КПК

Показати повну версію : Вибираємо ім'я для дитинки

Сторінки : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12

Natalya
11.08.2011, 15:58
От як дідусів-бабусь - це дуже гарна традиція
Ми назвали свою донечку так, як звали мою бабусю. І мене зовсім не хвилює теперішня популярність її імені. Я ж не загубилась серед безлічі Наталь народежних у 80-і, і вона собі дасть раду серед Анастасій :)

Маруся-мама
11.08.2011, 16:12
а свекруха виявилась Анастасією, тому так не назвала

А я відмовилась називати в честь своєї родини, хоча в нас така традиція. І назвала одну з донечок саме ім’ям свекрухи. Так, так! Свекруха Юля і донечка у мене Юліана. Вона в мене за характером така як моя свекруха і моя мама, а гарнюня як писанка - вся в мене. :girl_haha::girl_crazy:

AilataN
12.08.2011, 01:07
Сестра мого чоловіка назвала дочку в честь незадовго до того помершої мами. Свекруха померла за пару днів до народження моєї донечки, то сестра дуже ображалась, що я не хочу назвати в її честь, ну то мала нагоду свою назвати як захотіла. Не маю ніяких упереджень, але це ім'я останнім часом поєднувалось тільки з трагічною і неочікуваною смертю мами чоловіка, тому племінницю ми перший час називали по різному- мала, мацьопа, ляля, тільки не по імені.
Так старались абстрагуватись від неприємних спогадів. А зараз звикли. Та все одно не розумію як то, назвати в честь когось, а не тому, що ім'я подобається ? Мені ім'я доці прийшло в церкві, як ми паску святили, бо я весь час Діву Марію просила про заступництво і поміч, а в церкві обернулась до чоловіка ,кажу -хай буде у нас Маруся? Він дуже зрадів, бо перед тим моя пропозиція була Аґата або Барбара.))
і тато мій зрадів, бо подумав, що в честь його мами)) ми його не розчаровували.)

jalla
12.08.2011, 01:13
Сестра мого чоловіка назвала дочку в честь незадовго до того помершої мами.
Я хотіла назати сина на честь мого хресного Богдан, та й саме ім"я на той час подобалось, але одні люди мене попередили, що на честь трагічно померших родичів не можна. А хресний якраз загинув трагічною смертю в досить молодому віці. Тепер рада, що послухалась.

Girljanda
12.08.2011, 14:32
Свекруха Юля і донечка у мене Юліана.
Так Юля і Юліана не одне і те ж. Це 2 імені.
Хоча якщо свекруха думає, що то на її честь - то хай радіє.

solomka
12.08.2011, 14:42
Хоча якщо свекруха думає, що то на її честь - то хай радіє.
а я би таку радість свекрусі не зробила (от така я недобра невістка). Якщо я не називала дітей в честь своїх родичів, то тим більше не назву в честь чоловікових, щоб нікому не було образливо (хоча його родичі тепер стали і моїми).

Ірена
12.08.2011, 14:53
Допис від DesperateHousewife
Дівчата, а як Ви ставитесь до того, що дитинку називають як когось з батьків (ну типу дівчинку як маму чи хлопчика як тата)?
мене завжди дивувало, і своїх я би так не називала. От як дідусів-бабусь - це дуже гарна традиція
ну... не знаю...
мені здається, що кожній мамі асоціюється, як має її дитина називатися. мій перший чоловік був зовсім не проти, щоби сина назвати як його. і хотіли, щоб я к дід називали, а в мене малий ще в животі був Остапом.
а доцю ніхто не "зарився" називати а вона мені була Сашкою як тато від першої хвилини. і вона так справжня Сашка:girl_yes2:

mrochkizm
12.08.2011, 14:57
Якщо я не називала дітей в честь своїх родичів, то тим більше не назву в честь чоловікових, щоб нікому не було образливо (хоча його родичі тепер стали і моїми).
Я думаю, що з боку родичів то смішно було б ображатися, в чию честь дитину назвали/не назвали.
А ще, думаю, що нічого поганого нема в тому, що імена в родині однакові. Наприклад, свекруха Оля, і мама хоче назвати дитину Оля - безвідносно до свекрухи, просто тому, що ім"я подобається. То чи варто в такому випадку відмовлятися від імені і називати дитину якось інакше, щоб родичі не подумали, що то на чиюсь честь і не поображалися/пересварилися??? Впевнена, що ні.

zetta
12.08.2011, 15:05
Наприклад, свекруха Оля, і мама хоче назвати дитину Оля - безвідносно до свекрухи, просто тому, що ім"я подобається. То чи варто в такому випадку відмовлятися від імені і називати дитину якось інакше, щоб родичі не подумали, що то на чиюсь честь і не поображалися/пересварилися??? Впевнена, що ні.
згідна з вами... а взагалі шось стільки злості в людей аж страшно. Мені свекруха навпаки казала шоб ми назвали на честь моєї мами... але ми називали просто як сподобається.

algo
12.08.2011, 15:10
Якщо я не називала дітей в честь своїх родичів, то тим більше не назву в честь чоловікових,
Я хотіла назвати Ксенія, але так чоловікову бабцю звати. мені не мало значення, а він сам не хотів!

solomka
12.08.2011, 16:02
мені здається, що кожній мамі асоціюється, як має її дитина називатися
погоджуюсь, коли я вперше завагітніла і ще навіть незнала статі дитини, я була впевнена, що це буде Катруся (хоча чоловік впевнений, що це він вибрав ім'я). Так само з сином - ще задовго до народження він був Остапом. І коли доню питали кого мама народить, вона відповідала, що братика Остапчика.

sofka08
12.08.2011, 16:09
мені дуже подобаються імена Вероніка ,Злата , Святослав....

dieSonne
12.08.2011, 16:23
В Італії, в околицях Неаполя, є дуже гарна традиція називати обов'язково першого сина в честь чоловікового батька, другого - дружини. А вже третю дитину можуть називати як хочуть батьки. З приводу дівчаток, не пам'ятаю.

Ірена
12.08.2011, 16:26
Я хотіла назвати Ксенія, але так чоловікову бабцю звати. мені не мало значення, а він сам не хотів!
Олю, до речі, як звуть Вашу дитинку? може я десь пропустила, але цікаво...

Незабудка
12.08.2011, 16:27
В Італії, в околицях Неаполя, є дуже гарна традиція називати обов'язково першого сина в честь чоловікового батька, другого - дружини. А вже третю дитину можуть називати як хочуть батьки.
Бідні батьки..
Щоб назвати свою рідну дитину, так, як їм подобається, мусять аж третю чекати :suicide:

algo
12.08.2011, 16:35
Олю, до речі, як звуть Вашу дитинку
Назвали Златкою. щоб ні в кого сім"ї та не було!

dieSonne
12.08.2011, 16:37
чому бідні, там усі задоволені, не треба собі голову ламати як назвати, усе наперід ясно. І ясно, якщо син називається Франческо, то його дід Франческо.

Ірена
12.08.2011, 16:40
Назвали Златкою.
дуже гарне ім"я!
мені часто крутиться це ім"я в голові. але діток більше, на жаль, не плануємо...

Котя
12.08.2011, 16:43
От як дідусів-бабусь - це дуже гарна традиція
Я дуже хотіла назвати другого хлопчика Юліаном, як мого діда,не тому, що це традиція,а тому що дуже теплі спогади про це ім"я (дідусь мене дуже сильно любив), і я абсолютно не звертала уваги на те ,що багато хто говорив, що не можна називати в честь померших. Я вже десь тут писала, що за пару тижнів до того як я взнала про вагітність, мені приснився дуже чіткий сон, що я народила хлопчика і почала називати його Юліаном, а він мене почав просити щоб я його так не називала, а назвала Домініком:confused:, чоловік відразу сказав, що якщо буде другий син ,значить сам себе назвав. Тепер маєм маленького Домініка:girl_tender:, але що саме цікаве, що 8 серпня були його іменини і ми слухали по радіо передачу про святого Домініка, і яке було моє здивування,коли я почула що з ним завжди був поруч святий Юліан, і його матері теж приснився сон перед вагітністю на другого сина, що буде Домінік, ось така містика:girl_smile:, єдине що мене трохи насторожило, що в цієї матері з часом народився ще і третій син:connie_pull-pigtail.

kvVItKA
12.08.2011, 17:18
що в цієї матері з часом народився ще і третій син.
та чого настрожило? може третій буде Юліаном?:girl_wink: гарно
а ми про іменини 8 серпня не знали...

Котя
12.08.2011, 17:27
та чого настрожило? може третій буде Юліаном? гарно
Ну якщо "вдруг" буде третій хлопчик:8:, то вже точно буде Юліаном)))

Ніколь
12.08.2011, 17:31
що багато хто говорив, що не можна називати в честь померших
я знаю що можна називати в честь померлих у випадку коли та людина прожила гідне і гарне життя, у повазі, щирості, доброті і мирі. Коли ж про ту людину окрім поганого нічого сказати не можна, або якщо та людина була хвора наприклад і тим дуже мучалась, то називати дитину свідомо конкретно тим же імьям в памьять про цю людину не варто.

Моя свекруха назвала мого чоловіка в честь свого брата, який ще в молодості помер від лейкемії.... Я як про це взнала була в глибокому шоці. Особливо після того як в чоловіка років 7 тому була операція по видаленню утворення в щитовидці ( вірю що це просто так співпало, але приємного мало).

Зорянівонька
12.08.2011, 17:34
Щоб назвати свою рідну дитину, так, як їм подобається, мусять аж третю чекати
це як спосіб збільшити народжуваність :girl_smile:

Іриска
12.08.2011, 23:35
хоча дуже подобається імя Олеся
ой, мене так назвали...я до 16 років була впевнена, що поміняю ім"я, настільки воно мені не подобалось.... потім змирилась..... але свою доцю б ніколи так не назвала)))

cherepashka
13.08.2011, 00:00
Ми для молодшої доцьки ну ніяк не могли ім'я вибрати. З самого початку вирішили -Вікторія. Але навколо так багато Вікусь, що я передумала. Запропонувала Вероніку. Чоловік вперся, що будуть Вєркою називати (і звідки таке придумав) І от, до вчорашнього дня в нас була безіменна дитина. Я вже сміялася, що це у нас Настя-2. Вчора чоловік поїхав доцю оформляти, погодився на Вероніку. Але до сих пір не признається, як записав (а свідоцтво буде аж в наступну суботу) Шутнік, однако. Поки називаю Нікуська :)

Jupiter
13.08.2011, 00:01
А я досі була впевнена, що Іриску звати Ірина:girl_spruce_up:

Лідочка
13.08.2011, 00:26
А я досі була впевнена, що Іриску звати Ірина

Я теж:) дивина тай годі:)

Fechka
13.08.2011, 00:35
А я досі була впевнена, що Іриску звати Ірина
Ви не одна! Я теж так вважала.
Олеся-красиве ім"я! Та для мене ви- Іринка:girl_wink:Починаю звикати до Олесі.:girl_wink:

airy_cat
13.08.2011, 00:51
Щоб назвати свою рідну дитину, так, як їм подобається, мусять аж третю чекати
Так у итальянцев не одно имя, а минимум два обычно, так что все норм. У меня знакомый Адриано Борис - первое по наследству, второе - мама русской литературы перечитала)

Vероніка
13.08.2011, 01:52
Моєму чоловіку дуже подобається ім"я Мілан (наголос на перший склад). Мені теж до вподоби, а друзі не розуміють цього імені, кажуть , що не дуже чоловіче і все в такому роді. Як це вам ? :confused:

Незабудка
13.08.2011, 02:01
Мілан
В мене є 2 знайомих Мілани. Мені таке ім'я теж дуже подобається. А щодо "не чоловіче", - ну тут вже однозначно сказати не можна. У кожного своє бачення. Мені - дуже навіть чоловіче :)
Вероніка, то я якусь гарну новину пропустила?

Vероніка
13.08.2011, 02:21
то я якусь гарну новину пропустила?
Ні, то на майбутнє :girl_wink:

Ніколь
13.08.2011, 02:24
чоловіку дуже подобається ім"я Мілан (наголос на перший склад). Мені теж до вподоби, а друзі не розуміють цього імені
а при чому тут друзі? ваша дитина, ви імья даєте, хіба не так?
П.с. якби ми радились з друзями, то в нас точно була б не Юлія, але ми навіть з дідусями-бабусями не радились, вже не кажучи про решту родичів.

