Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем hrystusja, 28 Листопад 2011.

  1. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Останнім часом чую фрази, що вища освіта абсолютно нічого не вартує, що усі знання можна отримати через інтернет, а папірець під назвою диплом нікому не потрібен.
    Особисто мені вища освіта дуже багато чого дала. Не уявляю якою б я була якби не провчилась пять років в університеті.
    Що ви отримали чи навпаки втратили від навчання у ВНЗ?
    Чи вважаєте, що вашим дітям потрібна вища освіта, чи можна спокійно обійтись освітою в коледжах, училищах, технікумах?
     
  2. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Це залежить від того на що людина в дорослому житті розраховує, до чого прагне, ким себе бачить у житті, де і як хоче працювати, який рівень життя для себе у майбутньому очікує, на що взагалі може розраховувати/сподіватись/потягнути фінансово ( освіта ж часто платна)
    А ще залежить в якій сімьї людина виросла, в якому соціальному прошарку знаходиться, якій рівень потріб, яке коло спілкування...

    Для своїх дітей однозначно вважаю вищу освіту необхідною.
    Але таку, щоб навчаючись вони розуміли для чого то їм, і хотіли вчитись і обраний ними напрямок освіти їм подобався. Ну і щоб потім вони зі своєю освітою себе знайшли у житті.
     
    Останнє редагування: 28 Листопад 2011
  3. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    навчання в універі вчить вчитися, крутитися і знаходити інформацію. Інтернет дає все готове, але якщо хочеться їсти, то треба навчитися ловити рибку, а не чекати на готову.
     
  4. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я банально витратила купу часу і грошей.
    Починаючи зі школи.

    Я жодного разу у житті не використосувала знань що мені дала школа з таких предметів як:
    хімія - я вважаю шо це вчити мають майбутні хіміки, біологи, лікарі, і аж ніяк органічна хімія не потрібна пересічній людині, навіть у рамках "длязахальногорозвитку"
    вища математика - брєд сивої кобили ті інтеграли, синуси, косинуси і т.д слова лиш іноді у поезії своїй використовую не більше. Мовчу про алгоритми якісь там рівняння і ше купу "дуже потрібних знань для життя"
    фізика - от якби мені у школі не сказали шо струм може вбити, точно мене б вже не було (сарказм такий). Нічого не пригадую з визубреного і файно забутого Знову ж це мають вчити люди які у подальшому з тим працюватимуть.

    Вища освіта. Я вважаю що такі предмети як соціологія, політологія, психологія, релігієзнавство, філософія і багато інших не профільних (у випадку якщо вони не є основними) мають бути занесеними у ранг таких які можна вчити добровільно, а не на оцінку. От мені філософія подобалася і я її здала ше на першій парі бо знала більше ніж викладач. От з соціологом ми стали друзями, що мінялись книжками. Але більшості народу які вчились на дизайнерів, то була лише безглузда трата їхнього вкраденого у творчості часу.

    Освіта має бути такою, що зробить з людини фахівця, а не у всьому по троха ерудовану людину. Ерудованість має бути результатом власної роботи над собою, а не "ботребулонаоцінку".

    Я ніколи не працювала за своїми дипломами. А знання здебільшого отримувала з книжок і художньої літератури. Оцінки з предметів які я вважала шо мені є зайвими, зізнаюся чесно - у мене куплені.

    І взагалі у нас дурнувата система освіти, ой перепрошою бізнес-освіти, так правильніше. Я мрію аби моя мала освіту здобувала не у нас. Бо гроші на науку в бюджеті нашої держави відсутні, є лише на літаки для уряду.
     
  5. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    ну мій ВУЗ також дав це. Бо все решла зі всього що я вчила я зрозуміла лише на практиці, працюючи по спеціальності.
    Загалом маю червоний диплом ( не куплений), актуальну в наші часи спеціальність, але власне вища освіта в моєму випадку є скорше для галочки, бо впринципі і без інтитуту це все можна було б вивчити і знати, головне щоб голова варила.
     
  6. inka

    inka і.Неrb-то до мене)

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Також часто задумувалась над цим питанням, воне досить двоякє.


