Зварю тобі БОРЩИКУ!

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Liliyah Romanova, 20 Жовтень 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Уже кілька тижнів кортить відкрити темку про борщ.

    Про вміст борщу можна сказати кількома словами:
    чим далі на схід, тим густіший борщ.

    А який борщ варять у вашій родині? Хто варить польський, хто український борщ? Що даєте?

    Я он чула, що північно-американські господині давали (та й дають досі) до борщу кетчуп. А в Україні від кількох чула, що крім буряка додають ще й бурячиння (але лише молодого буряка).
     
    • Подобається Подобається x 14
  2. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    мій борщ - густий ))) з м'ясом, грибами... багато буряку і моркви )) і часнику )) Хоча і не східнячка в повному розуміння слова, але борщ, як на мене, має бути густий та наваристий ))
    ага, і ще я додаю не кетчуп, а томатний соус. Як же без нього? )))
    А от "східняцький" борщ мене вразив відсутністю буряка :girl_crazy: Такий борщ досі вище мого розуміння :girl_haha:
     
    • Подобається Подобається x 8
  3. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    класно, що тема зявилась:)
    я опишу як я сьогодні варила:)
    в воді варилась картопелька та капуста, на пательні готувалась зажарка: цибулька, морква(терта), буряк соломкою(попередньо зварений)+2 ложки томатної пасти. Вміст з пательні перелетів в каструлю, додались сіль-перець, ще якісь мамині приправки, і на завершення пару лаврових листочків, головка часнику (пів почавила, пів подрібнила) та дрібно нарізана петрушка (свіжа). Ніби нічого не зубула, вийшло смачно. Але як каже моя мама, що навіть в неї борщ два рази одинаковий не виходить:)
     
    • Подобається Подобається x 11
  4. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    Ми варимо багато різних борщів. Найбільше люблю "Квашений".
    За тиждень до готування в банку нарізають бурячки і заливають водою+оцет.зверху трохи тіста і воно так кисне тиждень( може і пару тижнів)
    В неділю (в нас то є тільки недільний борщ) то все витягається, вариться трохи і всяке додається( якщо комусь буде цікаво, запишу зі слів мами, бо сама ще не готувала). Борщ і самі бурячки виходять повністю білі.
    А смакота!!сам борщ кисленький, з печеними пирогами з картоплею! ммммм
     
    • Подобається Подобається x 12
  5. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    Той борщ, що варю я, багато хто називає "руським", але я щось в тому не розбираюсь...
    Поки вариться бульйон ( переважно беру телячі ребра, щоб м"са було багацько, і в міру жирний), печу бурячки у фользі (пробувала і варити ( то взагалі відпало зразу), і сирі натирала та смажила, вкінці ще домішувала 1 ст.л. томатної пасти (моя мама так робить, бо тато не дуже любить самі буряки), але раз попробувала запікати, і вже тільки так і роблю). Чищу моркву, картоплю, шинкую капусту ( вже не дочекаюсь квашеної, набагато мені з нею смачніше).
    Бульйон готовий, кидаю в нього картоплю, моркву кружками, капусту, сіль. Поки вариться, за той час буряк натираю і трохи втушковую, злегка посоливши, щоб пустило сік (буквально 3 хв.)
    Коли вже картопля зварена, докидаю буряки, закипіло, видавлюю часничок, зелень, чорний перець, 1 ст.л. яблучного оцту. Ще раз закипіло, все, виключаю і настоюється трохи.
    Як є молода квасолька, даю і її, як тільки зняла шумовиння в бульйоні.
    Загалом борщ получається густий, люблю такий. А як хочу рідке - то варю овочеву зупку.



    В моєї баби варять з бурячинням, але то в них вже не борщ, а хамай ( я вже писала на форумі). Там не йде картопля, просто морквина, буряк, молоді листки, і то все підбивається мукою зі сметаною. Коли є молодий бурячок, то я тільки таке й варю. Дуже смачно.
     
