Про чай, гербату, каву й капучіно...

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Liliyah Romanova, 15 Травень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Часу в мене зараз мало, аби дуже розписувати, тому напишу коротко.
    Мені на думку зараз спадають такі види чаю:
    - чорний
    - зелений
    - улонґ - щось середнє між чорним і зеленим
    - білий - це різновид зеленого чаю, окремі його сорти є найдорожчими в світі
    - червоний (його ще ройбосом називають)
    - трав'яні чаї або гербати (від латинського герба - трава, зілля)
    - ягідні та фруктові чаї
    Саме останні два види є природніми без кофеїну.

    Ну, це так, аби почати.
     
    • Подобається Подобається x 6
  2. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    Дякую, Ліля,за темку:).Бо про існування білого я вперше в твому дописі прочитала:shy:,а про улонг -тим паче.:shy:
    Я п"ю чорний з лимоном ,зелений з жасміном .Чоловік любить - з липки,мятки,меліски,це напевно і є травяні чайочки,зіллячка:confused:.
    А що то за червоний чай?А каркаде-то який:umbrage:?Він по кольору такий червоненький.:confused:
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    Червоний чай не є чай, пер сей, так би мовити. Це кущ який росте в Південній Африці, але цей чай є дуже корисний і має багато лікувальних властивостей. Сам кущ зелений і подібний на перекотиполе, частково.
    На смак він дуже цікавий і досить смачний. Мені подобається. А відтінок і справді такий насичений що аж червоний.

    [​IMG]

    Чимось навіть на полин схоже. Але воно зовсім не таке гірке як полин. Як в тому кавалку, ти крокодила бачив?, - а то зовсім не подібне. :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    Червоний чай - це не чай, це гербата. ;) :xaxa:
    Про ройбос можна тут прочитати - http://www.rooibos.ru/property

    Ще я згадала, що є чай герба мате. Його через особливу трубку п'ють.
    Мате та Ройбос називають ще етнічними.

    А білий чай - це чай із найвищих листочків чайного куща та ще з наймолодших. Їх збирають лише раз в році, тому справжній білий листковий чай дуже дорогий. Я пила дешевші його сорти - дуже смачний і ніжний! Думаю, у Львові можна купити, лиш пошукати. :)

    Я ще нарила інформацію, що є жовтий чай. Теж один із найдорожчих. Його роблять із бруньок фактично.

    Зелений чай із жасміном належить до квіткових чаїв. :)

    Тут цікавий сайт про чаї http://ukrteaco.com.ua/
     
    Останнє редагування: 15 Травень 2009
    • Подобається Подобається x 5
  5. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    червоний - то Злючка по нашому РОЙБУШ.думаю, вам така назва зустрічалася.
    як на мене він троха специфічний.
    Один раз правда мені смакував ройбуш з суничками.

    взагалі чаю пю мало. переважно фруктовий або травяний.
    люблю з мяти, меліси, гібіскусу, усіх фруктів - типу екзотичних ( маракуя ням) або звичайних ( чорниці, вишня, суничка).
    думаю, в нас ті фруктові чаї троха задорогі.
    чай в пакетииках - не розумію взагалі.

    я більше по каві виступаю.
    може я не є такий спец, але надаю перевагу гірким сортам. не люблю еспересо, бо волію більше горнятко. рідко з молоком або капучіно. краще вже макіато.
    не люблю додатки до кави типу вершків з банки, зате люблю сиропчки солодкі до кави. але окремо у маленькій філіжанці. бо все пю без цукру.

    а може поділимося - де у Львові вам найбільше кава смакує?
    я люблю каву у СВІТ КАВИ ( але тепер там ціна:8:), а якщо таку апаратну - то у СКРИНІ між поверхами є таке маленьке кафе , де роблять каву з собою.:y:
     
    • Подобається Подобається x 7
  6. Natalya Engy

    Natalya Engy Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    О, мені дуже смакує ройбуш :)(власне у наших магазинах так пишуть, не ройбос). Почала смакувати під час вагітності, бо прочитала, що не міститить кофеїну. І такий доволі солодкий мені на смак. Одна перешкода до щоденного вживання - ціна:umbrage:.
    Мате теж купила, але мені не пішов.
    А взагалі п*ю чорний або фруктовий (той що наш - малина і т.п.). Або сама собі міксую.
    Тільки люблю листовий, щоб гарно запарити в чайнику :y:. Пакетики не шаную, то варіант для потяга.
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    ООО, чай!!! то для мене просто необхідна річ в житті.дехто підсідає на каву, а я на чай!!страшенно люблю зелений!!зі всіма смаками, фруктами квітами, і просто без домішок, з гірчинкою!ммммм
    Чорний можу пити тільки в сумішах або знову ж з якимись добавками.
    Білий теж непоганий, але трохи не то!!
    Люблю липовий, м"ятний, особливо, якщо це свій, домашній!!

    Ще одне слово про каркаде.теж деколи тяне попити, коли хочеться чогось кисленького!!

