Методики вивчення іноземних мов

Тема у розділі 'Мовні посиденьки', створена користувачем Harmony, 10 Квітень 2010.

  1. Harmony

    Harmony Member

    Хочу створити нову тему в якій обговорюватимуться різні методики вивчення іноземних мов. Тут також можна розмістити цікаві статті про навчальний процес, поділитись досвідом та спостереженнями.
    Особисто обіцяю збагачувати тему цікавими та нестандартними планами уроків:girl_in_love:

    ---------- Додано в 07:55 ---------- Попередній допис був написаний в 07:54 ----------

    Ось трошки про Методику Глена Домана

    Наприкінці 40-х американський воєнний лікар Глен Доман, під час роботи у філадельфійському інституті, який пізніше назвали «Інститутом пришвидшеного розвитку дитини» ("Better Baby Institute" (BBI)), почав лікувати дітей з травмами мозку. Висновки, які він зробив разом з іншими співробітниками інституту, можна схематично описати так: стимулюючи один з органів чуття, можна досягнути різкого збільшення активності мозку. Насамперед, хворих дітей (окрім сліпих) навчали читати - демострували їм картки зі словами, написаними дуже великим червоним шрифтом, і ці слова голосно вимовляли. Весь урок займав 5-10 секунд, проте таких уроків щодня було декілька десятків. Зі сліпими дітьми було дещо складніше – перший крок їхньої програми полягав у тому, аби надати їм можливість бачити хоча б контури (силует).
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Леді_І

    Леді_І Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    Тема суперова, дякую... якраз хотіла написати щось схоже... бо вже давненько муляє мене моє незнання англ. мови, яке ну Д-У-Ж-Е мені необхідне. Постійно для себе знаходила якісь відмазки та виправдовувала себе тим, що то часу нема, то потім, то ще щось... Зараз відчуваю гостру необхідність у вивченні англ. мови.
    Шукаю репетирора з ефективною методикою, з досвідом, можливо професіональних викладачів, які мають і власні напрацювання...
    Пошукала в інеті... багато пропозицій, навіть занадто багато, що й насторожує... оскільки для багатьох це просто заробіток... а все-таки хочеться справжнього ВЧИТЕЛЯ...
    Тому будь-ласочка, хто знає, або хто сам брав приватні уроки у репетирорів, які мають чітко розроблені плани щодо вивчення таких чайників, як я, ХЕЛП!
    Дуже вірю в методичність викладачів..на власному досвіді переконалася, коли з двійкою з математики перейшла до мат. класу... вчитель-справжнє золото, хоч особисті стосунки в мене з неї не дуже склалися... проте я їй кланяюся низько і дякую, що привила мені любов до свого предмету, завдяки лише її шкільним урокам поступила без репетирорів... і ким ви думаєте я зараз працюю? :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    На пр. Чорновола є мовна школа, в якій навчають Методом Каллана (можу помилятися в правильному написанні імені).
    Чи є якісь відгуки про цей метод - позитивні чи негативні? На чому він базується?

     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    Не знаю, чи з фільмів тільки, але можна. Я з телебачення вивчила, ні на які курси англійської, окрім найнижчого рівня в літній англійській школі (1 місяць) не ходила.
     
  5. Virginia

    Virginia Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    Вважаю, що є додатковий метод вивчення іноземної мови!
    Якщо мова потрібна лише для живого, непрофесійного середовищо, то може бути цілком достатньо! Якщо ж іноземна вивчається для подальшої роботи, то без граматики не обійтись!
    Дуже добре для вдосконалення мови є читання книжок мовою оригіналу, спочатку можуть бути адаптованими.
    Для дітей, впринципі і для дорослих може були, є дуже гарна методика "Від слова до букви", грубо кажучи, незнаючи алфавіту, ви починаєте читати і тоді вже дізнаєтесь, яким звуком може бути та, чи інша буква, ну і паралельно вивчаються значення слів!
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    а як ви ставитись до методу читання Іллі Франка?????
     
  7. Virginia

    Virginia Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    Наскільки я знаю, це вивчення мови самостійно, а вчитель є тільки для того, щоб давати завдання, якісь матеріали... Тут треба бути дуже свідомим учнем і щоби був результат займатись мінімум 2 години на день. Мало кому підходить такий метод...
    Уявила собі, якби моя сестра, яка поступає на іняз, вчила так англійську... вона б замість того щоб вчити, сиділа б вконтактах. Одним словом, метод для дорослих, свідомих людей, або ж для самовдосконалення особливо в читанні і розумінні тексту
     
  8. kristas

    kristas Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    ну звичайно...тай з вчителем треба свідомість, бо домашнє задасть, а ти в контакти:)але мене цікавить, чи оте читання дійсно шось дасть...я вже багато років намагаюсь вивчити англійську...маю певний рівень, але того не достатьно....:sad:
     
  9. terezka

    terezka котяка-вишивака

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    а я зараз скачала собі методику пімслєра, вчу вимову і говорити
    а то наче й мову знаю, а говорити боюсь
    подивлюсь, який буде результат
     
  10. Virginia

    Virginia Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

     
  11. Harmony

    Harmony Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    ось що знайшла про Метод Каллана
    Каллан метод є унікальним методом, що імітує процес природної мови
    Навчання полягає на тому щоб говорити з учителем протягом майже всього уроку, від найпростіших слів до більш складних пропозиціЙ. Тільки потім вони навчаються читати і писати.
    Для курсів з використанням Каллан ви повинні купити книги за методом Callan (вони є невід'ємною частиною курсу).