    З мого досвіду : коли закінчила вищий навчальний заклад, пройшла співбесіду на роботу в той період в " нову та популярну торгівельну мережу", на просту посаду- на співбесіді дуже цікавились вищою освітою, це була вагома перевага. Проте моя начальниця- була на 2 роки молодша, закінчила училище але мала 3 роки стажу робти в цій компаніі! Обідно було страшенно, вона ще й намагалась свідомо принизити і показати своє Я ( певно десь її той момент задівав)
    Потім з часом- я доросла до керуючої ланки і сама набирала на роботу працівників, приіоритетом був практичний досвід роботи- а не вища освіта (її можна було здобувати заочно). На співбесіди приходило багато молоді, що вважали зазорним для себе починати з простої роботи, бо мають вищу освіту. А в нашій компаніі було заведено розпочинати знизу. Тому з часом 70 % керуючого складу ( середня ланка) були молоді люди 22-23 років, що мали стаж роботи понад 4-5 років- бо прийшли одразу з коледжа і т.д. Вони набрались практичних знать і доросли до свої х посад- відповідно паралельно вчились заочно. Але також знаю багато компаній- де без вищої освіти- твоє резюме не розглядатимуть. Певно все залежить віл галузі ))
     
  7. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    І ще, на мою думку, дуже залежить від здібностей людини. В нас зараз як (особливо в малих містах і селах) - треба дати дитину в інститут, бо "сусідські вчились", "бо що люди скажуть". І "пхають" ту дитину в інстит, мучиться вона там 5 років, потім не знає, де з тим дипломом притулитись, а може би якраз була добрим сантехніком чи швеєю, але ж що люди скажуть. І ще часто дуже поступають "бо престижно" чи "модно" бути економістом, юристом, "на комп"ютерний, бо комп"ютерщики добре заробляють" і тд., а ні батьки, ні діти, тим більше, не думають, що ж потім робити будуть з тою освітою. В мене третина класу закічила факультет міжнародних відносин в Тернопільській Академії Народного Господарства, значна частина щей платне відділення. Працють і продавцями, і реалізаторами і секретарями...
    Особисто мені зі знань набутих в Університеті на роботі не пригодилось практично нічого, але як вже писала Consuelo, Універиситет "навчив вчитись", думати і тд.
    Погоджуюсь, в нас на роботі працює хлопець, який покинув інститут після першого курсу, зразу пішов працювати. Чудово працює, нарівні з тими, що мають освіту, навіть краще за декого :).
     
  8. marycherry

    marycherry Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    В нашій державі виходить і так і ні. Бо без диплому вузу тебе не візьмуть на хорошу посаду, а якість освіти в наших вузах дуже коливається - від жахливої до менш більш пристойної. Я наприклад, задоволена своїм навчанням у вузі, взяла по максимуму з нього. І думаю, що кожен може, лиш би бажання. Зараз сама працюю у вузі, і можу сказати один великий негатив вищої освіти (про корупцію навіть згадувати не буду)- вона дуже віддалена від практики. Тому вважаю краще паралельно вчитись і працювати. Бо практика показує, що так ти точно зможеш знайти собі роботу одразу після закінчення вузу.

    ---------- Додано в 16:06 ---------- Попередній допис був написаний в 16:01 ----------

    Це дуже велика проблема всіх випусників, бо надивляться на "красівую жизнь" і зразу менеджерами хочуть ставати, а щоб добре знати специфіку своєї роботи/галузі треба з низів починати
     
  9. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    З власного досвіду напишу.
    Для мене школа -це було наче колонія виправного режиму.
    Коли я поступила, я ніби в інший світ попала. Чесно кажучи я себе там знайшла, я там "виросла", причому дуже суттєво.
    Щодо необхідності папірця під назвою диплом, то без нього мене б не прийняли на роботу, тим паче на мою посаду. Тому тут ще один плюс мого навчання.
     
