Здоров"я дітей.

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Оля, 3 Червень 2007.

  1. Оля

    Оля Well-Known Member

    «Не отруюйте малюків недитячою їжею!»,

    Людмила ПОЛЕВСЬКА

    --------------------------------------------------------------------------------

    наголошує лікар-інфекціоніст Марія Кухар

    - Влітку зростає небезпека отруєнь недоброякісною їжею. Особливо це стосується дітей, адже у нас чомусь звикли годувати малят недитячою їжею – копченостями, шашликами.., - каже лікар-інфекціоніст. - Ось свіжий приклад - вчора приймали у відділення чотирирічну дитину, яку нагодували мисливськими ковбасками.
    А перед тим трирічний малюк отруївся глазурованим сирком, що його батьки придбали на базарі. Купуючи продукти, наші люди чомусь не звертають уваги ні на термін, ні на температурний режим зберігання товару, ні на якість продуктів. Економлячи декілька копійок, купують продукти на стихійних ринках, а потім годують ними дітей. Малюки ж розплачуються за батьківську необачність своїм здоров’ям.

    У літні дні, особливо спекотні, раджу не готувати страв з різних фаршів. І взагалі, в цей період варто всім перейти на здорове харчування, забути про ковбаси, копченості, торішні консервації. Дітям можна давати свіже відварне м’ясо, яке добре піддається термічній обробці. Купувати продукти треба в магазинах, де є холодильні установки. Обережно потрібно бути й із ранніми овочами та ягодами. Перед тим, як дати малюкам, потрібно ретельно їх промити і, звичайно, в невеликій кількості.

    Якщо ви не вберегли дитину, і у неї з’явилися нудота, блювота і рідкий стілець, висока температура, не лікуйте її домашніми засобами. Обов’язково викликайте педіатра чи сімейного лікаря. Бо подібні клінічні прояви мають менінгіт та інші серйозні інфекційні хвороби.

    http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=56742
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Теза правильна!
    Але...
    Знаю на власному досвіді, що п. Людмила жахливо перекручує цитати (на свій ВЗ-шний розум). Виходить іноді повна бздура... :ninja:
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Порадьте, як дитину до овочів привчити? Не їсть і все. Раз на тиждень кавальчик помідорки з'їсть і більше потім ніц навіть не проьує. Відвертається і кричить, що ні. :sad::sad::sad:
     
  4. Mariya

    Mariya Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Лілю, а соків овочевих малий так само не п'є?
     
  5. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Я з дитинства не люблю зелені (кріп, петрушка), крім цибульки. В дитинстві казала, що квіти (вони мені на квіти схожі) їсти не можна. А тепер як вагітна, то їм... а в дитинстві мама ну ніяк не могла заставити з"їсти - все через сльози...
     
  6. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    з цьго місця детальніше будь ласка
     
  7. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Моя мала ще ніби маленька, але зупи перестала їсти.
    Я даю кусок картоплини вареної у руки, половина карпорлини на землі, дещо у роті, решта у руках як пластилін...
    Моркву ще можна зварити і дати з кашею, перетертою. А всі інші овочі не хоче :sad:

    Зараз не дуже переживаю, бо дитина ще має грудне молоко, але якщо так і далі піде то чи дуже багато втрачає дитина без овочів, чи можна компенсувати фруктами і кашами?
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Пробувала давати морув'яно-банановий, ще якусь суміш із морквяним соком - ніяк. До року проблем із таким не було ніяких, а зараз - просто жах. Їсть таку їду, від якої я би вже хвора була, якби так часто їла. Одна радість - борщик дуже любить. :) Ну, але ж як довго і часто той борщ будеш втискати?

    А з фруктів їсть тільки банани і яблука. Трускавок навіть не скуштує. А от йогурти лише малинові та трускавкові їсть. Сам собі вибирає такі смаки. Нещодавно собі купив бананового, але щось він йому не дуже йде. І цитрусові теж не їсть.

    Мене тут чоловік тим постійно штурмує. Я й сама переживаю, ну, але ж не пхати в нього насильно? То ж іще більшої відрази можна дитині додати. :sad:
     
  9. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Стараюся це практикувати лише зрідка, в разі крайньої потреби: як мені треба свого малого кров з носа погодувати, то під час їжі читаю йому книжку, або включаю мультики. Тоді в нього можна і слоня запхати. :rolleyes:
    Може і Вам спробувати? Це певно не дуже здорово, але 1-2 рази в тиждень можна, щоб вітамінами "напхати"...
     
  10. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    наш хитрюк спочатку дивиться в тарілку, і якщо бачить картопляне пюре - відвернеться і не спробує навіть... і які б там класні мультики не йшли - не відкриє рота...
    попробуйте пекти в духовці ... з промаринованою цибулькою, сметаною, зеленню і фаршем (якщо даєте м"яско)... в нас була така ж сама проблема.... Влітку варила рагу з картоплею, кабачками, помідорами ... Таке їв на УРА...

