    :D :D :D а бульйон буде акапулько :) клас! :clapping: :crazy:
     
    • Подобається Подобається x 10
  5. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    На опитування відповісти не змогла. Всі три - і всі по-різному.
    Старша Дарця в 2 роки говорила правильними реченнями. Але слова в тих реченнях були такі, що розуміли лише ми. Їй брат на 2 рочки книжечку з буквами подарував і підписав її мовою. То виглядало так: "Ціці з бубу Даці уууу в ґа очки від вуя". Перше її довге речення було десь у рік і 9: Мама лялі цицю гам. Це вона пояснювала бабусі, чому мама не може підійти до телефону.

    Орися дуже скоро, ще перед роком взялася правильно повторювати слова. Має дуже добрий музичний слух - може тому. Але речення будувати почала пізно, біля 2-х.

    А Лідуся - мовчун. Зараз їй 2, говорить доволі багато окремих слів, теж по-своєму. А все решта - на своїй мові, розуміти ми ще не навчилися. Старіємо, а з віком здібність освоювати нові мови падає :sad:
     
    • Подобається Подобається x 17
  6. Toyvo

    Toyvo Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Мій брат не говорив років до 3-х, на відміну від мене, я почала балакати ще до року. Мама тягала його по лікарях, поки один професор не сказав, що все гаразд, просто йому нема про що говорити з вами. Ви йому поки не цікаві і він не хоче розмовляти. З часом заговорив так, що досі не знаємо як інколи зупинити :)
     
    • Подобається Подобається x 15
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  7. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Моя до двох років крім мама-тато-дідо-баба могла ще сказати "няй" (і на, і дай), няня (банан, сметана і ще щось, вже не пам"ятаю). Колись за дві години дресури чоловіка навчилась казати "Аньцень" (Арсен), а так тільки китайською. Як виявилось - притворялась: одного дня, коли думала, що її не чують, обняла кота і чітко видала "Анця (Настя) любить кіцю Басю!" Після того ще пів року мовчала.
    А потім так розговорилась, що жах! Вечорами її навіть було нереально приспати, поки не закриєш рот "пийпою" (пляшечкою з водичкою) - цямкне собі два рази - і нарешті засинає... Зараз у мене така ностальгія деколи за тими часами буває, коли моє чудо до першої ночі не може виговоритись, а зранку на 8 на роботу! Ну не будеш же чотирирічній дівулі рот пийпою затикати! :D
     
    • Подобається Подобається x 17
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    нам 1,8, спілкується з дитиною троє людей щодня вдома, перечитані купу книжечок, багато віришіків памятає, і точно знає в якій книжці який вірш... але от зі слів каже дуже мало.
    У віршиках каже лише останні склади...

    нам теж треба шукати
    ???
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    сама не наважувалась відкрити цю тему :sad: та сама проблема :sad:
    Валерії 1,10... а говорить мало :sad: Вірніше в неї одне ЇЇ слово може означати 2,3,5 НАШИХ... наприклад ся - це сядь, кулька (шарик), Саша (дідусь), включай і т.д. Читати не любить, слухати віршики - :shutup: іноді може пісеньки послухати, та й то тільки для того, щоб під них потанцювати
    останні 2 тижні трохи збільшилося слів, які вона каже ("каже" - значить перший чи останній склад слова промовляє :sad: ), але мене дуже хвилює, що її зовсім не цікавить "дитяча наука". Малювати -тільки перші 5 хв., ліпити - і того менше :sad:
    сподіваюся, що розговориться після двох....
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Не питайте мене, не знаю...
    Все у Львові добре, крім доступних і хороших спеціалістів.
    Але треба шукати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Наші дітки також всі дуже по-різному почали говорити.

    Данило майже до 3 років мовчав, там одне чи два слова казав але ніяких речень і просто мовчав. Як в тому кавалку - все було в порядку. А потім в три рочки як почав говорити, то його не спинити. В школі кажуть що він буде оратор.

    Анна почала говорити досить швидко, десь ще до року, і в 2 вже говорила чітко, реченнями і дуже якісь розумні речі. І там по-сьогодні, Гануся в нас сімейний філосов, вона все знає, все всім розкаже...

    Юліана також трошки затримала розвиток з мовою бо в 9 місяців ми її віддали в англо-мовний садочок, що трошки призупинило розвиток мови. Тепер вона по-українськи говорить невиразно, хоча їй вже 4-ри, зате по-англійськи шпарить дуже добре.