    • Подобається Подобається x 10
  6. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    А я дуже люблю готувати борщ з молодих бурячків. Я їх не відварюю попередньо, а просто чищу і ріжу тоненькими полосками (старий буряк переважно тру на грубому терку), також даю бурячиння порізане і молоденьку капусточку (але то вже під кінець, бо розвариться дуже). Ну і, звичайно, картопля, морква, приправи. Але без часнику. На завершення пережарюю сметану з кропчиком, перцем і заливаю до борщу.
    Мммм, смакота. Аж самій захотілося.)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    Ух який різний у всіх борщик!
    Мій такий.
    В баняку варити картоплю, капусту, салєру, корінь петрушки.
    В пательні втушкувати цибульку, натерту моркву і СИРИЙ буряк. Приготувати в мисочці суміш сметани, муки, жовтка і цитринового соку. Вилити в пательню і трошки кипнути. Потім то все в баняк. Ватискаю трошки часнику, сіль перець, лавровий лист. Тай все.
    Часом ще додаю відварену фасольку.
    А чи то польський чи український сама не знаю.:girl_in_dreams:

    З приводу бурячиння, то молодий борщ так варю....весною повна смакота.

    А такий схожий в нашій сім"ї на Різдво.
    Тільки до квасу ще чорний хліб додаю замість оцту, і різні овочі великими кусками відварюю, потім проціджую, додаю той квас і грибовий відвар.
    До нього подаєм вушка з грибами.
    Такого борщу на Різдво варю прямо виварку, бо його змітають:girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 14
  8. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    а розкажіть для чого він?
    бо сьогодні коли мама спробувала мій борщ, то спочатку взяла оцет в руки, але потім передумала його дадавати.
    В нас теж борщ на бульоні робиться,з мясом він і смачніший ніби:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    Я варю різні борщі, одної гарної днини я захотіла знайти максимальну кількість переписів борща, почитала і почала дома готувати різні, я варила борщі і на воді, бульоні, овочевому відварі, з телятиною і чорносливом, з свининою або на ребрах, на курці, з вареним/печеним/тушкованим/ буряком, різаним або тертим, з вушками, з томатною пастою або помідорами/або порічками/яблуками-кислицями/аличою/ревеньом/грушками кисленькими, як нема нічого то лимонний сік, капуста свіжа або квашена, або та і та, з кабачками, грибами, фасолькою. Люблю літній борщ, з молодих буряків,молодого бурачиння, капусти, перцю солодкого і багато тертих помідорів. Варила білий польський, червоний підбиваний, зелений, на квасі буряковому. Не їла холодник - холодні борщі і борщ з рибою:girl_cool: може якби хто приготував я би спробувала а сама не можу на те сподвигнутися:girl_crazy:
     
    • Подобається Подобається x 20
  10. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    в мене лідером є польський борщик! і тільки він! щосуботи маємо вдома таку смакоту!
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    я варю переважно класичний. буряк не відварюю, не печу, сирий протушую на пательні + 2л. томату. заправляю борщ товченим часником.
    рідко - варю борщ з квасолею ( тоді без картоплі і капусти).

    чого не люблю в борщі - то сметани з мукою ( чи як там таке біле робиться) і болгарського перцю.
    не люблю коли борщ червоний ( багато томату) , люблю бордово-малиновий колір.
    обов'язково густий.

    п.с. борщ навчилася варити досить пізно. колись вважала, що то надто складна зупа для мене.

    а можете описати як робите?
     
    Останнє редагування модератором: 20 Жовтень 2009
    • Подобається Подобається x 10
  12. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    О! Дуже його люблю, але сама не вмію готувати (може тому, що не пробувала).А як Ви його готуєте?
     
  13. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    не думала, що такі різні способи приготування одного БОРЩИКУ!але мабуть кожна господиня до свого звикла, і переконувати чи варений чи сирий, чи тертий чи різаний буряк, так само як ,чи додавати сметанну під час варіння чи вже кожен сам собі в тарілку абсолютно не потрібна справа, єдине, що хочеться так це спробувати всі ці борщики:)
    допис Дани мене просто вразив, ото фантазія, мені б так:)
     
  14. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    Буряк сам по собі має трохи приторний смак. А з оцтом приємна кислинка.
    Але основна функція оцту - це зробити колір борщу малиново-рожево-червоним. Дуже люблю такий насичений колір. Як в рекламі :).

