КПК

Показати повну версію : Дитячий садок

Сторінки : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Nata
02.07.2008, 11:47
попросили пластикові стаканчики разові,бо дають діткам сок на прогулянці
Клас, це звичайний державний садочок?
Мій малий казав, що їм на прогулянці компотик давали. Сьогодні халишаю дитину спати в садочку. Переживаю страшенно, ще гірше, ніж коли вперше завела малого.

levandivka
02.07.2008, 11:47
дають діткам сок на прогулянці.
А которий садок? тре на них санітарію наслати, щоб фигньою не страждали... :)

Nata
02.07.2008, 11:50
Левандівко, Ви чого? Зараз спекотно, діти бігають, хочуть пити. Якщо мого малого вчасно не нагодувати і не дати пити, то весь район чутиме, що дитину образили.

levandivka
02.07.2008, 11:54
Ви чого? Зараз спекотно, діти бігають, хочуть пити.
Та на здоров'я. най п'ють, але...
за столом...
прийшли, помилися, полудник.
Не дозволяю, (і нормативи, здається теж не толерують) харчування на вулиці. За 30 хв. спрага не замучить. :)

Nata
02.07.2008, 12:01
За 30 хв. спрага не замучить.
Наша група гуляє зараз дві години... Знаю точно, бо сама перевіряла. (гуляла з возиком навколо садочку).

mayscream
02.07.2008, 12:02
Вони гуляють рівно 2,5 години.Сік видається в одноразових стаканчиках на майданчику.Щодо санітарії,то не думаю,що діти від 3ьох і старше лізтимуть в стаканчики пальцями та облизиватимуть з них сочок)Між іншим,кожній дитині миють ніжки після прогулянки,витирають особистими рушниками,які батьки приносять з дому.Садочок №170 на Ярославенка/Новий Львів/.

levandivka
02.07.2008, 12:09
Навіть 2,5 год...
Спрага (страшно небезпечна для здоров'я) одразу не починаєцця.
А заборона вуличного харчування для мене - принципова. ("нехороша" звичка).
Хочеш льодів - вйо до кафе (/додому). поїв-попив, п'ятак помив - гуляй далі. терплячість нікому не шкодила.
Нє?

ЗІ: інша справа - пікнік. А в нормальному режимі - сам на ходу не п'ю, і дітям не даю.
Чи того аж перед весіллям треба вчити?

ЗІ2: іноді, Данило з гуляння одразу у ванну лізе, пісок змивати. навіть з 0,5-разового стаканчика наберецця. :)

Pand@
02.07.2008, 12:45
До садку загалом вже 3 тиждень ходимо.Зних 5 днів хворі були.Спочатку були в одній групі а потім перевели в другу(там вечірня і окрім цього обіцяли що англійську буть вчити).Мала в першій групі вся в синяках приходила.Зарас ніби нових не мае.Перших 2 -3 дні їй подобалось.А тепер дитина чомусь не хоче -питаю чому,то каже через те що ліжко кажуть за собою застеляти і що спати треба в обід.Але покищо терпимо.Тільки переживаю що перевтомлюеться(бо не може там заснути) і не може перейти на їх графік.
Вдома ми обідаем переважно від 13.00 до 14.30.а то і до 15.00-так вона собі постановила.А в садочку обід починаеться чомусь не в 13.00,а 12.00.Як на мене це ранувато.
Обійшовся нам садочок 300 грн.завідуючій+вихователям+няням+оплата в ден 5 грн.+5 грн.кожен місяць на миючі засоби+1раз якусь виставу їм показували це ще 5 грн.

mayscream
02.07.2008, 13:09
Тільки переживаю що перевтомлюеться(бо не може там заснути) і не може перейти на їх графік.
Вдома ми обідаем переважно від 13.00 до 14.30.а то і до 15.00-так вона собі постановила.А в садочку обід починаеться чомусь не в 13.00,а 12.00.Як на мене це ранувато.
Ми ще ні разу не спали в садочку,але в малої такий самий графік,як у вашої.Теж переживаю на цю тему.Обід в низ з 12.30 до 13.00,потім в ліжко.Завтра збираюсь лишити на сон,не знаю що з того вийде;-(

P.S. обійшлося нам покищо у 650грн-спонсорська допомога по перерахунку на потреби ДНЗ.5грн-день.З понеділка відтягну до них 2 ящика іграшок.Поки ніби все))
P.P.S. іграшки-суто наша ініціатива,бо добротні,а мала ніц не бавиться,віддадуть до молодшої групи)

Радість
02.07.2008, 13:13
Цілком погоджуюсь з Левандівкою. Я також проти всяких перекусів, сочків та водичок на вулиці. Дві години- це не так вже і багато. Зневоднення не буде. А от підчепити щось- запросто можна.

Додано через 1 хвилину
Моя заснула в садочку. Я караулила її під дверима. А вихователька виходить і каже, що вона вже храпе :).

Pand@
02.07.2008, 13:19
Ми ще ні разу не спали в садочку,але в малої такий самий графік,як у вашої.
Я і чоловік просто хочемо щоб вона увійшла в ту колію.Тай хочемо в кінці липня їхати в санаторій.Хочеться щоб хоч трошки сама навчилась їсти і швидше ніж їсть зарас.Щоб мала якусь дисципліну,бо вдома вже так розвязано себе веде-нема ради.А у вас обід в садку в нормальній годині-вам трошки з тим легше.Бо наші сідають обідати від 11.45-12.00.ну а біля 13.00 лягають баюшки.Думаю хай лишаеться-головне щоб голодненька не була і доглянута.А в хаті їй сумно та й ми тепер ласки нікому не стоїмо-маем час залагодити свої справи

Nata
02.07.2008, 13:48
Зневоднення не буде. А от підчепити щось- запросто можна.

А бавлячись у пісочку, вітаючись за руку, тягаючи спільні забавки і ходячи у спільний туалет дитина не може підчепити ніякої зарази?
Зневоднення не буде, але буде дискомфорт, буде плач і зіпсовані нерви.
Я дозволяю своїй дитині перекуси поза домом, тому для мене це питання не є принциповим.

levandivka
02.07.2008, 13:50
дискомфорт, буде плач і зіпсовані нерви. Я дозволяю своїй дитині
Можна ТАК прочитати? :shy:

Nata
02.07.2008, 14:14
Можна й так, якщо дуже хочеться :). Але то вже буде не про мене.

mayscream
02.07.2008, 15:46
На мою думку,давати чи не давати дитині пити на вулиці - це глибоке ІМХО батьків.Особисто я не бачу в цьому криміналу,саме до пиття,їдзеня-то окрема тема.А штампувати все грифами "дозволено","заборонено" я б не стала.Усе індивідуально в цьому житті.

Додано через 5 хвилин
Похвалюся трошки))Вернувся мій тато з садочку без дитини).Мала гарно поїла,та пішла вкладатися спатки разом з дітками,попередньо запитавши "де моє ліжечко?".Дідусеві порадили не турбувати дитину та відправили додому.Ось так несподівано вона сама залишилась поза плани батьків)).Забиратиму о п"ятій вечора,сподіваюсь,дитина буде в гуморі після першого дня без рідних облич;-)

Додано через 3 години 0 хвилин
Звітую:сподіванки-цяцянки,але мала пролежала в ліжечку не зімкнувши очей.З садочку додому не хотіла,і обнімала-цілувала виховательку з обіцянками прийти завтра.Прийшли,включила мультик "на замовлення",поки поралася з млинцями на кухні,вона заснула...Вирішила розбудити за годину.Відчуваю,зміна графіку буде не простою;-(

mayscream
03.07.2008, 16:05
Сьогодні ішли до садочку з задоволенням.Купила пляшечку води їй до шафки,бо вона в мене "водохльоб",і вчора замучила виховательок проханнями дати пити/це в нас організм з часів перенесеного кашлюку запасається рідиною/.Забиратиме дідусь о п"ятій.Покищо дитина в позитиві,а ось я "на голках";-)

Nata
03.07.2008, 16:47
Мій малий вчора в садочку не спав. Вихователька читала казочки, він чемно слухав :). Додому прийшов задоволений. Заснув аж в 11 вечора, зранку прокинувся без проблем.
Сьогодні вихователька просила забрати після 5. Заберу - відзвітую :).

mayscream
03.07.2008, 19:22
Ми вже вдома:Мілочка чемно їла та спала у садочку,але...але ми принеслі соплі;-(З носа тече водичка і пчихає;-(Поки що ніс промиваємо,а що буде далі-буде видно.

Радість
03.07.2008, 19:54
А моя сьогодні плакала і не хотіла мене відпускати. Вихователька її забрала, а я під вікнами стояла і слухала :). Через хвилину моєї дитини вже чути не було. Спати я її не лишала. Думаю, що цей місяць хай тільки з ранку лишається. Бо вчора поспала, а сьогодні капризувала. Зате як вона мене зустрічає! Обнімає, виціловує:).

Nata
04.07.2008, 12:45
Зате як вона мене зустрічає!
А мене ніхто не зустрічає :(. Вчора малий був у садочку до 5 вечора, прийшла забирати, а він мене й не бачить, справи у пісочниці свої вирішує.
Зранку прийшов у садочок, на всю групу "добрий ранок!", сам перезувся, речі у шафку поклав, мамі па-па і бігом снідати :).
Певно думають, що мама дитину з дому голодну пускає, так снідати спішить. А він тільки очі відкриває, кричить "де моя кашка!". От такий хлоп росте.

mayscream
04.07.2008, 16:33
Чи то адаптація,чи то недоглянули,але вчорашні пренесені з садочка соплі вилилися у стабільні 37,8.Сидимо вдома((Багато питва та аквамаріс,на ніч даватиму супрастин.З доброго:після двох повних днів у садочку,мала сама пішла вкладатися рівно о 13.00;-)раніше її в цей час і смаколиком було годі затягнути до ліжка.Наразі воюємо з бацилами,а далі - час покаже:ninja:

Ука
04.07.2008, 16:45
на ніч даватиму супрастин

нащо?!

дайте смайл, котрий б'ється головою об стінку...

mayscream
04.07.2008, 20:33
нащо?!
В малої після кожного скачка температури починається набряк,який утруднює дихання,4тинка супрасину-наш рятівник))

levandivka
05.07.2008, 00:16
Прошу, Уко...
http://www.kolobok.us/smiles/big_madhouse/dash1.gif
Мурликаючи під ніс:
О, сколько нам откритій чудних...

Ука
05.07.2008, 01:20
http://www.kolobok.us/smiles/big_madhouse/dash1.gif
набряк,який утруднює дихання,4тинка супрасину-наш рятівник))
наступний етап - асматичні приступи

levandivka
05.07.2008, 01:34
асматичні приступи
ТАК тоді астмопентом можна буде рятуватися...

Зануда
05.07.2008, 11:22
Після супрастину?

levandivka
05.07.2008, 11:34
Після підсадки на супрастин.

Зануда
05.07.2008, 11:49
Супрастин антигестамінний препарат, яке відношення він має до розвитку астми? Щось я не вловлюю суті...
А це відноситься до всіх антигестамінних чи тільки виключно до супрастину?

levandivka
05.07.2008, 12:04
Занудо.
Є класичний маршрут асматика (алергіка).
Є дуже багато щасливчиків, що вчасно спригнули з тої стежки.

