Орхідеї

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем LuBimaya, 26 Травень 2012.

  1. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    В цій темі пропоную ділитися досвідом по догляду за цими прекрасними квітами.
    Знаю, що є тема про квіти, але все ж таки, хотілося б мати окрему гілку саме про Орхідеї, так як багато дівчат закупилося ними в СП.
    Будемо звітувати, як в кого вони прийнялися, адаптувалися, чи не хворіють, в кого коли зацвіте вперше. :girl_claping:
     
  2. KAPUCHINKA

    KAPUCHINKA Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Дівчата, ніколи не мала справи з орхідеями, розкажіть як за ними доглядати. Зараз їх треба пересадити як це зробити, Я так розумію що потрібна якась кора. Де її взяти? І чи квіточки пересаджувати безпосередньо в ту кору чи її треба мішати з землею. Як часто треба поливати і чи сильно треба зволожувати грунт при цьому? Дякую.
     
  3. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Орхідеї

    Настільки я зрозуміла, слід катлеї садити в сфагнум, а фаленопсиси - в кору. Горщички мають бути прозорі пластмасові, це обов"язково, а для естетики їх можна помістити в скляні кашпо. Ото все, чим обмежуються мої знання.
     
  4. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    В жодному разі. До кори можна додати сфагнум, вугілля подрібнене або пінопласт. Чим менші орхи, тим дрібніша кора. В сфагнумі(чистому) вирощують маленькі, ослаблені рослинки, для нарощування коріння. Підливають їх, коли корінці висихають і стають сріблистого кольору (тому важливий прозорий горщик),дехто орієнтується по вазі горщика,коли стає дуже легеньким - підливає.
    Свої планую пересадити в суміш кори, і "рідного" сфагнуму (в якому приїхали).
     
  5. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Я так і зробила:girl_dance:
     
  6. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Я так розумію, що горщики ще рано купувати, а якщо пересадити в прозорі пластмасові одноразові склянки, такі під пиво? Нормально буде чи краще горщики менші пошукати?
     
  7. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Я так пересадила, бо горшків на гуртівні не було відповідних, тільки трохи більші від тих, що в них орхідеї продають, сказали мені, що вони ні таких, ні менших не привозять, бо самі орхдеї вже в таких і немає сенсу. А нашим орхам в тих горшках хіба плавати.
     
  8. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Відповідь: Орхідеї

    то ви їх будете перемішувати чи кору зверху ?
     
  9. tsyganka

    tsyganka Member

    Відповідь: Орхідеї

    Суміш, то значить перемішувати, нє!:girl_yes: В Епіцентрі колись брала суміш для орхідей, так кори майже не було, не сподобалось. А в одному квітковому магазинчику купила мішок з корою, теж пише суміш для орхідей. Треба уважно дивитися.
     
  10. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Орхідеї

    Я маю мішечок субстрату для орхідей від виробника "Зелен Дар". До складу входить: соснова кора, торф верховий, деревне вугілля, річковий пісок, мікроелементи (B, Fe, Zn, CU, Mo, Mn)
    Кори більша частка, середньої фракції. Пересаджувала свою орхідейку, то дуже добре прижилася, буквально за два тижні виріс новий листочок, сантиметра на три.

    Ось що мене цікавить. Чи даєте ви на дно дренаж? Бо ніхто цого не писав, а я читала, що дренаж потрібно давати...

    ---------- Додано в 12:00 ---------- Попередній допис був написаний в 11:54 ----------

    А ще в мене визріла ідея, коли вони підростуть пересадити їх в такі горщіки-кошики. (дивитись нижній праворуч, небуло окремої картинки)
    [​IMG]
    або щось таке
    [​IMG]
    але дерев"яний варіант мені більше подобається.. ось би ще знайти їх... ніхто не зустрічав???

    ---------- Додано в 12:21 ---------- Попередній допис був написаний в 12:00 ----------

    [​IMG]
    ось таке знайшла! можна зробити самому!!! спробую на днях - відзвітуюся!

    І ще, дівчата, в мене з однієї орхідеї вилізла якась комаха! тоненька, ле не хробак. така ніби многоніжка! В когось таке було?
     
  11. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Орхідеї

    Ну, горщики мають бути справді прозорі. І саме горщики, а не кашпо (без дірочки знизу). А, до речі, для чого там той дренаж? Та суміш для орхідей і так як дренаж, чи то має бути якийсь особливий?
     
  12. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Дівчата я б радила для початку пересадити орхідеї і прозорі пласмосові горщики, такі в яких їх продають в магазинах, в них краще буде орхідеям адаптуватись. В мене взагалі всі орхідеї ростуть тільки в таких горщиках. Саджу орхідеї в куплену кору і зверху накриваю корінчики сфагнумом, який час від часу обприскую. Під час пересадки потрібно гарно промити коріння, трошки підсушити і тоді садити у нову кору.
     
  13. LuBimaya

    LuBimaya New Member

    Відповідь: Орхідеї

    Так я і буду зараз їх пересаджувати в такі горщики. Але на майбутнє хочу щось таке герне...

    ---------- Додано в 12:35 ---------- Попередній допис був написаний в 12:34 ----------

    не знаю, я насипала звичайний дренаж... І помітила, що завдяки йому коріння з дірок в горщику не вилазить...
     
  14. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Сфагнум зверху))). Або обгорну ним корінчики, ще побачу.
     
  15. Naturals

    Naturals Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Дівчата, а хтось десь у Львові в продажі бачив ось такі горщики для орхідей?
    [​IMG]
    І ще, кору та що з магазину її також бажано запхати в духовку щоб просушити, чи то вже не обов'язково?
     
  16. sofcja

    sofcja Member

    Відповідь: Орхідеї

    якщо вилізла з кори-грунту, то воно вже заражене. в ідеалі провести дезінфекціїю- суміш можна прогріти в духовці, кору запарити кипятком і дати просохнути, при промиванні корінців додати в воду меленої кориці - діє як антисептик. можна її ж досипати і у саму суміш. ну або вугілля аптечне...
     
  17. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    кору варто запхати для дезінфекції, я так думаю.
     
  18. Gabi

    Gabi Dum spiro spero

    Відповідь: Орхідеї

    А при якій температурі дезинфікувати і скільки часу?
     
  19. onebyone

    onebyone Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    Сьогодні саме такі купила в епіцентрі- і ще там була кора . Але не сама кора , а з чимось там. Казала продавець що хороша суміш. Найменший горшок був на 1.5 л. Суміші на 2.5л. вистачило мені на 2 такі горшки.
     
  20. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Орхідеї

    я знаю, що кору (як і в принципі, любу куповану землю для рослин) дезинфікують в духовці, при якій темп. - не знаю.
    Я свою кору варю, а потім висушую на балконі.
    ось тут ще знайшла багато цікавого