  10. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Я скажу і з погляду студента, і з погляду викладача. З погляду викладача спочатку. Є люди, яким абсолютно не потрібна вища освіта, вони по закінченні внз працюватимуть у батьків у салоні краси, бавитимуть дітей, виїдуть за кордон, де їх спеціальність їм 100 років не потрібна, вони мають чітке уявлення на майбутнє і просто займають наукою час викладачів і марнують гроші батьків. Окрім того, для БІЛЬШОСТІ посад вища освіта взагалі не потрібна - продавці, менеджери нижчої ланки, лаборанти, майстри, секретарі, не кажучи вже про прибиральників та сантехніків. За кордоном це все середня спеціальна освіта.
    Натомість як колишня студентка і людина з вищою освітою, червоним дипломом (також не купленим) відчуваю, що внз розширив мої горизонти, він навчив мене не стільки конкретним знанням з моєї галузі, скільки вмінню швидко орієнтуватися, знати, де шукати тобі потрібне, поводити себе в суспільстві. Я стала трактористом широкого профілю, як жартував мій шкільний вчитель географії. У мене широка база з економіки, політології, конфліктології, соціології, географії, іноземних мов, релігієзнавства. Я відкрита для світу людина, для мене не становить проблеми зорієнтуватися в незнайомій країні чи пристосуватися до чужої культури. В тому заслуга виключно мого факультету. Щоправда, набуває тих знань той, хто може і хоче, інакше - направду даремна витрата грошей і часу.
     
    Останнє редагування: 28 Листопад 2011
  11. Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Однозначно, вища освіта потрібна, дуже потрібна! І то не є велика біда, що вона відірвана від практики, тому що мета вищої освіти- не дати вузькопрофільну сперціалізацію (це завданн ПТУ), а дати загальні знання про все, і методи як дати собі раду на практиці. Я ще не бачила жодної людини, яка б мала вищу освіту і не могла в чомусь розібратися на практиці (інколи тяжко, але б було бажання). Основна біда - це те, що люди в нас здобувають вищу освіту не за тим фахом, який їм до душі, а за тим, що модно чи хочуть батьки. Від того і потім розмови, що вища освіта - погана і непотрібна. Навіть після будь-якої вищої - превищої освіти треба постійно і бепрервно вчитися, інакше втрачаєш кваліфікацію як працівник і деградуєш як людина
     
  12. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    мала дискусыю колись на цьому довгу.
    загалом, навіть не знаю, чи є однозначна відповідь. бо ніби всі хочуть своїм дітям кращого,але не завжди так виходить.
    якщо ваша дитина колись захоче стати видатним автомайстром? і таке буде її покликання? що ж тоді робити?

    загалом, вважаю що максимально тре зважувати всі за і проти.
     
  13. marianast

    marianast Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    І я вважаю, що вища освіта потрібна не всім. Нас в класі було 26 осіб, з них аж раптом 2-3 не мають вищої освіти. Багато з тих хто ВО отримав навіть середніми здібностями не виділявся. Зустрічі випускників доводять те, що ВНЗ нічого якісно в їхньому житті не змінив. В групі була така ж ситуація - багато з моїх одногрупників були абсолютно не придатні для отримання знань, але дипломи отримали всі.
    Тому я не вважаю вищу освіту необхідною. В країні бракує кваліфікованих робочих рук, а юристів-економістів- лікарів - хоч греблю гати. Треба об.єктивно оцінювати можливості людини, бо бути хорошим електриком завжди краще ніж бути паршивим юристом.
    Маю знайомого який завжди хотів бути автомайстром, його батьки не спиймали його схильність до копирсання в машинах всерйоз, змусили вступити до ВНЗ, купили диплом. В результаті працює дальнобійником і часто при нагоді повторює, що так хотів вчитись в автодорожньому технікумі.
     
  14. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    При тому що мають ВО мої батьки, я, сестра внз закунчує цього року, брат також студент, не змушувала б своїх дітей отримувати саме вищу освіту, якби бачила, що вони мають чіткі та реалістичні уявлення про своє майбутнє без неї. Основне, щоб людина могла дати собі ради в житті, а не папірець. В навчанні процес важливіший результату. Моя група була дуже чітко поділена майже на 2 рівні частини - ті, кого треба було в цей внз не приймати і "група смерті" - цілеспрямовані відповідальні люди, наполегливі в навчанні, з якими тепер будь-кому приємно поспілкуватися на будь-яку тему.
    На жаль, батькам важко реально оцінити свою дитину та її можливості, бо вона "найкраща, найрозумніша, золота", або "потім їй пригодится". А насправді такий випускник згодом паплюжить честь вишу.

    ---------- Додано в 16:42 ---------- Попередній допис був написаний в 16:38 ----------

    Якось під час семестрового навчання в Хорватії в інтернаціональній групі розповідала про наше життя, сказала, що майже всі випускники шкіл отримують вищу освіту. Тоді студент із Нідерландів так здивовано запитав "А хто тоді у вас дороги ремонтує?" Відповідь зайва.
     
