Філософські та релігійні посиденьки

Хрещення: практичні поради, хресні, подарунки...

Posted by dimalozz on 22 Вересень 2008 відповідей - 1.429
  1. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Коли? Хто? Де? Як? Чому?
    Церква? Священник? Ціна? Проблеми? Плюси-мінуси. Ну і загальний флейм в межах теми: як ми наших немовлят хрестили чи плануємо хрестити.

    Мене родичі мучати тим питанням ще з з моменту перебування в пологовому будинку... Я постійно огризався що "ще зарано про то говорити"... погрожував занести сина на "обрізаніє" в синагогу якщо не перестануть набридати і складати списки гостей (які ми з дружиною взагалі хотіли обмежити хресними та рідними батьками). Зараз починаю вже ту тему "розкопувати" і що бачу? Колективні хрещення мене якось зовсім не влаштовують... Я не розумію того, як ТАЇНСТВО можна проводити одночасно над кількома немовлятами... то ж не хрещення Русі, коли пів-києва в Дніпро заганяли... Другий момент... в одній церкві хотів домовитися, то сказали, що "з нами не треба домовлятися, просто приходьте в неділю о 11:30 і похрестимо"... я трошки в шоці... якби то я сам ішов хреститися то без проблем, можу там і зачекати якщо треба, і колективно можна (я ж плакати не буду коли хтось почне)... але ж тут мова про місячне немовля...
    Наразі я в пошуках і чекаю дописів шановних форумлян.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    ми хрестили вдома, може і ви так зробіть? щоб не було колективне
     
  3. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Що не можу зрозуміти вашого "шоку"! Для чого в церкві наперед домовлятись? Тому що в Церкву (зрештою в УГКЦ) потрібно подати документи про хресних батьків,яким пред хрещенням треба висповідатись, потрібні відомості про рідних батьків, узгодження імені новоохрещеного,та й узгодити час (особливо якщо хочете індивідуально) і обряд...
     
  4. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Тому що треба зібрати кумів докупи і дитину в спокійному стані довезти до тої церкви, і зовсім не хочеться:
    а) банально "поцілувати клямку" (приїхали, а там замкнено...)
    б) чекати годину священника, який "скоро буде"
    в) чекати годину закінчення відправи чи якихось сповідань-причащань
    г) несподівано дізнатись, що потрібна якась довідка, обряд чи щось таке..
    д) потрапити на "колективне" хрещення, при якому в одній церкві (з чудовою акустикою) синхронно верещить п’ятеро немовлят... Навіть чемні і спокійні люблять поспівати "за компанію".
    е) вже на самому дійстві несподівано познайомитись з якимось новим священником, який може виявитись старим, страшним, хрипким, закашляним, трясуться руки і тп... (ну бувають такі, бувають, але їх треба на трошки інші заходи кликати).

    п.с. Маємо і церкву "свою" і священників, але там в нас не виходить по ряду причин.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Цілком погоджуюсь!!!
    При виборі хресних я враховувала і "статус" - розлучених і з дітьми від різних шлюбів я для свого сина не хотіла :shutup:
    Хрестили, коли нам було 3 тижні. Існує думка, що мало би це відбуватись через 40 днів після народження, бо до того часу мама ще не чиста (чи то нечиста=брудна). Для мене це незрозуміло...
    Вибір церкви - просто та, до якої ходжу щонеділі
    вибір священника - той, що давав шлюб і плюс, що саме він займається дітками
    ціна... От тут було цікаво. В загальному за хрестини мав би платити хресний тато. Коли підійшли до дяка питати то запропонував вибір - або на тацю в церкві, або покликав особисто священника і той спокійнісінько гроші взяв. При тому дав образок, на звороті якого були... контакти священника (то так замість молитви:shy::shutup:).
    Щодо колективності, то мені це не заважало, але можна було, напевно, і домовитись окремо на певну годину... Але я вважаю, що такий обряд мав би бути в церкві проведений.
    От щодо вибору хресних батьків, то тут подумайте. Бо я свою хресну побачила в себе на весіллі, а перед тим не бачила років так 15... Я для свого сина такого не хотіла, а з іншого боку не хотіла брати "чужих" мені людей (тобто родину дорогу). І намагались вибирати за "моральним обликом". Мені дуже сподобалось, що мій чоловік свою похресницю вів до першого причастя. Як на мене, то так мало б бути
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Ну то я й кажу: домовтесь наперед, і жодних проблем:bazar:
    На своєму прикладі викладаю переваги (конфесія - УГКЦ):
    старшу хрестили в ц. Юра- помпезно, але холодно (емоційно);
    середульшу - на Кайзервальді(ц. Івана Хрестителя) - по-домашньому, дуже затишно з дотриманням обряду;
    синочка хрестили в церкві на Кривоноса,1 (музей сакрального мистецтва) - хресні батьки пройшли короткі змістовні науки, відчувалась урочистість моменту.
    Завдяки попередній домовленості не було накладок в часі і не запрошених гостей:shutup:
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Ми хрустили малечу в 1,5 тижня:eek: Думала, зарано, не встигли ще оговтатись після роддому, але чоловік так захотів і дуже рада, що довго не чекали.
    Хрестили в церкві свмч.Йосафата на Замарстинівській (ми туди завжди ходимо). Там треба було записуватись наперед, бо батьки і хресні повинні були пройти науку і сповідь-причастя. Хрестили 6 дітей водночас. Як на диво, жодна дитина всю церемонію не заплакала, навіть моя, яка вдома кричала мало не цілими днями-ночами:)
    Про гроші: в тій церкві не заведено давати священику в кишеню, а кидати гроші в скарбонку на потреби церкви. Ми були якісь такі заклопотані, що забули кинути гроші:shutup:, то наступної неділі після Літургії поправились:)
    Після того в малому родинному колі "відмітили":) Спочатку хотіли в кафе замовити, бо я не мала часу готувати, але подумали, як взимку бути в кафе з манюнькою і передумали. Відповідно, весь тягар підготовки взяла на себе моя мама:shy:
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Все про хрестини

    А тут дивилися?
    http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=31104

    Друга річ. Дитина в спокійному стані і так не буде. Крику не уникнете і це нормальна річ. Взагалі кажуть, що крик має бути. І щось не так, якщо нема. :xaxa:

    Ми малого під час Літургії хрестили. І малий витримав. Годувала під час Літургії надворі кілька разів. Але під час поливання водою верещав, як має бути. Тут тяжко, аби без криків. Це при тому, що я малого до церкви завжди зі собою брала, не брала лише дуже винятково. Навіть взимку. Ніхто з моєю дитиною в хаті не сидів, поки я була в церкві, хоч і була можливість. Але я малого не для того і не тому хрестила, щоби він тихо собі спав чи бавився вдома, поки в церкві відбувається Богослуження.

    Скільки малому було не пам"ятаю, як на мене, вік взагалі не є аж такий важливий. Мій чоловік є хресним дівчинки, яку хрестили у майже 2 роки. Тут ми були на хрещенні 10-місячної дитини.

    Не треба робити із хрещення забобон. Хрещену дитину так само врікають, як не хрещену, і так само вона хворіє, як нехрещена. Хрещення - це не червона нитка. І не треба ним дірки затикати. І взагалі, самою церквою дірки теж не варто затикати. Ви подумайте, чому саме ви надумали хрестити. Для родичів? Для захисту від невідомо чого?
     
    Останнє редагування: 23 Вересень 2008
    • Подобається Подобається x 8
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Все про хрестини

    dimalozz,
    почитала вас, і взагалі не розумію, нащо вам те хрещення здалося?
    До речі, хрестини - це обід опісля, у церкві хрестин немає.

    Так таким і не можна.
    Вибір хресних дуже важливий. І основний критерій - наскільки вони є глибокими християнами, а не наскільки дорогі подарунки можуть купити. Хресні мають дитину до церковної спільноти залучати, особливо, якщо батьки в тому плані байдужі... А в нас дуже часто таких хресних беруть, що спаси Господи!
    Це жидівська традиція. Старий Завіт почитайте, там все є.
    Жінка після народження дитини (та і не тільки, після кожного разу, як з неї якась рідина виходить) вважається нечистою. 40 днів після вона проходила обряд очищення, а дитина - обрізання, якщо хлопчик, очевидно.
    Звідти й таке хрещення "скорпостижне". Бо жінка нечиста і всіх та все, до кого та чого доторкається, робить нечистими. Відповідно, аби вона мала право до церкви приходити і взагалі по гостях, та гості до неї, то має пройти очищення перше. Відти й наші всі забобони про те, аби з нехрещеною дитиною ніде не виходити. Тут віра в духів усіляких, лісовиків і т.п. переплелася із жидівськими церемоніями щодо нечистоти.

