Психологія харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Маруся-мама, 15 Вересень 2010.

  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    А булімія (чи як там воно правильніше пишеться) то коли постійно їш? чи їш аби заспокоїти внутрішні незадоволення? Бо он думаю а може то я таке щось? Вчора підсвідомо з’їла з дітисками кусочок морозивного торта і нині зранку зауважила що їм солодке але не тому що голодна.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    не лякайте мене......а то часом не те що багато iш а потiм все :bad::bad:(блюеш)?
     
  3. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Здорове харчування


    булемія виявляється неймовірним апетитом, який важко втамувати
    людина втіхаря пакує все підряд, потім її мучить совість і вона то все повертає білому другу, деякий час тримається, щоб не напихатися, а потім все по-новому
    доходить до того, що на їжу виробляється рвотний рефлекс і організм перестає сприймати їжу, порушується обмін

    я маю одну знайому, яка колись хворіла булемією
    то дужжжже страшно, вона дойшла до того, що при рості десь 1,75м важила 44 кг
    не для слабонєрвних
    вона лікувалася більше, ніж 5 років
    жах одним словом

     
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Здорове харчування

    Я думала що то анорексія, а виходить що воно не то

    Дякую Ірцю, ви мене заспокоїли. Значиться в мене звичайнісіньке обжорство. :girl_flirt:
     
  5. anka

    anka Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Анорексія- це відмова від їжі, а булімія- напади обжировиська.
    про здорову їжу- мені подобається вегетаріанство, але я ще до того морально не доросла. Споживання м'яса намагаюся зменшити- зараз дійшла- не частіше 1 раз в тиждень і лише в тушеному чи печеному вигляді. Спостерігаючи за вегетаріанціями чітко бачу, що шкіра в них значно краща, люди виглядають помітно молодшими за свій вік, а стосовно шкоди для дітей- є ж багато народів, в яких багато поколінь ростуть без м'яса- і досить довго люди в тих країнах живуть.
    Смаженого ми в сім'ї не їли від лютого місяця (хіба десь в гостях-як виняток), окрім того ми категорично не вживаємо готових майонезів - тільки домашнього приготування на домашніх яйцях, копчені продукти в нас теж під забороною (за винятком Великодня).
    Хоча для того, аби я могла сказати, що ми харчуємося здорово то треба їсти ще більше фруктів.
     
  6. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Здорове харчування

    Маруся-мама, те що у вас - це на компульсивне переїдання більше схоже.
     
  7. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Здорове харчування

    а як його спинити?Піду до псіхічки може мені порадить якісь вправи аби переключити увагу з їди.
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Здорове харчування

    ви не повірите (ніхто не вірить, але псіхічка підтвердить) - не забороняти сбі їсти. Взагалі. От взагалі-взагалі не забороняти. До того ж не забороняти що саме можна їсти в якій годині і т.п. І жодних обмежень по тривалості такого періоду. Можна їсти те що хочете все своє життя. Головне - їсти коли дійсно голодні. Перезавантажити голову повністю щодо харчування.

    Набридає все підряд топтати десь на 7 день :)
    Їжа існує для того, що б людина функціонувала, а не для задоволення (смачності їжі це не виключає), не для заспокоєння, не для втечі і далі за списком :)

    Що створювати тут в нас тему про психологію харчування? Боюсь, не зрозуміють
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Здорове харчування

    а як я завжди голодна? Не можу позволити собі їсти все підряд бо в результаті наберу дуже багато. Буду до себе прислухатись може то я і не голодна зовсім?
     
  10. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    А от я навпаки, заставляю себе їсти. Дивлюсь на їжу і в мене зовсім не виникає відчуття голоду і так вже напевне з місяць. Фрукти, ягоди мені хочеться їсти, але чогось більш ситного - ні:girl_crazy:
     
  11. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Здорове харчування


    я вчора почала читати книжку про харчування і там вищесказане було головною тезою.
    і дійсно, я почала згадувати своє попереднє схудення - я ставилась до харчування, як до необхідності, щоб не бути голодною, не притримувалась жодних систем, постійно запитувала себе, чи дійсно я зараз хочу їсти, чи це за компанію, бо смачне, щоб не пропало, бо вже обід тощо...
    головне, і для мене зараз це найважче - правильно налаштувати свою голову, позбутися залежності від їжі, бо навіть як я себе стримую, я про неї думаю.
    я просиділа певний час на системі мінус 60, і все-таки переконалася, що це не моє, бо це не система мого тіла, а чойогось чужого, так, там все вірно, але мені психологічно важко прийняти чужу систему, мозок впирається, тому нема результату...
    так що тепер я вчуся себе слухати, говорити зі своїм тілом, визначати, коли я справді голодна, а коли це мій мозок вводить мене в оману...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Здорове харчування

    В мене те саме із задоволенням їм одні помідори і яблука, щось ситніше заставляю себе їсти, бо ще похудаю.
     