Зануда
05.07.2008, 12:25
Є дуже багато щасливчиків, що вчасно спригнули з тої стежки.
Не настроєна вдаватись в дискусію, але я так розумію - пропозиція зміни стежки полягає на відміні стандартного лікування і заміні його іншим чи відіміні лікування, як такого в принципі?

levandivka
05.07.2008, 12:43
полягає на відміні стандартного лікування
На зміні стандарту лікування: як каплі для носу працюють тільки для носу, переміщуючи у вуха запальний процес, ТАК і супрастин.

mayscream
05.07.2008, 17:28
Перепрошую,але чи не здається Вам,що Ви забагато на себе берете?!!Робити висновки з поверхневої інформації,хизуючись знаннями,які в даному випадку геть недоречні.

Моє зауваження також стосується і Вас,п.Левандівко.

levandivka
05.07.2008, 17:32
також стосується
Зовсім не здається. http://www.kolobok.us/smiles/standart/popcorm1.gif Тут форум, а не ковульсіум.
А шо такоє?

mayscream
05.07.2008, 17:40
Тут форум, а не ковульсіум
Як на мене скоріше вітрина "знань"...

levandivka
05.07.2008, 17:49
вітрина "знань"...
Най і ТАК...
Комусь шкодить? http://www.kolobok.us/smiles/standart/popcorm1.gif

Ука
05.07.2008, 21:22
Є класичний маршрут асматика (алергіка).
Саме так. Починатися може з капання носа, замазування мазями діатезу, особливо атопічного дерматиту в немовлят, і забивання алергій антигестамінами. Воно помагає локально і заганяє проблему глибше.

Я не хизуюсь знаннями, просто застерігаю.

Це не означає відмовитися від лікування як такого. Але шукати альтернативу. Трави, гомеопатія, аюверда, дихальні гімнастики, інгаляції - шукайте своє, що Вам підійде. Але не антигестаміни. То є типова ситуація, ми через це пройшли. Як нам сказала імунолог: "ну що порадиш, типовий шлях розвитку патології" - і призначила гормональні. Я зупинилася аж на цьому етапі. Багато хто зупиняється раніше, інші (більшість, нажаль) - сідають на гормони на все життя.

mayscream
05.07.2008, 22:49
То є типова ситуація, ми через це пройшли

Співчуваю,але дискусію в цьому випадку вважаю недоречною,тому подальшу участь в ній не братиму.

Ksani
06.07.2008, 00:07
а це шо малося наувазі?)

Ука
07.07.2008, 18:34
а це шо малося наувазі?
що інколи бувають ситуації, коли хочеться потовктися головою об стінку... отак: http://www.kolobok.us/smiles/big_madhouse/dash1.gif

Ksani
07.07.2008, 23:06
що інколи бувають ситуації, коли хочеться потовктися головою об стінку... отак:
а я подумала, що препарат є якийсь такий ..."смайл"... :D

Уляна
07.07.2008, 23:26
А внас минуло тижня обєднали дві групи в одну. Інша няня і нові виховательки( кожен день міняються). Моя мацьопа зовсім цього не хоче сприймати, кожного ранку просить що відвела її в стару групу до няні Люби. Перестала спати в садочку, а як залишаю то так плаче що аж серце розривається. І так буде ще два тижні. Як я це з нею все перенесу? від тої нової групи аж самій якось не спокійно.
В перший день попісялася, сказала про це няні а та ніяк не відреагувала. Я прийшла в 1 годині а одяг на ній вологий ( просто сохне на ній), не витримала і все висказала. На що няня відповіла, що садила її два рази на горшок. Ну як можна садии дитину на горшок і не бачити що та попісяна? За то тепер тільки і бігає за моє малою і дивиться.

Bambook
09.07.2008, 15:15
Самі ми мєстниє, але порада не завадить :)
Живемо на вул. Гвардійській, де за словами багатьох присутніх форумчан є чудовий садочок Св.Миколая, "в мірУ" ДНЗ № 135. Оце ж бо хтілося почути відгуки про нього - чи варто, скільки і т.д. і т.п.

І відповідно буду вдячний за відгуки про перебування ваших чад в альтернативному йому, але теж географічно близькому нашій мацьопі (1,8 рочки ) ДНЗ № 21, що по вул. Грабовського, 3.

Боженка
09.07.2008, 21:14
А которий садок? тре на них санітарію наслати, щоб фигньою не страждали... :)

Як фахівець з питань організації харчування в дитячому садку, хочу повідомити Вас, про обов"язкове дотримання установою питтєвого режиму в літній оздоровчий період, - що якраз і передбачає: сочок, напиток, чи кип"ячену воду на першій прогулянці. І насправді садочки тут "фигньою" не страждають, а саме "санітарія" і вимагає обов"язкове пиття дітям в спекотні дні (обов"язково з чистого горнятка, чистими руками, чистим ротиком).
Ці вимоги поширюються на всі садочки України, незалежно, державні вони чи приватні.

levandivka
10.07.2008, 07:36
"санітарія" і вимагає обов"язкове пиття дітям в спекотні дні (обов"язково з чистого горнятка, чистими руками, чистим ротиком).
Ну ТАК, "вимагає"... :)
А забезпечує виконання вимог, пані фахівець з питань організації харчування?
Я вас умоляю... :)

*Для фахівців столово-інструктажної справи: ДС - моє "робоче місце". Я багато часу там проводжу, багато бачу. ;)

Pand@
19.07.2008, 14:34
30 липня їдемо на море(до чекатись не можу))))).
Думали чи забирати нашу Куську з садка хоча б на тиждень раніше-щоб щось не підхватила(особливо кір краснуха і т.п.).Та позавчора вихователька нам сказала що у сусідній групі хлопчик мае скарлатину і ми відразу Віку забрали.До речі вже чула не одноразово що в садочках е скарлатина.Так що слідкуйте.

Pand@
20.07.2008, 16:32
Як фахівець з питань організації харчування в дитячому садку, хочу повідомити Вас, про обов"язкове дотримання установою питтєвого режиму в літній оздоровчий період, - що якраз і передбачає: сочок, напиток, чи кип"ячену воду на першій прогулянці. І насправді садочки тут "фигньою" не страждають, а саме "санітарія" і вимагає обов"язкове пиття дітям в спекотні дні (обов"язково з чистого горнятка, чистими руками, чистим ротиком).
Ці вимоги поширюються на всі садочки України, незалежно, державні вони чи приватні.
Прошу Пані!Я особисто сама такого не мала коли ходила до садка і не бачила такого у своеї дочки в садочку.

Nata
22.07.2008, 15:47
Малий не хоче йти в садочок. Все було нормально, а з минулого тижні почав робити істерики. Плаче, кричить, просить. Що з тим робити? вихователі ніби нормальні, не сварять, питала виховательки може його дома трохи потримати, каже що не треба, бо потім ще гірше буде. А я не знаю куда вже гірше.

levandivka
22.07.2008, 16:09
Що з тим робити?
вияснити в дитини, що сталося. силою - недобре.
просто відступатися - теж

Nata
22.07.2008, 18:52
Пробувала вияснити - не можу. Трирічна дитина з фантазією розповідає багато, але як вибрати що з того правда? Вчора, до прикладу, чоловік прийшов з роботи, а малий йому "тату, мені мама наказувала, щоб я не йшов у садочок"...

Уляночка
22.07.2008, 21:36
ми також після 10-денної перерви (хворіли, причому з 15 дітей у гупі перехворіло 12:8::8::8:) з понеділка почали знову ходити у садок. Плачемо тільки зранку, коли вбираємося і йдемо, а через хвилину замовкаємо, бо несуть сніданок, хоча з нього їмо лише хлібчик чи вафельки/печенько і п"ємо чайочок, бо векаємо/бекаємо від рідких молочних каш і т.п.:ninja:, бо Любко молочне їсть таке, щоб ложка стояла. Так його садять за окремий столик, щоб він на те навіть не дививися, бо вже 3 рази вертав:mad:
А так все - ОК!!!!!!!!!!!!:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:: crazy:

Боженка
23.07.2008, 23:01
Ну ТАК, "вимагає"...
А забезпечує виконання вимог, пані фахівець з питань організації харчування?
Я вас умоляю...
*Для фахівців столово-інструктажної справи: ДС - моє "робоче місце". Я багато часу там проводжу, багато бачу.

В кожного свої обов"язки. Одні контролюють, інші мають виконувати та дотримуватися вимог. Організація харчування дошкільнят - надзвичайно серйозна справа, бо це питання здоров"я дітей. За нею стоїть велика робота багатьох фахівців. Тому питання пиття на прогулянці, не є жодною проблемою та навіть не обговорюється. Є спека - має бути пиття, немає - тоді необов"язково.
Сьогодні є дуже багато проблем в організації побуту та харчування дітей в дитячих садочках, однак, дуже погана справа коли дитячий садочок для працівника - "робоче місце" - краще коли це рідна домівка. Бажаю всім діткам "виховательку-маму".

levandivka
24.07.2008, 09:45
стоїть велика робота багатьох фахівців.
Стоїть?
-Може й стоїть... дубовим лісом, не рухнеться. Тільки шурхіт листочків паперів-інструкцій...

дуже погана справа коли дитячий садочок для працівника - "робоче місце"
Ваша шпилька - обломана. :)
Я фотографую у садочку.

Бажаю всім діткам "виховательку-маму".
Вчора спостерігав "розлив" компоту. Нянька-бабуся за 3 хв. влізла пальцями всередину чашок разів з 5.

Ніколи не бачили "концертів" для СЕС і інших "організаторів"? :)

Kvita
28.07.2008, 14:49
Привіт.
Розкажіть будь-ласка про садок по вул. В.Великого 13а "Берегиня", чи хтось туди вже ходив, і які враження?

tslezinska
29.07.2008, 17:12
Привіт! Чи хтось може розказати щось про садочок №75 на Виговського? Наскільки легко туди потрапити? Ходили до завідуючої, то вона казала приходити, як виповниться 2 рочки повних, тоді наче запише, але щось мені мало віриться, щоб отак легко місце для дитини з"явилося. Мабуть, підемо ще раз домовлятися, щоб напевне...

Nadijka
30.07.2008, 16:18
Чи хтось може розказати щось про садочок №75 на Виговського?
пишіть мені в пп шо саме цікавить...ми ходимо туди вже 2 місяці, нам тільки 27 липня виповнилось 2 роки

Kvita
09.08.2008, 16:44
Привіт, ми також вже тиждень ходимо в садочок,моя соня мягко кажучи не дуже задоволена:(.Я вже просто не знаю що нам робити, весь час стоїть біля виховательки:shutup:, майже не бавиться, тільки іноді в пісочниці.Може хтось стикався з подібною ситуацією, і в кого як вона завершилася?

S-Irine
10.08.2008, 01:26
В цей понеділок мій молодший вперше піде до садочку :radist:

Як все пройде, росскажу.
Хоча садочок классний (Старший туда вже 3 роки ходить, і всі задоволені) але все одно хвилююсь: Вихователі ті самі, але діти різні...:rolleyes:

Памела
13.08.2008, 12:02
Свою доньку віддала у 1,8 і нічого мала швидко зивкладо садочку. І тпере дуже задоволена а змогла піти на роботу.

мамочка
13.08.2008, 12:30
Свою доньку віддала у 1,8 і нічого мала швидко зивкладо садочку. І тпере дуже задоволена а змогла піти на роботу.
а дитина вже вміла сама їсти ложкою-виделкою?
спокійно лягала спати зі всіма дітками?
просилася в туалет чи Ви вихователькам за заміну памперсів доплачували?
(моїй дитині 1,7 і обставини змушують мене або шукати няню або віддавати в такому ранньому віці в садочок)

Додано через 1 хвилину
і ще цікавить питання чи важлива приписка матері чи дитини? (тобто ми приписані в Пустомитівському районі, чи візьмуть нас у львівський садочок)?

Nata
13.08.2008, 15:38
а дитина вже вміла сама їсти ложкою-виделкою?
спокійно лягала спати зі всіма дітками?
Мій пішов у три роки, у них півгрупи діток нянечка догодовує, а спати малий не уявляю як лягає, дома засинає тільки зі мною, а в садочку спить...

Знайома віддала малого у 1,5 рочки, каже що задоволена.

чи важлива приписка матері чи дитини?
Це залежить від того як задобрите завідувача.

Nadijka
13.08.2008, 15:42
Знайома віддала малого у 1,5 рочки, каже що задоволена.
і в нас сусідка віддала малу в 1,5 каже шо мала суперово реагує...вже і спить там...

Nata
13.08.2008, 15:45
Взагалі кажуть, що менші дітки легше адаптовуються до садочка.
Різні у людей обставини бувають. Я старшого віддала рівно в 3, меншого теж планую давати з трьох, не швидше.

Irus'ka
13.08.2008, 16:22
Взагалі кажуть, що менші дітки легше адаптовуються до садочка.
Різні у людей обставини бувають. Я старшого віддала рівно в 3, меншого теж планую давати з трьох, не швидше.
А ми ледь до 2-х дочекались, і зразу в садочок! Правда, там сестричка наша є, і ми на свята - майстерні -"просто так" до того там часто бували.
І ще: їмо давно самі, а за памперси не доплачуєм - вихователі сказали, що за місяць самі на горшок ходити регулярно будем!

Nata
16.08.2008, 23:25
Я якось розговорилася із вихователькою з ясельної групи, вона казала, що з цілої групи тільки двоє-троє діток приходять без памперса, всіх решта вони привчають до горшка. Хоча свою меншу дитину (як і старшого) я не дам в садочок, поки не привчу горшка.

S-Irine
17.08.2008, 01:06
Ура!!! :radist:
Ми вже тиждень проходили в садочок, і жодних дорікань!!:radist:

Зранку на питання "Ну что, идем в садик?" малий у весь голос "Да-да-да!!!". І це притому, що старший в садочок зараз не ходить, прихворів.
Вихователі ним задоволені, він страшенно задоволений вихователями :)
В перші дні, коли чоловік приїзжав забирати його трохи раніше, так малий навіть не реагував на тата, тіпа "тато зачекай, я зайнятий..."
Раджу цей садочок всім!!! №109, по вул. Рутковича, біля Стрийського базара.

Стосовно прописки. Ми теж не в своєму районі в садочок ходимо...
Стосовно памперсів. Ні за що ми не доплачували. Ні в перший раз, ні зараз. Вони дійсно швидко дітей привчають до горшка.

Правда бажано, щоб дитина хочь трошки сама їла. В ідеалі, бажано щоб вміла хоча б роздягатись. Бо діток в групі 15, а нянька одна.

До речі, в нас в группі є хлопчик 1,5 роки. І все добре!!!

Irus'ka
22.08.2008, 15:56
Усім сихівчанам раджу садок №44 біля Іскри. Там хороша атмосфера, прекрасна завідуюча, чудові вихователі і няні. І всіх закликаю: Якщо вам дорога ваша дитина і її здоров"я - НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ ВІДДАВАЙТЕ В САДОК 179 на Чукаріна. Це жах. Особливо 1 вихователька в групі Бджілка! Вона буквально калічить дітей. Фізично, морально і духовно! Якщо когось дуже цікавлят подробиці, можу написати в ПП. Перепрошую за погану рекламу, але прагну вберегти діток і батьків від поганих наслідків.

Народ! Чи чув хто щось про спалахи кашлюку у львівських садочках? Бо кашляємо дууууже підозріло, а вихователі щось так підступно мовчать...

мамочка
22.08.2008, 16:40
Народ! Чи чув хто щось про спалахи кашлюку у львівських садочках? Бо кашляємо дууууже підозріло, а вихователі щось так підступно мовчать...
та не може того бути...
у нас же всі вакциновані:eek::shutup::cowboy:

ото зараз оправдовуватися всі будуть...

levandivka
22.08.2008, 16:47
Чи чув хто щось про спалахи кашлюку у львівських садочках? Бо кашляємо дууууже підозріло, а вихователі щось так підступно мовчать...
Ну, кашлюк...
А що страшного? :cowboy:

nata-k
22.08.2008, 16:49
у нас же всі вакциновані:eek::shutup::cowboy:
ото зараз оправдовуватися всі будуть...
Ну, й для чого та фраза?:no: (суцільний деструктив, тим більше, що відмовників вже досить назбиралось).

Додано через 54 секунди

Якби то був кашлюк, то був би карантин. Я щось нічого такого не чула.
А чому вихователі мають щось говорити? ;) Вони ж не лікарі ;)

мамочка
22.08.2008, 17:01
Ну, й для чого та фраза? (суцільний деструктив, тим більше, що відмовників вже досить назбиралось).

з досвіду моєї мами: брат в 2 роки захворів на кашлюк
був щеплений
довгий період часу дитину лікували від бронхіту, астми, пневмонії
всі мамині доводи що дитина хвора кашлюком відкидалися, так як дитина була щеплена
кололи різними антибіотиками, ковтав кучу таблеток щодня
потім стара "педіаторша" (яке гарне слово) сама сказала, що немає права ставити діагноз "коклюш" щепленій дитині

П.С: вибачте за офтоп, не стрималась, згідна на покарання

Irus'ka, а Ваша дитина щеплена?

Ljolik
22.08.2008, 17:03
Якби то був кашлюк, то був би карантин. Я щось нічого такого не чула.
якби ще хтось ставив діагноз "кашлюк", то може б і був карантин, а так всіх від бронхіту лікують ;) щоб статистику не псути ;)

До теми. Може хтось мав справу. Казала мені знайома, що якщо раніше можна було дитину максимум 4 місяці в садочок не водити (бо виключали з садочка), то тепер можна 1 рік не відвідувати і місце все рівно зберігається. Бо наближається нам час знову в садочок іти, а мала вже наперед виє, та й знову почне інфекцію тягати і молодшу заражати. Я вже морально готова тягати дитину по гуртками і займатись з нею вдома, але жаль місце втрачати, і так важко дісталось.

P.s. Мені вже декілька днів не дає спокою дурна думка : чому саме "садок"? від слова "сад" ? але яке відношення садівництво до дітей має? :crazy::crazy::crazy:

мамочка
22.08.2008, 17:09
P.s. Мені вже декілька днів не дає спокою дурна думка : чому саме "садок"? від слова "сад" ? але яке відношення садівництво до дітей має?
може тому що раніше в кожному дитнячому садочку в дворі був маленький фруктовий сад??? а зараз таке рідко знайдеш...

Ука
22.08.2008, 17:25
Якби то був кашлюк, то був би карантин
для карантину треба діагноз.
для діагнозу треба аналіз.
для аналізу треба, щоб лікар дав направлення (або батьки були вкурсі і зробили то власним коштом).
для того, щоб лікар дав направлення - треба відмашку начальства.
Начальство не дає на такі речі добро, щоб не псути статистику.

Мій знайомий з сином (повністю щепленим з усіма ревакцинаціями) таким чином мав нагоду перезаразити купу дітей. Бо лікували все від глистів до пневмонії, консультувалися в яких лише можна лікарів, аж поки одна стара єврейка педіатр на пенсії не вправила мозги: "деточка, да у тебя коклюш, самій что ни на есть обікновенній коклюш. Поезжай ка ті куда нибуть на природу, и перестань глотать єту гадость"

Так що, якщо маєте підозру на кашлюк, то або домагайтеся скерування від дільничного педіатра на аналіз (мазок з горла), або пошукайте, де це зробити самостійно. Але це потрібно зробити в перші 10 днів. Пізніше, здається, кров з вени може допомогти виявити кашлюк, але тут я вже не впевнена.

levandivka
22.08.2008, 17:37
чому саме "садок"? від слова "сад"
Від слова "розсадник". :padonak::padonak::padonak:

Jupiter
22.08.2008, 17:44
Від хвороб, які дитина може підхопити в садку ,ніяк не вбережешся. Мабуть, краще, нехай перехворіє в садку, ніж коли піде до школи. імхо. А ще краще, хай не хворіє. Але так не буває:(

zirka
22.08.2008, 17:51
Вибачаюсь за оффтоп, але..
Ми перехворіла на кашлюк (давно) і довго нас лікували від усього, аж потім ми поїхали в обласну лікарню і нас одразу направили на аналіз крові, який і показав, що у нас кашлюк. Повернувшись до свого містечка я повідомила про це дільничного лікаря і показала результати, сходила в інфекційну лікарню і повідомила там, повідомила завідуючу садочка і медичну сестру, повідомила батькам з групи. ЖОДНОЇ реакції не було ні збоку медичних органів, ні санепідемстанції, ні збоку батьків. Вся група кашляла, батьки лікували народними методами, один хлопчик потрапив в реанімацію від неправильного лікування.

Головна ознака кашлюку - це кашель до блювоти (особливо вночі). Всі інши ознаки вже не ті яки описані в книжках. Якщо такий кашель мав місце, то варто перевірити, щоб не напихати дитину ліками.

levandivka
22.08.2008, 17:54
один хлопчик потрапив в реанімацію від неправильного лікування.
Та отож. Проблеми не від хвороб у нас, а самі знаєте, від кого... :)

nata-k
23.08.2008, 00:07
До теми. Може хтось мав справу. Казала мені знайома, що якщо раніше можна було дитину максимум 4 місяці в садочок не водити (бо виключали з садочка), то тепер можна 1 рік не відвідувати і місце все рівно зберігається.
Мені здається, у наш час все особистими домовленностями вирішується. Садочки переповнені, місць не вистачає.... так що

Додано через 58 секунд
Та отож. Проблеми не від хвороб у нас, а самі знаєте, від кого... :)

Від статистики ;)

Irus'ka
23.08.2008, 00:13
Ну, кашлюк...
А що страшного?
Та кашляємо дуже страшно:scare:
Може підкажете як полегшити, чи це вже оффтоп?

Panadolka
23.08.2008, 00:14
Кашлюк - коклюш? Чи нє?

Irus'ka
23.08.2008, 00:16
Irus'ka, а Ваша дитина щеплена?
Та в тому той справа що ні! А тепер нам тато тааак дорікає!!!

levandivka
23.08.2008, 01:03
Я сьогодні бачив питання до атестації лікарів.
"Чи імовірне повторне захворювання кашлюком?" 100 - так, 0 - ні.
Розумієте? Жодне щеплення не рятує. То чо паритися і дитину труїти?
А таткові лікбез проведіть. :cowboy:
У нас і гілочка відповідна є.

Natalka
23.08.2008, 09:40
Від статистики
від тих хто дуже люблять ту статистику підганяти під"правильні" планові показники.:(:(:( За моїми особистими спостереженнями за останніх два роки бачила таких чотири випадки: скарлатина у сина - лікар визнала її на словах, а в карточці алергія + ГРЗ + ангіна, вітрянка у старших - запису в карточці немає, Кашлюк у сусідської дитини - в карточці - бронхіт, на словах - "та чого вони ходять тут, в них же коклюш" (тобто нічого ходити по поліклініці і турбувати лікаря) І останнє - дитина після 2 щеплення АКДП +поліомієліт перестала вставати на ніжки, тримати голівку:(:(:( протягом 24 год. після щеплення - реакція лікарів "це після, а не внаслідок..." А ви кажете... Повбивала б (с)

П.С. Згідна на покарання за офф-топ...

Ljolik
23.08.2008, 09:49
Мені здається, у наш час все особистими домовленностями вирішується. Садочки переповнені, місць не вистачає.... так що
Знайомій це завідуачка садочку сказала, і вони домовились що рік дитина вдома буде....але я от тільки що шукала-шукала... немає таких змін в положенні про ДЗ, принаймні я знайти не можу. А особисті домовленності то таке, через рік може виявитись що місця вже немає. Н-дя, треба буде якось інакше все організовувати.

Ука
23.08.2008, 10:22
чим? кашлюк в такому віці - це нормально. Поїдьте на природу, в ліс. Про гомеопатію я вже боюся заікатися, а то скажуть, що я зтого відсотки маю :)

zirka
23.08.2008, 10:49
"Може підкажете як полегшити"
Якщо це дійсно кашлюк, то нам допомогла різка зміна клімату: відправили дитину з півдня на північ (2000 км), мені і мама так казала, що її свого часу так лікували. Ну і звісно є гомеопатія (можна придбати в аптеці, якщо не хочете звертатись до гомеопата).

"Та в тому той справа що ні! А тепер нам тато тааак дорікає!!!"
Наша дитина щеплена відповідно календарю, а все одно перехворіла (можливо одразу після щеплення!)

Ука
23.08.2008, 11:59
можна придбати в аптеці, якщо не хочете звертатись до гомеопата
от цього я б не робила. я би звернулася до лікаря, або принаймні на форум котока.

Цитую з ПВО Котока:
Як лікують кашлюк?

При звичайній неускладненій формі хвороби не вимагається ніякого особливого лікування. Спати хворий повинен в чистому провітрюваному приміщенні, в найгострішому періоді користь може принести голодування протягом декількох днів. Потрібні вітаміни С і А, натуральні фруктові соки і чиста вода. Дуже добре себе зарекомендували такі гомеопатичні препарати, як Drosera і Pertussinum, при цьому не лише для лікування, але і для профілактики хвороби. Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, то вигодовування необхідно продовжити.

nata-k
23.08.2008, 12:42
Та кашляємо дуже страшно:scare:
Може підкажете як полегшити, чи це вже оффтоп?
Якщо то й кашлюк, тепер ускладнення від нього зустрічаються рідко (завдяки щепленням збудник уже не такий агресивний). а тим більше у щепленої дитини.

Кашлюк проходить самостійно протягом 4-6 тижнів.
А що, у дитини кашель до рвоти (саме такий кашель властивий кашлюку)?

levandivka
23.08.2008, 13:16
Якщо то й кашлюк, тепер ускладнення від нього зустрічаються рідко (завдяки щепленням збудник уже не такий агресивний)
ТАк-ТАК, ми знаємо...
У порівнянні з самим щепленням - не агресивний зовсім.

zirka
23.08.2008, 13:44
Якщо то й кашлюк, тепер ускладнення від нього зустрічаються рідко (завдяки щепленням збудник уже не такий агресивний). а тим більше у щепленої дитини.

Кашлюк проходить самостійно протягом 4-6 тижнів.
Не скажу за всіх, але проходить він далеко не за 6 тижнів. Не можу стверджувати, що саме через щеплення, але діагностика його досить складна. Симптоми зовсім не ті, які описують лікарі, тому лікують будь-що крім кашлюку. Серед ускладнень ми мали запалення легенів і додаткову інфекцію (хламідії пневмо). Активний кашель був протягом 2 місяців, через 4 місяця кашель поновився. Та і досі відгукується, хоча минуло вже 4 роки.

Але це вже страшенний оффтоп (може хтось перекине це в "03")

Panadolka
23.08.2008, 13:47
Бачу що всі дружно проігнорували моє питання....ок

levandivka
23.08.2008, 13:59
Коке?
Чи кашлюк=коклюш?
Навпаки, відповіли до того:
"деточка, да у тебя коклюш, самій что ни на есть обікновенній коклюш. Поезжай ка ті куда нибуть на природу, и перестань глотать єту гадость"

Так що, якщо маєте підозру на кашлюк

Panadolka
23.08.2008, 14:04
Просто я знаю, що в моїх знайомих хлопчик якому 4 місяці захворів на коклюш, то вони його возили на іподром в стайню до коней і там сиділи з ним по 15 хв. Це їм порекомендувала старенька лікарка, яку знаю особисто!

zirka
23.08.2008, 14:06
Бачу що всі дружно проігнорували моє питання....ок
коклюш - російською, кашлюк - українською

Kristin_Daae
25.08.2008, 18:59
Зустріла сьогодні давню знайому, з якою вже років п'ять не бачилася. Вона розповіла мені, як віддавала малу в садочок (це питання для мене зараз дуже актуальне). За її словами в одному садочку на Левандівці завдуюча за влаштування дитини вимагала з неї 500дол. Її чоловіку вдалося домовитись у садочку в іншому районі за 200дол.
Невже ситуація із садочками на стільки жахлива? Це ж шалені гроші(ну як для кого, звичайно)!

Nadijka
25.08.2008, 22:18
Невже ситуація із садочками на стільки жахлива? Це ж шалені гроші(ну як для кого, звичайно)!
Це як кому пощастить...дехто платить 500, а хтось нічого...я не знаю чим це аргументувати...просто треба якнайшвидше йти і просити шоб вас записали...

Liona
25.08.2008, 22:42
Зустріла сьогодні давню знайому, з якою вже років п'ять не бачилася. Вона розповіла мені, як віддавала малу в садочок (це питання для мене зараз дуже актуальне). За її словами в одному садочку на Левандівці завдуюча за влаштування дитини вимагала з неї 500дол. Її чоловіку вдалося домовитись у садочку в іншому районі за 200дол.

ги :) Нам прийом до садка "обійшовся" майже в 1000 у.о. :) Але ніхто їх не вимагав, це просто спонсорська допомога (до речі, усі чеки є). Зате попали в кращий садок нашого р-ну, ще й в 2-х хвилинах від нашого будинку. За все треба плтити - за комфорт в тому числі...

levandivka
25.08.2008, 22:58
в одному садочку на Левандівці завдуюча за влаштування дитини вимагала з неї 500дол
Та то і садочок безпонтовий. персонал зашуганий.
Я з тою завкою багато років вась-вась. А завів мову про данила - йой, ТАК трудно з місцями, то треба...
В сусідньому садочку (+100 метрів) прийняли без всяких. :)
Зараз і там беруть, але не стільки.

Kristin_Daae
26.08.2008, 00:29
Та то і садочок безпонтовий. персонал зашуганий.
Я з тою завкою багато років вась-вась. А завів мову про данила - йой, ТАК трудно з місцями, то треба...
В сусідньому садочку (+100 метрів) прийняли без всяких. :)
Зараз і там беруть, але не стільки.

Так ніби ви знаєте про який садочок мова? Власне я саме в нього намагаюся записати малого... Наразі без грошей і наразі з 1-го вересня маю привести дитину. Завідуюча доволі дивна людина, тому очікую від неї будь-чого. Садочок справді безпонтовий і на 500 дол явно не тягне.
А сусідній садочок взагалі цього року набору не мав.

levandivka
26.08.2008, 08:56
Так ніби ви знаєте про який садочок мова?
Зпідозрив, що про 160 і №2.
У 160-му ТАКа пісня щороку.
А №2 мав набір. Оголошення на дверях "набору не буде" - маркетинговий хід. ;)
Чи про 30-ку мова?

Lyudik
26.08.2008, 09:12
В мене двійнятка, тому проблем з влаштуванням (минулого року) було в два рази більше. Спочатку пробувала сама зі завідуючими домовитись, взяла гроші (розраховувала на суму до 500дол.) і пішла по сусіднім садочкам (р-н Нового Цуму), але мене ніхто навіть слухати не хотів: "Місць немає (тим більше двох одразу), грошей не треба:(". Я вирішила, що наступним в садочки піде чоловік...
Але вийшло по-іншому, на роботі знайшлись знайомі, що мають "знайомих" в іншому садочку... Все обійшлось лише телефонними дзвінками. Тобто з одного садочку позвонили в інший, потім до мене, сказали в такій-то годині піти в той-то садочок і домовитись, коли приведу дітей.
Ось так ми без грошей попали в хороший садочок.
А недавно гуляли з малими і почула, що цього року за влаштування в садочок платять в районі 500 дол за місце.

Kristin_Daae
26.08.2008, 09:30
Зпідозрив, що про 160 і №2.
У 160-му ТАКа пісня щороку.
А №2 мав набір. Оголошення на дверях "набору не буде" - маркетинговий хід. ;)
Чи про 30-ку мова?
Все точно.
Взагалі намучилися ми з тими садочками, хоч ще й не почали ходити. Малому ще й року не було, обійшли з чоловіком всі садочки в районі, у всіх казали "наперед не записуємо, приходьте наступної весни". В 2-му, куди ще я ходила дитиною, завідуюча пообіцяла, що наступного року проблем не буде. Весною почали "обхід" знову, 2-й "втішив" оголошенням про ненабір на дверях та новою завідуючою, яка підтвердила, що набору таки немає. Садочок біля 64 школи (30?) втішив відпусткою завідуючої, яка не відомо коли закінчиться, і ніхто цим питанням більше не займається. Садочок біля 67 школи "відфутболив" з дверей - місць нема і не буде. В 160-му нарешті вдалося хоч чогось добитися, нас записали в зошит "претендентів", але "ніц не обіцяли, бо багато бажаючих"... Я ще обдзвонила декілька садочків далі від дому, ситуація аналогічна - "місць немає". Мене це дуже дістало і я написала лист у міський відділ освіти, мовляв "не можу влаштувати дитину в садочок, прошу посприяти". Тиждні за два прийшов лист вже з виконкому про те, що нас мусять взяти в новостворену групу в 160-му садочку з 1-го вересня, звертатися до завідуючої. Після цього мала дуже неприємну розмову із завідуючою, врешті решт ніби порозумілися. Чекаю 1-го вересня. Але впевненості в тому, що цим все закінчиться не маю.
Абсолютно не тішуся, що доводиться вирішувати щось через міськраду, виконком, примуси, хочеться все по-людськи, як має бути - прийшов, записав... Чоловік взагалі сердиться, ми не вибираємо садочок для дитини, які там умови, які вихователі, а намагаємось впхати хоч кудись! Європа...

levandivka
26.08.2008, 10:08
У ДНЗ №2 минулого року помінялася завідуюча. А попередньо, Ви розмовляли з в.о. Я б Вам радив "походити" в 2-й. Дірочки завжди є. 5 груп "випустилося" цього року... Буду там - пошепчуся з персоналом.
У 160 дійсно нездоровий дух.
У 30-му зовсім мало груп, то й надії на них мало.

Nadijka
26.08.2008, 10:30
Чоловік взагалі сердиться, ми не вибираємо садочок для дитини, які там умови, які вихователі, а намагаємось впхати хоч кудись! Європа...
І мене це дратує страшенно!!!:shutup:

Додано через 1 хвилину

Після цього мала дуже неприємну розмову із завідуючою, врешті решт ніби порозумілися.
Ця розмова була неприємною через ту заяву шо ви написали?:bazar:

Kristin_Daae
26.08.2008, 10:44
І мене це дратує страшенно!!!:shutup:

Додано через 1 хвилину

Ця розмова була неприємною через ту заяву шо ви написали?:bazar:

Так. Вона, звичайно, переживає за своє місце і боїться будь-яких нападів "згори". Хоча, в них, мабуть, все одно про все є домовленість.

Leila
26.08.2008, 11:23
Я вчора писала повідомлення в цю темку, а де ділося не зрозуміла. Levandivko, може ви знаєте чи можна в 2-й садок влаштувати дитину трохи швидше ніж в 2 рочки, ну скажімо десь 1 рік і 8-9 міс. бо є потреба щоб вийти на роботу, тай 2 роки нам аж у вересні буде, а на зиму не хочеться віддавати дитину, кажуть краще щоб літом походила і звикла. Почитавши думку про 160-й взагалі не хочу туди дитину вддавати

levandivka
26.08.2008, 11:59
Я думаю, що у вересні утрясуться питання комплектації. Можна буде розмовляти предметно.
А ясельні в №2 "різні". Є групи, в які я б Вам не радив...

переживає за своє місце і боїться будь-яких нападів "згори"
Вона не має належної (для посади) освіти. І її регулярно намагаються за то зачепити. але...

nata-k
26.08.2008, 12:12
То тепер стільки коштує запхати дитину у звичайний садочок радянського типу?! А може краще у приватний тоді?

Мій син ішов в садок в 2004, то я кульочком обійшлась. Взяли.

Але садочки переповнені - то факт. У групах на 27 ліжечок по 35 дітей. розраховують на те, що всіх все-одно не водять щодня.
Знаю багатьох батьків, які стають у чергу на місце відразу як дитина народиться.

Kristin_Daae
26.08.2008, 12:12
Вона не має належної (для посади) освіти. І її регулярно намагаються за то зачепити. але...

Вона розповідала мені, що ніби недавно закінчила заочно івано-франківський пед. ін-тут (якщо там є такий, не орієнтуюсь). Для її віку - похвально. Вона взагалі любить багато поговорити, шкода, що не по суті.

S-Irine
26.08.2008, 14:40
Ну я не знаю, ми в наш 109 (:y::y::y:) влаштувались майже безкоштовно. За старшого 50,00 грн (!) правда 3 роки тому. За молодшого я ще не платила ні копійки, якщо не рахувати пачки прального порошка та плину для посуду.

Ольга
26.08.2008, 14:51
а ми далі без садка, в Малюку сказали, що ми аж 75 в списку :(
Малюк нам страшенно підходить по розташуванню...

Olenka
28.08.2008, 09:27
Живемо на вул. Гвардійській, де за словами багатьох присутніх форумчан є чудовий садочок Св.Миколая, "в мірУ" ДНЗ № 135. Оце ж бо хтілося почути відгуки про нього - чи варто, скільки і т.д. і т.п.
Дуже хороший садочок. Ми вже записали туди нашого малого, хоч прийдеться возити. Намагаємося сторити "свою" групу (з діток знайомих і форумчан в тому числі). Правда не знаю, наскільки нам це вдасться... Дітки між собою вже знайомі і думаю, що це буде краще для "садочкової" адаптації...
І відповідно буду вдячний за відгуки про перебування ваших чад в альтернативному йому, але теж географічно близькому нашій мацьопі (1,8 рочки ) ДНЗ № 21, що по вул. Грабовського, 3.
Мій співробітник намагався туди запхати свою малу - марно. казав, що садок хороший і що він протеже міськради.
У вашому районі є ще хороший садок на Метрологічній (здається так).

Ука
28.08.2008, 09:55
Абсолютно не тішуся, що доводиться вирішувати щось через міськраду, виконком, примуси, хочеться все по-людськи, як має бути - прийшов, записав...
А чому?
Так а це стандартна процедура з державним садком. За правилами Вас мають взяти в садок, до якого Ви не належите територіально. Якщо там Вам відмовляють через відсутність місць, Ви пишите листа в районо, і вони зобов'язані запропонувати Вам найближчий вільний. А всі оці такси якраз через те, що батьки не знають цієї процедури і шукають місце самотужки. Інша річ, якщо Ви хочете потрапити в конкретний садок, поза чергою - тоді справа Ваша.

Ука
28.08.2008, 09:58
Вона розповідала мені, що ніби недавно закінчила заочно івано-франківський пед. ін-тут (якщо там є такий, не орієнтуюсь). є

Kristin_Daae
28.08.2008, 11:54
Інша річ, якщо Ви хочете потрапити в конкретний садок, поза чергою - тоді справа Ваша.
Я вже писала, що ми з чоловіком понад рік ходили по 4-х садочках нашого району, в кожному нам казали, що ніякої черги не існує, запис у садок відбувається весною. Весною у кожному з садочків місць одразу не стало. Тому що це за черги, і де вони існують, я так і не зрозуміла. Відчуваю себе довбеликом, люди щось знають, про щось говорять, а я того навіть знайти не можу.

Яруська
28.08.2008, 12:09
Ми цього року закінчили 169 садок(Новий Львів) Задоволені страшенно, садочок санаторного типу, а вихователька Оксана Богданівна це просто чудо:)

Яська Березнева
28.08.2008, 15:35
Наше чудо ходить у садочок уже 2 з половиною тижні. Віддали туди, де найближче - садочок № 26 по вул. Ярослава Мудрого-Гушалевича (колишня Провіантова). Правда, малій уже 4 з половиною роки. Хотіли віддати в "Арніку" (вул. Комарова), куди я ходила у дитинстві, але нам сусідська бабця сказала, що той садочок тепер нехороший, туди треба все своє нести - постіль, ложки-вилки, чашечку, все-все. Там ліжка брудні, підлога брудна, таргани, годують погано і т.д. Її внучка туди ходила, тож сусідка знає ситуацію. Вона перевела свою внучку до садка № 26 (трохи мала та бабця з тим труднощі, але "денежки і труд все перетрут") і нам порадила той садочок.

Спочатку я малу свою відводила 3 дні по півдня і сама була присутня, а з початку тижня - на цілий день і без мами. Тьху-тьху, все ніби нормально, тільки вдень трохи попхинькує за мамою, то вихователька її втихомирить, і все. Почала в садку добре їсти, а то вдома треба було з ложкою за нею бігати. Я малу десь за півроку морально готувала: от підеш ти в садочок, там гарно, діток багато, дітки разом гамають, спанькають, танцюють, співають, віршики розказують, будеш мати нових подружок, тобі буде там цікаво і т.п. Гуляючи, проходили мимо садочка, і я їй показувала: дивись, це твій садочок, ти будеш туди ходити, а який гарний майданчик, ти будеш там бавитися з дітками і т.п.

Щодо процесу оформлення, то ми підійшли до завідувачки весною, вона сказала: ну, ви знаєте ситуацію, бачите, в нас місць нема, садок маленький, та йдіть в інші і т.д. Я так і сказала: ми знаємо ситуацію, ви кажіть прямо, що треба, ми все зробимо. Завідувачка сказала, щоб ми прийшли через місяць. Ми прийшли (це був початок липня), вона ознайомила нас з розпорядком дня в садку, чим діти там займаються, як і що їдять, де сплять (хороші двоярусні ліжечка) і сказала: принесіть доброчинний внесок на ремонт, скільки зможете (я змогла 100 $), піжамку, панамочку, тапочки і рушничок. Плата за один день перебування в садку - 5 грн. (дають квитанцію для оплати в касі), проходьте диспансеризацію в поліклініці, здавайте аналізи (кров, сечу, кал на яйця глистів та скребки на ентеробіоз) і приходьте в серпні. Ми це все зробили і прийшли, Яньку записали в середню групу, і вперед! Правда, щомісяця батьки ще щось здають чи щось дарують садочку, але вихователька сказала, що повідомить мене пізніше. Скоро дадуть списочок канцтоварів, які треба купити для малої.

Щодо садочка, то він справді хороший, інтер"єр симпатичний, кормлять смачно, кімнатка для сну хороша, там гарні двоярусні ліжечка. Яньці виділили "ліжкомісце" на верхньому ярусі зразу біля стола виховательки, вірніше, вона сама туди залізла, і це місце закріпили за нею. Коли я її спитала, чому вона не лягла на нижній ярус, Янька сказала: мамо, ну я ж хочу бути на висоті!..

Nadijka
28.08.2008, 15:51
Скоро дадуть списочок канцтоварів, які треба купити для малої.

А нам вже дали...

-альбом для малювання
-олівці
-гуашні фарби
-кольоровий папір
-кольоровий картон
-клей пва
-ножнички
-набір пензликів
-пластилін
-досточку для пластиліну
-папку

Яська Березнева
28.08.2008, 16:06
А нам вже дали...

-альбом для малювання
-олівці
-гуашні фарби
-кольоровий папір
-кольоровий картон
-клей пва
-ножнички
-набір пензликів
-пластилін
-досточку для пластиліну
-папку

Ооооооооо...

levandivka
28.08.2008, 18:59
А нам вже дали...
В нас просто збиралося 5 грн. в місяць. Вихователька все купувала.

Olenka
28.08.2008, 19:26
в кожному нам казали, що ніякої черги не існує
Я не давно зустріла свою однокласницю, вона як раз за малою в садок ішла (садок через 2 будинки від моєї хати і в дворі моєї роботи). Зразу за це і мова зайшла і вона каже, що садком дуже задоволена. Я зразу кажу покажи мені завідуючу я, щоб я малого поставила у чергу (запасну). На диво 7 вечора і завідуюча ще була на роботі і каже, що ніяких списків не має. Приходьте коли малому буде 2 роки.
От я тоді теж подумала чи вона мене так відшила (значить треба посилати чоловіка) чи насправді черги не має?

Ольга
28.08.2008, 21:06
Дуже хороший садочок. Ми вже записали туди нашого малого, хоч прийдеться возити. Намагаємося сторити "свою" групу (з діток знайомих і форумчан в тому числі). .

в як туди потрапити? я ще вагітною мріяла дитину в садок Миколая дати...

S-Irine
29.08.2008, 02:47
У вашому районі є ще хороший садок на Метрологічній (здається так).
Садок непоганий, але дитину треба забирати до 17,30 і ніяких запізнень. Всі свята садочок закритий (Різдвяний тиждень, тощо) і на літо він теж закривається, працює з вересня по червень. Це наш "дільничний" садочок, але саме по тих причинах ми в нього не пішли. Садочок на Горбачевського, 11 вважається класним і ... дорогим. Кажуть, що в місяць іноді батьки "допомогають" до 100 $. Правда чи ні, незнаю, але чутки ходять. Мені особисто не сподобалась завідуюча. А вихователі приємні, приміщення чисті, світлі, велики. Тільки мала територія для прогулянок, і мало зелені.
Мі зупинились на 109, біля Стрийського базару. Я задоволена.

nata-k
29.08.2008, 12:48
А ми ще окрім канцтоварів, двічи на рік купу миючих засобів носили. Ну, і ремонти у групі своїм коштом, та своїми силами доводилось робити.

Nadijka
29.08.2008, 12:56
двічи на рік купу миючих засобів носили
в нас на це кожного місяця по 10 грн збирають

Olenka
29.08.2008, 13:54
в як туди потрапити? я ще вагітною мріяла дитину в садок Миколая дати...
Записалися у список у завідуючої, правда її дуже важко злапати...
А вам на вже треба? Бо сьогодні буду бачити виховательку звідти, можу запитатися коли можна завідуючу злапати...

Іруня
31.08.2008, 21:34
Мамусі, підкажіть, а хто давав дитину в садочок у віці 1,9? І як пройшла ваша, тобто, дитяча адаптація?
Мені запропонували непогану роботу, тому на днях повинна вирішити що робити? Мала в мене досить самостійна: проситься на горшок, сама засинає, з невеликою допомогою їсть ложкою, непогано говорить, але ще дуже прив"язана до мами... І не хочеться такий шанс втратити, і дитини шкода.
Всі домашні радять йти на роботу, а от друзі кажуть почекати хоча би до 2,5 року. Що порадите?

Уляночка
31.08.2008, 22:06
Мамусі, підкажіть, а хто давав дитину в садочок у віці 1,9? І як пройшла ваша, тобто, дитяча адаптація?
Мені запропонували непогану роботу, тому на днях повинна вирішити що робити? Мала в мене досить самостійна: проситься на горшок, сама засинає, з невеликою допомогою їсть ложкою, непогано говорить, але ще дуже прив"язана до мами... І не хочеться такий шанс втратити, і дитини шкода.
Всі домашні радять йти на роботу, а от друзі кажуть почекати хоча би до 2,5 року. Що порадите?

Любчика віддала в садочок у 1, 11. Перший тиждень ходила з ним. Все було нормально. Через кілька днів почала залишати на 2-3 год, потім від 9.00 до 13.00. Це було важко, але твердість характеру і маминого серця зробили свою справу:aggressive:. Не зважала на плач, його "пестьохання", а водила чітко по графіку. Звик, тепер тільки скиглить, коли вранці бачить одяг. Проходить, коли приходимо в групу. Сам перезувається, роздягається, дає цьом-папа і йде до виховательки. Спить в садочку вже 3 тижні, а забираю його після 16.00.
Все буде добре. Головно послідовність і потреба говорити з дитиною про зміни в її житті.

Іруня
31.08.2008, 22:20
Дякую за відповідь :)
Скажіть, будь-ласка, а в якій годині ввечері розбирають дітей? Чи в кожному садочку це по-різному?

Уляночка
31.08.2008, 22:50
Дякую за відповідь :)
Скажіть, будь-ласка, а в якій годині ввечері розбирають дітей? Чи в кожному садочку це по-різному?
Майже усі батьки в яслах забирають в районі 16.30, але є такі (працюючі;)), що приходять біля 18.00

Радість
31.08.2008, 23:23
Завтра буду свою лишати в садочку спати. Три тижні відходила до обіду, тепер звикла до такого режиму і каже, що спати буде тільки вдома. Як то буде, незнаю. Знову ті переживання :(.

Kristin_Daae
01.09.2008, 15:15
Сьогодня нарешті дооформила медогляд і віднесла у садочок. Заходила в групу, куди записали малого. Враження полярні - з одного боку задоволена, що ніби питання з садочком вирішене, з іншого - виховательки немає (медсестра сказала, що вона на лікарняному, няня сказала, що у відпустці), з мацьопствами одна няня, сьогодня їй ще дали на допомогу музкерівника, але оскільки сьогодня святковий концерт, музкерівник має свої проблеми... В групі зимно, я в джинсах та піджаку реально змерзла, няня каже, що в них всюди на першому поверсі так зимно, зате взимку жара... В групі я побачила лише двох діток, хоча няня сказала що загалом їх 8 (де ж той перенабір, через який я так собі псувала нерви усе літо?). Не знаю, може ще не всі батьки поприводили дітей.
Завтра підемо перший раз у пер... в яслі))). Мабуть годинки на дві, може й меньше.
В нашому садочку сказали, що забирати можна аж до 18.30, але треба принести довідку з роботи, що ви справді працюєте і не можете забирати раніше.

Jupiter
01.09.2008, 16:40
У нас дитину можна забирати до 19.30. Садок 44, на Іскрі. Про попередній запис. Ми записувалися в садок на вул Караджича, коли ще там жили на вул. Головатого. Нас записали взимку, в грудні, щоб з весни ми почали ходити. Планувалося, що почнемо ходити з травня-червня. Але ми купили квартиру на Сихові і тому мусили тут шукати садок. А на Караджича проблем не було зовсім. Ми б ходили собі спокійно, але переселилися. Ну і ще був такий факт. Оскільки ми переселялися і місце звільнялося, то запропонували знайомій мамочці, яка з нами гуляла, віддати на наше місце дитину. Тій мамочці завідуюча відмовила. Сказала, що прийме дитину тільки в тому разі ,якщо надійде спонсорська допомога з боку батьків дитини:) Отак.

Nata
01.09.2008, 16:46
В нашому садочку сказали, що забирати можна аж до 18.30, але треба принести довідку з роботи, що ви справді працюєте і не можете забирати раніше.
Унікально, а якщо не працюєте то й дитину в садок не давайте?
У нас садочок працює до 18:30, я забираю до 17:00, вихователька каже, що забираю заскоро, можу приходити пізніше.

Жива
01.09.2008, 17:07
привіт усім, я тут вперше чула,що тут можна багато дізнатися про львівські дит. садочки. Бо у мене зараз виникла проблема з садочком, всюди перебір..

Kristin_Daae
01.09.2008, 23:40
Унікально, а якщо не працюєте то й дитину в садок не давайте?
Ні, мається на увазі, що якщо не працюєте, то забирайте дитину швидше, а не тримайте до 18.30.

Nadijka
02.09.2008, 08:02
А нам (75 садок) сказали тільки до 17.00, :no:а це для працюючої мами дуже мало...ІМХО

Знаю шо в приватних садочках(наприклад Дивосвіт чи Ерудитеня) до 20.00!!!

Іруня
02.09.2008, 08:49
А нам (75 садок) сказали тільки до 17.00, а це для працюючої мами дуже мало...ІМХО

Дуже цікаво... Робота до 18.00 (наприклад), а садок до 17.00. Це вони самі собі так придумали, чи надійшла така мудра вказівка зверху?

Nadijka
02.09.2008, 09:07
Дуже цікаво... Робота до 18.00 (наприклад), а садок до 17.00. Це вони самі собі так придумали, чи надійшла така мудра вказівка зверху?
Думаю шо самі...поки що це мене не турбує, але коли піду на роботу, то обов'язково підніму це питання...

Доречі, Іруня моя малеча пішла в 1,10....плакала менше тижня...перестала плакати, коли почав відводити татко...правда потім трохи болячок нахапала...мусіли пересидіти вдома, а тепер знов ходить з задоволенням...(з татком!)

Радість
02.09.2008, 09:22
Вихователі кажуть, що дитина двох років швидше адаптовується до садочка, ніж вже трьохрічна. Звичайно, шкода таку мацьопку давати в чужі руки і в незнайомий колектив. Але, якщо треба, то треба. В нашій групі є пару діток, яким ще двох немає. Вони прекрасно дають собі там раду. Тяжкіше при тому всьому мамі.
А моя Марійка вчора таки спала в садочку :). Я, правда, виховательці п"ять разів визвонювала. Ще їсть...лежить в ліжечку...спить...ще не проснулась...встала, не плаче. Ну, тут я нарешті заспокоїлась.

Nata
02.09.2008, 10:53
мається на увазі, що якщо не працюєте, то забирайте дитину швидше, а не тримайте до 18.30.
Робота різна буває, хтось приватно працює, а хтось і дома. Не розумію я такого, садочок - державна установа, на якій основі вони собі правила придумують? Один садочок працює до 17:00, інший до 20:00, цікаво просто.

моя малеча пішла в 1,10
Я Дмитрика напевно теж так віддавати буду. Як подумаю про це, вже плачу.

Радість
02.09.2008, 11:16
Доречі, наш садок працює до 18.00. Але в нашій групі поки що забирають дітей біля 17.00. А якщо немає можливості забрати дитину до шостої вечора, то є ще продовжена група, яка працює до 20.00. Туди заводять тих діток зі всього садочка, які полишалися.

Lyudik
02.09.2008, 11:57
Один садочок працює до 17:00, інший до 20:00
Мені завідуюча одразу ж сказала, що садочок працює з 7.30 до 19.30 і, якщо навіть вихователі і розказують, що інші батьки приводять на 9.00 і забирають дітей до 17.00, я МАЮ право привести дитину зранку і забрати ввечері в зазначені години і у вихователі НІЯКИХ претензій до мене не повинно бути.

Женічка
02.09.2008, 15:58
вчора ходила записувати манюню в сусідній садочок, прийщла коло 10 ранку, але місць уже н було.
кажуть, там з 5 ранку черга почала формуватись.
та я не до того.
мені якось так дивно стало, стіни в білих шпалерах, вазони, легкий запах кухні повсюди - одним словом лікарня.
цікаво, чи всі садочки такі (порівнювати не маю з чим, бо сама в садочок не ходила).
та й у нас в Стрию вибір не є великий......................

Pand@
02.09.2008, 16:56
У нас в групі 36 дітей!В нас до 19.30 група.решта групи до 18.00.Але я раз прийшла о 18.50 і доця була вже останньою.Чи батьки не працюють зовсім?
Дівчата підскажіть(напевно у пп щоб не було засору) де е дешева гуртовня на канц товари?

levandivka
02.09.2008, 18:33
Нині освячували садочок. Священик ходив по всім групам. Зайшли і в ясельні, де по списку більше 30 дітей (в кожній).
http://s50.radikal.ru/i128/0809/1d/ea4959da3e0d.jpg http://s60.radikal.ru/i169/0809/65/848e57eec0ab.jpg
порахувати реальне відвідування зможете?

Kristin_Daae
02.09.2008, 20:49
порахувати реальне відвідування зможете?
Ми сьогодня були перший раз у садочку. Діток в групі було п'ятеро))).

Радість
02.09.2008, 20:57
А в нас сьогодні 22 було. Вихователька просто виснажена була під кінець дня.

Ольга
09.09.2008, 15:20
Вже питалися у цій гілці про садок Берегиня на вул. В. Великого, але ніц не відповіли. Чи хтось мав можливість відвідати цей садок?

Женічка
09.09.2008, 15:44
ми з Настульчиком сьогодні гуляли навколо того садочку, в який плануємо йти наступного року, приглядались до виховательок :)
такі трохи крикливі, але як ще заспокоїти 20 маленьких нечемних дітлахів.
хоча мене не дуже тішить, що на мою дитину кричатимуть....

tslezinska
09.09.2008, 15:45
А чому нечемних? Може, то дорослі воліють їх таким бачити?

Женічка
09.09.2008, 15:51
дивлячись як розуміти це слово :-))))))))))

Іруня
09.09.2008, 21:39
ми з Настульчиком сьогодні гуляли навколо того садочку, в який плануємо йти наступного року, приглядались до виховательок :)
такі трохи крикливі, але як ще заспокоїти 20 маленьких нечемних дітлахів.
хоча мене не дуже тішить, що на мою дитину кричатимуть....

Женічка, я як прийшла в садочок записувати малу ( в 12-ий, напроти Трої :shy:), то десь з пів години чекала, поки звільниться завідуюча. Зате такого надивилась!!! Виводить вихователька діток на прогулянку. Хвилини дві виходять по черзі одні діти, за ними мокра і червона вихователька. За той час я встигла спитати якогось малюка з якої вони групи. Каже :
- Селе-едня.
Я питаю ( я ж приставуча тьотка:lol: ) :
- А скільки тобі років?
І тут посипалось :
- Мені 4.
- А мені завтра 4.
- А мені во ( і показує на пальчиках 4 ).
- А мені не знаю.:lol::lol::lol:
Нарешті виходить вихователька. Намагається їх построїти по парах. Поки останніх достроїла, перші порозбігались:lol: Почала їх рахувати : "Раз, два, три, чотири, Марта візьми за руку Назара! Тьху ти!!! Раз, два, три...":suicide:
Петрика П"яточкіна пам"ятаєш? А там їх 24 таких...:lol:

ckorpionsha
09.09.2008, 22:01
Я вчора ходила в садочок №5 по вул. Листопадового Чину. Завідуючої не було, то спитала працюючу там жінку. В садок з 2-х років приймають. Працює з 8 до 19.00. А одна моя знайома ходила туди теж питати, то завідуюча на неї накричала, сказала,що дітей записують вже тоді, як вони ще не народились...от така тепер система.

Kristin_Daae
10.09.2008, 00:43
Ми вже другий тиждень ходимо в садочок. Плачемо... Впиратися і тягнути мене назад синочок починає вже у воротах садочку, а поки до групи дійдемо... Нарешті я почала оговтуватись від нових вражень, перший тиждень взагалі ледве на ногах трималася від фізичного та нервового виснаження. Переживала, коли ще збиралася малого записати, а зара взагалі :suicide:. Приходимо ми на 9.00, в 11.00 я приходила подивитися, чи все гаразд і йшла назад додому до 12.30... (в перший день я взагалі ці дві години під садочком тусувалася)
В цілому я задоволена. Чи задоволений малий сказати важко :confused:. Наша група нарешті за тиждень часу "підназбирала" малюків - сьогодня був взагалі аншлаг, аж 14 чоловік (до того часу 4-6). Вже писала раніше, що нашої постійної виховательки немає, але на заміні дуже хороша молода вихователька, наша сусідка. Також дуже добра няня. Малий відмовляється там ходити на горщик, тримає аж додому. Також минулого тиждня там майже нічого не їв, зара ніби починає. Годують, до речі, непогано.
Наразі купили для садочка лише комплект постілі.

Нарешті виходить вихователька. Намагається їх построїти по парах. Поки останніх достроїла, перші порозбігались:lol: Почала їх рахувати : "Раз, два, три, чотири, Марта візьми за руку Назара! Тьху ти!!! Раз, два, три...":suicide:
Петрика П"яточкіна пам"ятаєш? А там їх 24 таких...:lol:
:lol: Сьогодня зранку залишала малого, їх десь чоловік 10 було, половина включно з моїм ревіла, решта ходили хвостиком за нянею та вихователькою, доки ті заспокоювали особливо буйних! Я би застрелилася.

Іруня
10.09.2008, 08:23
Я б теж:xaxa::xaxa::xaxa:

levandivka
10.09.2008, 08:26
Я б теж:xaxa::xaxa::xaxa:
А в мене - всі б стройовим шагом пішли...:tanksmile:

Радість
10.09.2008, 12:54
А в мене - всі б стройовим шагом пішли...:tanksmile:
Левандівка, то ви не ту професію обрали :xaxa:
А в нас така ситуація виникла... Вночі з п"ятниці на суботу в малої почалася температура. Під ранок була вже 39.5. В обід прийшла чергова лікарка, поставила діагнос фарингіт. Виписала купу ліків, в тому числі і антибіотик. Я їй говорю, що в неї ще понос. На це лікарка не відреагувала. Замість тих ліків я почала малу годувати єнтеросгелем і свічку вібуркола дала. За два дні все налагодилось.
Приходжу я сьогодні в садочок і взнаю, що майже в цілому садочку діти мали такі ж проблеми. Це ж просто жах. Я от сиджу і думаю, що мені робити. Насилати на них санєпідемстанцію, чи що?

julchyk
10.09.2008, 13:34
Вже питалися у цій гілці про садок Берегиня на вул. В. Великого, але ніц не відповіли. Чи хтось мав можливість відвідати цей садок?

де саме на ВВ той садок, бо я щось не можу знайти

Ольга
10.09.2008, 14:40
На початку ВВ, здається № 33

христуся
10.09.2008, 15:35
чи є серед формчан, ті що водять діток до садочку "Еруденя" ???

Дуже цікаво було б почути про цей садочок!!

ДЯкаю за відповідь

Koza-Dereza
10.09.2008, 18:12
Катя вже другий день у садку. А в мене вже другий день iнфаркт i сиве волосся...

klen
10.09.2008, 18:19
Катя вже другий день у садку. А в мене вже другий день iнфаркт i сиве волосся...

Бешкитує малеча? Як їй у садочоку?

Koza-Dereza
10.09.2008, 18:30
Бешкитує малеча? Як їй у садочоку?

Нi, вродi навпаки. Гарно бавиться з дiтками коли я її залишаю. Тiльки вчора в обiд я прибiгла туда подивитись. Заглядаю через вiконечко у дверях, а моє золото сидить за обiднiм столом i плаааааааааче. Реве просто. Вони її годують а вона реве, личко запухше, а я стою за дверима i реву. Визвала виховательку, та каже що вона замучена, бо вони там сплять пiсля обiду, а наша панi привикли два рази в день. I там їм давали якусь муру садкову, а дома свiжi що дваденнi супчики, органiчнi курочки, кашки, йогурти. I пити напевно мало давали, бо мала прийшла додому i випила двi бутилочки води! Але хоч покакала у них. То вже добре.
Сьогоднi знов iду в обiд провiряти як моя дитина справується.
Звичайно я перебiльшую... як напевно кожна мама б перебiльшувала. Менi теж треба звикнути. Тiшусь тим що це тiльки три днi, а решта чотири днi вона з нами (я, тато i баба). Тiльки молюсь щоб не хворiла. Надiюсь що те що я її тримаю босяком i голяком ( ПО ХОЛОДНИМ ПIДЛОГАМ) якось змiцнило її iмунну систему, ну i те що в неї просто супер харчування, це я можу сказати з абсолютною впевненiстю!
Менi вже там дали записку про що вона робила: лiпила з пластику, малювала, бавилась iтд... це все дуже гарно... але мене це поки що не грiє.
Я вийшла з садка, позбиралась i задзвонила до чоловiка, звичайно це все його вина, кого ж iще. Йому мало не показалось. Я пригрозила що якщо дитина буде зстресована садком, то я кидаю роботу i переїжджаю в якесь глухе село, но дитина буде спокiйна. Менi не треба люксу за Котусiн рахунок.
ОТ такi страстi.
Є й позитивнi речi в її життi крiм садка за останнi кiлька днiв, але поки що мої мозги направленi тiльки на садок. :(

Koza-Dereza
10.09.2008, 21:38
Я повернулась з перерви. Звичайно їздила подивитись на моє козеня.
Вона чемно їла. Поїла все м'яско що їм давали, не їла овочi. Я прийшла пiд кiнець обiду, то в неї вже забрали недоїдки i молоко. Мала не довго думаючи пiшла забирати м'ясо що залишилось в тих дiтей в кого ще тарiлки не взяли. Потiм хотiла конфiскувати чиєсь молоко, але їй вихователька не дала. Потiм Катерина уздрiла кусок котлети на пiдлозi i ринулась за нею, але знов же вихователька перейняла спроби. Може це її заставить їсти лiпше, без викрутасiв, i цiнити то що має вдома, хоча скорше що так не буде.

мамочка
11.09.2008, 08:40
чи є серед формчан, ті що водять діток до садочку "Еруденя" ???

Дуже цікаво було б почути про цей садочок!!

ДЯкаю за відповідь

Я ще туди доню не вожу, але планую. Тому накопала по знайомих трохи інформації:
1. в групах по 8-15 діток.
2. одноразовий початковий внесок 1000 грн.
3. щомісячна оплата 1200 грн. (в цю суму входить абсолютно все, здається навіть памперси, якщо дитина не проситься на горщик).
4. садочок працює з 8год до 20 год. Вечеря в них в 18 год, тобто дитину в 18.15-20.00 можна забирати.
5. вихідні дні - два. Один на Різдво і понеділок після Великодня. Ну і звичайно субота, неділя.
6. Викладачі дуже хороші, діти приходять з садочка дуже задоволені, і часто по вихідних просяться в садочок.
7. Два рази в тиждень дітей водять у школу, де їх вчать . (Точно про це не знаю).

Детальніше буду скоро все знати, так як планую поїхати і домовитися з дипректором.

Ольга
11.09.2008, 11:56
Ми записалися у Берегиню сьогодні. Наразі садок виглядає приємним, затишним і доглянутим. Побачили одну виховательку, яка дуже мило з дітьми розмовляла і діточки гарні були...
Внески двох видів є - одні на закупівлю нових меблів, інші благод. допомога по перерахунку. Не великі суми.

Тепер розкажіть як з довідками для садочку? Що за чим треба здавати і с-ки то забирає нервів??:)

Nadijka
11.09.2008, 12:27
Тепер розкажіть як з довідками для садочку? Що за чим треба здавати і с-ки то забирає нервів??:)
Підходите до медсестрички(в поліклініці) даєте 30-50 грн і кажете на коли вам то треба...то включно з шкребками...

Женічка
11.09.2008, 12:30
що таке шкребки???
в мене певно проблеми будуть з довідкою про щеплення, не знаю до кого то підійти.

Nadijka
11.09.2008, 12:33
що таке шкребки???

три дні перед садочком треба ходити з дитиною і здавати з дупці шкребки...

