Школа - домашні завдання для батьків

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем poputochka, 1 Листопад 2011.

  1. poputochka

    poputochka Well-Known Member

    Шукала подібну тему, але не знайшла. Якщо є, перепрошую, і хай модератори мене виправлять.
    Отже, хочу поговорити про те, що вимагають від батьків сучасних школярів, і як Ви до цього ставитесь.
    Мова піде не лише про гроші, які батьки "зобов"язані" здавати, а й про ті "мудрі" завдання, які від батьків вимагають виконувати.
    Те, що ремонт класу (від заміни вікон, до купівлі меблів і циклювання-лакування підлоги) є обов"язком батьків, у нашій школі навіть не обговорюється. Адміністрація просто вимагає цього, тиснучи на вчителя, який потім "переконливо просить" батьків. Крім цього, за кошт батьків утримується охорона школи, здійснюється прибирання класів, певна сума збирається "на фонд школи", "на фонд класу", на "миючі засоби" і т.д. Думаю, така ситуція практично у всіх школах..."Безкоштовне" навчання у звичайній школі часом коштує для батьків дорожче, ніж у платній гімназії.
    Щодо самої якості навчання - я вже писала, що уроки з дитиною я роблю по декілька годин, заново пояснюючи весь матеріал, а часом і сама до пуття не розуміючи, що саме вимагається в конкретному завданні від дитини (такі "кострубаті" вказівки в книжках)...
    Але останнім часом дратують мене інші "завдання", які батьки "зобов"язані" зробити. Наприклад, до місячника з безпеки дорожнього руху, ми мали намалювати маршрут дитини до школи - карту місцевості, з назвою вулиць, і т.д., і вклеїти його до щоденника... Я не справилась - малював чоловік. Тих, чиї батьки не виконали завдання - насварили.
    Вчора дитина принесла буклетик із акцією від Макдоналдзу "Ваша дитина на полі УЄФА ЄВРО 2012". Ті, хто були останнім часом в цих закусочних, отримували такі буклети разом з "Хепі-Міллами". Це анкетки, в яких треба написати історію або намалювати малюнок про те, як наша сім"я займається спортом, і заповнити "паспортні" дані на батьків (опікунів), дитину, і вказати номери мобільних/домашніх телефонів. Ми такі буклети в Макдоналдзі викидали, і я сказала дитині, що не заповнятиму, бо це не обов"язково, і я не хочу, щоб вона брала участь у цій акції (причому написала про це в буклеті, бо мала плакала, і казала, що вчителька буде сварити). Сьогодні мала прийшла зі школи, розплакалась, і каже,що цей буклет таки треба заповнити, бо вчителька дуже сварила всіх, хто цього не зробив. На мій дзвінок вчителька відповіла, що якщо вже ми так не хочемо, щоб повернули їй незаповнений буклет, і нічого зайвого в ньому писати не треба, вона повинна його здати, бо 31 шт. отримала - і 31 шт. повинна здати. Чогось я не розумію - чому я повинна витрачати свій час на малювання/написання якихось історій, вносити персональні дані, які можуть бути використані організаторами акції на свій розсуд, і нерви на з"ясування таких питань...І все це робиться через школу і є "обов"язковим" до виконання?
    Хотілось би почути Ваше відношення до таких "завдань", а також, що Вам доводилось робити як батькам школярів.
    І цікаво, що вимагають від батьків в іноземних школах?
     
  2. Furore

    Furore New Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Так, згідна з Вами. Колись діти самі вчились без допомоги батьків, інколи - можливо, але ж не постійно! Тепер же вже з початкових класів, щоб в школі нормально вчитись, діти ходять по репетиторах. Дурдом та й годі!
     
  3. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Ми також через таке проходили, але зробили простіше - знайшли в інтернеті карту міста, роздрукували свою частинку і червоним фломастером намалювали маршрут.
    Стосовно домашніх завдань - повністю погоджуюсь. У мене дитина сама уроків не пише, чекає до вечора, коли я прийду, бо бабусі ради дати не можуть (вчора я сама мало з розуму не зійшла з одною задачкою: рішення мала написала за секунду, а над оформленням ми з нею пів години вили). В першому класі у нас ще були різні творчі конкурси ("попросіть діти, щоб батьки допомогли", подивилися би ви на наші шкільні виставки - там від другокласників роботи на рівні професійних художників порозвішувані), ото я вже і картинок намалювалася, і саморобок наліпила! Тепер у другому мала вже хоч може намалювати щось сама.
     
  4. шоколадка

    шоколадка Active Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Моя доця теж вчора принесла цей буклетик, треба заповнити обов'язково, я пояснила, що заповнювати не будем бо ми на футбол не підемо і не потрібно нам цього, так вона теж плакала, каже що будуть сварити.
    Не знаю, сьогодні відправила діда, побачимо що скажуть.
     