  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Здорове харчування

    не розумієте. Заборона вас змушує їсти багато, а не шлунок. Не буде заборони - шлунок візьме скільки йому треба і не більше.

    ооо, золоті слова!
    якщо хтось думає що обмежуючи себе в будь-який спосіб, рахуючи калорії і т.п. контролює харчуванн, то це неправда - їжа вас контролює - ви думаєте про неї так чи інакше, чи коли об"їдаєтесь чи коли недоїдаєте. Штука в тому щоб зовсім вийти за межі цього кола. Це таке щастя! Дуже вільною себе почуваю.
    Мені легше, бо в дитинстві в нас ніщо не крутилось навколо їди, але бачила багато прикладів подружок - "доїдати треба до кінця", "не поїж не підеш гуляти", молодець, на з"їж цукерку", "ой ти моє бідне впало, на печенько"...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Здорове харчування

    от зараз тим і "парюсь")))
    пригадую, що порівнювала для себе цю залежність із алкогольною чи нікотиновою і казала собі, що людина сильніша за будь-яку залежність. Головне не плутати поняття із силою волі, адже сила волі - коли хочеться, але терплю, а позбутися залежності - це коли просто не хочеться.
    я тоді починала із голови - подіяло, потім знов скотилась у "прірву")))
    все дуже просто і складно водночас, але розгадка лише в голові, ні в дієтах, ні в калоріях, ні в часі споживання їжі, тільки там...
     
  15. Gemmy

    Gemmy Member

    Відповідь: Здорове харчування


    Радять в таких випадках випити склянку води (бажано прохолодної), якщо через кілька хвилин бажання їсти не зникне зовсім, то притупиться точно
     
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Здорове харчування

    а для чого притупляти почуття голоду, якщо людина дійсно голодна?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Здорове харчування

    як на мене, то це вже із розряду хитрощів - дієт, недоїдання тощо. Не питання, щоб перетерпіти почуття голоду, а щоб не обжертися і з`їсти рівно стільки, скільки треба і тоді, коли дійсно відчувається голод, при цьому не відчувати дискомфорту. Адже дискомфорт рано чи пізно призведе до зривів.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Здорове харчування

    Та я власне розумію що треба шлунку слухати але ще не вмію, бо їм за зовом голови, тобто так треба бо чого буде лежати без діла... якщо я маю пляцок то його треба обов’язково з’їсти. І я не те що кажу собі, той їж маленький кавальчик а власне їж бо так треба. Нема ще перебудови мислі що воно ніде не дінеться.

    ---------- Додано в 13:51 ---------- Попередній допис був написаний в 13:47 ----------

    Он і у мене так само. Переключитись на щось інше треба. А у мене ще залежність їжі із стресом, тобто якщо понервувалась то автоматично пакую все підряд, при чому зовсім не голодна і не відчуваю потреби в їжі а просто шукаю чим б заповнити пустку що утворилась в результаті сварки з чоловіком, мамою, ітд, ітп.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Левицька

    Левицька New Member

    Відповідь: Здорове харчування

    з власного досвіду знаю, що головне почати так думати!
    я думала так - краще я то викину, ніж буду їсти, адже і так, і так - воно буде на смітнику, тільки єдина різниця, якщо я з`їм, то частина відкладеться на моїй улюбленій задній частині.
    і ще думала, що якщо я чогось не з`їм, то нічого не станеться, ні поганого, ні добрго, то для чого я то буду їсти? ну і так далі, насправді, легко писати... найважче почати... головне, щоб початок був легкий, не примушувати себе ні в якому разі, інакше нічого не буде, в кращому випадку - сприйняття харчування, як дієти чи системи, в гіршому - зрив.
     
    Останнє редагування: 20 Вересень 2010
  20. Gemmy

    Gemmy Member

    Відповідь: Здорове харчування

    Так я зрозуміла, що мова йде якраз про те, щоб відрізнити справжнє відчуття голоду від надуманого. Справжній голод не пропаде так просто. По собі знаю, що часто заходжу на кухню з думкою "чого би такого з'їсти смачненького" зовсім не через те, що голодна