    Ті всі очищення не є догмою віри, та й не мусять бути. Якщо у людей є розуміння того, то вони можуть поговорити зі священиком і розпитати. А в кого розуміння нема, то і виконують якісь магічні обряди, взагалі незрозуміліДесь так як Діма написав
    Яким чином можна несподівано дізнатися про обряд? Особливо, якщо його, швидше за все, взагалі не знаєш...

    Оце дуже правильно. Інакше херщення тоді ніщо інше як просто забобон.

    +100!
     
    Останнє редагування: 23 Вересень 2008
    • Подобається Подобається x 4
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Все про хрестини

    Я вважаю що дитину треба похрестити чим швидше тим краще, не тому щоб вона не хворіла чи почала спати краще (так мої бабця казали мені :D) а тому щоб чим пошвидше він/вона стали християнами і були долучені до лона церкви.

    Домовлятись наперед в нас обовязково треба, бо хресні батьки так само як і рідні проходили науки в священника який нам гарно пояснив і навчив що таке обряд хрещення і з чого він складається і тому подібне.
    В нас обряд хрещення був разом з службою і малеча витримала нормально, а як треба було дати їсти до дали.
    Священник в нас немолодий і має проблеми з руками, але дитини нам в балію з водою не кинув. І в нас було повне занурення а не лишень поливання водою.
    Ну і потім він її взяв і зробив ввід в церкву, чи як там воно правильно називається.

    Всі мої діти були охрещені швидко, від двох тижнів до місяця. Он вже мій перший цього року іде до першого причастя шлябізує Правди Віри.

    А хресних батьків ми вибирали дуже уважно, і не з метою хто більший подарунок подарує а з думкою про те хто буде за наших дітей молитись і допоможе їх нам виховати в християнському дусі.
     
    • Подобається Подобається x 8
  11. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Ми хрестили донечку в два тижні. Хрестили в церкві Пресвятої Євхаристії (Домінікан). Чому там? Мені дуже хотілося, щоб донечку хрестили там, де ми брали шлюб. Так і сталося. Більше того, обряд провів той самий священник, що й давав шлюб. Домовлялися за 2 чи 3 дні до того. Нам сказали на котру годину прийти. Ми приїхали на 10 хвилин раніше, тому ще трохи почекали, бо в церкві в той час молодята брали шлюб.
    Обряд тривав приблизно 40-45 хвилин.
    З собою, здається,треба було мати копію того папірця, що дають в РАГСі.
    Наша мацьопка, до речі, не плакала і навіть не хникнула. А то, чи повинна плакати, чи ні, то, думаю, теж забобони. Просто я вже знала на той час, якщо моя дитина сита і заснула в мене на руках, то хоч з гармати стріляй, а вона не прокинеться.
    Ми мали свій хрестик. Але після обряду нам ще дали хрестик, який перед тим освятили.
    Щодо святкувань, то ми обмежилися хресними батьками та бабцями з дідусями. Коли хтось з батьків починав говорити про те, що може треба ще когось запросити, то я відповідала, що не маю часу і бажання готувати щось, а крім того, хто захоче прийти до дитини, той прийде і без гостини.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Лілю, чому так категорично?
    Мене хрестили дома у священника, бо часи такі були, бо ховалися(бабця в той час викладала, могла з роботи вилетіти), бо церкви греко-католицької на весь район знайти не могли, бо...
    Як на мене, то має бути віра і розуміння того що хрещення - це не просто обряд "бо так треба".
    До речі, я три роки працювала з Єпископом УГКЦ, довідалася від нього дуже багато цікавого, зокрема він спростував мені купу міфів і забобонів (як світських так і придуманих священниками) :).


    Петра ми хрестили у 3 тижні. В Домініканському. Домовлялися наперед, я хотіла хрестити у будний день (це моя примха).

    Дмитра хрестили дома у 2,5 тижні. Чому? Тому що був листопад місяць, холодно, а дитина дістала бронхіт. Могли, звичайно, почекати поки малий виздоровіє і піти до церкви. Подзвонили до священника, запитали що нам робити, погодився хрестити дома.

    Може під впливом бабці, але для мене важливо було охрестити дітей швидко. Не через забобони, не для того щоб не хворіли, а для того, щоб стали християнами. У житті всяке буває. Мали в родині випадок, коли тримісячний хлопчик помер нехрещеним. Я тоді ще була школяркою, але якось запам"яталося. То дитя не хотіли хоронити.

