Спільний сон з малятком

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Ірка-Шкірка, 15 Вересень 2010.

  1. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Давайте поговоримо про спільний сон з дітками: як краще організувати, нюанси, переваги, недоліки...

    Ми з доцею разом спимо ще з пологового, і спільний сон дуже важливий для мене! Це і зручність в нічних годуваннях, і (найважливіше) відчуття близькості з дитинкою... Спочатку клали малечу посередині ліжка, і коли вона черговий раз прокидалась, щоб погамати, ми з татком мінялися місцями. Зараз пристосувались так, що я з малечею на одній частині ліжка, я лягаю по різні боки від неї для нічних годувань, і трохи її підсовую, а татка не рухаємо вночі - він на іншій частині. Мусили перейти на окремі ковдри з татком... Дуже зручно деколи вночі під час годування собі частину ковдри підкласти під спину, так наче спертися на неї...
    Малеча спить дуже близько коло мене, так як смокче груди, так і засинаємо разом, деколи я навіть в процесі засинаю, мабуть. Деколи навіть не пам"ятаю, скільки разів за ніч вставали гамати.
    Маю трохи переживань з тим спільним сном: я мерзлючка, і накриваюся досить теплою ковдрою. Як думаєте, я не перегріваю малечу: вона і від мене гріється, і ще й ковдра гріє її... Знову ж таки, під окремими ковдрами незручно буде годувати вночі, бо для годування треба щоб її притулити до себе, а з окремими двома ковдрами так не вийде... А як порадять досвідчені форумні мамусі? :)
     
  2. Anelija

    Anelija New Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    Читаю ваш допис з посмішкою, ніби про мене написано:girl_claping:
    тільки ковдри в нас різні, під спільною ковдрою доня пітніє. [​IMG]
     
  3. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    А я постійно замість ковдри, як у вас, підкладаю подушку,ковдра не рятує. Тому навіть у далеких поїздках маю завжди з собою запасну, ато невідомо де ніч застане:girl_crazy:. А без неї спина на ранок жахливо болить.
    Спимо під одною ковдрою з Романом, під час нічних годувань перекладаю його туди-сюди. Якщо йому задушно, то розкривається. Пробувала брати йому окреме покривало, то вийшла якась абракадабра:girl_crazy: Три ковдри (таткова, моя і Ромкова), 4 подушки (деколи ноги викручує мені, то ще й під них підкладаю), за тим причандаллям вже й нам місця малувато було.
     
  4. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    Ковдра не гріє, ковдра зберігає ваше тепло :)
    Спробуйте краще вдівати мінімум одягу (маєчку наприклад) на дитинку.

    А на рахунок
    Найзручніше спати мені зараз - ми зняли матрас з ліжка, спимо на підлозі, збоку впритул матрас з дитячого ліжка. Я не переживаю, що дитина впаде, достатньо місця всім.
    Спочатку коли Денис ще був маленький і не вилазив з-під ковдри, ми накривались всі одним одіялом (європейский стандарт, 200 на 220, 220 в ширину клали) і ніби вистачало :)
     
  5. Elf

    Elf New Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    Привіт, взагалі лікарі не радять разом спати з немовлятами, бо нібито дитині потім важко бути самостійною....Але я мамуся двох прикрасних синочків, між ними різниця у 2 рочки і 4 місяці, тож ми спимо разом від народження, це зручно, і так приємно дивитись на солодкий сон своїх діточок.... Головне щоб дітлахам було зручно біля мамусі, а якій дитині не зручно..
    :girl_claping:
     
  6. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    Ми також спимо всі разом, під однією величезною ковдрою (теж євростандарт, 220 в ширину), малого просто стараюсь одягати легше. На нічні годування спершу стрибала по ліжку туди-сюди, обридло і в три чи чотири місяці навчилась годувати верхньою груддю, що дуже зручно, бо сплю відтоді безпробудно, бо від отого лазання я будилась. А ковдру під спину також підкладаю часом.
     
  7. Аделя

    Аделя Active Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    Мені найзручніше спиратися на татка. А на рахунок ковдри, то вона у нас одна на трьох, коли доці душно, то вона розкривається. Дитина дасть знати, коли їй буде дискомфортно.

    ---------- Додано в 20:35 ---------- Попередній допис був написаний в 20:34 ----------

    а які саме лікарі?
     