    кидайте чим більше в зупу... звичайно вітамінів менше, але хоть шось...

    а може омлет на помідорах готувати? Викладати овочі на тарілку в формі якоїсь тваринки (очі, носик і т.д.)?
     
  11. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Для початку, шукайте причину ступора. Данило, наприклад лінується жувати тверде...
    Нє! Ну Ви визначтесь: або малий буде САМ купувати (на свої, зароблені гроші? ;) ), або Ви будете визначати меню "на сьогодні".
    Вже десь писалося, що розширення дитячого "коридору" звужує батьківський.
    Я застосовую до "небажання їсти" старий-добрий прийом: не хочеш - не їж, лишайся голодним, але наступний "прійом піщі" буде за 4 години, раніше не підходь.

    Пані Людмила, свого часу, написала у Високому Замку статтю (десь навіть лежить паперова версія) про наші Домашні Пологи.
    "40 бочок арештантів", перекручені фрази, etc..
     
  12. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Можна справді поекспериментувати зі способами готування, спеціями. Але найголовніше- не заморочуватися з цього приводу. Пропонувати, але не напихати. Знаю по собі: як тільки перестаю напружуватися з приводу неїдження - дитина хоч трохи, але з'їдає:) Зрештою, банани і яблука - то вже добре.
    Мене в дитинстві зовсім не силували їсти, а їла я погано. Мама каже, що я їла все, але не більше чайної ложки:) Нічо, переросла. Зараз апетит нівроку:) Але я дуже вдячна, що у мене було дитинство без сліз над тарілкою зупи.
     
  13. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Ми вплинули на харчування дитини тим, що мала їсть переважно тільки з нами за столом. Причому всі їдять одне й те саме - зупу, тушковану капусті, салати і т.п., їсти треба з апетитом і активно прихвалювати. Пару раз носом покрутила, але приклад батьків видно надихає - тепер з овочами, фруктами, ягодами проблем немає. Є проблеми з кашами, знову ж таки тому що ми самі її рідко їмо, а без компанії мала не хоче.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. afterstep

    afterstep Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    визначте, чого більше хоче - солодкого, нейтрального чи кислого. Відповідно, підберіть щось інше під цей смак.
    "Збийте" "принципове" відкидання іншого ;)
     
  15. Наталя

    Наталя Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Я собі точно такий самий план годування дитини намітила :) Завжди здавалось, що то має діяти, а ось і живий приклад! :D Одним словом, надіюсь, в нас теж так получиться. Але з кашами та сама історія буде, мабуть, бо ми каші теж рідко їмо...
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Думаю, те саме. Так виглядає, принаймні. Варені їсть.
    Незалежно від меню, він щодня з'їдає принаймні один йогурт. Смаки собі вибирає сам. Від персикових навідріз відмовився.
    Із апетитом проблем немає. Як голодний, то попросить. Але то буде таке: картопля, макарони (часом рис), ковбаски/сосиски, котлети, піца, вареники. Часом зупку попросить. Може їсти молочну пшоняну кашу. То все. Я йому те й даю, що просить, але хочеться, аби він і ще щось крім картоплі та бананів, яблук їв.
    Теж нереально, на жаль. Бо в нас у кожного розклад свій. Хіба в неділю разом їмо. :sad:
    Часом, коли я щось їм, то він прийде кавальчик вкусить, а тоді або доїсть мою порцію, або виплюне те, що вкусив. Так вже не раз було із канапкою з помідором, огірком. Раз вкусив, дожував, але більше не захотів. А як їм канапку з сиром, то забере і доїсть. І ще попросить. :)
     
  17. Мих

    Мих Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Варто запамятати одну річ:

    Надлишок вітамінів - гірше, ніж їх нестача!
     
  18. Наталя

    Наталя Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Так можна казати лише про штучні вітаміни. Навряд чи людина, яка їсть виключно натуральну, багату вітамінами їжу, матиме через то проблеми зі здоров'ям :D . А все тому, що навіть якщо з якимось натуральним продуктом надходять непотрібні на даний момент речовини, то організм легко їх виводить (на відміну від штучних вітамінів).
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    Штучні вітаміни повністтю не засвоюються організмом, в кожного інливідуально, але загалом засвоюється не більше як 20% від того шо написано в складі.
     
  20. Наталя

    Наталя Well-Known Member

    Відповідь: Здоров"я дітей.

    То стосується не тільки штучних вітамінів, а й натуральних. І залежить від вітаміну, деякі штучні вітаміни засвоюються в більшій процентності, ніж натуральні (в інструкції до якихось штучних вітамінів так було написано).