Rona
13.08.2011, 23:39
Моєму чоловіку дуже подобається ім"я Мілан (наголос на перший склад). Мені теж до вподоби, а друзі не розуміють цього імені, кажуть , що не дуже чоловіче і все в такому роді. Як це вам ?
ем... дивилась розклад занять в Ківі-фітнес, і там є тренер Мілан. Думаю, о, мужчина... тиресно... а потім скільки було мого подиву, коли виявилось, що це жінка! :girl_yes2:

Patty
14.08.2011, 02:10
Моєму чоловіку дуже подобається ім"я Мілан
Мені теж дуже подобається. Таке слов"янське, балканське звучання. Чому "любий" - Любчик може бути, а "милий" - вже не дуже чоловіче? Хоча мені б свого чоловіка на цей варіант намовити не вдалося. Хлопчик мусить бути Іван, а дівчинка - Ліля. І крапка. У крайньому випадку, Марія. Зрештою, вже наш малий мав бути Іваном, чоловік так його і кликав десь 3 тижні. Але потім здоровий глузд взяв гору і назвали Павлом, бо ж народився 12 липня - не на Акакія чи Дормидонта все-таки. Потім виявилося, що Павликів не так уже й багато. А Іванка за 5 років не бачила жодного.:confused: Екзотичні варіанти не розглядалися і розглядатися не будуть, бо до нашого прізвища то як для корови сідло:girl_smile: А мені так подобаються імена Давид, Евеліна, Емілія, і багато інших...

Virner
18.08.2011, 13:05
А ми з чоловіком навіть список імен склали кожен окремо, а потім звели один спільний перелік.:girl_crazy: Грунтовно підійшли, нє? :girl_smile: Тепер викреслюємо по-одному... Ой, бачу згоди найближчим часом не дійдемо.
Чоловік хоче або Юрка, або Левка...Пропонував ще Михайлика, але відмовила:girl_curtsey: (У мене тато Михайло, ім"я подобається, але от чомусь мені здається, що дитинка має мати своє ім"я, а не дідусеве. Хоча татовій радості не було б меж -вже це уявляю:girl_yes2:).
А я хочу Ярчика і все тут!:girl_blum:
А мама вже питає, як там маленький Іринейко.... о... то ще буде, як доєднається свекруха:wacko1:

Heureuse
18.08.2011, 15:05
сьогодні на ринку почула як бабуся кликала онучку Даніелла.
дуже гарно, як на мене..як для справжньої принцеси:girl_tender:

kitka
18.08.2011, 15:31
Даніелла
Я маю таку принцесу:girl_curtsey:. Як старшого по ребрам лусне,то мені аж недобре від того звуку. Принцеса і боксер в одному:girl_in_dreams:.

ljalechka
18.08.2011, 15:43
Даніелла.
і мені дуже подобається це ім"я

mrochkizm
18.08.2011, 15:52
Даніелла.
Знаю хлопчика Даніеля :) Правда, в нього прізвище італійське, але живе тут :) Звучить в поєднанні з прізвищем дуже гарно.

sofka08
18.08.2011, 16:19
А я хочу Ярчика і все тут!
і мені це імя дуже подобається))))

Gorgy
01.09.2011, 17:12
Дуже хочу дівчинку :connie_pull-pigtail, тому відразу вибрала ім'я Кароліна, але прочитала значення цього імені і трошки розстроїлась - щось типу "У неї величезна самолюбність, позбавлена якої би то не було активності, і в реальному житті це позбавляє Кароліну тієї упевненості в собі, якої вона володіє у своїх мареннях...". Зараз шукаю запасний варіант.., але наш пузік ще маленький, тому можливо буде хлопчик - Даміан, Лук'ян або Домінік : Girl_in_dreams:

Котя
01.09.2011, 17:23
можливо буде хлопчик - Даміан, Лук'ян або Домінік : Girl_in_dreams:
Бачу, що Домінік стає все популярніше :girl_wink:

Іриска
01.09.2011, 17:24
і мені це імя дуже подобається))))
ой, і меніііі )))):girl_cool:
я вчора перечитувала книгу власних імен, у мене штопор повний з дівчачимим іменами.... у нас з чоловіком ще на першому побаченні була розмова про дітей. Доці у нас мали бути Вікторіями.... а тепер навіть не знаю.... Муж каже, якщо дівчинка (а він лише її й чекає) то буде Вікуся і все, максимум Вероніка.... А мені Тереза ще подобається. А от хлопчачі - ооо, моя любове Северин!!! Ще подобається Андрійчик і Дарчик))))

uliana
01.09.2011, 17:30
І ми не знаємо хто вовтузиться в животику, тому варіанти для хлопчика - Влад, Матвій, Тимофій,Тимур, Марк, Дмитро:) а для дівчинки - Єва,Злата, Майя, Лія:) Значення імен не читаю, бо не вірю, що ім'я людини впливає на його долю чи грає важливу роль в становленні характеру.

Gorgy
01.09.2011, 17:38
Нам знайомий священник (православна церква) сказав, що Кароліна - це не церковне ім'я, а як щодо греко-католицікої віри? Не маю з ким порадитись, коли ж день ангела святкувати?

Virner
01.09.2011, 17:41
моя любове Северин!!!
Ех...Северин...і мені дуже подобається, але чоловік нізащо не погодиться...Не подобаються йому такі "голосні" (як він каже імена), схиляється до простіших. Але от пояснити чому хоче донечку Мальву - не може. Запитую - хіба ж не екзотичне ім"я "Мальва" ?. Відповідає - ні, звичайне слов"янське ім"я. Ось так...

uliana
01.09.2011, 17:47
день ангела святкувати?
Католики іменини Кароліни святкують - 9 травня, 5 липня, 18 листопада:)

HOPIC
01.09.2011, 23:42
"Мальва"
ууу, нарешті тут побачила це ім"я..про нього є красива і трошки сумна легенда..
воно мені наймиліше, і взагалі, я б дівчаток називала тільки як квіточок

kvVItKA
01.09.2011, 23:50
а я пару днів тому захотіла синочка Дем"яна або Тимофія:girl_blush2: ( от тільки мужа не має вдома :girl_haha:)

Virner
07.09.2011, 19:00
Цитата: Допис від Virner
"Мальва"
ууу, нарешті тут побачила це ім"я..про нього є красива і трошки сумна легенда..
воно мені наймиліше, і взагалі, я б дівчаток називала тільки як квіточок
Знаю цю зворушливу легенду. Мені вже теж починає подобатись ім"я Мальва, і до прізвища нашого підходить:girl_in_love:
Але ще з чоловіком розглядаємо - Квітка, Влада і Магдалена (хоча так звали бабусю чоловіка, свекруха не дуже буе рада).
Чоловік ще пропонує, якщо хлопчик, то Данилко.
Ну, побачимо-побачимо...

Patty
07.09.2011, 19:10
Квітка
Мені дуже подобається. Більше за усі інші "квіткові" імена. А от Квітослава - як на мене, вже трошки важче ім"я. Хоча, залежить від прізвища і по батькові.

Данилко. Гарне ім"я, але МЕГАпопулярне :). Колись в моїй групі у вузі було 7 Ірин. В мого малого, мабуть буде кілька Данилків і Вікторій. (Без образ.. :girl_blush2:)

Virner
07.09.2011, 19:14
В мого малого, мабуть буде кілька Данилків і Вікторій. (Без образ.. )
Так-так, знаю...Тому і хочу Яромира, ну, дуже мені це ім"я подобається...Ярчик!
А чоловік хоче Юрка або Левка, от тепер ще Данилка пропонує... А мама все запитує про маленького Іринейка)))

ljalechka
07.09.2011, 19:17
Мені ну дуже подобається ім"я Меліса, хотіла так назвати свою доцю, але чоловік був проти такого імені(, і подобається мені також Домінік, сестричка вже жартує і підбиває на синочка, сама має маленького Дем"янчика

Patty
07.09.2011, 19:23
До речі, а як ще можна кликати Іринея? Іринейко, зрозуміло, а ще якось скорочено? Не Ірчик же? Ірко? Просто цікаво, бо ім"я гарне, але ж хочеться утворювати пестливі форми.. Я для свого знайшла майже з десяток...

---------- Додано в 17:23 ---------- Попередній допис був написаний в 17:19 ----------

Меліса Красиве і незвичне ім"я. Пасує до українського прізвища менше, ніж Роксолана, тому, певне, чоловік мав рацію. І ще, для тих, хто не знає, що воно в перекладі означає "бджілка", асоціюватиметься з лікувальною травичкою... Трохи заоригінально для нашого народу...:girl_blush2:

Virner
07.09.2011, 19:27
як ще можна кликати Іринея?
ну, це вже в кожного свої уподобання - треба маму запитати (вона це ім"я собі вподобала). Мабуть, можна Ірко, Ірчик...

ljalechka
07.09.2011, 19:27
Трохи заоригінально для нашого народу.
ви праві, для нашого народу так) це просто до нас приїжали гості з Австралії, і там була дівчинка Меліса, вони її так гарно кликали), і хлопчик Клим

Patty
07.09.2011, 19:58
гості з Австралії
В Австралії не кличуть по-батькові... Меліса Іванівна, якось, неорганічно, ІМХО...

Borsychok
07.09.2011, 20:04
Меліса Іванівна, якось, неорганічно
те ж саме хотіла написати :girl_haha:Ім'я потрібно вибирати,щоб воно було співзвучне з іменем по-батькові і прізвищем.

ljalechka
07.09.2011, 20:04
але є такі мамусі і в нас на Україні, які наважуються назвати таким іменем дитину, ми гуляєм в парку Івана Франка ( біля головного корп. універу), там є дівчинка Меліса

Virner
07.09.2011, 20:34
. Меліса Іванівна, якось, неорганічно, ІМХО
І мені ріже слух, але думаю, це до пори до часу. От вже стали звичні імена Єва, Злата, Тереза. Хоча років 10 тому, Єва Іванівна звучала не менш екзотично, як на мене... Нічого...звиклось.
Погоджуюсь, що є закордонні імена, до прикладу, Жозефіна, Мішень, Саманта чи інші, то вони справді звучать часом навіть смішно... Але... можливо, колись в наших внуків буде по декілька Самант в класі )))

Almariel
07.09.2011, 20:51
а ми хочемо або синочка Якова, або донечку Марію чи Любов. Буде співзвучно з по-батькові))

Borsychok
07.09.2011, 21:08
:khomyak:
Єва Іванівна звучала не менш екзотично
а мені і зараз шось не альо.... ну, але то дєло вкуса :smile:

Virner
07.09.2011, 21:15
ну, але то дєло вкуса
100%. Тому зараз досить популярно називати дітей екзотичними іменами - ну, що ж... батьки самі вирішують

DesperateHousewife
07.09.2011, 21:28
Єва Іванівна звучала не менш екзотично
В мене в школі була вчителька математики Єва Василівна - і повірте, мені то звучить настільки ж органічно як Марія Іванівна :girl_yes:
Тому то більше таки питання звичності - наскільки часто ми чуєм те чи інше ім"я.

arina
07.09.2011, 21:58
Мені дуже подобається. Більше за усі інші "квіткові" імена.
Кумова сестра назвала дівчаток-двійняток Лілія і Конвалія. Правда живуть вони в Іспанії, то казали шо там хоч Хризантемою назвеш - однаково екзотично сприймуть)))

Myroslava82
07.09.2011, 22:00
Завжди знала,шо синочка назву Маркіяном. Всі УЗД до 8 місяця вагітності казали, шо буде доця. Ми ім"я думали, думали і не придумали. Зате на 8 місяці нас шокували і сказали, шо буде хлопчик. Ім"я було готовеньке. Так, шо інтуція то велика сила.

Patty
07.09.2011, 22:07
ми гуляєм в парку Івана Франка ( біля головного корп. універу), там є дівчинка Меліса Ми вже зустрічали Мелісу, Камілу, Луїзу, Аделіну, і .. вже й не пам"ятаю..
Якова, або донечку Марію чи Любов.
Оце вже справді екзотика на наш час! Зараз маленьку Марію, Галю, Любу ще треба пошукати. А імена ж, здавалося, на всі часи...
Лілія і Конвалія
Іноземці навіть звичайні для нас імена так перекручують... Хоча з Конвалією в іспанців труднощів не повинно бути :)

Molecule
10.09.2011, 15:56
Для дівчинки я імя одразу придумала-дуже мені подобається Лідочка,але на узд сказали,що буде хлопчик,трохи з чоловіком думали,підбирали і зупинилися на Юрчику :)

Nyny
11.09.2011, 12:09
а ми назвали Стас , вирішили так назвати ще тоді коли тільки дізналась про вагітність і це навіть необговорювалось :)

виходить у нас - Станіслав Борисович )

DivineVanGate
24.09.2011, 23:58
а мій знайомий назвав доньку Серафима. (а як скорочено кликати?)
В принципі, для нього це не дивно.Старша дочка Анісія , а хлопчик - Платон.