  8. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    тільки помідорами мене не закидайте:)
    перший місяць синочок спав в ліжечку, мали на то кілька причин :
    1.Ліжко на якому ми спали, явно для щоденного спання не розраховане (якийсь недолугий псевдоортопедичний матрас), коли чоловік перевертався то і мене "колихало", одним словом як на один кінець сідаєш-інший піднімається.(як водяне ліжко, чесслово)
    2. боялась,що як не я, то муж зачепить-придавить дитинку. Зараз про таке навіть не думаю, смішно з того(але все приходить з часом і власним досвідом,пра?) В мене муж спочатку і мене вночі міг як не локтем "вгріти" то добре ногою чи рукою придавити:girl_crazy:
    В малявки був цікавий режим спав-їв-бавився-спав і все це по годині часу не залежно чи ніч чи день,тому перші 2 тижні я була на автопілоті.
    Але коли батьки поїхали на відпочинок і нас осінило перейти в іншу кімнату на нормальне ліжко ми забрали з собою синочка і почали фааайно спати троє:girl_claping:
    годуємось теж іноді не пам"ятаю скільки разів, бо часто то крізь сон відбувається,але...я не переставляю дитинку...боюсь його збудити...груди змінюю, але коли треба годувати лівою, а він спить зправа від мене , просто "нависаю" над ним...іноді болить спина...але я вже щось так звикла,мабуть то не правильно:girl_in_dreams: спробую переставляти...і ще я нічого під спину не підставляю...
    щодо накривання, то ми з чоловіком спимо під однією ковдрою, а синочок під іншою, своєю меншою...
     
    Останнє редагування: 15 Вересень 2010
  9. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    І ми спимо разом з Юстиною:) Олеся спить в своєму ліжечку. Справді, дуже зручно. Зі старшою ми чомусь здогадались, що треба так робити, коли їй було десь 4-5місяців, добре не пам'ятаю. То в нас виглядало так: малявка плаче, перекладаю її з ліжечка до себе, цицькаємось 1,5 години (я не сплю-боюся), перекладаю в ліжечко, вона просинається, знов беру до себе, годую і так по колу. Одним словом, мене то так вимордовувало, аж поки не плюнула на бабусині (і інших доброзичливців) слова, що "дитина має спати в ліжечку".
    А зараз і виходу в нас іншого нема, бо маємо на 4-ьох одну кімнату і посативити ще одне ліжечко поки нема де:) А сусідський 2-місячний малий має навіть свою кімнату , в якій спить сам:suicide: Бідна дитина...
    До речі, застереження: краще не класти дитинку між мамою і татом. В мене чоловік одного разу вночі мало не придусив Олесю. Я її годувала між нами, задрімала, а він перевертався з боку на бік, добре, що проснувся. То тепер Юстину перекидаю так, щоб вона завжди була коло стіни (тобто спимо або в одну сторону з татом, або вальтом до нього, залежно, яку цицю маю давати).
     
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    і на мене мона припастИ трохи.

    Данило з самого початку спав окремо, спочатку в візочку а потім ми його переклали в ліжечко. Він спав сам досить добре, і я навіть вставала що-дві години його годувати грудьми. Сідала на диван, підпиралась подушками, погодувала і назад спати він і я. Коли я його перевела на змішане харчування і він почав довше спати то я спати не могла, вічно літала в іншу кімнату (інша кімната була за ширмою) і дивилась чи дитина дихає.:connie_pull-pigtail

    для Анни ми купили люльку яка стояала коло мого ліжка, але мала така була важка з спанням і майже ніколи не спала перші три місяці то я її постійно тримала в себе на грудях/животі, бо тільки так вона заспокоювалась і відчувала що я поруч. Напевне бракувало їй мами найбільше.
    з Юліаною вже не пригадую, здається зразу поклали в кімнату, ту що за ширмою в ліжечко а чи була в люльці??? Знаю точно що як малій було 9-ть місяців і ми вже купили хату, то Юліана спала в окремій кімнаті з нянею, але мала вночі будилась а няня до неї не дивилась, то ми як попросили няню геть то в тій кімнаті що жила няня з Юліаною поселили Анну і Юліану. Так що Юліана взагалі з самого початку сама.