    Щодо хресних, обирали тих людей, котрим зможу довірити своїх дітей. Обирали серед родичів, для мене це важливо.
    Щодо забав, Петрові свекруха робила хрестини, вона так хотіла, поскликала собі маленьке весілля, а мені було якось не до забави, я сиділа у іншій кімнаті і тішилася спілкуванням з малюком.
    З Дмитром все простіше. Сказали тільки бабцям і хресним. Оскільки хресні у нас родичі (хресний не зі Львова), то зробили вечерю і все.
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Ми ще поки можемо тільки думати про хрестини ;) Однак уже тепер знаю, що не хочу "колективних" - ну то ж не базар якийсь :ireful1: Я ще розумію, якщо то якось пов"язані між собою сім"ї, а я чужі - то щось мені геть не подобається. То ж так я і розумію "таїнство хрещення" - обряд в родинному колі, окрема проповідь священника - для твоєї мацьопи, а не збірної :shutup:

    А з тими нашими забобонами-традиціями, то взагалі іноді казуси трапляються. Досі знала, що не може мама бути присутня церкві на хрестинах до 40 днів після пологів (вже писали чому). Тепер якраз за останні дні почула ще нові дві забобони: не можна, щоб хресною була вагітна жінка; не можна, щоб хресними були люди, чиїх дітей ви хрестили. То певно тре священника питати, що відповідає християнським канонам, а що ні. Правда спеціально дивилась ті обмеження Кодекс Канонів Східних Церков, там нічого подібного не прописано.
     
  14. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Любчика хрестили у 13 днів у церкві Володимира і Ольги. Був "масовізм" - 8 чи 9 дітей, вже не памятаю. Любко, правда, всю службу проспав. А потім у нас було "вісіллє" - у кафе замовили столики на 25 людей і "народ сі бавив". Любко знов усю "забаву" проспав. Все було ГУД. Тільки один неприємний момент в мене повязаний з хрестинами - вибір хресної мами: обрали ми хресними мого брата і Юркову сестру, але її нам в церкві відмовили взяти за хресну, оскільки вона не в шлюбі, тому взяли Юркову братову, яка тепер розлучається з його братом, то ми проміняли шило на мило. Не знаю, чи наша хресна тепер буде частою гостею в нашому домі. Шкода.

    П.С. Юрко вже сказав, що його брат буде хресним у другої нашої дитинки. Хм. Цікаво, що на то скажуть в церкві.....
    А ще одне - другі хрестини вже будуть "домашні", без кафе...Хм
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Уляночко, а чому?
     
  16. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Дотине до теми запитання: цікаво, а які обов'язки (на думку шановних форумлянок:shy:) хресних батьків є першочерговими щодо похресника? І чи входить до них обдаровування донечок-синочків, і з якою кратністю?
    Чи достатньо лише молитви за їх здоров'ячко-долю?
     
  17. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    "не можна, щоб хресними були люди, чиїх дітей ви хрестили."
    вперше таке чую, маю знайомих які хрестили своїх діточок і подвіними кумами є. і знаю коли не шлюбовані є хресними.

    і чому не можна розлученим чи тим хто має дітей з різних шлюбів?
    а як тоді вести себе, як що така ситуація як в Уляни, розлучилися згодом? То що, та людина вже не хресна?
     
  18. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    Чесно, в нас у 2006 році були хрестини - за 25 людей треба заплатити не мало; у 2007 - Любчикові 1 рочок і мені 25 - знову 25 людей - знову купу грошей. Просто вже набридло і тратитися не хочемо, краще тих 3-4 тисячі піде на дітей:lol::lol::lol:Їх ж у нас вже двоє:shy::shy::shy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    1. Я була в церкві на хрестинах у свого сина, це нормально!
    2. Я була хресною у 14 тижнів вагітності. Це нормально!
    3. Про родичання хресних вже десь багато на форумі писалося, пошукайте.
    Не так все страшно, поговоріть зі священником, нехай розвіє Ваші сумніви.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: Все про хрестини

    А то все дурня: Я, наприклад, за хресну планую брати свою коліжанку, а я її доці хресна і що...хто мені щось заперечить...більш достойної кандидатури я не бачу, бо такої світлої жінки серед моїх знайомих, а тим більше родичів, немає!!!!!!!!!
     
    • Подобається Подобається x 3