ось така тепер мода:girl_yes2:

Котя
25.09.2011, 09:29
Ім'я потрібно вибирати,щоб воно було співзвучне з іменем по-батькові і прізвищем.
Без образ....., але є така категорія людей, яким просто мусить все бути співзвучним , і якісь неординарні імена це вже не альо, бо що ж люди скажуть:girl_emo: А є категорія, яким по барабану,що скажуть, головне щоб їм подобалось, бо не ім"я красить людину, А ЛЮДИНА КРАСИТЬ ІМ"Я!!!

Nevermind
25.09.2011, 10:34
Ім'я потрібно вибирати,щоб воно було співзвучне з іменем по-батькові і прізвищем.

А я от думаю: зараз думаєш, мучишся, підбираєш, щоб ім'я та по-батькові збігалося, а років через 20-30, може, ніхто вже по-батькові і називати не буде.

Borsychok
25.09.2011, 10:43
Серафима. (а як скорочено кликати?)
Фіма :girl_haha::girl_haha:

---------- Додано в 09:43 ---------- Попередній допис був написаний в 09:36 ----------

але є така категорія людей

бо що ж люди скажуть
абсолютно по-барабану,що люди скажуть.Але Анжеліка Іванівна чи Рафаель Васильович (чи щось типу того) ніколи дитину не назву.Взагалі не розумію ніякі екзотичні імена.Це моя особиста позиція.При чому тут "що скажуть люди"?

Натуля
25.09.2011, 11:56
Анжеліка Іванівна
А мені нормально звучить:girl_crazy:.
Знаю одну Любов Іванівну. Вона вийшла заміж за поляка і їй страшенно подобалось як звучить її прізвище і ім"я. Але при тому її надзвичайно неподобалось звучання Любов Іванівна. бо то по сільскому.

Borsychok
25.09.2011, 11:58
А мені нормально звучить
ну я ж кажу

Це моя особиста позиція:p

чоня
07.12.2011, 14:46
а як вам ім'я Оскар?

Marcipanka
07.12.2011, 14:49
а як вам ім'я Оскар?
В мого брата сусідського хлопчика так назвали, хоча в церкві дали ім*я Василь. А в моєї коліжанки так папужку звали. Вже тепер не поймеш, які імена для людей, а які для тварин. Моя колега по роботі назвала малого Іларіон. Це ж як скорочено називати? Ларьок? А інша Платоном назвала.

marycherry
07.12.2011, 15:15
Я собі довго ламала голову як синочка назвати, бо вважаю, що всі імена гарні. До самого народження так і не придумали. А народився перед самим Михайла, ото я зраділа, що дитина сама собі ім'я принесла. Правда, тепер Михайло Михайлович :girl_tender:

agalinka
07.12.2011, 15:28
Михайло Михайлович
Як ведмедик

DesperateHousewife
07.12.2011, 17:33
наша доня народилась за півгодини до свята Введення, то теж вирішили назвати Марією.

Fiancee
08.12.2011, 00:16
Анжеліка Іванівна
А мені також нормально звучить!:girl_yes:
Мені подобаються і звичні імена, і екзотичні!:girl_tender: От, Соломійка і Валерійка дуже мені мило, а ще від Терези просто балдію!!!:girl_tender:
Взагалі мені здається, що добре так, як подобається! Подобається екзотика, то одне добре! Подобається співзвучність, то друге добре!:girl_smile: Адже, якщо хтось хоче екзотики, то краще нехай вона буде, ніж назвати звично, а потім довго і нудно шкодувати!!!
Мій чоловік Василько, то що ж нам не підійде екзотика?:girl_sad:
А, згадала, ще подобається Галинка!!! Хоч зараз маленьких дівчаток з таким ім"ям мало, але мені гарно!!! :)
А взагалі усі імена пестливо звучать ніжно!!!:girl_tender:

Carpe diem
08.12.2011, 01:11
думаю, ім"я для дитини тре вибирати дуже свідомо і обдумано!
як на мене, одна з умов вибору має бути інтернаціональність імені. дійсно, не знати, чи за 20 років будуть люди звертатися одне до одного по-батькові. але в умовах глобалізації, не знати де ваші діти будуть за 20 років :)
гоніння за модою в такому питанні - то взагалі абсурд! таке враження, батьки таким чином хочуть перекрити свої комплекси (чи то через власне ім"я, чи то з якоїсь іншої біди...) от мені здається, що нашестя Анжелік, Веронік, Ангелін і т.п. в наших селах просто кричить "хоч я із села, але ім"я у моєї доці ось яке модне. так шо і я тепер модна!" типу, нову сумочку купила чи шо... . всім же відомо добре, що не мода головне, головне стиль! :) правильно хтось вище писав, що не ім"я прикрашає людину, а людина ім"я!
і останнє, хоча, швидше перше, ім"я повинне виражати самобутність тої маленької людинки. от не сприймаю я Матвіїв і Луків у нашому регіоні! я розумію, що це все релігійні імена і бла-бла-бла... ну, але не українські вони чи як... в принципі, якщо копнути в етимологію поширених імен на Україні, то одиниці матимуть українське походження, але вони вже віками у нас вживаються і мають право зватися українськими
коротше, я як розійдусь, то можу писати багато всього, тому думайте.... :)

sofcja
08.12.2011, 01:13
Марією
буде виділятись і це добре...
бо читаю і бачу якусь пошесть на Настунь, Софій-Соломій, Анічок і одну
екзотику
скоро зникнуть Марічки, Олі, Оксани, Катрусі, Марянки, Наталі, Галинки і більш для нас звичні імена.... з хлопцями трішки легше, але і там бува трафунки веселих комбінацій:girl_nea:
враження, що люди дорвались до чогось забороненого і тепер відриваються на повну...
сестра он намірюється малу Єва назати... а варіантах ще Євангелина або Євдокія.... як скласти прізвище, імя і побатькові - ядрьоний мікс буде певно...

---------- Додано в 00:13 ---------- Попередній допис був написаний в 00:12 ----------

нашестя Анжелік, Веронік, Ангелін і т.п.
випередили мене на хвилину:girl_crazy:

Dobra
08.12.2011, 01:18
скоро зникнуть Марічки, Олі, Оксани, Катрусі, Марянки, Наталі, Галинки і більш для нас звичні імена....
Вони зникнуть, а років так через 10-20 будучи вже трішки екзотичними (призабутими) повернуться.
У нас от у родині Інна появилась:girl_in_love:

Ljolik
08.12.2011, 01:56
одна з умов вибору має бути інтернаціональність імені.
повинне виражати самобутність
Це як, цікаво, треба назвати, щоб сумістити в одному імені дві протилежні ознаки :girl_crazy:.

Liliyah Romanova
08.12.2011, 03:48
Матвіїв і Луків
А мені так подобається, коли кажуть Матвійко. Так гарно й лагідно звучить.
А Лукаш був ще в Лесі Українки. Тут, мабуть, залежить, як кличуть дитину батьки.

а мій знайомий назвав доньку Серафима. (а як скорочено кликати?)
Тут майже не кличуть скорочено. У знайомих є донька Ангелина, то ніхто ніколи інакше не назве. Ще одна сім'я теж усіх дітей повними іменами кличе: Теодор, Димитрій, Емілія, Ізидор. Із нас дивуються, що ми скорочуємо, а мені воно якось дивно до дитини говорити Дарій, а не Дарчик.
Моя колега по роботі назвала малого Іларіон. Це ж як скорочено називати?
Можна Ільчиком, наприклад. Хто заборонить? :xaxa:

А я тепер маю мороку...
Першого назвали спільно з чоловіком, другого назвав він, ото думаю, що третього буду сама називати, хто би там не був. Всі щось нам дівчинку пророкують, але маю підозру, що знову хлопчик буде. Правда, шукаю і на те, й на те. Магдалина мені чомусь розподобалася, не відгукується на неї ніц, а от на Квітку просто млію. Лиш чоловік дуже проти. Щодо хлопців, то ідей нуль... Навіть ідей нема, ніщо не приходить до голови. Де би то ті ідеї пошукати? І то ж ще й знайти треба щось таке, аби англомовні язика не зламали... :girl_in_dreams:

zetta
08.12.2011, 08:27
Магдалина
ооооооооо....... а мені так подобається.
Квітка -нє.
з чоловічих далі в фаворитах - Олексій.

Virginia
08.12.2011, 10:21
А я тепер маю мороку...

З хлопчачих мені Лукасик подобається, а от дівчинка Магдалена дійсно дуже гарно. Та і біблійний образ в неї позитивний, не такий як в Соломії.

panikvarts
08.12.2011, 10:49
от на Квітку просто млію
Мені теж Квіточка подобається...:girl_tender:

Donata
08.12.2011, 11:15
а от на Квітку просто млію.
я теж мала це ім"я в першочерговому списку, дуууже мені подобається, але чоловік противився, назвали все рівно на квіткову тематику - Ія (фіалка).
Це була моя мрія тривалістю в 10 років, якщо буде донечка, то саме так назвати, чоловік підтримав і допомагав відбивати напади родичів з обох сторін, мої батьки дуже ображались і не сприймали, а тепер Ієчка, Іюся - то найкраще ім"я :).
Для хлопчиків мені Дем"яни подобаються дуже :girl_tender:

innamorata
08.12.2011, 11:20
Мені завжди хотілося назвати дитину іменем яке б сприймалося в будь якій країні нормально. Тобто основною умовою є
інтернаціональність імені.
Мого чоловіка як тільки не обзивали за кордоном :)
Дуже подобаються також і чисто українські(чи то пак звичні тут) імена, але щодо таких щось не доходимо до згоди з чоловіком.
Щодо дівчинки, я завжди мліла від імені Софія. І по критерію інтернаціональності воно більш ніж підходить. Але.... Так звати мою маму і, боюся, чоловікова родина того не сприйме.. Ну і те що зараз кожна друга Софійка теж якось зупиняє. Тож зійшлися ми з чоловіком на Анні (поки що), Але домовилися що буде власне Анна, а не Аня, Анічка і тд.
От щодо хлопчика - варіантів поки не густо. Мені подобається Олександр, але власне повне ім"я, але в нашій країні з ймовірністю 99,9% буде Саша, що ні мені ні чоловікові не подобається. Ми трохи поперебирали, і зупинилися. Будем вже вибирати коли будемо знати хто в животику живе :)

Haidee
08.12.2011, 11:34
В нас до самого народження Вероніка була. Але в останні тижні вагітності то просто якась черга з Веронік до мене вибудувалася: де б не йшла, всюди Вероніки. Останньою краплею було, коли привезли до мене в палату сусідку, а в неї дівчинка - Вероніка. Та й коли на малечу вперше глянула - ну не то. Кажу до чоловіка: "Вона Юстинка". Те ім'я вже кілька років за мною ходило, але оскільки геть не пасує до прізвища і по-батькові, то не дуже його розглядали. А тепер вже звикли і нормально нам все звучить, навіть дуже добре:)
Ще був варіант Наталочки, якби так назвали, точно було б оригінально:)

nattsol
08.12.2011, 11:40
гг, в нас якраз вийшло національне-інтернаціональне ім'я: Оріяна походить від Орія (за віруваннями давніх українців, це друге ім'я Ярила, бога сонця), означає "світанкова". якось натрапила на значення імені Oriana; писалося, що воно має імовірно скандинавське походження, означає "сонячна" або "золота"; знаю, що воно зустрічається в скандинавських країнах, Італії, Польщі (за польським церковним календарем навіть є іменини Оріани, 7 січня :))

Carpe diem
08.12.2011, 11:45
Це як, цікаво, треба назвати, щоб сумістити в одному імені дві протилежні ознаки

я знала, що хтось та й задасть це питання!) тому я підготувалася :girl_curtsey:
у попередньому пості я висловила власну думку, на що можна і треба (як на мене) звернути увагу при виборі імені для дитини. це не означає, що варто ті моменти враховувати всі у сукупності, можна і поокремо.
але з іншого боку, якщо дуже постаратись :) у нашому вжитку ж є багато імен, які можна назвати інтернаціональними. навіть та сама Марія чи Анна, чи Андрій....

