Писанка

Тема у розділі 'Інші види ручних робіт', створена користувачем Viola, 23 Березень 2007.

  1. Viola

    Viola Well-Known Member

    Скоро Великдень і маю велике бажання зробити писанок-крашанок. Але найдужче ненавиджу процес видування яєць (очищення від сирого вмісту)... Ніби й роблю всьо як кажуть: роблю з двох сторін циганською голкою дзюрки, і дую-дую-дую.. аж доки свічки в очах не починають світитится, вуха закладає і щоки болять шалено (ох, як же мені трубачів жаль.. :sad: ) то настільки виснажливий процес що мене хватає рівно на одне яйко... Потім вже негодна того терпіти... Як дуже треба багато то можу висмоктувати вміст і спльовувати, але то так неприємно..:ireful1: і крім того, при такому способі вже ті продукти не використаєш..:sad: і ще, я так мислю, є серйозна небезпека підхопити сальмонельоз...

    Одним словом, шановні жінки-дівчата, хто знає як то робити? Може я щось не так роблю, а мо хтось інший спосіб знає? Підкажіть будьте ласкаві...
     
  2. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    :sad:
    в мене ніби виходило видувати без проблем...

    Може попросіть когось, хай допоможе ;)
     
  3. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Ех ,прогуляли Ви уроки поцілунків на помідорах!
     
  4. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Шреку, а Ви теж писанки малюєте? Писачок маєте? ;)

    Давним-давно, якщо дівчина дарувала хлопцеві писанку, то означало, що в неї є певні почуття симпатії. Цікаво, що подумали б теперішні хлопці.

    Все-таки, які ж вони гарні і скільки то праці в писанки вкладають люди
    [​IMG]
     
  5. Viola

    Viola Well-Known Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Давала... Той “хтось“ тільки 2 яйка здусив ))) Ну жах просто!
    Еее, так на помідорах вчаться зворотній від видування процес... Чи я щось пропустила в тім житті? :)
     
  6. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    мені колись видувалися нормально... щоправда я дірку трохи більшу робила, ніж від циганської голки, а потім дірочку воском заробляла ...
     
  7. Полковник

    Полковник миється в бані

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Послушайте! Вы о чём тут вообще говорите?
    На фига что-то выдувать, если их есть надо?
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Їдять крашанки, які фарбовані натуральними фарбами (наприклад, цибулею)

    а писанки - декоративні, їх їсти не мона... хіба що тепер є їстівні фарби, які не проникають до яйця... :) але шкода таке їсти, ото писачком поки наробиш тих візерунків.. а потім отак просто з"їсти? нєєє
     
  9. Полковник

    Полковник миється в бані

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Хм, а я думал, что только деревянные ТАК раскрашивают!

    Но, если раскрашивать "пустышку", то зачем каждый год?
    Доставай прошлогоднюю и ставь на стол!
    Или у них есть определенный срок годности?

    Я так елочные игрушки делал - высасывал яйца при помощи ШПРИЦА. НО они несколько лет служили - петушки, свинки всякие!
     
  10. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    О, шприцом мона :) Думаю, автору гілки це пригодиться :)

    Щороку нові, бо творчий креатив вимагає цього... або ж розіб"ються ненароком :)
     
  11. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    наприклад, щоб продавати туристам... може і Ви собі купите!?:)
     
  12. Марина

    Марина New Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    [​IMG]
    [​IMG]
    Это наше с дочкой увлеченье. А писанки мы просто выдуваем, както без проблем. Натфилем делаем крестики с обеих сторон и дуем................:eek: Дарим друзьям на счастье
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Віоло, заставте в хаті когось іншого, щоб Вам видули. :)

    А Ви нам краще детально розкажіть, як Ви писанки розписуєте. Бо я, наприклад, не знаю. :sad:
    Може ще й Марина нам щось розкаже...;)
     
  14. Viola

    Viola Well-Known Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Перепрошую... Чим-чим? і навіщо хрестики?
    Та залюбки :)
    1) Треба вибрати „правильні“ яйка :) Тобто: щоб були чистенькі, гладенька поверхня, красивої форми.. Я-от мало не пів години вибирала в будці на ринку :) ага: я малюю на білих, але дехто любить і темні.. хто що любить :)
    2)Процес видування яйок... Див вище :) Далі видуті яйка вартує промиит і висушити
    3) Фарби: фарба в мене якась модна, я скільки такої не шукала досі знайти не можу :sad: : їх ше моя бабця десь дістала, чіпаються тої шкарлупки як має бути, вони в мене порозливані по пів літрових слоїках, так доволі зручно: жовта, зелена, червона і синя
    4) Берете яйко і протираєте шматинкою, змоченю в оцті (то шоб не було жирних слідів від пальців бо де такі будуть, то фарба зле візьметься) власне, розписуєте теє яйко в тій же шматинці, тобто тримаючи не безпосередньо руками, а в шматці
    5)Розпис проводиться спеціальним писачком, мені його зробив дідо, але кажуть що вже такі навіть продаються: конструкція неймовірно просто: дерев'яний держачок на якому закріплений лійкоподібний кусочок металу (навітьь незнаю як то пояснити... ну такий, щоб з одного кінця був великий отвір куди будете вкладати трошки воску, а з іншого цей віск витікав — тонший отвір, тобто ДУЖЕ тоненький, чим тонший писачок, тим легше робити візеруночки на писанці)
    6) запалюєте свічку, ставите в грубший отвір писачка віск, а тонший прикладаєте до полум'я (суть в тому що віск підплавлюється, стає рідким і ним можна писати :) тому й назва — писачок :) ) і от власне рідким воском виводите на білім яйці ті візерунки, які мають лишитися білими, коли вже вималювали то шо хотіли, то обережно кладете розписане воском яйце на столову ложку і так опускаєте у банку з фарбою... коли яєчко добре зафарбується і висохне, то можете подивитись що у вас вийшло: берете теє яйко з воском, одним бочком підносите до полум'я і розталий від вогню віск добре витираєте шматкою... І так поки не витрите від воску всього яйка (але обережно — не підносьте до полум'я надто близько, бо можете писанку закоптити). Сенс ось в чому — те, що було замальоване воском не забарвлюється тою фарбою що ви малювали... Тобто: ви малювали коників воском, кинули в синю фарбу... коли витерли віск то вийдуть білі коники на синьому фоні :)

    Сподіваюсь доступно написала :) Можна робити й кольорові, але про це напишу згодом, мушу бігти :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. Оля

    Оля Well-Known Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Дуже доступно, але тут мені цього не дістати. :sad:
     
  16. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Писачки вже давно були в продажу в Дзизі у Львові. У Києві на Андрієвському теж продавалися.
    У мене були проблеми з воском. Важче його було купити. Тепер вже знаю, що студити в монастирі продають великі воскові свічки.
    А фарби купували до одягу... колись такі були в паперових пакетиках.
     
  17. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    А я в декілька кольорів робила. Головне послідовність кольорів зберігати: Спочатку воском покривають ті лінії, які повинні бути білі - фарбують у найсвітлішу фарбу - як правило, це жовта. Потім поверха жовтої знову наносяться розписи, які залишаться жовтими, фарбують в трохи темнішу фарбу - я в оранжеву опускала, потім в червону, а потім, наприклад, чорну. Важливе в цьому, щоб йти від світлої фарби до темної. А тоді просто на полум"ї зняти увесь віск. Писанки малювала з каталогів візерунків, які були характерні для певних місцевостей. Або сама вигадувала. Хоч давно то було, а писачки ще маю :)
     
  18. KBITKA

    KBITKA Загублений

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    :eek:

    Я писанки роблю вже понад 10 років. Пробувала різними методами.
    Останнім часом дістала великий шприц з тонкою голкою.
    Робиш так: внизу яйзя зроби собі дірочку циганкою, так шоб була така зо 2 мм. Береш шприз, з тонкою голкою і запихаеш ї ї всередину яйзя. І вдуваеш шприцом повітря в середину тримаючи голку шприца по одну сторону.
    ЩЕ бажано тою голкою трохи всередині поколоти і покрутити, шоб розбити жовток.
    І тоді вмістимість яйзя буде по тихенько з нього виходити. ТІльки не пускай багато повітря відразу, бо яйце трісне.
    Попробуй на простому білому яйці спочатку.
    Good Luck!;)
     
  19. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Як видути яйце для писанки?

    Щодо видування - один рятунок - більші дирочки...
    А топити віск мені легше не на свічці, а я його топлю в маленькій посудині і писачком черпаю.
     
  20. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Для вмілих ручок

    Ось такі писанки я роблю на Паску. Я минулого року багато їх наробила. Але я після паски в роддом загриміла, а тут прибирали без мене і десь то все пропало :? А ці вже роки два в мене є, то трошки позсихалися нитки і шкарлупка просвічується.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 22