Як запобігти, оцінити та лікувати опіки різного ступеня важкості

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 665

Опіки — це досить болісне та небезпечне ураження шкіри, яке може виникнути під час контакту з високими температурами, хімічними речовинами або сонячним випромінюванням. Щоб запобігти виникненню опіків, важливо дотримуватися деяких простих правил та рекомендацій.

Для безпеки шкіри від опіків потрібно:

  • Захиститися від сонця. Найчастіше опіки виникають від сонця, тому важливо наносити на шкіру Бепантен® крем від опіків, або інші креми з високим фактором захисту від сонця, особливо на відкриті ділянки тіла.
  • Уникати контакту з гарячими поверхнями. Якщо ви працюєте з гарячими поверхнями, надягайте захисні рукавиці та інші засоби захисту.
  • Захист від хімічних речовин: Під час роботи з хімічними речовинами завжди надягайте захисні рукавиці та інші засоби захисту.
  • Уникайте контакту з вогнем. Не зберігайте легкозаймисті речовини біля відкритого вогню або інших джерел тепла.
  • Не користуйтеся надто гарячою водою. Використовуйте прохолодну або теплу воду для прийому душу чи ванни. Гаряча вода може пересушувати шкіру та сприяти виникненню опіків.
  • Захищайте дітей від сонця, перевіряйте температуру води перед купанням та зберігайте гарячі рідини та предмети, до яких діти не зможуть дотягнутися.

Запам'ятайте, що профілактика — найкращий спосіб запобігти виникненню опіків. Не забувайте про захист від сонця, використовуйте захисний крем Bepanthen для швидкого загоєння.

Що використовувати під час сонячних опіків

Опіки — тце пошкодження шкіри та тканин, яке виникає в результаті контакту з горючими речовинами, високою температурою або випромінюванням. Ступінь опіків може бути різною, від першого до четвертого ступеня. Лікування опіків залежить від ступеня важкості та може містити наступні методи:

  1. Охолодження. При опіках першого ступеня, коли пошкодження обмежене до зовнішнього шару шкіри, можна застосувати холодний компрес, щоб зменшити біль і запобігти подальшому пошкодженню шкіри. Не застосовуйте лід безпосередньо на пошкоджену шкіру, оскільки це може призвести до подальшого ушкодження.
  2. Застосування засобів для лікування опіків. Є багато різних засобів для лікування опіків, таких як Бепантен® тощо. Застосовуйте їх згідно з інструкціями на упаковці або за порадою лікаря.
  3. Застосування протизапальних засобів. Для зменшення запалення можна використовувати засоби, які містять ібупрофен або ацетамінофен. Проте, переконайтеся, що вони не взаємодіють з будь-якими іншими ліками, які ви приймаєте.
  4. Прийом антибіотиків. У разі опіків третього і четвертого ступенів, коли відбувається пошкодження глибоких шарів шкіри, за призначенням лікаря можуть знадобитися антибіотики для запобігання інфекції.
  5. Хірургічне лікування. У деяких випадках може знадобитися хірургічне лікування для видалення пошкодженого шару шкіри.

______________________

* Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Бепантен крем 30 г, 100 г, UA/4157/01/01 від 30.11.2020 ; Бепантен, мазь 30 г, 100 г UA/4157/02/01 від 30.11.2020, крем Бепантен Плюс, 30 г, UA/7805/01/01 від 08.12.2017; Бепантен Плюс Спрей 30мл UA/7805/02/01 від 08.12.2017


Список літератури:

1. Васильєва М.Т., Бутко М.С. Нові препарати для лікування та загоєння ран - Харків: Медицина, 2013. - 145 с.

2. Гайдуль, К. В. Раневая инфекция: этиология, диагностика и антимикробная терапия [Текст]: информ. пос. / К. В. Гайдуль, А. А. Муконин. -М.: Науч.-информ. центр ООО «АБОЛмед», 2005.

3. Васильченко В.С. Раны. Лечение и профилактика осложнений. - К.: «СпецЛит», 2016. - 124 с.
You need to be logged in to comment