    А мій най-най чай - це тисяча одна ніч - суміш чорного, зеленого, трав, квітів і фруктів.ммммм
     
    • Подобається Подобається x 5
  8. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    я бачу в нас смаки схожі :)
    а кава кажуть дуже смачна в "Золотому дукаті"
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Gala

    Gala Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    Я якраз зараз п"ю червоний чай "Тань Шань".От читаю склад:байховий листовий чорний чай.ПИШЕ:Ми звикли називати цей чай чорним,але китайці називають його красним.Появі цього чаю можна подякувати жадібності комерсантів,які не бажали втрачати прибуток коли через тривалу перевозку чай відсірів.Його підсушили й вдало продали в Європі.Червоний чай має специфічний пряний солодкуватий,квітковий чи медовий присмак,який не можливо сплутати з іншими сортами чаю.
    А я полюбляю ще пити Ліптон травяний(З шипшини)
     
  10. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    В "Золотому Дукаті" дуже файна кава, є з чого вибрати, я впринципі люблю шоколадну каву, але ту що зроблена зі сумішей, а не з ароматизованої. Якщо купляю додому, то в "Галці", там досить нормальні ціни. Чай люблю Хейліс, дрібно-листковий.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    той ДУКАТ то на Руській. в підвалі? раз зайшла - не сподобалася обстанівка.
     
  12. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    так, але туди ще не попала :) то мені лише рекомендували. колись ще подобалося в мапі, зараз вони зіпсувалися :umbrage:
     
  13. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    Так, а що вам не сподобалося?
    там досить приємно.
     
  14. Галя_у_стразах

    Галя_у_стразах Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    только вот сервис все хуже и хуже
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    А я з чаєм одного разу так влипла:ninja::xaxa:. Я, взагалі-то більше по каві, а чай п"ю зелений і без цукру. Одного разу я була на якомусь семінарі в Івано-Франківську, а вела той семінар-тренінг тренер із Луганська, дуже приємна жіночка, до речі, чистий офф, але з такою гарною правильною українською вимовою!!!
    Ну на закінчення, як водиться, купили їй від групи подарунок. А вона виставила нам тортик і чай, ще й каже: "Такого чаю ви ще ніколи не пили!" Свята правда! До зеленого чаю з жестянки (Хайсон), вона додавала на кінчику ложечки меленого імбиру, кардамону і духмяного перцю. Я думала, що там і помру! Попри мої смаки кави з сіллю і лимонів з корицею :), це вже для мене виявився повний екстрим. Ще й вилити не було куди і поставити теж. Втішало тільки те, що і інші не знали що робити. :xaxa:
    А після того, як випили чай :sad:(не хотілось жіночку ображати), мусили йти в кафе. Чаю ніхто не хотів,зразу пішли по коньяках.:xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 7
  16. Megan

    Megan Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    І я більше по каві виступаю. Колись навіть у Світі Кави працювала. Тепер купляю мелену або в Світі Кави (якщо гроші є:xaxa:), або в Галці. Завжди купляю 2-3 сорти арабіки, цього разу щось мені стукнуло в голову і змішала з робустою, то мені такий запах нагадує звичайну каву з пачки:8:. Каву п"ю щоранку (мій муж сміється, що я ще однією ногою в ліжку, а другою вже біжу каву робити:xaxa:), без цукру і без всяких добавок. Часом хочеться солодкої з вершками, але рідко. Чай теж п"ю, але рідко, переважно ввечері на забавах, бо після кави спати не можу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    то певно кожному своє. я прочитала про той Дукат і з 2 коліжанками зайшла.
    видно то не моє. було якосб там так темно і зимно. короче - не моє.
    і ми автоматично подумали всі разом і вийшли.

    а взагалі я зауважила, що люблю малі кавярні тільки з кавою, бо солодкого мені все рівно є чи нема.
    люблю забаігти між ділом. от типу - у Вамі зробила закупи, на другий поверх забігла- кавусю попила, відпочила і далі побігла.
    люблю цей американський варіант -каву з кришечкою. і мандрувати магазинами.
    видно я така бігунка чи що. посидіти, потрендіти, з коліжанками - то мені такої кафешка мало:xaxa: мені то вже й поїсти хочеться чи пива:xaxa:
    вибираємо тоді не такі малесенькі кавярні на 3 столики а щось таке " з їдою".
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    О, а мені це темно і зимно дуже подобаєтбся, особливо літом:), і ті свічечки, які всі норовлять покулупати, то точно кожному своє...
    на рахунок сервісу нажаль нічого не можу сказати я вже там 8 місяців не була:)
     
  19. Wanderlust

    Wanderlust Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    чаї На Бамбетлях добре пити))) вибір великий і дуже подобаються підвіконня з подушками)
     
  20. SOLODKA

    SOLODKA Well-Known Member

    Відповідь: Про чай, гербату і не тільки...

    Каву п"ю італійську кімбо або лавацца,заварюю в спеціальному посуді(забула як називається).Він складається з трьох відділень:в одне насипаю кави ,в інше наливаю води,в третьому -готова кава.Але то забирає багато часу, потрібно пильнувати,щоб не збігло,а потім ту штуку мити:no::no:.
    А чай п"ю частіше,віддаю перевагу чорному з добавками:
    -Чай імператора:y:
    -Бризги шампанського:y:
    -Казки Шахерезади:y:
    -Ніч Клеопатри:y:
    -Полуниця з вершками:y:
    Купую їх у" Чайній країні",часто там бувають знижки на мої улюблені чаї:):)
    Давно хочу попробувати чай у вигляді білої квітки(чи то троянди,чи піона,чи лотоса:confused:),який продається у вигляді пуп"янка,а ,коли його заливають гарячою водою,розкривається на велику квітку.:xaxa:
    Чи хтось таке пробував?Які враження?
     
    • Подобається Подобається x 2