  15. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Проблема в тому, що рідко хто з учнів у школі знає що він хоче. Для цікавості завжди питаю своїх знайомих школярів ким вони себе бачуть після закінчення школи, і ніхто не може відповісти конктетно. Але якщо дитина добре вчиться, батьки можуть забезпечити її хорошою освітою, думаю потрібно обов'язково дати вищу освіту, навіть якщо дитина і хоче бути електриком. Під час навчання у вузі людина дорослішає, і більш менш накінець починає розуміти що хоче. З дипломом юриста не проблема знайти роботу електрика, а от якщо ти після школи поступив у ПТУ, став електриком, а потім зрозумів, що хочеш бути юристом, це вже проблема. Тай як вже писали вище, якщо є вища освіта, будь-яка, взагалі не проблема перепрофілюватись на якусь іншу спеціальність, якщо ти зрозумів, що спеціальність яку вибрали тобі батьки тебі не цікава. Я однозначно двома руками за вищу освіту, обов'язково стаціонарну, тому що вона розвиває людину, а не просто дає якусь вузьку спеціальність.
     
  16. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Погоджусь що освіта потрібна не всім. В нас в групі було кілька таких людей, які просто місце займали. І зараз кілька років після завершення навчання це яскраво видно, що їм освіта нічого не дала.
    Та думаю при виборі вчитись чи ні для своєї дитини головне значення мають батьки, думаю вони б мали допомогти визначитись чого хоче дитина, до чого має дар.

    Якось в нас була лекція, де був професор з далекої Гамерики, який сказав, що у них майже усі жінки мають вищу освіту, але невеликий відсоток тих жінок зробили карєру. Їм освіта потрібна для достойного виховання своїх дітей. Щось в тому є, хоча таки залежить яка освіта.
     
  17. oksumoron

    oksumoron Active Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    от і я такої ж думки!
    вважаю що вище освіта має даватись лише тим хто направду має схильність до просиджування годинами над книжками!
    звичайно нам би всім хотілось що наші діти стали великими адвокатами та провідними економістами але з іншого боку є інші ніші суспільства які є абсолютно не заповнені!
    я свого часу дістала дві вищі освіти! і обидві обдумані!
    на даний момент займаюсь тим що мені подобається!
     
  18. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Ац е атоматично значить всіх автомайстрів має зробити випускниками бурс в кращому випадку? любий толковий автомайстер згодом може дорости до керівної посади чи до власного бізнесу, і тут вища освіта буде якраз доречна.
    В мене чоловік за першою вищою освітою має спеціальність інженер автомеханік-конструктор. Років 6 працював в цій галузі, і тоді його освіта була йому потрібна.
    Другу вищу освіту має економічну. І тепер в нього сфера діяльності і рід занять далекий від автомобільного бізнесу. Але наявність цих двох освіт ніколи йому не заважає.
    В нас в країні часто буває що вища освіта і професія людини не співпадають, але тим не меньше про вищу освіту практично всюди питають, і її наявніть скорше "+" ніж "-".
     
  19. Just me

    Just me Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    Це ви жартуєте? Хочете, щоб такі електрики всіх повбивали?
     
  20. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Вища освіта-необхідність чи зайва трата грошей та часу?

    справа в тому, що на мою думку, от такі дискусії почали виникати після винекнення поняття ЯКІСТЬ ОСВІТИ.
    от погодьтеся, колись автоматично важалося, що вища освіта - це ВИЩА освіта по всіх параметрах - це найкраща освітня ступінь, яку купляли одиниці ( ну напевно і Союзі були мажори, які вчилися за гроші батьків), а решта здобували освіту своїм розумом.Вища освіта передбачала, не тілька отримання певної професії, а й загалом певну інтелектуальність, бо у Вузі дають знання дуже й дуже багатьох сферах.
    і відповідно вважалося , що ПТУ ,технікум - це інша , але більш спрямована на конкретну вузьку спеціалізацію освіта.

    а тепер? ті ВУЗи ростуть як гриби, і не зрозуміло чи кваліфікаційний рівень викладання у певних ВУЗах відрізняється від рівня ліцею.
    ВУЗ - що дасть хорошу освіту, а не халявну, яку попало ( бо є халявне викладання, погодьтеся)- це рідкість.