  5. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    В нас с кожним роком все гірше і гірше, вже до істерик з тим домашнім завданням доходить. 6-й клас.......
     
  6. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    І нам буклетик той дали, але я серйозно не сприйняла, вже і не знаходжу його, викинули напевно :girl_sad: надіюсь у нас не будуть за це наказувати????
    З домашніми в нас в школі не погано придумали. Вчительці дозволили проводити продовжену групу( за 10 гривень в день), де після уроків, до 4 години, вони роблять завдання, вчителька з кожним індивідуально все перевіряє, пояснює.
     
  7. sunday

    sunday Народжена бути щасливою. І БУДУ! ;)

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    а в нас все чудово (т-т-т)...і на уроці чудово все вчителька пояснює,доня приходить і знає що робити з домашнім завданням...я лише перевіряю та роблю деякі зауваження...і буклети Мака дали нам три штуки (запасні) і ніякого "вимагання обов'язкового заповнення" нема.
    а от це недобре...це якесь вимахування дорослих одне перд одним....моя доня на всі виставки саморобки робить сама...так кривеньке,не ідеальне,але вона несе то з гордістю...так роблять більшість діток в нас...а ті "прилизані" роботи - "мамо-тато допомагали" піднімаються на сміх дітками...
     
  8. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    ми навчаємося у приватній початковій школі-садку, тому стосовно уроків- тут дуже добре все організовано- їх роблять у школі ( школа працює до 18-19) разом з учителем, яка перевіряє їх у кожної дитини. Стосовно додаткових "особливих" завдань, то за два роки нічого аж такого особливого не вимагали: один раз скласти окрему письмову історію про своє місто і додати фото; окремо скласти і розписати як виглядає "твій день", підготувати доповідь про видатного українця , підготувати вірш до якогось певного конкурсу... Ну ось приблизно так. Все решта вони роблять зі вчителями у школі- і різні композиції з листків-каштанів, і пляшки- баночки розмальовують, і малюнки, "писані" крупою і т.п. Уроки само собою.
     
  9. gorgosia

    gorgosia New Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Вважаєте, що це адекватне завдання для початкової школи-садочка? Воно ж передбачає наявність певного кругозору, дитина такого віку ще в принципі неспроможна виконати таке завдання. Значить, це клопіт батьків. І таких клопотів для батьків у сучасній школі море. Ставлять дітям завдання, які дитина не може виконати, при цьому діти повністю втрачають інтерес до такого навчання, а батьки мають купу роботи, причому нікому не потрібної, хіба що вчительці для звіту.
     
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    я вважаю, що адекватне і ось чому: у дітей не вимагалося писати реферат- просто уміти розповісти принаймні 10 речень про будь-якого, вибраного ними українця- хто про Лесю Українку розповідав, хто про Віталія Кличка- кому що цікаво. Тобто якоїсь особливої складності воно не викликало- діти ж практично щодня у школі на дом. завданнях читають з позакласної читанки і потім переказують ті казки. Так що це звичайний переказ, просто у ін. темі і тієї інформації, яку допоможуть знайти батьки.
     
  11. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Все правильно, тільки в нас чомусь перший рік так було, зараз не знаю, як хто, але моя мала робить все сама, а минулого року всі мами "творили", аж гай гудів. Ну не лежали їй і її однокласникам руки до понаднормової творчості в першому класі аж ніяк, мабуть занадто були навчанням вимучені.
    Ще згадала - виявляється, у нашій школі досі живе і процвітає збір макулатури (ми так і не здали, бо мала захворіла, втім, ніхто нічого потім не казав).
    Стосовно продовженої групи - там дітям з уроками біда, бо вчителька одна, а дітей дуже багато, працювати з кожним індивідуально вона при всьому бажанні не встигає, якби можна було так, як пише Gestija, ми би були руками-ногами "за", навіть я би свою "бабусину" онучку залишала, щоб вечорами з тими уроками не мучитись.
     
  12. sunday

    sunday Народжена бути щасливою. І БУДУ! ;)

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    ага...в нас таке теж є))))
    грамоти дають)))
     
  13. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.


    Щодо закордонних шкіл, знаю по розповідях подруг, котрі працювали нянями в США та Німеччині, так ось, там батьків школярів "загружають" по повній, від випікання печива на всякі ярмарки, до "прийти до школи і розповісти про свою професію". Реально як в фільмах інколи показують. Але там батьки можуть собі дозволити няню найняти, яка буде з дитино і домашні робити, і печиво пекти..
     
