Спеції, приправи, прянощі...

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Nitriotka, 14 Лютий 2013.

  1. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Дівчатка, скажіть будь ласка, яку ви приправу даєте до плову? Я два роки користувалась приправою фірми "Авокадо", але вона зіпсувалась капітально. Останні рази така пекуча була, що плов неможливо було їсти. Тепер шукаю заміну.
     
  2. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Я купую всі спеції окремо і сама роблю суміші для страв, так виходить найкраще.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Які саме і в яких пропорціях для плову?
     
  4. Just me

    Just me Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Найкраще буде, коли підійдете до яток з приправами, де продають музчіни кавказької національності і попросите Вам замішати приправу до плову. Бачила таке на Привокзальному, а на Краківському теж є якась жіночка, але я в неї ніколи не купувала. Зауважу, що барбарис можете купити собі ще окремо і сипати побільше, маслом каші не зіпсуєш :)
     
  5. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Недавно відкрила для себе спецію для плову - барбарис, його продають на базарах там де спеції, навіть тут на ДП бачила, попробувала в якомусь закладі плов з барбарисом і тепер додаю, така смакота!
     
  6. Nitriotka

    Nitriotka Фея з сокирою )

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Відкривайте, цікаво буде почитати ;)
     
  7. Shprotka

    Shprotka Active Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    Останнього разу брала від "Приправки" з серії "Exclusive", хоча барбарису мені в ній бракує. Зазвичай беру окремо кумин, барбарис та куркуму (то для мене мус бути в плові), а решта додаю вже під настрій.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. WEDLADY

    WEDLADY Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині (2)

    До плову я використовую "Приправу до плову" + трішки "Хмелі-сунелі" фірми "Kamis". Мені взагалі подобаються їх трави, тому набір італійських трав до салатів я теж беру цієї ТМ. Правда, я ще не пробувала додавати барбарису, чула, що це справді дуже смачно.
    Дівчата, а в якому вигляді продається барбарис?-сушений? То ви його так одразу сушеного перетираєте в ступці і додаєте чи ще попередньо запарюєте тощо?
     
  9. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    А хто і як використовує кардамон? Даю його до кави,така смакота а куди ще можна?
    І ще за порадою дівчат сама роблю ванільний цукор- стручки ванілі засипати звичайним цукром і залишити в скляній баночці на деякий час- такий аромат! Не порівняти з купленим.
     
  10. Seshat

    Seshat Альфа-баклажан

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    Щороку привожу собі запас східних спецій і додаю в плов, борщ, суп, м’ясо, маринади. До котлет люблю дати трохи мускатного горіха меленого. В бульйоні завжди мусить плавати одна-дві гвоздички і декілька горошин душистого перцю. Це такі основні мої правила. По настрою додаю суміш хмелі-сунелі, італійські трави. Салати заправляю сумішшю соєвого соусу, рисового оцту і олії-мікс (соняшникова і оливкова)...До солодкого люблю додавати корицю..
     
    • Корисно Корисно x 1
  11. Insolence

    Insolence Living The Dream

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    Спробую сьогодні додати гвоздику, бо завше даю тільки духмяний перець, його ж даю до всіх страв, де є м*ясо.
    Купувала приправу до плову, то він там був цілий, то ж за аналогією - додаю цілий не запарений.
     
  12. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    Я додаю кардамон тільки до грецьких горіхів, коли печу пахлаву. Дійсно, аромат і смак неймовірний, без кардамону пахлава - не пахлава.

    А до тіста на пахлаву даю шафран. І це теж приправа, яку я використовую тільки в цій випічці, більше ніде.
     
  13. Galin Max

    Galin Max Member

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    Я теж приправи до риби, м'яса купую в "музчін кавказької національності". Якось спробую ще й барбарис ;)
    Хто пробував приправи від Ектора Браво? Як вам? Я купувала до риби - щось не сподобалось. Написано, що кількість приправ розрахована на 700гр риби, а як на мене, там вистачить на всі 3 кг. О_о Та й якогось надзвичайного поєднання смаків я не відчула
     
  14. Virna

    Virna Well-Known Member

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    я дуже люблю суміш італійський трав, багато різних марок купувала, але найкращі для мене фірми "еко". І ще розмарин до печеного м"яска люблю.
     
  15. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    кардамон дуже файний у пряній випічці, імбирні пряники з ним нямочка!
     
  16. Rona

    Rona Мама-йожик

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    даю його куди тільки мож :) в супи, до тушковано м"яса, смаженої картоплі і т.д.
    щодня використовую корицю, посипаю нею все солодке, що їм
    люблю суміш італ.трав, і то певно єдина суміш, яку використовую, решту все окремо кидаю
    чорну гірчицю в зернах до м"яса
    мелений коріандр теж до нього
    з розмарином класна запечена в духовці бульба по-селянськи
    з бадьяну і анісу роблю "чай"
    ну і улюбленець на всі пори року: чай зі свіжої м"яти + паличка кориці + лимон
    ще згадала - в гороховий суп додаю тмин обов"язково, як вони пасують одне одному! смакота!
     
    Останнє редагування: 16 Лютий 2013
    • Подобається Подобається x 1
  17. Seppy

    Seppy Active Member

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    на скільки я знаю, то він до виготовлення сумішей немає жодного відношення. фірма-виробник платить за те, що використовує його ім'я в рекламі дуже великі гроші.
     
  18. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    А можна докладніше про чай з анісу? Купила його замість кміну,думала додавати до кролика,але не то, кмін набагато краще забирає спец.запах кролика! А мускатний горіх даю ще й до картоплі-пюре.
    Гвоздику чомусь не долюблюю,хіба у глінтвейн та закручених помідорів.
    Купувала приправу з Ектором - крильця у маринаді ніби нічого, зрештою якась свіжа ідея,ще маю буженину,але ще не пробувала.
    А от до риби незнайшла чогось підходящого,купую готову суміш.
    Купила сушену клюкву,хто підкаже куди іі застосувати?
     
  19. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    справжнiй шафран коштує дорого, десь бачила ціну і 70 грн за 1грам.
    не люблю спецiй на ринках у тих кавказьких чоловiкiв, купую фасованi певних виробникiв. каву п'ю з корицею. часом купую спецii в горшечках маленьких .скубаю свiже а воно ще трохи собi росте.
     
    Останнє редагування: 16 Лютий 2013
  20. Rona

    Rona Мама-йожик

    Відповідь: Спеції, приправи, прянощі...

    ну сиплю в чашку трішечки зерен, заливаю кип"ятком і "чай" готовий :) дуже мені смакує, так само зірочки бадьяну, а можу кинути разом, і те, і інше, і ще кардамону 1 стручечок роздушити туди
    дописала в дописі вище про тмин, його теж можу залити кип"ятком і пити :d23: