віра у вигадані, казкові персонажі

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Гелена, 3 Грудень 2008.

  1. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    скоро Новий рік, я тут задумалася як казати дитині про Діда Мороза і інших вигаданих персонажів, щоб потім не було проблем з розвінчуванням міфів?
    як ваші дітки дізналися, що Діда Мороза насправді нема? яка була реакція?
    зі свого дитинства я зовсім не пам’ятаю що мені казали і в кого я вірила :xaxa:
     
  2. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    не пам"ятаю, як мені сказали, що Дід Мороз цн вигадка.
    але я свою подругу десь в першому класі просвітила :)
    нам передали цукерки з закордону, і моя мама поділилась з подружкиною мамою, щоб її теж Миколайко ними пригостив.
    на наступний день, я, як ні в чому не бувало, телефоную подрузі і питаю : "Як тобі мої цукерки?", - дівчинка була в шоці, і довго плакала, що то Миколайко їй приніс.
    певно то від дитини залежить, від її бажання вірити в казку.
    часто і в дорослих бувають депресії, коли виявляється, що їхні казки на рахунок життя існують тільки в їх уяві.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    А чи варто в дитини забирати казку? Мій Петрик так чекає на Святого Миколая! Він написав листа (мама писала, але він так старався допомогти!), поставив на підвіконня і ледь не скакав від радості, коли Миколай забрав листа (мама заховала у шухлядку як пам"ятку). Та й, зрештою, хіба ми, дорослі, не хочемо вірити у казку?
    Десь читала, що діти ще в початковій школі вірять у казкових персонажів. Такий їхній світ і думаю не варто його руйнувати дочасно.
     
    • Подобається Подобається x 14
  4. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    однозначно руйнувати той світ не можна, він сам зруйнується з часом, незалежно від того, чи оберігатимете ви дитину від правди, чи ні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    я думаю дитина підросте і побачить що подарунок купила мама чи тато, а не підклав сам Миколай
    може просто казати, що от Миколай дав можливість мамі-татові купити чи передав ними подарунок
    і так ніби він і є і батьки можуть не приховувати що то вони купили
    щось в тому дусі, типу батьки-посередники :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Зая

    Зая Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    А коли їм вірити,я не в дитинстві:confused:.У менне залишилися дуже приємні спогади про Діда Мороза ще з 3-4 річного віку,да навіть і зараз хочу чогось казкового для себе і для малої,щоб залишити їй солодкі спогади дитинства:)
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    Софійка вже добре знає як виглядає той Миколай,який носить всім подарунки:). В книжці "Улюблені вірші" від "Абабагаламага" є великий малюнок,вона по кілька раз за день відкриває мені ту сторінку і вимагає щоб я їй знову і знову розповідала про Миколая,який приніс діткам подарунки,і зайчику,і собачці,і киці. То один з найулюбленіших її героїв. Навчила її зранку заглядати під подушку,чи нема там вже якогось подарунка,ото радості буде,коли вже той Миколай прийде:xaxa:!
    Я думаю,що віра в чудо,то дуже важливо. Буду намагатися,щоб та віра була в моєї дитини завжди,бо саме віра в чудо часто рятує нас і в дорослому житті. Дитина,яка виросла з вірою в чудо і в добру казку,завжди буде доброю людиною. Тільки дитина має знати,що для того,щоб сталося чудо,треба робити щось хороше,навіть Миколай приходить тільки до чемних дітей:).
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. Natalya

    Natalya Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    Я завжди знала, що Дід Мороз, то передягнутий для Новорічного святкування дядько. В нашій сімї це свято не особливо святкували, хіба в школі або в батьків на роботі.
    А от в те, що в ніч з 18 на 19 грудня до чемних дітей приходить справжній Миколай, я вірила дуже довго (до класу 7-8 напевно). І не плакала в початковій школі, коли інші просвічені діти намагались переконати мене, що то мама підкладає подарунки. Навпаки, доводила їм, що вони просто були нечемні, Миколай нічого не приніс, а мама пожаліла і купила подарунки :). І я вдячна батькам, що не забирали у мене цю казку своїми чесними зізнаннями.
    До моїх дітей теж буде приходити Миколай, а мама купуватиме подарунки в інші дні. Ще доведеться тільки привчити свекруху показувати свої подарунки 19-го зранку, а не 18-го ввечері.
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    Приходить вчора моя дитина зі школи і каже , що казала одна дівчинка в класі, ніби Миколая і Діда Мороза не існує (про це їй сказали мама і тато), а він і другі діти "с пєной у рта" доводили, що існує. І питає мене "з надією": " То він все-таки існує чи ні?"
    :no:Ну не змогла я йому сказати, що то вигадка...Сказала тільки, що треба вірити, що він існує:confused:
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    Коли виникне таке питання, моє пояснення буде напевно таким:
    Колись давно Св. Миколай існував і робив усім добро.
    Тепер його добрі діла продовжують всі люди, які бажають зробити комусь приємне.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    в нас також є книжечка про новорічні свята. Малий обожнює її. кожен день мені нагадує що миколай має принести "крррам"," кінні"( кран та кіндер) та бетономішалку( крутить ручками).
    А ще обовьязково в нас будуть подарунки і від діда мороза під ялинкою:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: віра у вигадані, казкові персонажі

    :) Цього року "наш" Миколай вже до дівчаток напередавав:clapping:
    І знаєте який висновок зробила Ясочка?- "Ми з Устею просто найчемніші!":xaxa:
    Щей тата страшить:"Слухай маму, бо ніц тобі не принесе"-:clapping:. Практично щовечора (і то вже десь від середини листопада) демонстраційно відмовить молитву і ледве встигає сказати "Амінь" відразу біжать обоє до вікна дивитись "може Миколайко що на віконечко поклав". На ніч найактуальніша історія від мами про те, який Миколайко зайнятий, скільки зараз має клопоту іт.д.
    А ще нам недавно розказали про такого собі "педантичного:xaxa:" чарівника, який ввечері ходить по хатах і забирає розкидані по підлозі іграшки. - Мушу сказати порядок маю-:y::y::y: щоправда:8: лише з іграшками і лише на підлозі)
     
    • Подобається Подобається x 4