Donata
08.12.2011, 12:07
Але домовилися що буде власне Анна, а не Аня, Анічка і тд.
наш знайомий зі штатів (в нього батьки українці, але він народився та виріс там вже) привіз сюди свою дружину-американку і їй так сподобалось ім"я Аня, що вони так доньку і назвали, але власне Аня, а не Анна чи якось інакше.

Dobra
08.12.2011, 12:32
от на Квітку просто млію.
Квіткова тема. У мене чоловік хотів Мальву:girl_crazy:
Лілія на той момент вже була. Ото би було, кликати "Квіточки, пішли їсти". Потім би ще Маргаритку до компанії...

Fechka
08.12.2011, 17:45
Як будете кликати так і всі будуть навколо. Звикнуть. В мене Настуня ,а в куми Анастасійка, і нікому не спадає на думку кликати її Настя. Інша Катеринка ,або Кася але не Катя, мама дівчинки попросила так її не називати. Дітки звикли і називають так як хочеться. В доні в класі 3 Насті,проте Одна Анастасійка, інша Настуня(моя) і Настя. По прізвищах не кличуть. Всі дітки знають про кого йдеться.

Almariel
08.12.2011, 17:54
Похвалюся, як сестра вирішила синочка назвати - Лев. мені дуже подобається! вони перебрали купу варіантів і майже скрізь: повне ім’я подобається, а скорочений (звичний) - ні. і зупинилися на Левчику))

Іриска
08.12.2011, 18:02
синочка назвати - Лев
ооо, це в мене з першим малим було основним варіантом, поки не приснився сон, що буде Ярко))) от і назвали Ярема)) а от з другою дитиною у нас так: якщо дівчинка, то мала бути 100% Вікуся і ніяк інакше (це ми обговорили з коханим в перший день знайомства, обидвоє дуже хотіли доцю Вікусю), тепер вагаємся між Вікусею і Діанкою)) щодо хлопчачих - млію від Северина (знаю двох - ух, відбивають охоту так дитину називати) та Дарія)))

Ная
08.12.2011, 18:08
Ія (фіалка)
наша Тая Софійку називає Ія,часом зауважую,що і я її так називаю) Не знала,що є таке ім"я,дуже гарно!

ljalechka
08.12.2011, 18:13
Як будете кликати так і всі будуть навколо. Звикнуть
згідна на всі 100%, ми нашу доцю назвали Роксолана, кличем ще Рокса, а не Ляна, чи Роксоляна і всі її так також кличуть)

kljysochka
08.12.2011, 21:14
Северина (знаю двох - ух, відбивають охоту так дитину називати)
теж знала двох, і вони мені омрачнили це ім"я... видей не просто так?! раз не в мене одної такі враження:girl_impossible:

BIEDRONKA
08.12.2011, 21:38
ми нашу доцю назвали Роксолана, кличем ще Рокса, а не Ляна, чи Роксоляна
А мені власне Роксоляна-тааак подобається:girl_tender:

Dolche
08.12.2011, 22:54
Розкажу як у нас було. Ще до вагітності якось ми з чоловіком їхали в машині і чоловік не сподівано сказав, що якщо в нього буде син - то буде Данило,але ми поговорили і забули.
Тоді вагітність... І ще до того як ми дізналися стать наших діточок, домовились з чоловіком, що називаємо по одній дитині (усього двоє :)). Спочатку нам сказали що буде хлопчик, то чоловік відразу сказав, що буде Данилко (ну це зрозуміло), а я (та й вся наша родина думали що другий теж хлопчик) хотіла назвати Дем"ян або Матвій (ну дуже мені вже подобається). Але в середині вагітності нас ощасливили і сказали, що буде друга дівчинка. От і тут я розгубилася. Подобалося два ім"я - Злата і Яніна. Але чомусь (сама невіть не знаю чому саме) в моїй асоціації Злата - це "золоте волосся", відповідно гарно пасуватиме світловолосій дівчинці. Ну так як ми з чоловіком темні, то вже якось і само відпало. Але ще й співпало так, що моя бабця, яку я дуже любила називалася Яна. От і маємо зараз Данила та Яніну (називаємо і Яна, і Яніна)

карапуз
08.12.2011, 23:15
правильно хтось вище писав, що не ім"я прикрашає людину, а людина ім"я!
Головне про це не забувати, а то ця тема "Вибираємо ім"я для дитинки" перетворюється у тему "Мені подобається, а мені не подобається...". Мені б не дуже було приємно , якщо б про імена своїх діток я прочитала :
"...що ті люди вже тільки не повидумують"
"... у мене знайомий з таким іменем, такий мерзотник, що я це ім"я взагалі не сприймаю"

Спокійно :agree:, цитати вигадані, але я думаю ви розумієте про що я :smile: .
Пи.Си .Зустріла мою маму знайома і питає, як онуків звати. Коли почула як, то сказала" бідні діти, що нормальних імен не було " ! Без коментарів :girl_sad:.

panikvarts
08.12.2011, 23:18
Подобалося два ім"я - Злата і Яніна. Але чомусь (сама невіть не знаю чому саме) в моїй асоціації Злата - це "золоте волосся", відповідно гарно пасуватиме світловолосій дівчинці.
А мене це не спинило. Довго вибирала імя. Памятаю на Різдво переглядала в неті список імен і натрапила на Злату і так мені запало це імя, якось відчула, що саме те. Тоді навіть нікого не знала з таким іменем. Тому маємо сьогодні Злату))))

Але тепер бачу таке "нашестя" тих Злат, що аж страшно. Певно, через ту Огневич:8:

nalia
08.12.2011, 23:37
От і маємо зараз Данила та Яніну
І в мене діти так називаються. Синок родився 17.03 ( в календарі було Даниїла, Герасима, то я вибрала перше), а доця родилася майже на Івана, 8.07, то назвали Яна ( бо Іванка мені щось не дуже)

Dobra
08.12.2011, 23:53
наша Тая Софійку називає Ія
А наша Тая Лілю також кличе Ія:girl_crazy:
Дайош кожній Таї по Ії:girl_crazy:

Tsokotukha
09.12.2011, 00:18
Пи.Си .Зустріла мою маму знайома і питає, як онуків звати. Коли почула як, то сказала" бідні діти, що нормальних імен не було " ! Без коментарів .
Нічого собі. І це при таких гарних іменах.

Коли ми з чоловіком обирали ім"я для дитинки, то якось доволі швидко зупинились на варіантах Даринка, або Мартинко. До останнього ж не знали на кого чекаємо ;)
Народився наш Мартинко і дідусь почав кликати його "бурулька" від літературного персонажа Мартина Бурулі, але раз наш ще маленький то і відповідно у зменшувально-пестливій формі. В той час коли ми вибирали ім"я для дитини, я зовсім не подумала про можливі варіанти кличок. Проте, зараз цим абсолютно не переймаюсь. Якщо вдома цього (клички) не підтримувати та не розвивати то й надалі, вважаю, воно не приживеться.

Kvitneva
09.12.2011, 00:26
Олександр, але власне повне ім"я, але в нашій країні з ймовірністю 99,9% буде Саша
коліжанка кличе Олесь ( з наголосом на першому складі), мені дуже подобається. як будуть називати батьи, так і оточуючі, і навіть не згадають, що ще можна Саша. Мені взагалі здається, що Олександр - унікальне ім"я в позиції "по-батькові" - я не знайшла жодного жіночого чи чоловічого імені, яке б дисгармніювало з Олександровичем чи Олександрівною, натомість кожне, навіть найзвичніше, найпростіше відкривалося і звучало по-новому.
а щодо моди чи нашестя, то не згідна з деякими висловленими тут думками. я років з 5ти мріяла, що назву свою дочку Софією - так звуть мою хресну. Надзвичайно розумна і мудра (особливою, тонкою жіночою мудрістю) людина. Потім читала "Собор", "Тричі продана" - кожен раз в моє сприйняття цього імені додавалися нові відтінки. А враження від Софіївки в Умані чого варті! Та навіть образ дівчинки Софі з мюзиклу "Мамма Міа!".
І що - якщо тепер Бог дасть мені донечку, мені не називати її цим іменем, бо, бачте, це мода?! Перепрошую - дурня! До слова, так зробив один родич. Відмовився від імені бо десь в родині на пару місяців швидше вже з"явилася одна Софійка. Я цього не зрозуміла ( але, звісно, це мої проблеми :girl_smile: )

Ная
09.12.2011, 00:42
Відмовився від імені бо десь в родині на пару місяців швидше вже з"явилася одна Софійка. Я цього не зрозуміла ( але, звісно, це мої проблеми
чоловікова рідна сестра дочку теж назвала Софією,тепер баба з дідом мають дві внучки Софії. Не можу сказати,що я в захваті від того,а Софійка моя звикла,що всюди вона не одна Софія і їй нормально.

Liliyah Romanova
09.12.2011, 01:38
але з іншого боку, якщо дуже постаратись у нашому вжитку ж є багато імен, які можна назвати інтернаціональними. навіть та сама Марія чи Анна, чи Андрій....
А за якими критеріями ім'я інтернаціональне чи ні?
Мені важливо, аби ім'я не переробляли. От Дарко в нас і є Дарко, а Натусика хоч і пробують кликати так, як ми кличемо, переробляють на Нейфена дуже часто. Так мені то не подобається.
Тому й від Магдалини відмовилася, що перероблять на Медлен. Маґда можна пробувати вчити кликати, але думаю, що то буде нелегко.
От Оксану не переробляють. Ореста теж ні. Софія більше-менш нормально сприймається без переробок.
Анна стає Еною, Андрій - Ендрю...
Пи.Си .Зустріла мою маму знайома і питає, як онуків звати. Коли почула як, то сказала" бідні діти, що нормальних імен не було " ! Без коментарів .
На нашого Натусика казали мамі, що "як одного зуба нема, то й не вимовиш". А мені якось байдуже. Мені подобається і це головне! Ще перейматися чиїмись заскоками. Тим більше, що у ваших діток гарні імена, просто люди часом забувають тактовність ввімкнути.

Яруська
09.12.2011, 09:47
А за якими критеріями ім'я інтернаціональне чи ні?

Саме тому ми МАрка назвали МАрко, бо воно таки інтернаціональне і його не перекрутиш.

Птася
09.12.2011, 10:35
Ми як вибирали ім"я для першої дитинки, то до 32-х тижнів не знали що буде дівчинка, але я чомусь з самого початку була впевнена що так воно і буде, тому пузенятко зразу називали Настуською :) мала народитися маленька Анастасія. Але десь за тиждень до пологів чоловік сказав, що йому ще Даринка подобається, але я не сприйняла цього так як вже дуже Настусю хотіла. Народилася мала, чоловік в Києві ще був, приїхав ввечері до Львова, а йому кажуть в тебе Даринка народилася. Я її як побачила зразу зрозуміла що це не Настуся, а Даринка. Зараз ми поки теж не знаємо хто в нас в гарбузятку, але чомусь я впевнена що хлопчик. Але і для дівчинки ім"я вибираємо. Чоловіку Варвара подобається, але мені важко вимовляти, бо я "р" не говорю. А я б Златусю хотіла. А з хлопиків подобається Архип, але як його ласкаво зкорочувати?

Cifalius
09.12.2011, 10:51
А з хлопиків подобається Архип
Архипчик...:)
В нас мала народитись Ольгою, але так склалось, що народилась Вікторія.
Про Ольгу я мріяла все життя, з самої юності, і знаю точно, що якщо мені ще раз судилось народити донечку, то буде Ольгою 100%, а хлопчик Володимир!
Але є дуже близькі для мене люди, які благали не називати дитину Володимиром
Але то плани....далекі!!