    ---------- Додано в 19:15 ---------- Попередній допис був написаний в 19:06 ----------

    особисто знаю люднй котрим вистарчає терпіння читати не розуміючи докладно кожне слово.
    Цей метод є добрий тим що читаючи повторюються і освіжаються в памяті слова з якими ми вже давно не стикались. Відповідно ми іх починаєм знову вводити в свою мову. Це великий плюс!
     
  12. Harmony

    Harmony Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    А це про метод Пімслера
    Pimsleur Метод "безпідручниковий" спосіб вивчити іноземну мову, який базується тільки на аудіо матерялах,

    У кожному уроці, вводяться нові фрази а старі нагадуються .
    Pimsleur вчить не тільки окремі слова, а цілі фрази та пропозиції. Це не переклад граматики. Вся система заснована на безперервному пригадуванні раніше засвоєного матеріалу.

    Кожен урок відбувається за ідентичною схемою. спершу короткий діалог, ви розумієте, тільки частково або не все - особливо на початку занять. Тоді лектор пояснює фрази і просить повторити їх негайно. Якщо є слова, які важко вимовляти, лектор ділить їх на склади, . Ваше завдання повторити їх (обов'язково!) Уголос
     
  13. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    речень або фраз тобто
     
  14. Olenka_AmES

    Olenka_AmES New Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    Terezka, не бійтесь говорити. Не важливо чи з людиною вашого ж рівня чи носієм мови. Практика понад усе!!! Навіть якщо ви будете робити помилки, з часом мова відшліфується і ви побачите очікуваний прогрес.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    Дівчатка, бачу Ви наводите методики для різних органів чуття. Так от перед тим, як визначитись, яка краща, Вам потрібно класифікувати себе. В кожного розвинуті якісь одні органи чуття краще.
    Очевидно, що візуали краще сприйматимуть книжки чи ТБ, аудіали - аудіокнижки..
    А я, приміром, кінестет.. І теж у пошуках ідеальної методики для себе..
     
  16. Kleo

    Kleo New Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    мені, наприклад, сприймати чисто на слух важкувато, по природі я візуал, тому аудіальну інформацію запамятовую не дуже добре, хоча намагаюся тренувати слух, слухаючи аудіокниги та дивлячись фільми мовою оригіналу... з досвіду скажу, що допомагає
    пробувала слухати Ілону Давидову - не пішло, тексти в неї якісь дуже книжні і застарівші (Пушкін, Толстой) та й складні для сприйняття ІМХО, правда то десь років 5-6 тому назад було ... хоча як на мене вже краще ВВС включити
     
  17. Harmony

    Harmony Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    як на мене теж :girl_tender: в них на сторінці можна прочитати і прослухати тексти а потім ще перевірити чого навчились
    А взагалі будьякий контакт з іноз. мовою дає в більшій чи маншій формі позитивний результат
     
  18. Harmony

    Harmony Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    Аудіо-візуальний метод

    Сама назва методу відбиває покладені в його основу принципи. Він зветься
    аудіо-візуальним, оскільки весь новий матеріал сприймається учнем
    протягом тривалого часу лише на слух ("аудіо"), а його значення
    розкривається за допомогою зорової невербальної наочності —
    діапозитивів, діафільмів, кінофільмів ("візуальний"). Цей метод
    називається також структурно-глобальним, оскільки навчання мови
    відбувається на основі спеціально відібраних структур, які сприймаються
    цілісно (глобально).
     
  19. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    Я роблю їхні тести. Роблю один доти, доки не зроблю досконало, тобто без жодної помилки і коли вивчені всі невідомі слова. Через кілька днів повторюю. Мені так краще запам'ятовується.
     
  20. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Методики вивчення іноземних мов

    підкажіть, будь лака, чи є дієвим слухання "уроків" в навушниках? ніби граматику знаю, а як не стикаєшся з мовою слова вилітають... розумію а говорити не можу... і читати вже тоже не можу /ну я "томи" ніколи не читала, але все що було мені потрібне могла прочитати і перекласти на тверде "4".../ а тепер якось повільно то все в голові перевертається, раніше могла на слух робити тести з граматики - читала речення і якщо неправильно написане - воно мені не звучало! звучало тільки правильно... тепер та здатність пропала - звучить і неправильно написане!
    хочеться збільшити словниковий запас, я багато гуляю з дитиною - закинути в плеєр аудіоуроки і слухати їх на прогулянці мені ну дуже просто, а от чи дієво? що порекомендуєте і де це можна купити?