Забобони. Ваше ставлення до них

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Макарена, 28 Лютий 2009.

  1. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Кажуть, як чорний кіт перейде дорогу - буде щось неприємне. Коли дитина махає ногами на кріслі, то колише чорта, а вагітній не можна вишивати, бо дитина заплутається в пуповині. А чи знаєте ви такі прикмети і чи вірите в них?
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Прикмет знаю дуже багато. Не вірю ні в які. :)
     
    • Подобається Подобається x 14
  3. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    А як ви ставитесь до того, що дитину до року не можна стригти, а самій під час вагітності фарбуватися, малюватися і т.д. ні-ні, а ходити страхати людей, коли біла фарба відросла на 10 см?
    А пуповину з ПБ забирали і що будете робити з нею, якщо "так"?
     
  4. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Макарено, а Ви корінна гуцулка? Тільки там, на нині серйозно такими речами переймаються :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Дитину постригли до року,бо волосся лізло в очі , і ще хотілось ,щоб на своє свято дитя гарно виглядало:).
    Будучи вагітною,я фарбувалась ,правда ,безаміачною фарбою :umbrage:.
    Третє-ні :).
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Нічого того не робила.
    Усі забобони виникли або зі старих обрядів, що не збереглися чи заникли, або зі страху перед чимось, або з нерозуміння.
    Звичайно, можна те все робити, але питання НАЩО? Що то дає? А що дає нероблення того?
    Якщо ви будете думати, що конче щось станеться, то так і буде, але тому виною будуть не переступлені чи невиконані забобони, а ваші пошуки того, що "має статися". А як махнете на те рукою, то й воно про себе не нагадає. Сила думки - сильна і водночас страшна річ. :y:
     
    • Подобається Подобається x 15
  7. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    І ще страх який ми самі або за допомогою батьків додаємо собі. А страх породжує все на світі.
     
    • Подобається Подобається x 10
  8. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    А я під час вагітності не стриглась :ninja:і не малювалась-а все одно намучилась:8:,вишивала,в"язала(ну то важко вязанням назвати):cesored:-ніякою пуповиною обмотанний не був.Як бідне чорне котеня дорогу перейде-:xaxa:то я напевно в той день все його щастя забираю-всюди все вдається тощо.Те саме з порожніми відрами.:y:.Або я неправильна або тих забобонів справді немає:confused:
     
    • Подобається Подобається x 8
  9. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    А ще сюди додати зливання вроків чи як то називається, таке враження, що у Львові кожна друга жінка вдома щось комусь зливає бо дуже врекли :8:
    може хто в що вірить то від того хай і лікується??:xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    В забобони не вірю, знаю багато, під час вагітності не стриглася, і не фарбувалася, не фарбувалася, бо впринципі того не роблю, а не стриглася, бо науково доведено, що під час обрізання волосся різко падає рівень еретроцитів, буквально на деякий час, а рівень їх в крові був і так низький, зрештою як і у всіх вагітних. Тобто деякі забобони з"явилися в наслідок спостереження за подіями, і не можливістю їх пояснити:). І фарбування це не забобон, а шкода, для здоров"я, але то вже від фарби залежить.
    Ще знаю такий забобон, що вагітним в неділю і на свята не можна нічого робити, навіть їсти варити, а той забобон мені дуже подобаєть:), чесно, бо готування можна на чоловіка перекласти:)
     
    • Подобається Подобається x 8
  11. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них


    аналогічно.
    стосовно забобонів при вагітності- я стриглась,фарбувалась,милась:xaxa: ,купувала всі речі дитині наперед.....НЕ ВІРЮ ,це все чуш собача

    Але є люди справді завернуті на забобонах,вроках.Чоловіка вуйна-з тих людей.Вуйкові витягнули гаманця-все врікли,донька не здала іспит-врікли,молоко збігло-теж врікли:xaxa:То жах
     
    • Подобається Подобається x 14
  12. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Ага, а ще як до церкви не ходять "бо бабки врікають дуже" :8: От тобі і сила віри- що там Бог, бабульчина аура - ото сила :8:
    Ліля, мудро написала:
    А ще здивував мене ще один прояв забобон, насамперед тому що походив від дорослої освідченої і цивілізованої жінки.Забобони в її уяві трансформувались в китайський образ фен-шуй з українськими рисами: дверці шафок мають бути щільно прикритими :confused:, до техніки треба щоразу лагідно звертатись і запрошувати до співпраці :ninja:, в гаманці носити знимок не можна...Далі описувати не буду,бо ще спровокую Вас на подібні бздури :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 11
  13. lapocka

    lapocka Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Ще один забобон для вагітних. Через чоловіка перелазити неможна:xaxa::xaxa::xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. галіна