Dolche
09.12.2011, 15:07
що - якщо тепер Бог дасть мені донечку, мені не називати її цим іменем, бо, бачте, це мода?!
чесно кажучи, можливо, якби в нашому колі рідних та друзів не було стільки Софій (аж5!), то я не виключаю, що чоловік би довірив мені назвати синочка, а сам назвав би донечку (до речі, його бабця теж Софія).
Мені особисто не хотілось би, щоб на ім"я моєї дитини відкликалося п"ятеро дітей :) ІМХО

viltis
09.12.2011, 15:13
І мені Квітка і Дзвінка завжди подобались....Але Дзвінок вже трошки маю серед знайомих. Тому свою донечку уявляю Богуславою або Ксенією. ( правда, то лише такі думки вголос), а от хлопчик то таки Дем"яном або Лукою:)

sofcja
09.12.2011, 15:33
Ореста
люблю це імячко... гарне і пестиливе і форми які хоч і Орко, і Орчик... і найліпше то Орцуньо...прям млію, бо маю татка Ореста

ще страшно подобаються Назар-Назарій-Назарчик... і Остап...
цікаво як би їх америкоси перекрутили...
всьо, я розкисла, розімліла...
ах, скільки то мені родити треба:girl_crazy:

panikvarts
09.12.2011, 15:49
цікаво як би їх америкоси перекрутили.
Остап - Юстас (Eustace). Здається, так;)

Fistawka
09.12.2011, 16:04
Мені подобається Олександр, але власне повне ім"я, але в нашій країні з ймовірністю 99,9% буде Саша
Також подобається Олександр. І дуже мені подобається пестлива форма.
Маємо знайомого, всі Сашком кличуть...то так воно мило звучить мені:)
Насправді якщо батьки називатимуть Олександром, то і всі так називатимуть. Є в нас в родині Вікторія, то ніхто ніколи Вікою не називає...бо так батьки кличуть. Вікторія і все.

Ще подобається Лук'ян, Данило, Володимир і Лев.
А для дівчинки подобається Мілана, Ілона, Яна і Юлія(то так я своє ім'я люблю))))
Ми хоч ще не плануємо маля, але так мені подобається імена перебирати:girl_tender:
Мені доречі часто імена асоціюються з певними людьми.
Я, наприклад, не люблю ім'я Алла. Одразу воно мені асоціюється зі знайомою не дуже приємною людиною:confused:

Barbie
09.12.2011, 16:11
А нам з чоловіком зараз дуже подобається ім'я Давид, хоч мені здається, що поки в нас появиться дитинка я в же передумаю;)

Finya
09.12.2011, 16:17
Мені подобаються, так звані, "прості" імена) Андрій, Роман, Марія, Оксана)

Holly
09.12.2011, 18:00
А нам з чоловіком зараз дуже подобається ім'я ДавидНам воно подобається вже років 6 ;) Спершу Яринка мала бути Давидчиком, потім Оленка :) Але я не покладаю надій

Gydzuk
09.12.2011, 18:44
Мені доречі часто імена асоціюються з певними людьми.

ой, як ви тут праві))))

але з іншого боку- часто буває, що батьки придумують-видумують одне ім'я дитяткові, а потім ,як воно народиться, то всім стає зрозуміло, що ніякий він не Саша, а справжній Павлусь)) ну шось типу того:)))

ivanyska
09.12.2011, 18:49
поки в нас появиться дитинка я в же передумаю
Чомусь так часто є, що батьки вибирають імя до народження лялі, а після пологів різко міняють на інше (і то таке,що раніше навіть неподобалось)

mrochkizm
09.12.2011, 19:09
Мені подобаються, так звані, "прості" імена) Андрій, Роман, Марія, Оксана)

Мені теж подобаються найзвичайнісінькі імена - Тарас, Богдан, Юра, Олег, Марта, Наталя, Христинка :)
Думаю, що років через 15-20 вони вже будуть екзотикою :))))

Virchuk
09.12.2011, 19:15
Я уже знаю як ми сина назвемо, від сімейної традиції в сім'ї чоловіка нікуди діватись, але ім'я мені подобається - Анатолій, а от дочку назву сама, я вже зараз починаю імена перебирати :)
Отаке от, дітей ще немає, а я уже планую:girl_in_dreams:

Marjaha
09.12.2011, 21:34
А мені з жіночих найбільше подобається Софійка, але коли була вагітна другий раз зарікалась називати доню так, оскільки в близькому оточенні 11 Софій:) Думали назвати Даринка, але наша доня вирішила сама обрати ім"я і народилась на 4 дні пізніше встановленого терміну 30.09 на Віри, Надії, Любові, Софії прийшлось назвати Софія:) Більше ніколи не буду зарікатись:)

kvVItKA
09.12.2011, 21:46
Квітка -нє.
а чо?:girl_in_dreams:
ми як переїхали і прийшли на майданчик, підійшла до нас бабця з внучкою, ну і давай питатись : "а як вашого хлопчика звати?" настрій в мене був не альо, в голові відразу думка перед думкою: скажу Роман-Домінік домахаються чому Домінік, але водночас як скажу тільки Домінік так вже і називатимуть, але знову ж таки доведеться відповідати на дурнуваті питання :" а чому так? а що то значить?", "а звідки ви?" і т.д.:8: настрою до "пояснень" на мала. кажу :"Ромчик" :) у відповідь,:" а наша дівчинка Квіточка називається." От думаю, протупила, Домік нормально би вписався:girl_crazy::girl_haha:

Кольорова
09.12.2011, 21:58
Квіточка
У класі в малої є дівчинка Калина. А в сусідньому дворі є Мальва.... Мені подобається дуже. Але свою малу я б так не назвала. А ще у нашому класі - чотири (!) Насті, дві Юстини, дві Соломії (одна з них моя), дві Олександри, ой ні, - три (третя вчителька :) ), три Данила, два Олеги, два Маркіяни, а Любомир - один :)

Dobra
09.12.2011, 21:59
доведеться відповідати на дурнуваті питання :" а чому так? а що то значить?",
Я думала що то тільки в мене з Таїсією такі дурнуваті запитання
- А то чо так? Або круглі здивовані очі.

zaderyshka
09.12.2011, 22:14
кличе Ія
Мою сестру двоюрідну звати Ія, це повне ім'я, не скорочене. Всі кличуть вдома Іка. Якось навіть не задумувалась, що ім'я досить не звичне.

kvVItKA
09.12.2011, 22:31
Ія
я в телефонному режимі була знайома з дівчатами : Ія і Зіля :)

truskaffka
09.12.2011, 22:33
Ія і Зіля

моментальна асоціація: "Зіта і Гіта" :) Ще хтось таке пам"ятає з часів популярного індійського кіно?

Donata
09.12.2011, 23:02
З Ією в мене уже імунітет на фрази: "то повне? , І шо тільки 2 букви?, а ви звідки самі?, А, ти Ірочка...". Але в основному дивуються і кажуть, що подобається :) і запам"ятовують з першого разу.

Almariel
09.12.2011, 23:05
капець, що за питання "а чого?" а чого Саша чи Андрій чи Оля чи Іра?
а що Таїса - рідкісне ім’я? так мою хрещеницю звати - дуже гарно!

Virner
09.12.2011, 23:07
У нас в сім'ї є Христина (я), Софія та Анастасія(мої сестрички). Зараз це одні з найпопулярніших імен, а 25-30 років тому багато хто дивувався вибору імен.
Зараз подобаються Яромир. Дуже хочу Ярчика. Але чоловік... йому подобається Лев, Данило, Маркіян... Думаю, що все ще може змінитись багато разів. Якщо у мене буде донечка, то назвала б Дзвінка або Влада. Хоча тут ми згоди з чоловіком теж не маємо. Йому подобпється Христина, Софія і... Мальва. (вже писала про це).
Але правду писали, що при народженні дитинки, глянеш на неї і тоді зрозуміло, яке ім"я найбільше личить. Сподіваюсь, і у нас колись так буде.

Cifalius
09.12.2011, 23:25
Народ, а Іринами...хтось дівчаток називає...Бо взагалі з діток нікого з таким іменем не знаю, і на площадці не чула!!!

Virchuk
09.12.2011, 23:38
Народ, а Іринами...хтось дівчаток називає..
а серед нашого покоління цього імені дуже багато))) В мене інколи таке враження, що на форумі кожна третя -Ірина ;) Мама розказувала, що в той день як мене хрестили, було ще 6 Іринок :)

Ljolik
09.12.2011, 23:38
арод, а Іринами...хтось дівчаток називає.
Називають і Ірами, і Олями, Катями, Надійками.... просто не так масово як раніше.

Дуже хочу ЯрчикаЧоловік хотів Ярчика , це було ім"я №1 у списку, до першого УЗД:xaxa:.
А на майданчиках коли малі з кимось знайомляться, 80 % відсотків старших жінок коментують "О, у вас три дівчинки.... напевне називаються Віра, Надія, Любов ?"

Dobra
09.12.2011, 23:39
Народ, а Іринами...хтось дівчаток називає...
Знайомі знайомих назвали і дуже тішились що ексклюзив, не попадаються ні на майданчику, ні в школі:girl_crazy:
а що Таїса - рідкісне ім’я?
Та ні, то швидше питання коректності. Просте імя їм (людям) запросте, нехаризматичне, складне виглядає перемудрованим.
Як на мене, називайте собі будь-як, лиш би комфортно потім було дитині.

рижик
10.12.2011, 00:13
ах, скільки то мені родити треба
Мені ще мінімум 4 дівок - бо дуже вже подобаються - Яна, Злата, Дарина і Софія (люблю, коли кличуть Соня, якось так ніжно, а коли Софа чи Софка чомусь не подобається)

Dolche
10.12.2011, 00:30
У нас в сім'ї є Христина (я), Софія та Анастасія(мої сестрички). Зараз це одні з найпопулярніших імен, а 25-30 років тому багато хто дивувався вибору імен.
це правда. Мене також звати Христина, і мама розповідала, що коли мене так хрестили, то вся родина відмовляла її так назвати мене, бо бачте, так люди не називають.

серед нашого покоління цього імені дуже багато))) В мене інколи таке враження, що на форумі кожна третя -Ірина
Аналогічно. В мене зі знайомих дівчат найбільше Ірин.

---------- Додано в 23:30 ---------- Попередній допис був написаний в 23:29 ----------

... і Оксан :)

Ная
10.12.2011, 00:55
Нам ше таких питань не задавали) Та й здивованих очей я не помічала. Таюся сама відповідає на питання про те як її звати,гарно каже "Тая".

Natalysa
10.12.2011, 00:57
А моє ім'я-Наталя раніше було дуже розповсюдженим - у класі нас було троє, а тепер це ім'я - рідкістьщопрада мене так не планували назвати, просто народилась на Наталії і від того така щаслива-правда я молодець:girl_yes:

---------- Додано в 23:57 ---------- Попередній допис був написаний в 23:56 ----------

Мені Таїсія теж подобається. і круглих очей би не робила.

Dobra
10.12.2011, 01:46
Та й здивованих очей я не помічала.
У нас просто був великий спротив родичів, імя було і ненормальне, і "єврейське", і ще якесь і т.д., і Таїсію Повалій приплітали...А ми дали право називати старшій (було 4 роки), це був її вибір. Ну тут коменти "ви даєте дитині командувати собою". Тоді стільки негативу було, ще кілька знайомих не могли надивуватись. Але ми задоволені. Мала ніжна і така пані, від півтора року з дому без сумочки не вийде, точно така собі Тая.

sofcja
10.12.2011, 04:19
мінімум 4 дівок
я собі поки на одних хлопців орієнтуюсь. на двох...:girl_crazy::girl_tender:
але ж то як життя покаже.
вже одного малого назвала - похресника. як наснилось мені віще - так й назвала. маємо Владислава. сточатку родина не сприйняла, але малий така лапочка росте, що інакше імячко поруч з ним не уявляють...:girl_yes:
ах, люблю свого блакитного блондина... і в кого я така темна:girl_haha:

а стосовно Ірин та інших поширених імен в кобіт по 20-25 років, то сюди ще Марян-Маріанн сміливо можна... в мене їх морями...

truskaffka
10.12.2011, 10:46
У нас в сім"ї 3 сестер - я, Олеся, а ще Христя і Настя. То така сама історія:

Зараз це одні з найпопулярніших імен, а 25-30 років тому багато хто дивувався вибору імен.

Finya
10.12.2011, 12:50
звати Ія
Це рідкісне ім"я, але для людей певного віку мало би бути відомим) Ія Савіна, відома радянська акторка)

Lamara
10.12.2011, 13:00
Це рідкісне ім"я, але для людей певного віку мало би бути відомим) Ія Савіна, відома радянська акторка)

Мого чоловіка вся родина з Грузії, то Ія дуже поширене ім"я. Тільки в найближчій родині три родички . Одна з них дуже популярна телеведуча на тбіліському телебаченні

olerusya
16.12.2011, 14:05
а як тоді будете пестливо кликати?
до речі, в нас чомусь зараз така мода записувати це імя в свідоцтвах, паспортах як Ганна, що мені зовсім не подобається...

Андріана
16.12.2011, 14:17
зараз така мода записувати це імя в свідоцтвах, паспортах як Ганна, що мені зовсім не подобається...
взагалі то Ганна українською, а Анна російською так би мовити, але записати можуть так як Ви забажаєте

---------- Додано в 13:17 ---------- Попередній допис був написаний в 13:12 ----------

в мене дозрів цілий список імен, а чоловікові щось нічого з того не подобається, ось такі, хоч з вами поділюся,помрію Давид, Омелян, Нестор, Ярослав (Ярко), Роман, Теодор, Олег, Віталій, Євген, Олександр (Сашко),Павло, я ж не зациклена на якомусь одному, ну, хоч би щось вибрав з мого списку...:girl_in_dreams:

olerusya
16.12.2011, 14:18
взагалі то Ганна українською, а Анна російською
можливо так і прийнято вважати, але я з цим не згідна... от 22 грудня буде празник зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною. в народі цей празник просто називають "Анни" і саме Анни, а не Ганни.

Knopka
16.12.2011, 14:24
Анничка, (Г)Аннуся...
Мені теж дуже подобається Анна, але не Аня, а доню чужі часто саме так "перейменовують", вдома кличемо Ганнуся, іноді називаю Анничкою-лисичкою.

Ганна українською, а Анна російською
В українських церковних календарях також є Анна, а не Ганна.

Tsokotukha
16.12.2011, 15:20
до речі, в нас чомусь зараз така мода записувати це імя в свідоцтвах, паспортах як Ганна, що мені зовсім не подобається...
А ми в 2000 ще й наполягали щоб доньку записали в свідоцтві Ганна. Для нас це було принциповим, оскільки кличемо лише Ганнусею. Проте, хрестили Анною.

Наступного тиждня чоловік має забрати свідоцтво про народження нашого Мартинка, сподіваюсь він не зареєстрував його Мартинієм, як ми жартували перед тим увечері :girl_haha:

Almariel
16.12.2011, 16:14
в народі цей празник просто називають "Анни" і саме Анни, а не Ганни.
а у нас називають Ганни.

---------- Додано в 14:14 ---------- Попередній допис був написаний в 14:13 ----------

Мартинка, сподіваюсь він не зареєстрував його Мартинієм
а у мене братик Антоній є. але ж звучить солідно!

Нікуся
16.12.2011, 16:24
а мені дуже полюбилось ім"я Веремій... в книжці так персонаж звався. цікаво,чи зустрічається зараз таке ім"я7

allja
16.12.2011, 17:26
можливо так і прийнято вважати
Саме прийнято вважати, але не є так насправді... Я - Анна, і хрестили так, і записано усюди так, і так має бути. Ганна - це трохи інакше...Не хочу вводити в оману, але я навіть колись, десь читала, що Анна і Ганна - різні імена. Не люблю як мене хтось кличе Ганна ( хоч дуже рідко, але...). Навіть мою бабусю - Анну, яка виросла в селі, ніколи ніхто не кликав Ганна, завжди лише Анна...
А якщо по темі, то мені дуже подобається ім"я Анна, але оскільки сама так називаюсь, і в нашій родині вже 3 Анни є, то не називала б донечку так:)
Дуже сподобалось мені ім"я донечки нашої форумлянки Fechka (якщо не помиляюсь) - Злата. Питала чоловіка чи хотів би так колись назвати доньку, якщо буде, то казав,що не в захваті від цього імені:girl_emo:
А детальніше напишу, коли прийде час і будемо вибирати ім"я для дитинки:)

algo
16.12.2011, 17:36
то казав,що не в захваті від цього імені
мій теж був не в захваті. Але вона на вигляд ну така Златуся була! Волосячко золотеньке, очка синенькі! Погодився як має бути!

nattsol
16.12.2011, 17:41
Анна і Ганна походять від єврейського Ханна, тому, певною мірою, це таки одне ім'я. За тим же ж принципом споріднені Ольга і Хельга, Юрій і Георгій і т.п.

ljalechka
16.12.2011, 17:47
можливо так і прийнято вважати, але я з цим не згідна... от 22 грудня буде празник зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною. в народі цей празник просто називають "Анни" і саме Анни, а не Ганни.
підтримую, я жила , а ще батьки там живут, біля церкви Анни, то наша вулиця завжди святкує празник зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною і також церква названа не Ганна, а Анна)

panikvarts
16.12.2011, 17:49
то казав,що не в захваті від цього імені

мій теж був не в захваті
Мій якось не протестував, а всі довкола були сильно проти, бо ніде такого не чули, щоб дитину називали. А тепер так звикли, що по-іншому і не уявляють. І тішаться, коли хтось хвались за імя. Питання часу:wink:

Dobra
16.12.2011, 18:05
Ось і знову (одна із бригади потужних бабульок з нашого двору).
- Як звати вашу красуню?
- Таїсія, Тая.
- Та йой, переробіт її на Таню.
Ноу коментс.

innamorata
16.12.2011, 18:09
Отут власне і застопорилося. не хочеться Аня чи Анічка.... Але як от Knopka пропонує, Аннуся, подобається.
Щось в нас взагалі туго з тими іменами. Я таааак хочу Софію , а муж ну ніяк не ведеться :( бо каже вже тещу Софію маю.
Щодо хлопчика, то ніби поки що зійшлися на імені Юліан, але то все поки що. Все в нас чогось дуже швидко міняється...

Almariel
16.12.2011, 18:14
бо каже вже тещу Софію маю
а що теща погана? :connie_pull-pigtail
у мене в родини є купа Марій (моя сестра, ще одна двоюрідна сестра, тітка, бабуся) і ми не паримся, якщо буде доця, то буде ще одна Марічка!

Oriana
16.12.2011, 18:17
А ми поки що зійшлися на Ангеліночці і Максимку:girl_tender:
у мене в родини є купа Марій (моя сестра, ще одна двоюрідна сестра, тітка, бабуся) і ми не паримся, якщо буде доця, то буде ще одна Марічка!
Кохасько ще казав Таню хоче:) а я щось ні... В мене мама Таня, я Таня, і шо ше одна Таня?:girl_crazy:

innamorata
16.12.2011, 18:23
а що теща погана?
Та от власне що ні. Просто чогось затявся. Та й що скаже дорога родина, що бідний муж під каблуком, слухає жінку, а та дитину на честь мами назвала, йой!!! (не смійтеся, так і скажуть) Хоча я з дитинства обожнюю це ім"я, і, мушу сказати, дещо розстроїлася коли пішла ця вся мода на Софій. Але то таке. Якби муж не був проти, я б все одно назвала :)

Almariel
16.12.2011, 18:31
Та й що скаже дорога родина
о, що моя скаже, як назву дитину в честь її прабабусі.... в родині вважається, що я її улюблена внука і виходитиме, що підлизалася.
коротше, навіть не думайте про те, що скаже родина)

Ніколь
16.12.2011, 18:40
Отут власне і застопорилося. не хочеться Аня чи Анічка.... Але як от Knopka пропонує, Аннуся, подобається
з досвіду скажу що за перші кілька років життя дитини ви стільки похдних імен від Анни зробите, що самі здивуєтесь.
Я в житті б не подумала що лагідно називатиму доню Юлькос - але це одне з найбільш широко вживаних у нас в сімьї. При чому на кожну ситуацію, інтонацію, чи реакцію на поведінку дитини є різні варіанти імені.

Ну і татко наш іменами наразі не париться, в нього роботи і без того повно, а от мама бєздєльніца вже вибирає імена )))
І чує моє серце що попри мої сподівання що в нас буде дівчинка, таки буде хлопчик. А тато в нас Вадим, а з Вадимовичем/Вадимівною щось дуже мало імен гармонійно звучать.
Якщо вибирати імья хлопчику, то хочу імья сильне, звучне.
Якщо ж вибирати імья дівчинці, то хочу якесь ніжне, лагідне.
І в обох випадках імья має бути не довге. А ще таке щоб на укр/рос мові звучало однаково.
але ще є купа часу думати :)

Яруська
16.12.2011, 19:50
Як звати вашу красуню?
- Таїсія, Тая.
- Та йой, переробіт її на Таню
:lol::lol::lol:

olerusya
16.12.2011, 20:16
Отут власне і застопорилося.
мені ще дуже подобається Аннуся!

Nana11
16.12.2011, 20:18
а Іринами...хтось дівчаток називає...
Називають, маю знайому то назвала донечку Іринка, 4 місяці:girl_tender:

olerusya
16.12.2011, 20:28
а серед нашого покоління цього імені дуже багато)))

сто відсотків :girl_haha:
але ж красиве ім"я! називайте, не пожалієте!:shy: а Іринки всі які красиві!

Donata
16.12.2011, 20:41
Цитата:І в обох випадках імья має бути не довге.
Нам постійно кажуть, що закоротке в доні ім"я :girl_smile:.

Olysava
20.12.2011, 15:50
а у нас є Дарій (Дарчик, Дарко, Дарусик, Дарійчик) а тепер зупинились на Ярополк для хлопчика і Олисава для дівчинки...

Solodkojishka
20.12.2011, 16:05
ми вибрали своєму хлопчику ім'я Северин ще на перших місяцях вагітності. Коли він народився, батьки з обох сторін були проти імені, яке ми вибрали і тиснули на нас до останнього, але ми вперто трималися свого вибору. В день коли мали хрестити сина, то чоловікова бабуся вичитала в церковному календрі, що 8 січня (день народження сина) є день святого Северина :) і тоді всі змирилися і зрозуміли, що малий сам собі вибрав ім'я. Ще й з родами затягнув, щоб народитися у свій день :)

Liliyah Romanova
20.12.2011, 16:37
Познайомилися тут із однією родиною. Мають 6 дітей. Усіх імен не знаю, але найстаршу доню звати Данте, синів - Мікеланджело, Леонардо та Паскаль.
Я тут рідко чомусь дивуюся, але, щиро кажучи, так незвично дівчинку на ім'я кликати.

Котя
20.12.2011, 17:29
Я від наших людей просто в щоці :girl_emo:
Вчора забираю малого в садочку, сижу і переодягаю, заходить батько одногрупника і починає питати як наші справи, бла, бла,бла і як назвали молодшого.
Відповідаю, що Домінік. Цей батько дві секунди помовчав, а потім видає фразу: " Це, як же треба було напитися батькам, щоб так назвати дитину?":girl_devil: У мене був шок:girl_impossible: Думаю, яка тобі різниця:girl_mad:, але відповіла, що нам дуже подобається:p, а він мені через хвилину видає ще один перл: " Ну я надіюсь , що він хоч не Іванович?":khomyak::ireful: Думаю" Та хоч Вальдемарович, ну яка тобі різниця?", але моє виховання не позволило так відповісти, сказала що не Іванович:shout:. Через хвилину, знову фраза від батька:" От мій малий Вован ( хлопчика звати Володя), от це норма".
Без коментарів.....

napoleona
20.12.2011, 17:37
От мій малий Вован
тато мєсний аффтарітєт:girl_cool:

Angel
20.12.2011, 17:45
" Це, як же треба було напитися батькам, щоб так назвати дитину?
В мене так знайома перепиталася. Ой ,а як звати малу твою,бо щось забула??. Кажу- Тереза. А вона -секунда мовчання,а потім "О,Боже"
але моє виховання не позволило так відповісти
Я напевно трохи гірше вихована:girl_crazy::girl_crazy:,бо відповіла їй так,що вона напевно мене обходити стороною буде :). Треба дотримуватись якоїсь субординації та поваги в спілкуванні з людьми,не може все всім одинаково подобатись.. Якшо хтось думає інакше(на прикладі моєї дааалекої знайомої),можна пояснити "гарно",але впринципі до таких людей не доходить) така поговірка є: "Вийшла з г...а,а гі...о не вийшло" То 100% правда

сніжна
20.12.2011, 17:52
ім'я Северин
у моєї найкращої коліжанки так синочка звати. А ми маємо племінницю- Віталіну.
Та хоч Вальдемарович
маю одну добру знайому - її малого звати Альфред ( Алік в побуті- ну ось так захотілося батькам). Але отаке нерозуміння іншими їх так вже задовбало, що коли хтось із знайомих питає, як назвали дитину, кажуть , що Ромчиком. Ромчик питань не викликає.

napoleona
20.12.2011, 17:53
А вона -секунда мовчання,а потім "О,Боже"
а ми наперед кажем, щоб уважно слухали і всі коментарі про себе:)
то лише питають, а чого так?

Angel
20.12.2011, 17:54
щоб уважно слухали
а як звати?

Ніколь
20.12.2011, 17:56
Але отаке нерозуміння іншими їх так вже задовбало, що коли хтось із знайомих питає, як назвали дитину, кажуть , що Ромчиком. Ромчик питань не викликає.
В будинку моїх батьків, досить давно, дочка одних з сусідів на деякий час вийшла заміж за чи то араба, чи сирійця, народився хлопчик.... в общєм сина свого назвали вони Фарад. Ну, сусіди поговорили та й звикли, не звикла лише його рідна бабуся, яка його вперто називала Федот :)

napoleona
20.12.2011, 17:59
а як звати?
назвали Оріяна, бо чоловіку сподобалось найбільше з тих що хотіла(доречі і Терезу хотіла:))

Натуля
20.12.2011, 18:05
не звикла лише його рідна бабуся, яка його вперто називала Федот
В колишньої одногрупниці сестра по документам називається Христина, а вони все життя її кличуть Наталя. І в школі теж так всі звертались. А в інститут коли поступила, всі ж по офіційному імені звертаються, то вона навіть не відкликалась спочатку. А сталось все так власне із-за бабусиних смаків...

Yoda
20.12.2011, 18:06
Це, як же треба було напитися батькам, щоб так назвати дитину?"
Ми тоді з Вами щось однакове пили, бо маєм Домініку :girl_smile:

сніжна
20.12.2011, 18:19
Іринами...хтось дівчаток називає
у нас двоюрідні сестрички- Катруся, Іринка та Надійка. А от серед сусідів та однокласників з дівчачих імен багато Каролін(4), Злат (3) та Валерій (3). А ще є 2 Каміли, 1 Анжеліка та 1 Мілана.

---------- Додано в 15:19 ---------- Попередній допис був написаний в 15:14 ----------

В колишньої одногрупниці сестра по документам називається Христина, а вони все життя її кличуть Наталя
у мене була класна керівничка- старша пані, яку всі звали Ніною Федорівною. А по документам,як виявляється, вона була Яніна ( тобто Яна). Аналогічно потім було із гінекологом, яка вела вагітність- її кликали Ніна Іванівна, а насправді її звати - Неоніла.А ще була співробітниця,яку всі називали Наталя ( вона сама так представлялася), а коли підняли її документи, то виявилося, що вона- Надія

kvVItKA
20.12.2011, 18:20
" Ну я надіюсь , що він хоч не Іванович?
не знаю як в того муссчіни з сприйняттям звуків, але підозрюю, що дуже зле, бо яке б по-батькові до Домініка не підібрати всі звучать гарно , при тому "простіші" (для мене в іменах то мається на увазі звичніші для вуха пересічного українця): Іванович, Остапович, Романович, Андрійович звучать краще ніж якби то було з Кристофорович чи щось в тому дусі, бо ім"я саме по собі гарно звучить :girl_tender:

Котя
20.12.2011, 18:31
не знаю як в того муссчіни з сприйняттям звуків
У цього муссчіни, я так зрозуміла, взагалі зі сприйняттям туговато:girl_emo:

jylanda
20.12.2011, 18:43
Ми ще дiток наразi не плануем, але зайшла в нас мова про iмена. Чоловiк хоче, щоб були украiнськi, але щоб звучали нормально з нашим прiзвищем зовсiм не украiнським :girl_nea:, дуже йому сподобалось Дем'ян, нема тут таких, а для дiвчинки Ева, в честь моеi прабабусi. Iмена вже вибрали, а далi, як Бог дась

Shatenka
20.12.2011, 18:50
а для дiвчинки Ева
І мені дуже Єва подобається, і Тереза.. Але для мого чоловіка це зовсім неприйнятно, каже, що такі імена навіть не обговорюються:girl_mad:

romaschka
20.12.2011, 18:54
В мене знайомої подружка яка живе в америці дівчинку назвала Контесса, а хлопчика Даймонд_Барон:girl_crazy:
як для дівчинки куда не йшло, а тамте для хлопчика то просто жесть, і тим іменем навіть ніхто його неназив ні разу:khomyak:

jylanda
20.12.2011, 18:55
І мені дуже Єва подобається, і Тереза.
Менi теж i Тереза i Ева подобаються, шкода що ваш чоловiк проти:girl_sad: Менi цi iмена здаються дуже жiночними.

Oddly
20.12.2011, 19:11
як для дівчинки куда не йшло
чому "куда не йшло"?
дівчинка - графиня, хлопчик - барон. В мамочки явно була залізна логіка.
може, вона "галубих кравєй".

Liliyah Romanova
20.12.2011, 19:12
Чоловiк хоче, щоб були украiнськi
А українські то які? Освоєні єврейські та грецькі?
Чи дійсно українські?

romaschka
20.12.2011, 19:15
може, вона "галубих кравєй".
та яке там, проста дівчина з Києва:)
Може вибирала за пинципом що значення імені повпливає на подальше життя..

Mariya
20.12.2011, 19:16
Чоловiк хоче, щоб були украiнськi

Це які? Харитя, Килина, Нимидора, Либідь (треба класиків української літератури підчитати), Ярослава, Мирослава, Дзвенислава і тиди? Про хлопчачі імена я аж задумалась, одні Аскольди, Діри, Киї, Щеки та Хориви в голову приходять

jylanda
20.12.2011, 19:17
ну малось на увази тi, якi в Украiнi трапляються, звучать по-нашому. Бо знаю прекрасно, що Ева, не е украiнським iменем, от Дем'ян незнаю звiдки:girl_smile:
Це які? Харитя, Килина, Нимидора (треба класиків української літератури підчитати)?
Чи Ярослава, Мирослава, Дзвенислава і тиди?
класику нашу дуже люблю, але, нажаль, такi iмена менi не подобаються(

Liliyah Romanova
20.12.2011, 19:19
Може вибирала за пинципом що значення імені повпливає на подальше життя..
Королева приїде в гості й подасть титули на золотій таці. :girl_phone1:

Дем'ян незнаю звiдки
З грецької мови.

Українські імена - це ті, які українець може зрозуміти без влаження у словники.

Анютка
20.12.2011, 20:26
У нас Єлизавета, називаємо - Лізонька, Лізуська, Зуська - залежить від обставин
Теж не усім подобається, кличу на вулиці, то очі витріщають і питають чому так назвали:girl_smile:
Доню так назвав чоловік, причому, перед самісінькими пологами, я спочатку теж не могла зрозуміти його вибору, бо навіть не розглядали цього імені, проте тепер дивлюсь на свою Лізуську, і розумію, що вона таки Єлизавета, а не Меланія (я просто марила тим іменем:girl_tender:, ще подобалось Єва і Тереза)
Моя бабуся взагалі шокована, каже що ми "подуріли))", у нас в родині Поліна, Єлизавета, Вероніка, Злата)))

ljalechka
20.12.2011, 21:09
і мені дуже подобається Єлизаветта, але нажаль, мій чоловік не хотів щоб ми так доню назвали(

romaschka
20.12.2011, 21:52
Королева приїде в гості
:girl_crazy:
я мала на увазі що доля буде хороша, багата і тд і тп.

Liliyah Romanova
20.12.2011, 21:55
я мала на увазі що доля буде хороша, багата і тд і тп.
А, я щось не подумала, що у всіх баронів та герцогинь завжди були щасливі долі. :xaxa:

SoLana
20.12.2011, 22:08
У нас Єлизавета
І у нас така дівчина є:girl_smile: І назвали її вже у пологовому.
але нажаль, мій чоловік не хотів щоб ми так доню назвал А мій муж навпаки, так захотів назвати, бо моя версія була - Христинка. А так є в нас - Олександр і Єлизавета.

daisygirl
22.12.2011, 20:52
Спостерігаючи, як називають зараз діток, то складається враження, що Михайликів, Тарасиків, Ірусь, Оленок і т.д в пісочниці скоро не зустрінеш....

В нас собак Гердою, Грегорі, Баронами і в тому ж дусі називають... На мою думку, в якій країні живеш, тими й іменами й називай. Навіщо травмувати діток - у садочку, в школах будуть однозначно дразнитись над "оригінальними" іменами. Тому й не дивно, коли кажуть, що ім'я впливає на життя людини, скільки ж то доведеться перетерпіти.

sofcja
22.12.2011, 21:22
наснилось мені нині, що стояла в церкві з знайомим і помагала імя вибирати, бо щось оприділитись не могли... мала бути дівка - родився хлопчик... то записала Дарком...
Liliyah Romanova, то я певно від вашого Даруська перейняла любов до імені, бо більше ніде хлопчиків - Даріїв не зустрічала:girl_crazy:
то тепер сестрі навіть боюсь казати, що знов хлопчик снився... їй скоро дівчинку родити - як буде хлопчик, то знову скажуть що "накаркала":girl_blush2: тому шифруюсь.... бо ніби сестри чи мужа не бачила... але може то новий хресний такий гарний і високий стояв, бо лиця не памятаю...

і ще нині думала про дівочі імена... задумалась... Ліна Костенко... імячко Ліна - наскільки воно українське, бо значення щось не бачу повноцінного, знайомих немаю - дивовижно рідкісне... і думаю що не українським її батьки-патріоти б не назвали...
цікаве таке....:girl_crazy:

SoLana
22.12.2011, 21:38
задумалась... Ліна
Знайшла, на теренах нету, що це ім'я з давньогрецької означає -- "сумна пісня"

Liliyah Romanova
22.12.2011, 22:05
Liliyah Romanova, то я певно від вашого Даруська перейняла любов до імені, бо більше ніде хлопчиків - Даріїв не зустрічала
Як приємно... :blush:
Правда, на форумі ще є дівчатка із Дарусиками.
Файне ім'я, дуже його люблю!
Чоловік тут пропонує до пари Даринкою дівчинку (якщо буде) назвати. :girl_crazy:

Cifalius
22.12.2011, 23:09
Чоловік тут пропонує до пари Даринкою дівчинку (якщо буде) назвати.
ОООО то було б чудово, так воно і буде! Як нє, то прийдеться мені в канаду цукорки відправляти!! :)

ola-lyola
24.12.2011, 16:08
В нас собак Гердою, Грегорі, Баронами і в тому ж дусі називають...
В нас в садочку в групі була Герда - тато швед і прізвище в дитини шведське -жодного разу не нагадувало мені собачу кличку - це вибір батьків, який варто поважати. А ще з незвичних були Мойсей, Прохор, Ребека, Роберт, Аміра - і головне що самі діти з того проблеми не роблять, не обзивають, а кличуть так, як і батьки (хоча в тому напевно заслуга вихователів).

Pilipka
25.12.2011, 12:23
Я чомусь дуже люблю теми про вибір дитячого ймення, хоч більше дітей не планую:)

олюся_зі_львова
25.12.2011, 13:02
а Іринки всі які красиві!
І я маю донечку Іринку (3 рочки), всі перепитують, чи вона на Ірини народилась, але ні- просто ми так захотіли нзвати....

Gorgy
25.12.2011, 15:07
Нам на УЗД сказали, що буде хлопчик - думаємо над ім'ям Даніель. Всім домашнім подобається, а головне чоловіку також.

daisygirl
27.12.2011, 17:33
В нас в садочку в групі була Герда - тато швед і прізвище в дитини шведське
ну тут зрозуміло, батько назвав звичним ім'ям для своєї країни, а от коли Іванова Герда Михайлівна, то вже дивно...

і головне що самі діти з того проблеми не роблять, не обзивають
Аби й доросліші в школі так же поводились.

це вибір батьків, який варто поважати
Я нікого не хотіла і не хочу образити. Як і всі на форумі, висловила свою думку.

---------- Додано в 14:33 ---------- Попередній допис був написаний в 14:27 ----------

І я маю донечку Іринку (3 рочки)

В мене теж племінниця - Іринка народилась минулого тижня :girl_in_love:

ivanyska
27.12.2011, 17:46
Кажуть дуже добре,коли дитина сама собі приносить імя (родиться на свято) і має свого святого іменинника-опікуна.наприклад я, 7 липня на Івана КупалаАле вибирати звичайно ж батькам. Мені зараз дуже подобається -Андріан та Єва. Можу змиритися з будь-якими, непривичними, рідкісними іменами, але таке як- Квітка, нерозумію! Хай вибачають ті у кого дитинка носить це імя, це просто моя думка.

terezka
27.12.2011, 18:39
дуже подобається -Андріан та Єва
я от не розумію, подобаються імена зі значенням "родом з Адрії" та "подателька життя"
а просте наше рідне
таке як- Квітка, нерозумію
ні, дивина. Як є ім'я Лілія (теж квітка), Роза і т.д. Мені, здається, ім'я Квітка дуже і дуже гарне

Ripka
27.12.2011, 19:56
Зразу вибачаюсь, якщо вже таке писали - не мала часу все перечитувати. А хотіла написати ось що: Квітка - це Квітослава, як на мене, дуже гарне українське ім'я, а ще мені подобається Дзвінка - Дзвенислава. Не знаю чи це так, але напевно ці імена всі з серії Ярослав-Ярослава, Вячеслав-Вячеслава, Мирослав-Мирослава, є ще Родослав, Мстислав, Святослав, Ростислав.

Ljolik
27.12.2011, 20:42
Мою вчительку з сольфеджио звали Квітослава Любомирівна, на той час (років 20 тому) це була дійсно екзотика. А мені дуже подобалось, і поєднання імені і по батькові милозвучне.

Rosynka
28.12.2011, 13:08
Квітка - це Квітослава, як на мене, дуже гарне українське ім'я, а ще мені подобається Дзвінка - Дзвенислава.
Ще з глибокого дитинства мені подобали ся три дівочих імені: Квітослава, Златослава і Дзвенислава, правда, більше їх скорочені варіанти. Та й взагалі, люблю такі всякі давньослов"янські імена. Правда, у чоловіка таке просте ім"я, що не зі всіма "закрученими" гарно звучатиме... :((маю знайому, Квітослава Петрівна, то мені якось не дуже...) Ну, і ще одне "але": тато мій дуууже проти того, щоб хрестити дитинку, називаючи язичницьким іменем, та і отець наш неохоче це робить...
Ну, але була б донечка, а з іменем придумаємо щось:)

ljalechka
28.12.2011, 13:23
всякі давньослов"янські імена.
ви як моя мамуся, їй також всякі такі імена подобаються, вже писала вище, що дуже мама хотіла, щоб я доцю назвала Меліса, але коханий категорично сказав ні)

Virner
28.12.2011, 14:07
Я млію просто від Дзвінки, Квітки (саме такі варіанти, тобто скорочені). Але от ще маю питання до знаючих. Хрестити, мабуть, таким ім"ям не можна, бо ж в календарі немає іменин. То при хрещенні дають інше ім"я?

SoLana
28.12.2011, 14:56
Я сьогодні дізналась, що мою прабабусю звали Лукерія. Цікаве.... але не можу знайти походження

Ljolik
28.12.2011, 15:39
То при хрещенні дають інше ім"я?
Ми давали подвійні імена - Ксенія-Злата і Олена-Дзвенислава.

Котя
28.12.2011, 15:43
Я сьогодні дізналась, що мою прабабусю звали Лукерія.
Так назвала моя коліжанка свою доцю, яка на два місяці молодша від нашого малого, але всі її називають Лукія:girl_smile:

nattsol
28.12.2011, 16:23
Хрестити, мабуть, таким ім"ям не можна, бо ж в календарі немає імени
чому не можна? чоловікову двоюрідну сестру звати Зоряна, її і хрестили Зоряною. вона, правда, трохи не в захваті від того, що в неї нема іменин

ljalechka
28.12.2011, 16:46
То при хрещенні дають інше ім"я?
ми хрестили маляву одним іменем, не давали другого, тільки Роксолана, так нам і записали)

Usmishka
28.12.2011, 17:03
чому не можна?
Залежить від парафії, взагалі в грекокатолицькій церкві вимагають перше їмя церковне.

ljalechka
28.12.2011, 17:08
взагалі в грекокатолицькій церкві вимагають перше їмя церковне.
ми в грекокатолицькій церкві хрестили малечу, все нормально, дуже файний і мій улюблений священних хрестив)

Іриска
28.12.2011, 17:13
Хрестити, мабуть, таким ім"ям не можна, бо ж в календарі немає іменин. То при хрещенні дають інше ім"я?
ну я Олеся, іменин не маю, і лише одне ім"я)

Liliyah Romanova
28.12.2011, 19:40
Аби й доросліші в школі так же поводились.
А там уже залежить від батьків. Якщо дитині дати впевненість у собі, то й дражнилки не вчепляться. Простий перевірений спосіб (старезний як світ) діє завжди - ігнор!
ні, дивина. Як є ім'я Лілія (теж квітка), Роза і т.д. Мені, здається, ім'я Квітка дуже і дуже гарне
Мені воно через Квітку Цісик дуже подобається.
І похресниця в мене теж Квіточка.
Але щось чоловік ну так вже на те ім'я плюється, що ну... Певно, Дарця буде. Ну, якщо... :xaxa:
Ще подивляюся в сторону Славок (правда, ще не вирішила, котра ...слава мені подобається найбільше) та Міри.
Під час розмови зі знайомими чоловік обмовився, що Іреней йому подобається. То ж треба, а з Натусиком так протестував, щоби не Іреней. :unknown:
Я млію просто від Дзвінки, Квітки (саме такі варіанти, тобто скорочені). Але от ще маю питання до знаючих. Хрестити, мабуть, таким ім"ям не можна, бо ж в календарі немає іменин. То при хрещенні дають інше ім"я?
Мене хрестили Лілією, хоча таке ім'я в календарі не існує. :xaxa: І то хрестив підпільний греко-католицький священик.
Залежить від парафії, взагалі в грекокатолицькій церкві вимагають перше їмя церковне.
То, мабуть, від пароха залежить. Або ж тепер почали вимагати, бо раніше не дбали.
Ну, і ще одне "але": тато мій дуууже проти того, щоб хрестити дитинку, називаючи язичницьким іменем, та і отець наш неохоче це робить...
Моя похрениця мала друге ім'я - Марта. І похрестили без проблем.

Я сьогодні дізналась, що мою прабабусю звали Лукерія. Цікаве.... але не можу знайти походження
ГЛИКЕРИЯ (ЛУКЕРЬЯ) — сладкая (греч.). Именины: 26 мая — Святая мученица Гликерия. 4 ноября — Святая мученица Гликерия, в числе других мучеников пострадала за Христа в III веке.

Rosynka
28.12.2011, 19:49
Та власне, що це якраз від священика залежить в першу чергу. Ми коли сина хрестили, то отець мене перед церквою, а кумів вже в церкві перепитав, чи ми таки не передумали :) хоча ім"я і християнське, та й на фоні імен, якими тепер називають, виглядає зовсім звичайним...

Liliyah Romanova
28.12.2011, 20:01
Та власне, що це якраз від священика залежить в першу чергу. Ми коли сина хрестили, то отець мене перед церквою, а кумів вже в церкві перепитав, чи ми таки не передумали хоча ім"я і християнське, та й на фоні імен, якими тепер називають, виглядає зовсім звичайним...
А яке саме ім'я? :blush:
По ідеї, такого впливу, як колись, священики уже не мають, тому похрестити, як вони собі хочуть, не можуть. Хоча, де-не-де по селах ще досі таке буває.

Ravlyk
28.12.2011, 20:39
А яке саме ім'я
так-так, заінтригували!!!

kati
28.12.2011, 21:06
(ЛУКЕРЬЯ) — сладкая (греч.)
Мою хресну так звати:girl_yes2:. Це тата сестра рідна...ой, буду мати якосб настірй ,напишу які імена у татовій родині, та і у маминій теж:girl_crazy:.

Rosynka
28.12.2011, 21:29
А яке саме ім'я?

так-так, заінтригували!!!
Аж незручно якось розчаровувати... Бо ім"я справді не є незвичним, назвали Яремою, але що ми пережили... яку війну з рідними моїми... То щось страшного!:girl_impossible:
В принципі, ми таке передбачали (правда, не аж в такому категоричному вигляді...), то й не говорили наперед, навіть вже коли синок народився, то казали, що ще думаємо, до хрестин є час :girl_crazy:, але потім вже треба було... :)

Oksamyt
28.12.2011, 21:48
І в нас Ярема, але всі родичі були навіть дуже ЗА))))

Rosynka
29.12.2011, 17:38
такого впливу, як колись, священики уже не мають, тому похрестити, як вони собі хочуть, не можуть
Пригадую, бабуся розказувала, що колись дитину несли до церкви, не знаючи ще, як вона буде називатися. священик хрестив так, як йому хотілося, а якщо "мав зуб" на цю сім"ю, то міг назвати ТАКИМ якимось іменем!!!...
Як добре, що зараз не так :)

Натуля
29.12.2011, 22:14
ле що ми пережили... яку війну з рідними моїми... То щось страшного!
В нас малий Антоном називається. Не таке вже і рідкісне і вибирали ми, щоб і по рос. і по укр. однаково звучало. Але все рівно всі носом крутили, особливо ті родичі, чия думка взагалі нас не цікавила. Неприємно було. А тепер чекаєм знову хлопчика, а за мною дівчачі імена ходять. А ще мама мене дьоргає, щоб в дітей імена з різних букв починались бо маєм різні неприємності з батьком, а офіційні запити до нас приходять на прізвище з ініціалами, а вони в батька і брата однакові і мама весь час з того нервується, а чоловіку ім"я Артур подобається...

truskaffka
29.12.2011, 22:14
.ой, буду мати якосб настірй ,напишу які імена у татовій родині, та і у маминій теж.

Аналогічно :))) Наприклад, мамік у мене - Таїсія Людвігівна:)))

allja
29.12.2011, 22:54
Таїсія Людвігівн
Для мене це ще нормально:) А от в нас є сусід Властимил Боголомілович ,я перший раз не могла вимовити:girl_crazy: Бабуся розказувала, що його батьки хотіли внуків якось так теж назвати, але самі батьки були проти, тому назвали Віктор та В"ячеслав.
А мені ну ніяк не йде з голови ім"я Злата, ну таке вже мені файне:girl_in_love: Ми ще не говорили з чоловіком про вибір імені, але подобаються мені такі: Давид, Дмитрик, начиталась про "посиденьківських" Домініків, щось на букву "Д" мене потягнуло:girl_crazy:
Для дівчаток: Злата, Майя, Софійка...Але ще маємо час, подивимось ще:)

Margot
29.12.2011, 23:08
Але ще маємо час, подивимось ще
Аналогічно! А ми хочемо Оленку або Веронічку! Або Орестика або Маркіяна!

kati
29.12.2011, 23:48
ой, буду мати якосб настірй ,напишу які імена у татовій родині, та і у маминій теж

значитца так)))
мій тато-Трофим.їх в сім"ї шестеро братів/сестер- Йосиф, Григорій, Устинья, Фаіна і Лукерья.
Тата тато(дідо)--Філімон
Мама- Євдокія.
В мами теж цікаво:) Тато Євлампій, дядько-Аким...але саме цікаве ім"я в маминого діда...Мамонт

карапуз
29.12.2011, 23:51
але саме цікаве ім"я в маминого діда...Мамонт
Круто, а по-батькові як буде ?

Мама- Євдокія.
У мене бабуся також Євдокія.

kati
29.12.2011, 23:53
а по-батькові як буде
ну Мамонтович апевне або Мамонтівна:)

Ніколь
30.12.2011, 00:07
Устинья, Фаіна і Лукерья
Знаєш, в мене бабцю ( мамину маму) звали Дасія, а по батькові була Нікандровна - наскільки я знаю, обидва старославьянські імена.
А другу бабусю (татову маму) звалі (рос.) Пелагея, по українськи напевно звучить як Пелагія.
Імья такого ж типу як в твоєї рідні.
А одну з бабусь чоловіка звати Нінель ( але це її батьки піли під впливом авторитету Леніна), її імья це Ленін навпаки з додаванням мьякого знаку для помьякшення звучання.

Angel
30.12.2011, 00:29
Йосиф, Григорій, Устинья, Фаіна і Лукерья.
Мій дідо по мамі також Йосиф, а мій тато Генріх,я відповідно Генріхівна.(Це його так мама захотіла назвати,з невідомих причин :) )

SoLana
30.12.2011, 00:32
цікаве ім"я в маминого діда...Мамонт
Дійсно цікаве, це ім'я є в церковному календарі

domino
08.01.2012, 19:37
а ми вчора були на дні народженні і був там хлопчик - Лукас!:girl_tender: Як мені то ім"я сподобалося, за мною нині цілий день ходить, я чоловіку казала, що вона запало мені в душу і що, якшо в нас буде колись син, то я би так хотіла назвати)))
з дівочих імен подобаються - Елізабет, Емма і Міла:girl_tender:
А подружка назвала недавно малого - Архип - ну ніяк воно мені)))