  14. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    так, останнім часом у нашій державі це доведено до абсурду, але...
    зараз в мене полетять капці...
    на фонд класу здаємо, а що робити, коли нема коштів, щоб купити папір, одноразові рушники, мило і інші миючі? цим всім користуються наші діти. Цим миється клас, в якому наші діти проводять значну частину дня. за ці кошти купляються таблиці для наших дітей.
    Фонд школи - інша історія, але на загальних зборах директриса відчиталась по цих коштах, ніби щось там помалювали, зробили якісь там туалети. Будемо вірити.
    А от на рахунок ремонтів. В першому класі ми зробили освітлення. Освітлення було жахливе, зір псується і ми з радістю зробили для дітей. В другому класі купили дошку, по аналогічній причині. Була стара і на ній було дуже зле видно.
    В третьому класі не робили нічого. А ось в четвертому класі директорка сказала, що ми маємо купити нові парти. Ми з батьками порадились, і сказали директорці, що ми цього робити не будемо, так як нашим дітям в четвертому класі це не потрібно, ми не бажаємо бути спонсорами для школи, і через рік прийдуть нові учні, і якщо їм потрібні будуть парти, то нехай купляють. І нічого, ніхто нас не вигнав, всі діти вчаться. Крім того, завжди були кілька батьків, які ніколи не здавали на ремонти. Чесно кажучи, навіть прізвищ їхніх не знаю. Не хотіли/не могли, тай не здали.
    А вам що заважає відмовитись? чи боїтесь?
    паспортних даних не треба там заповнювати. І в нас це добровільно. Позвонили вчителеві, сказали свою думку, молодці!

    Мої діти уроки з перших класів роблять САМІ. Тобто вони пишуть на чернетці, я провіряю, і потім переписують. Якщо щось не розуміють, то ми разом пробуємо розвязати. Плюс обов"язково даю схожі додаткові задачі-вправи на те, що не зрозуміли, щоб запам"яталось. Наприклад менший мав проблеми з діленням в стовпчик, скільки він тих прикладів понарозв"язував,:girl_in_dreams: поки став без проблем рішати... Тепер я не маю з уроками ніяких проблем.. Хоча їхні однокласники (більшість) роблять далі уроки з батьками.
    може дитина не уважно слухає на уроках? (не в образу) запитайте вчителя, як вона поводиться на уроках. А може вам з вчителем не повезло? В чомусь мусить бути причина...
     
  15. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Невже школі не виділяють кошти на якісь поточні потреби, ремонти? Ну добре, ще на ремонт класу, а решта? Я закінчувала школу 7 років тому, то й близько таких ситуацій не було, маю на увазі збирання грошей на купу всього. Чому за гроші батьків школа повинна виглядати повністю забезпеченою всім необхідним? А влада все це приписує як свої заслуги? Чому я за свою чесно зароблену зарплату повинна утримувати купу нахлібників. Депутатів- пенсіонерів, з купою пільг, підтримувати міністерство освіти, мінздоров"я і т. д. :girl_devil:може мене закидають тапками, але нас мають за дурнів і за наш рахунок хочуть виїхати в рай.
     
  16. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Ми також вчимося у школі-садку, домашніх поки нема, казала наша вчителька, що в першому класі то завдання для батьків, а не для дітей.І поки дітки не навчаться запамятовувати і викнувати самі, домашніх буде по мінімуму. Після уроків після прогулянки закріпляють матеріал, роблять "домашнє" з вихователями в школі, тому навчання триває і після уроків. Додому задавали лише вирізати кольори для англійської, зібрати жолуді-каштани-горобину для праці та зробити генеалогічне дерево з фотками предків.
    Самостфйно просили завести чорновички і прописувати те, що дитині найгірше вдається писати в робочих зошитах.
     
  17. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    наскільки кажуть, то не виділяють.
     
  18. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    Моя троюрідна сестра в Канаді не ходила на роботу до якогось-там віку її дітей (бо дитина не має права сидіти вдома сама), а ще як трошки підросли - пішла на неповний робочий день, рівно до того часу, поки діти в школі. Має час і на уроки, і на печеньки, і між люди виходить. А тут моя знайома хотіла на неповний робочий час перейти (офіційно має право), то директор заявив, що в такому випадку може йти на всі чотири сторони - і це на державній роботі.
     
  19. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    У мого брата в Канаді дружина теж гляділа діток, бо справді так. І товариш у Чікаго викликав тещу з України, бо дружині треба було виходити на роботу, няня їм не виплачувалася, а згідно з правилами, дитина, віком до 12 років немає права сама перебувати вдома чи на вулиці ( за межами подвір я) без нагляду дорослого
     
  20. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Відповідь: Школа - домашні завдання для батьків.

    але хіба батьки в цьому винні, на дачі посадовцям знаходять а на освіту нема?