    А вже з Андріаною я зробилась лінива мама і поселила малечу в себе на ліжку, бо це мені підходило найкраще. Мужа виселився в велику кімнату а ми з малечою спали разом, потім поставили їй ліжечко в нас в кімнаті. То як ми вже спали разом то я дуже боялась що мала скотиться з ліжка і підкладала їй під спинку ковдру. В нас на ліжку завжди дві ковдри, то одна була для нас накритись а інша малу підперти щоб вона не скотилась з ліжка. Одного разу таки скотилась і гепнулась на підлогу. Всі живі здорові. :)

    Бачите, я аж на четвертій змудріла. :girl_crazy::girl_crazy::girl_crazy:
     
  11. Alonka

    Alonka New Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

     
  12. Elf

    Elf New Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    На замітку. Моя мама завжди казала що дитина повинна спати окремо, для того ж існують дитячі ліжечка, але при любій нагоді тягнула мого Данила до себе в ліжко з нею спати, бо він боїться і вночі будиться а так зі мною він спить краще. Але мій чоловік сварився що малий має спати окремо а тут Данило сам хотів з кимось спати.
    Данило спав з бабцею майже до 4-х років, бо тато на свому ліжку не дозволяв отже малий ішов до бабці. Але нас педіатри і бабці будуть переконувати, що діти повинні спати окремо. :girl_crazy:

    Мо трохи сумбурно, але саму суть ви зрозуміли.
     
  14. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    Знаєте, мені моя дільнична як перший раз прийшла,ЦВ давала : Краще соску, бо потім від пальця неможливо відівчити. І не дай Бог до себе в ліжко взяти, бо діти, вони ж хитрі, потім не виженете. Я в цьому не побачила нічого пов*язаного ані з медициною, ані з іншою наукою. А те що вона особисто собі думає, то її справа, що мені до того :)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    Спимо усі четверо :girl_wink: Раніше мені бувало мало місця з чоловіком, то після народження Златки ми його десь на тиждень "переселили" від нас, але потім виявилось, що поміщаємось троє спокійно. Після народження Юстинки перші дні спали валетом - Златка з татом в одній стороні дивану, ми з Юстьою - в іншій :connie_pull-pigtail. Зараз - як виходить, уже звикли. Звичайно, мені мало місця, але іншого варіанту не розглядаю, в тому числі й з егоїстичних міркувань: хочу вночі спати, а не кидатись між дитячими ліжечками обох донечок аби погодувати-приспати-заколихати. Тим більше, що коли вони обоє біля мене мило сплять, то мені це знімає будь-яку напругу і негативні емоції :girl_tender:
     
  16. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    Нам часом тепер трьом мало місця,бо малий спить поперек і ніяк інакше, то ми тепер іноді спимо всі поперек, тоді місця достатньо :)
     
  17. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    і ми таке практикували, але ноги звисали, то ми в дитячому ліжечку боковинку відкрутили і під ноги собі підставляли (ліжко маю на увазі).
     
  18. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    Правильно, хитрі. І тільки зрозуміють що десь краще - самі втечуть :) Мої тепер сплять в окремій кімнаті самі (нарешті :)) і дуже з того тішаться, бо мають своє ліжечко, розповідають собі "смішні історії" перед сном... Я ще відчуваю брак Дмирика під боком, а малий вже й забув як спав біля мене.

    ---------- Додано в 16:51 ---------- Попередній допис був написаний в 16:49 ----------

    Педіатр у нас дуже специфічна особа, їй корисно давати пстушку і обов"язково водичку :) А от в пологовому мій лікар, котрому я схильна довіряти, наполягав на спільному сні мами із немовлям.

    ---------- Додано в 16:57 ---------- Попередній допис був написаний в 16:51 ----------

    А чому неправильно? Я теж так роблю :) Але не тому що боюся перекладати малу а тому що після операції ТАК болів шов з одного боку, що не могла навіть думати про сон на тому боці :) от і навчилася "нависати" над дитиною.
     
  19. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    я аби не "нависати", беру Юстю на себе: лежу на спині, вона на моєму животику і там ми їмо
     
  20. Anelija

    Anelija New Member

    Відповідь: Спільний сон з малятком

    цього я троха боюсь, бо можна задрімати і перекрити цицьою дитинці дихання.