Рецепти громадського харчування (їдальні, згідно з ГОСТом)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем loreniya, 15 Червень 2011.

  1. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    ви зауважили які колись в школі добрі котлети були? і які добрі ті булочки що бабулі на базарах продають? а сосиска в тісті? а піцца в піцерії? а млинці в кафе?

    зазвичай то все має дуже прості рецепти, просто їх ніхто не знає...

    я знаю кілька і радо "поміняю" на інші рецепти!!!

    Оладки шкільні /по ГОСТу/ ті що на порцію ішло 2 шт з капелькою джему і сметанки

    вода 481 г /мл/тепла
    мука 481 г
    дріжджі 14 г
    яйце 23 г
    цукор 17 г
    сіль 9 г



    всі інгрідієнти змішати в мисці, дати воду, легко розмішати, залишити підходити на 1 год, потім знов перемішати і знов годину чекати. тоді смажити на олії під кришкою порціями по 1 ст л. тісто рідке і тягуче буде - набирати ложкою змоченою в олію. тісто підніметься в 2 -2,5 рази - миска має бути більша!!!

    до них сметанка і варення верес з абрикосів іде супер!!!
    випробувано часом - можна все змішати, покласти в холодильник і пекти рано оладки на сніданок!!!

    я б хотіла рецепт шкільних котлет і тіста на сосиски в тісті. Хто має поділіться!!!!!!!:girl_bye:
     
    Останнє редагування модератором: 15 Червень 2011
    • Подобається Подобається x 1
  2. manka

    manka Member

    Відповідь: рецепти з "общєпіту" /зі столов, по ГОСТу і т д.../,

    це, мабуть 80% хліба, а 20% все решту:nyam2::nyam2::nyam2:
     
  3. METAMORFOZA

    METAMORFOZA Чарівна львів'яночка

    Відповідь: рецепти з "общєпіту" /зі столов, по ГОСТу і т д.../,

    А от мене цікавить рецепт чебуреків з Брюхович:)) Хто знає, як такі приготувати вдома?
     
  4. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    Відповідь: рецепти з "общєпіту" /зі столов, по ГОСТу і т д.../,

    мого мужа теж:)))якщо знайдете, то поділіться:)))
     
  5. jalla

    jalla Прогрес року 2013

    Відповідь: рецепти з "общєпіту" /зі столов, по ГОСТу і т д.../,

    На рахунок рецепту не скажу, але коли я звичне тісто, що залишилось з вареників, витримую зо три доби в холодильнику, а потім роблю з нього чебуреки, виходять абсолютно нічим не гірші.:girl_blum: (але в мене тісто на вареники дуууже мягесеньке, хто місить на туго, певно буде геть не то.)
     
  6. Luiziana

    Luiziana Well-Known Member

    Відповідь: рецепти з "общєпіту" /зі столов, по ГОСТу і т д.../,

    то ж ніби слоєне тісто, ало так добряче роскатане, до товщини газети))) чим довше його розтягуємо-розкатуємо, тим тоньше))) ну і фарш в них "особливий" ріденький, то ))) укропу люблять щедро дати)))
     
    • Корисно Корисно x 1
  7. flame

    flame невгамовний експериментатор

    Відповідь: рецепти з "общєпіту" /зі столов, по ГОСТу і т д.../,

    такс, пішла дістала з бібліотеки "Сборник рецептур блюд и кулинарных изделий для предприятий общественного питания" видавництво міністерства торгівлі СССР 1968р. За результат не відповідаю. Передруковую по- тексту з перекладом. Ті цифри, то т.з. "вихід" в гр.:
    борошно пшеничне - 90
    молоко - 35
    сіль - 1
    Вага тіста-120
    Для фаршу:
    Баранина - 100
    Цибуля ріпчата - 18
    Вода- 15
    Сіль - 1.5
    Перець - 1.2
    Вага фаршу - 100
    Вага півфабрикату 220
    Жир для смаження -17
    Загальний вихід 220
    Баранину і цибулю пропускають через м"ясорубку, заправляють сіллю , перцем і розводять молоком. Замішують тісто, як для лапші, розкатують його у вигляді паляниці, кладуть на неї фарш і скріпляють краї увигляді півмісяця. Смажать чебуреки у фритюрі, для якого використовують наступні жири: олію, жир фритюрний, гідрожир.
    На порцію подають 2 чебурека. (вже від мене - порція мала складати 440 гр. Не дуже великі пропонували подавати)
     
    Останнє редагування: 9 Січень 2015
    • Подобається Подобається x 1
  8. shparynka

    shparynka Well-Known Member

    Відповідь: Рецепти громадського харчування (їдальні, згідно з ГОСТом)

    Була я пару років назад у Брюхах на чебуреках і мушу сказати, що ті, які я роблю по Фіяниному рецепту, аж ніяк не гірші, а , може, навіть і кращі, ніж там. Так що суто мені не зрозумілий такий ажіотаж))
     
  9. METAMORFOZA

    METAMORFOZA Чарівна львів'яночка

    Відповідь: Рецепти громадського харчування (їдальні, згідно з ГОСТом)

    скиньте рецепт:)
     
  10. shparynka

    shparynka Well-Known Member

    Відповідь: Рецепти громадського харчування (їдальні, згідно з ГОСТом)

    Прошу )))
     
  11. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Відповідь: Рецепти громадського харчування (їдальні, згідно з ГОСТом)

     
  12. MilkiWey

    MilkiWey Well-Known Member

    Колись давно в якомусь виданні я прочитала інтерв'ю з жіночкою, яка працювала довгі роки у громадському харчуванні. І там прозвучало, що ті, хто печуть чебуреки мають один секрет, який нікому не розповідають, але вона вирішила його розкрити: пісне тісто, тільки вода має бути - крутий кип'яток (розмішувати ложкою, а то мій знайомий хотів то все перемішувати рукою, а потім дзвонив і казав, що ми над ним знущаємось:girl_crazy:) і чебуреки виходять точно такі, як в Брюховичах - слоїсті і з пухирцями (з тих пір тільки так і роблю).
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Корисно Корисно x 1
  13. Ari

    Ari Well-Known Member

    з кип*ятком не пробувала, тільки на гарячій, але мене цікавить на чому вони ті чебуреки смажать. В домашніх умовах чути запах перегорівшої олії, а в чебуречній, він якийсь не такий, можливо застосовують якісь інші жири?
     
  14. sunday

    sunday Народжена бути щасливою. І БУДУ! ;)


    Ви не виставите потрбіної постійної температури, як у промислових фритюрках.
     
  15. protector

    protector Member

    Спробуйте тісто замісити на кефірі або газованій воді, жовток, сіль,цукор,олія (краще оливкову), можна ложечку горілки, накрити миску з тістом плівкою на 20хв. У начинку до меленого м'яса можна також додати кефір, сирватку або дуже холодну воду, спеції, зелену цибульку і кріп .Все дуже ретельно перемішати. Фарш зробити напіврідким, поставити в холод, щоб не витікала рідина. Тоді розкачати тонко тісто, розмастити фарш на половині кружальця і заліпити добре (я користуюсь виделкою). Смажити у добре нагрітому жирі(олії). Смачного!