    Андріанці зараз 9 місяців але вже каже баба, мама, тятя... побачу коли заговорить
     
    • Подобається Подобається x 12
  12. sem41

    sem41 Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Тут бачу є багато дітей які заговорили до року. Чесно кажучи здивований. Та не говорять діти до року.Окремі слова -так. Так "угу-угу" і "ня" чи "дяй" то теж ніби розмова. Заговорили то коли з дитиною вже можна змістовно:) поговорити
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Nadijka

    Nadijka Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Ага а моя свекруха мені доказує шо чоловік(її син) вже в рік вірші розказував!?! Незнаю незнаю кому вірити!


    В нас аналогічна ситуація!!! Мене деколи дивує як дитина може не захоплюватись книжечкою,малюванням і т.д. Їй нічого не цікаво! Тільки десь ходити і бігати! Liono а ви щось знаєте про гіперактивність? Бо це все явні її ознаки...
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    а це коли?
    Я під словом "заговорили" зрозуміла варіант, коли з дитина починає спілкуватися не на мигах, а словами (словосполученнями) дає зрозуміти, що вона хоче.
    Так у нас було в рік-півтора. До двох років розказувала вже з десяток віршиків.

    А мій молодший брат в дитинстві тільки мукав і пальцями показував до 2-х років, то бабусі з розуму сходили, ще й зі мною порівнюючи (я швидко почала говорити, десь так і моя мала в мене вдалася), але потім від в 4 роки читати навчився (я вже в школу ходила і ми бавилися в учня і вчительку). Його після 4-х років віддали в садок, але говорити він там відмовлявся категорично, ні тобі добрийдень, ні як звати, то виховательки питали маму чи він взагалі хоч щось вміє сказати. Такий от характер. Він і досі такий :D . То мама порадила дати йому книжку, щоб вголос дітям читав, так його і розговорили.
     
    • Подобається Подобається x 8
  15. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    гіперактивнійсть - це діагноз, його може поставити тільки дитячий лікар - невролог. Нам сказали, що гіперактивністю тут і не пахне, просто дівчинка активна, на даному етапі розвитку зацікавлена тільки у фіз.нагрузках. Кожна дитина індивідуально розвивається, хтось швидше пішоав, а хтось - заговорив. От ми належимо до першої категорії... І ніби все зрозуміло, але все одно хвилююсь, що не хоче займатися :sad:
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. sem41

    sem41 Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Отож бо й воно. "Дитина заговорила" кожен сприймає по різному.


    Дехто скаже, що та дитина теж говорить, і що там немає ніякої проблеми.
     
  17. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Ви знаєте мене досі більше 5 хвилин подібні речі не цікавлять - і в дитистві теж саме було:) ДОсі - портрети недомальовані, вірші-недописані, ну то й що. На такі речі треба мати терпіння, відповідний флегматичний темперамент. НЕ переймайтесь, знайде дитина ще те, що їй більше подобається - мені подобались в дитинстві більш рухливі забави.
    І якби мені лікарі щось призначили від тої активності, батьки би перші їх з хати вигнали. Зате я перша серед однолітків потім почала читати. В кожного свій розвиток.
     
    • Подобається Подобається x 7
  18. Nadijka

    Nadijka Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    Чули б це наші ббабусі і дідусі!!! То може б не напрягали так!!! Та то з дитиною шось не так, треба її лікарю показати!!! Мені вже остогидло їм пояснювати що Вікторія здорова дівчинка! Шо вона почне нормально говорити,що шось її в житті зацікавить, можливо це будуть танці або спорт, але точно знаю шо їй не сподобаються спокійні заняття. Ну скажіть невже це погано шо в дитинки шило в дупці?
    Liono, я думаю не варто цим перейматись! Просто дітки бувають різні, а наші маленькі непосидючки!!!
     
    • Подобається Подобається x 5
  19. Наталочка

    Наталочка Well-Known Member

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    В мене теж малий(півтора року) майже нічого не говорить. Каже тільки декілька слів, які можуть означати що завгодно. А все інше якась незрозуміла тарабарщина.
    Але у моєї знайомої малий до трьох років нічого не говорив, теж тільки щось на своїй мові галякав, і коли його в 3,5 відвели до логопеда, то виявилось , що в нього при родах якийсь нерв був защемлений. Зараз малому вже більше 4 , тобто майже рік займався з логопедом. То він говорить вже все, але всі слова невиразно і не завжди зрозуміло.
    І хоча всі говорять що кожна дитина починає говорити в свій час, але маючи такий приклад я вже починаю потрохи хвилюватись.
     
  20. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: МАЛІ НІМЦІ

    ой-йо-йой... :sad: я вже починаю параноїзувати щодо свого карапуза... я ж його під час пологів як пулю випхала, він в мене певно добре потовкся об мої кості... щоб в нас так не було :sad: бо зараз малий не говорить складів (8міс.), а тільки окремі букви... і навіть не намагається склади хоч якісь сказати :sad: