Підготовка до школи

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Lavazza, 30 Листопад 2007.

  1. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Хотілося б, щоб форумчани поділилися своїм досвідом в питаннях початкової школи:
    - чи потрібна спеціальна підготовка дитини до школи (навчальна / психологічна);
    - чи є співбесіди або тестування при прийомі;
    - з якими проблемами зіткнулися ваші діти в першому класі, які з них були для вас насподіваними;
    - які предмети вчать діти і як відбувається оцінювання знань?

    !!! розказуйте про Україну, близький і далекий закордон для порівняння!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    Оть читаю я всі ті теми про дітей і не перестаю дивуватись.... підготовка ,тестування,проблеми.....І дочка і син пішли в школу на рік раніше своїх одноліток.Пішов, написав заяву,купив ручку. буквар ,зошит і ранець і забув про школу на 10 років.Другий раз прийшов на останній дзвоник.
     
  3. Ома

    Ома Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    Коли то було?
     
  4. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    чемні діти. щоб отак 10 років - однією ручкою і в тому ж зошиті...:)
     
    • Подобається Подобається x 9
  5. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    я сама займалась з дитиною, окрім англійської (оскільки в мене дуже погана вимова і я боялася що вчительці потім прийдеться його перевчати. Добре володіє татко, але він не мав часу тоді займатися з малим). Цього було досить. Проблеми лише з англійською тепер, якою я не займалась, малий її не любить.
    в нашій школі не було. Згідно законодавству не мають права проводити якісь тести
    занадто велике навантаження на діток. з 8.30 до 12.35 або навіть 13.25 кожен день важко їм.
    у нас в першому класі були такі оцінки (з найкращої до найгіршої): печатка "Мудра сова", печатка "Сонечко", Молодець, Добре, що далі не пам'ятаю, ніколи не бачила :). В першій половині 2-го класу оцінювання йде рівнями: високий (відповідає 12,11,10 балам), достатній (відповідає 9,8,7 балам), середній (відповідає 6,5,4 балам), низький (відповідає 3,2,1 балам). З другої половини 2-го класу будуть вже виставляти бали.
    Предмети: Математика (4 рази на тиждень), укр. мова (щодня, інколи по 2 уроки), англ. мова (2 рази на тиждень), малювання (1 раз на тиждень), Я і Україна (1 раз на тиждень), Основи здоров'я (1 раз на тиждень), фіз-ра (2 рази на тиждень), хореографія (1 раз на тиждень), музика (1 раз на тиждень). Ще в нас школа з поглибленим вивченням рос. мови, тому була рос. мова (2 рази на тиждень). У 2-му класі поділили укр. мову і укр. читання, додали ще один урок англ. мови і ще один урок росіської (літературу).
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    та звичайні... зараз студенти

    Додано через 5 хвилин
    будете сміятись,але з пятого класу по аспірантуру включно я прописав однією ручкою з золотим пером
     
  7. Ома

    Ома Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    Это самое тяжелое и главное. У меня оба ребенка спали после школы в 1 классе, хотя старший отказался от утреннего сна с 4 лет.
    Мы ходили в школу раннего эстетического развития, где учили писать, считать, рисовать, танцы, пение, логика и театр. Детям нравилось.
    Со старшим я много занималась сама, он был очень любознательным, пока не пошел в школу.;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    В мене досить спить (2-й клас), хоча вже не кожен день
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    Є чим хвалитися...
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Ома

    Ома Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    Что касается кружков в первом классе, то лучше ограничиться спортивной секцией.
     
  11. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    Дякую, що це підкреслили, бо би не наважилася тут нічо написати, щоби знову не бути звинувачуваною у влізанні зі своєю Америкою. :)
    А порівняти я, справді, мала що. Мій старший початкову школу проходив в Україні, а троє молодших - всі тут.
    Ну, тоді, в 1988 році про
    навіть не йшлося. :) Та і жили ми тоді в селі за Щирцем, де я сама вчителювала. З 5-ти років він ходив зі мною на роботу, бо не було де подіти. Садочка там не було. Я тоді якраз працювала там перший рік і починала з групи продовженого дня після обіду. Так що всю підготовку він мимоволі пройшов. :) Ще донині згадує, що як він говорив до мене "мама", то я йому відповідала, що я не мама йому в школі, а Ольга Петрівна. :) А тоді дівчата-вчительки мені допомогли підтасувати йому рік з датою народження і він пішов до школи в 6 років зі 7-річними дітьми. А що було робити? Мені вже дали якраз тоді повністю свій предмет в першу зміну і інакшого виходу не було. Навчання йому давалося легко, але таки програма була не для його років. Пізніше вже школа перейшла на навчання з 6-ти років, то було зовсім по-іншому для дітей. А мій був на експерименті мимоволі. :)
    А ті менші стали школярами вже в 4 роки. :) У нас тут починається з Pre- school. Ніхто їх і не тестував перед початком, і не підготовлював. Три роки бавилися в школі, а тоді почалося навчання. Так що школа сама їх собі готувала. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Підготовка до школи

    З того Нового Шрека можна впісятись [​IMG]
    Але взагалі-то як вигідно, завів до школи, кинув і забрав через 10 років. Домашнє завдання його не цікавило тай надалі не цікавить, і ручку одну купив аби бува не подумали що буржуї.

    Я як педагог вважаю що дитину обовязково треба готувати до школи. Запитайте любу вчительку початкових класів і вона вам скаже що діти які ніколи не ходили до садочку не можуть висидіти уроків в школі. Я розумію що батьки можуть дати набагато кращу підготовку дитині ніж будь який садок але садочок потрібен не лише для навчання а й для приучування до колективу і спілкування з дітьми ну і режиму.

    Щодо позакласної роботи. Мій малий з задоволенням ходить на три гуртки: шахматний, математичний і науковий, тобто їх там вчать хімічній реакції самій простій, фізиці для дітей і решта простих речей. Малий в захваті. Він мені щоразу розказує що вони вивчили, наприклад, як під дією тепла яйце може впасти в пляшку, як магніт можна приліпити до металу. Вдома після того як зробить уроки сидить порпається в шахах.
    Я задоволена. Краще ніж сидіти в телевізорі. А скоро я його щей на танці віддам.
     
    • Подобається Подобається x 9
  13. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    про гуртки. Мій ходить на малювання і спортивну секцію гунг-фу. Дуже хотіла б (та й психолог радила) ще на театральний гурток, але просто не вистачає часу в нього :sad:
     
  14. Ома

    Ома Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    Ці гуртки при школі, чи Ви його кудись возите?
    У нас при школі тільки математичний гурток для старших дітей і танці.

    Додано через 7 хвилин
    Вы знаете, это особенно важно для ребенка с тонкой душевной организацией. Я водила своих детей. Младший отказался - он оказался мастеровым мальчиком - ходит на моделирование. Хотя мы пошли в театр из-за него, а старшего - прицепом повели. Старший заболел театром, страдал всю вторую смену (2 года мы просто не попадали по времени) пока не пошел снова. Что-то для жизни, для умения общаться и выражать себя это несомненно дает.
     
  15. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    Руда Кішка, ви так гарно розписали, дякую!
    Я от власне чого і питалася, зараз школа не така, як в часи нашого навчання, тоді мені здається все було простіше. Мене теж до школи не напрягали нічим, а тепер кого не послухаєш - і читати, і рахувати вміють, і англійська...

    Садочок - це все-таки інше, я знаю, що всі дітки страшенно хочуть в перший клас, але з часом школа стає неабияким тягарем.
     
  16. Redhotchilly

    Redhotchilly Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    колись моя мама не змогла піти на батьківські збори до мене і брата, і єдиний раз пішов тато...
    приходить десь за півгодини... мама така здивована питає, як то так скоро закінчились збори. Тато сказав: "Tа я зібрав 2-х вчительок молодших класів в коридорі, поговорив з ними, запитав за дітей і пішов додому. нашо там 2 години сидіти" :D
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Підготовка до школи

    При школі. Я як дізналась була така рада. До них після уроків приходять в бібліотеку. Люкс.
    Але це задоволення не з найдешевших але варто.:dance:
     
  18. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Підготовка до школи

    та є ,бо діти виросли і не дурніші за інших.
     
  19. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Підготовка до школи

    просто все решта - був дружини клопіт, мабуть...

    Додано через 3 хвилини
    Мої в школі св. Софії. Старша пішла рівно в 6 років - адаптація нормальна без спеціальної підготовки. Молодшій скоро 6, ходить туди ж на підготовку. Той сам цілий день зранку до вечора і без сну. Хоча вдень є спокійна година, коли вони лежать, слухають казочки. До вечора втомлюється. І я не певна, що вона в свої 6,5 буде повнічстю готова до школи. В неї проблеми з усиидчивістю. довго займатися одною справою не може.

    Як на мене. то все дуже індивідуально.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. dvin

    dvin Загублений

    Відповідь: Підготовка до школи

    Хотів спитати, а з якого віку зараз дітей беруть у 1 клас (в Україні)? З шести років чи з семи?