    А я їм бощ без сметани :), мені сметана весь смак вбиває.....
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. kvVItKA

    kvVItKA Позитив року 2013

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    я теж так завжди їла, коли борщ смачний то й сметана зайва
    в мене борщ гарного червоно-малинового кольору вийшов, але без оцту:) ( то ж кислота)
     
  16. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    оцет зберігає колір червоний, я переважно даю сік з лимона замість оцту)))

    Моя мама моя любить варити як вона каже "підбитий" борщ,думаю це і є щось на зразок польського, юшка на м"ясі,без картоплі,буряк соломкою, всі приправи і вкінці сметана з мукою заливається і він такий розовенький, рідкий, питний, до нього печуться пироги з картоплею або пиріжки))))))))ой нагнала собі апетиту.......

    а в мене переважно всі варіанти з різними овочами, буряк тру на грубому терку і тушу разом з цибулею,морквою, вкінці капусту додаю)))Буває додаю болг.перець, фасольку)))Це малого найулюбленіше перше блюдо, зупки він не дуже, йому аби БОРЩ був щодня)))

    А свекруха на Різдво робить борщ на відварі з грибів, він темнуватого кольору + до нього ліпить вушка з грибами))))(всьо тепер Різдва чекатиму, бо лінива я ті вушка ліпити)
     
    • Подобається Подобається x 11
  17. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    Я роблю борщ на телячому відварі, картопелька обов"язково грубими кусками, капуста і корінь селери. На оливковій олії тушкую цибуль моркву і буряк сирий потертий на найдрібнішій терці ( не любить чоловік вареного буряка великими шматками). (Бувало деколи що вичавлювала літру бурякового соку і не давала буряка а просто лила сік у відвар з овочами), потім підбиваю сметанка+лимонний сік+трохи муки.Закипить нарізано дрібненько зеленину. Часника не даю бо не любимо. Коли є білі грибочки то з борщем то просто пісня, інколи варю на овочевому бульйоні теж смачно. томатну пасту люблю давати але останнім часом не додаю, деколи вкінці варки можу дати трохи цукру, як з лимоном переборщу. в Мене бабця борщ взагалі не варить а якось тушить в духовці-він там мліє довго-довго, но то така смакота, що смачнішого в житті не їла.
     
    • Подобається Подобається x 10
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    А я варю борщ доволі швидко. Ліньки бавитися, та й часу після роботи небагато.

    Отже, мій спрощений для післяробочоно приготування перепис.

    Нарізаю капусту, перетираю з сіллю, за той час уже ставлю воду (додаю в неї курячого бульйону трохи) і зразу кидаю 4-5 листочків лавру. Тоді кидаю капусту, а як почне кипіти чи дуже парувати - нарізану картоплю.
    Нарізаю дрібно цибулю й тушу на пательні, тоді через кілька хвилинок додаю дрібно посічений часник. На комбайні тру моркву, кидаю до цибулі. Тоді на тому ж комбайні тру буряк (лінива я, а так за одну хвилину 6 середніх бурячків вже готові) й додаю його також до цибулі й моркви. Даю трохи протушитися так, а додаю томатної пасти й 1,5-2 ложки сметани (чи йогурту - то останнім часом). Висипаю суміш у борщ, тоді ще даю фасольку (червону, бо більше смакує, щось хлопцям біла не йде), часом селеру, як під настрій піде. Добре вимішую. Тоді даю лимонного соку (душу просто з лимона, "на око" й "на смак"), дрібку цукру. Додаю любистку (то мус бути в моєму борщі!), інших приправ (що під руку попаде, найпростіше - італійська суміш), в останню чергу перчу, солю.
    Борщ - єдина страва, яку куштую. Поки не відчую, що смак такий, як має мені бути, не заспокоюся. В останню чергу закидаю нарізану петрушку й кріп. Усе. :)
    Виходить десь хвилин 40, не більше.
    Ну, і так варила борщ моя бабуся. Мама перше варить цілі буряки, а тоді нарізає... А я роблю так, як бабця. Тоді й сам борщ суттєво червоніший.
     
    • Подобається Подобається x 10
  19. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    і я так роблю
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: Зварю тобі БОРЩИКУ!

    і вушка ліпиш сама?
    ввечері буду робити ревізію вдома,грибів ціла купа сушених, а я їх відкладаю чомусь, але причину я знаю, бо дітям грибів не можна, тому варю щось універсальне для всіх відразу....
     
    • Подобається Подобається x 2