    галіна Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    забобони:вагітним неможна ставити ногу на ногу,піднімати руки вище голови а те що неможна вишивати то я в таке навіть невірю
    Я так думаю в кого що має бути то так буде.Наше життя розписане було ще перед народженням.Треба ходити до Церкви молитися і ніяка зараза небуде чіпатися:y:
     
    • Подобається Подобається x 12
  15. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Нє, ну ТАКОГО я ще не чула!!!!!!!!!:xaxa::xaxa::xaxa::xaxa::xaxa::xaxa:
    Хто таке придумав? Та всі дітки махають, бо їм важко всидіти на місці)))))

    Я теж не вірю. Хоча, скажу вам чесно, як розсиплю сіль - то обов"язково посварюся з кимось, хоча розумію що то самонавіювання....але все таки сіль висипаю акуратно))))

    А взагалі - хто в що вірить, те з ним і стається...Тому вірте в хороше;)
    Я вірю що як посуда розбилась - то на щастя іт.п.

    Ще згадала приклад з дзеркалом. В нас є забобон - що якщо розіб"ється дзеркало - то не буде щастя 7!!!!!!років!!!!! А от в Англії якщо розбити дзеркало - то буде щастя 7 років;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Макарена

    Макарена Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Я корінна галичанка. І підняла цю тему зовсім не через серйозне сприйняття забобонів (до них ставлюся аналогічно), а з цікавості вашої думки.
    А щодо вроків (в малої дитини) не зовсім згідна. Звичайно, червоної нитки не зав"язувала, але те, що поглядом можна нашкодити, навіть того не хотячи, переконана.
    В ДБ, коли відпав пупок, його принесли і питають чи будете забирати. Я відмовилась, а дівчата з палати розказали що з ним роблять. Коли дитина йде перший раз до школи, то їй дають розв"язати нитки, якщо впорається, значить все з наукою буде гаразд.:xaxa: Забобон - але цікаво.
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. Galyna555

    Galyna555 Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    А я навіть незнаю чи в них вірю, деяким можливо і вірю, хоча знаю що це гріх!!!
    Моя бабуся вірить напевно в кожен забубон, який тільки знає. Напишу коротку розповідь: Значить було мені 16 років впало в мене з рук дзеркало і розбилося, бабуся зразу підбігає тай давай кусочки рахувати. Нарахувала 6 кусочків, тай каже :"...через 6 років вийдеш заміж". Для мене тоді був такий удар, цілий день проплакала, адже хотіла заміж вийти у 19, як моя мама, думала, що саме так правильно. Дуже це мені запамяталося. Висновок: або забобон збувся, або так ся стало :xaxa::xaxa::xaxa:.

    Ще один випадок: прийшла сусідка тай каже щось ворона вже другий день каркає під вікном напевно щось накаркає. Вечером ця ж сусідка принесла недобру новину, що повязана з її сімєю. Висновок: або забобон збувся, або так ся стало :confused:. З того моменту сама почала прислухатися до тих ворон, але ще нічого не наслухала. :xaxa:

    А на рахунок фарбування, стрижки, то з першою вагітністю робила міліровку десь на 16 тижні, тай зарас треба і не тільки міліровку, а щей трохи зістригти кінці, адже скоро весна.:clapping: і хочеться гарно виглядати.:y:

    А на рахунок чорного кота, то ні, в це я точно не вірю.:xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Ну, те що не можна руки підіймати - не забобон. В моєї сестри дитина лежала дуже низько і була загроза викидня. Лікарка сказала, не можна руки високо підіймати, тягнутися кудись, сильно кашляти і т.д. При цьому сильно напружуються мязи (чи щось таке)
    Так що мабуть якась частина забобон формується дійсно з якихось реальних попереджень (це не про чорних котів і тому подібного) . Хоча б для окремих випадків. А люди вже зробили їх обовязковими для виконання всім.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. MUCHACHA

    MUCHACHA Well-Known Member

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    У мене свідомість дуже швидко реагує на ці всі забобони. Вірити - не вірю, але десь там, коли щось почую закладається і все ...Дуже вже близько то все сприймаю. В одне вірю точно - це в сни. Принаймі у мене вони "віщі". Можу по снах знати коли захворію я, чи хтось з рідних, коли хтось приїде в гості. Рідко коли такі сни сняться, але вже перевіряла - все збувалось , як не сумно, але навіть смерть близької мені людини.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Забобони.Ваше ставлення до них

    Ви другим абзацом на перший відповіли. :xaxa:

    Про сіль пояснення дуже просте насправді. Колись через неї сварилися, якщо розсипали, тому, що вона була дуже дорога й по неї чумаки до Криму їздили. І вся загадка. Ніякої містики. Зараз сіль уже не така важка до здобуття річ і зовсім не така вже й дорога, аби через неї сваритися. :xaxa::xaxa::xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 5