Женічка
11.09.2008, 12:34
три дні перед садочком треба ходити з дитиною і здавати з дупці шкребки...

це на глисти???
бачила я вже як у нас в міській поліклініці це роблять, приклеюють скотч на одну сторону дупки, потім на другу - і готово:bad:

Nadijka
11.09.2008, 12:37
це на глисти???

угу...:bad:

Kristin_Daae
11.09.2008, 12:43
Підходите до медсестрички(в поліклініці) даєте 30-50 грн і кажете на коли вам то треба...то включно з шкребками...
Ай-ай-ай... :n: Я би, наприклад, дуже не хотіла, щоби дітки, які є разом з моєю дитиною в садочку, потрапляли туди без медогляду.
Підходете до медсестрички в поліклініці, вона дає вам форму (відксерити, як правило, або дати їй 1-2грн за готову) та скерування на аналізи (кров з пальчика, на цукор, аналіз сечі, на яйцеглист та на скребки на ентеробіоз), каже, яких лікарів треба обійти. Проходите медогляд, здаєте аналізи.
Щодо скребків поцікавтесь в медсестри, коли вам найкраще здавати, оскільки в них обмежений термін придатності. Ми їздили їх здавати в санстанцію біля мотозаводу (може в когось якось інакше), треба приїзжати тричі, на четвертий день заберається результат. Робили взагалі елементарно - ваткою, намотаною на паличку протирали дупку, малий навіть не встигав зрозуміти, що відбулося.
Потім знов йдете до дільничого лікаря, який заповнює форму (щеплення, якщо є, і т.д.) Потім йдете до головного лікаря за підписом і печаткою (чула, що в деяких поліклініках самі дільничі йдуть до головного). В принципі, весь медогляд можна пройти за тиждень. Трохи марудно, але не так складно, як здається.

levandivka
11.09.2008, 12:59
Я би, наприклад, дуже не хотіла, щоби дітки, які є разом з моєю дитиною в садочку, потрапляли туди без медогляду.
Але ТАК воно є. В садок водять і явно хворих дітей.

Varvar
11.09.2008, 13:25
Така безвідповідальність .... батьків
"Моя хата скраю ..." (с)
"Якщо в мене здохла корова, най у сусіда здохне кінь" (с)
Треба найняти людину, якій будуть платити (батьки) за виявлену шмаркато-кашляючу дитину ))), як колись-десь платили премію сторожам за спійманого злодія .

julchyk
11.09.2008, 14:36

нещодавно сусідка-логопед в дит.садку вела в той же садок свою явно засопливлену дитину.песонал,який повинен слідкувати за здоров ям малюків сам то порушує.

Ольга
11.09.2008, 14:37
Це вже переходить на офтопи, але чи ця довідка справді дасть картину стану здоровя дитини? Я не вірю в те, що в поліклініці роблять на совість аналізи. Аналізи я краще здам з дитиною у лікарнях спеціалізованих, а довідку у поліклініці куплю.

Розкажіть чи когось з Ваших дітей взяли у садок без щеплень, або з частково зробленими щепленнями? Чи не було проблем?

julchyk
11.09.2008, 14:39
Ай-ай-ай... :n: Я би, наприклад, дуже не хотіла, щоби дітки, які є разом з моєю дитиною в садочку, потрапляли туди без медогляду.
QUOTE]

Але таких діток- море.і ви про те навіть не здогадуєтесь. як потрапити без щеплень- теж елементарно.Купляється у знайомих медиків бланк з печаткою і самому вписується графік вакцинаціїї- так недавно розповіли мені мами, у яких дітки без жодного щеплення успішно ходять до садочка

[QUOTE=Ольга;379659]Це вже переходить на офтопи, але чи ця довідка справді дасть картину стану здоровя дитини? Я не вірю в те, що в поліклініці роблять на совість аналізи. Аналізи я краще здам з дитиною у лікарнях спеціалізованих, а довідку у поліклініці куплю.

Розкажіть чи когось з Ваших дітей взяли у садок без щеплень, або з частково зробленими щепленнями? Чи не було проблем?

без щеплень "здавати " дитину- "собі дорожче"- у Львові треба ще пошукати завідуючу , яка на те пристане ( хоча, кажуть кілька таких є) . Простіше купити довідку.Щодо вакцинації у самому садку- повідомляєте медсестру про необхідність щеплення лише у поліклініці-а звідти приносите відповідний документ

[QUOTE=Ольга;379574]Ми записалися у Берегиню сьогодні. Наразі садок виглядає приємним, затишним і доглянутим. Побачили одну виховательку, яка дуже мило з дітьми розмовляла і діточки гарні були...
Внески двох видів є - одні на закупівлю нових меблів, інші благод. допомога по перерахунку. Не великі суми.

поділіться при нагоді своїми враженнями і сумою внесків,можна в ПП. А то я теж обираю садок.непогані відгуки маю від мам з 134 садка ( за Марселем) та 165 ( на Пулюя).Може хтось може щось про них розповісти.А ще просьба, чи хтось знає якусь інфо про приватний садок пані Інни?

levandivka
11.09.2008, 15:54
Така безвідповідальність .... батьків
"Моя хата скраю ..." (с)
"Якщо в мене здохла корова, най у сусіда здохне кінь" (с)
Треба найняти людину, якій будуть платити (батьки) за виявлену шмаркато-кашляючу дитину ))), як колись-десь платили премію сторожам за спійманого злодія .
Ну от...
Оп'ять батьки винні.
Наймати ще когось? А медсестра на холєру в садку?
Порядок в садках повинен персонал садків наводити. :bazar:

мамочка
11.09.2008, 16:07
Я сьогодні була в Ерудитенятку на Лисенка. Тому деякі уточнення:
оплата в місяць 1500 грн. Зараз є 1 різновікова група яка складається з 20 дітей (2-6 рочків). Скоро планують зробити 2 групи 2-4 рочки і 4-6 рочків.
Не сподобались китайські іграшки.

Katrin
11.09.2008, 17:13
[QUOTE=Ольга;379574] А то я теж обираю садок.непогані відгуки маю від мам з 134 садка ( за Марселем)
Я так бачу, що ми з Вами і з Ольгою в одному районі обираємо садочки.
Про той що за Марселем також чула непогані віднуки, з завідуючою не вдалось поспілкуватись, інфо тільки від мам: "доброчинний внесок 500 грн+ (загадково посміхнувшись), щоб сюди попасти". Групи 30 чоловік.
Біля Сокола чула також непогані відгуки про садок. Не знаєте про нього нічого?

Lyudik
11.09.2008, 18:10
Ходимо в цей садочок з січня 2008р. (з двох рочків), мої враження достатньо позитивні, хоча й багато хворіли зимою-весною, а значить періодично пропускали.
Зараз перейшли в молодшу групу, помінялась вихователька, але мої дівчата, після трьох місяців канікул в бабусі, з задоволенням знову ходять на СВОЮ "роботу".
Якщо є конкретні запитання по цьому садочку, то обов"язково відповім.

Ольга
11.09.2008, 18:47
власне внесок в Берегиню добровільний - ми отримали бланк рахунку для переказу коштів на садок. Або батьки, або фірми батьків перераховують кошти.
Крім того 450 грн на нові меблі дітям в групу...

Загальні враження про садок не погані. Ми довго думали потрапити в Малюк, але плюнули на ту справу :)
Про садок біля озера чула не дуже відгуки, кажуть, що там багато дітей не можуть вжитися. За Марселем садок хвалили друзі, кажуть що добре доглянуті дітки там.

Ми зупинилися на садку № 33. В "модну" групу Крок за кроком ми не потрапили, але надія є :)

Уляночка
11.09.2008, 19:37
[QUOTE=julchyk;379667]
Про той що за Марселем також чула непогані віднуки, з завідуючою не вдалось поспілкуватись, інфо тільки від мам: "доброчинний внесок 500 грн+ (загадково посміхнувшись), щоб сюди попасти". Групи 30 чоловік.

Ну тобі ближче було б в 153 мальоту водити - це біля каплички. Записати треба зараз, щоб на другий рік у яслі попасти. Внесок - 100 грн. Потім, коли дитина вже ходить, дали список на 200 грн. десь - різна хімія, іграшки, канцтовари, книжки.
Садочком більш-менш задоволена - нормальне 3-разове харчування, є досвічена 1 вихователька, а інша молода, але мій Любко від неї в захваті. Ну ДУЖЕ її любить. Одне не подобається - зараз заміна, бо постійні вихователі у відпустці, то вихователька "НОВА", як каже синочок, бере у групу дітей, що явно нездорові:tanksmile::tanksmile::tanksmile:

Kristin_Daae
11.09.2008, 20:28
Це вже переходить на офтопи, але чи ця довідка справді дасть картину стану здоровя дитини? Я не вірю в те, що в поліклініці роблять на совість аналізи. Аналізи я краще здам з дитиною у лікарнях спеціалізованих, а довідку у поліклініці куплю.

Бардак у поліклініках і будь-де інше починається з кожної окремої людини, сьогодня одна мамочка довідку купить, завтра друга... Звикли в нас все робити за гроші аби мороки меньше було :bazar:.
Аналізи, звичайно, можна і в спеціалізованих лікарнях здати, але чи куплячи довідку для садочка, підете ви здавати ці аналізи? Хоча б для себе? І коли? І чи ви певні того, що від такої самої дитини, якій купили довідку, ваша дитина нічого не підчіпить у садочку?
Ваша справа, на вашій же ж совісті :confused:.

Ольга
11.09.2008, 20:54
Kristin_Daae, Ви мене виховуєте?:) ми в поліклініку не ходимо бо не хворіємо... власне, що як піде в садок то почне хворіти - тому треба помалу шукати поліклініки і лікарні з ЛЮДСЬКИМ ставленням до дітей і мамів.
Вірусними і без довідок всі діти будуть хворіти...

Kristin_Daae
11.09.2008, 22:58
Kristin_Daae, Ви мене виховуєте?:)

Боже борони! Просто висловлюю свою думку.
Цікаво, а як би реагували матусі, як би вихователька купила собі медогляд?

levandivka
11.09.2008, 23:02
як би вихователька купила собі медогляд?
А шо, в лісі знайшла?:cowboy:

Nata
11.09.2008, 23:16
А шо, в лісі знайшла?:cowboy:
То точно, можна подумати, що вихователі проходять медогляди! Та в нас тепер на плановому медогляді треба лікареві платити, щоб нормально подивився, а так кожен тільки штамп ставить, треба їм тої мороки з людьми!

Щодо довідки, ми її теж купували. Дитина здорова, нічим ніколи не хворів, чого собі голову морочити?
Я вже писала як колись братові зробили аналізи. Мама заплатила і попросила зробити добре. Малося на увазі якісно, а зробили дитині із пневмонією "все добре" :umbrage:.

мамочка
12.09.2008, 08:27
Дівчата, порадьте хороший садочок на Сихові (можна приватний)

Вчора спробувала записати дитину в садочок на Зеленій 95. Дуже привітна завідувачка "розказувала" що в них дітей до 2010 року навіть записувати не можуть, бо садочок дуже переповнений....

Хочу щоб дитина на наступну весну-осінь пішла в яслі, а найти нічого путнього не можу((((

Katrin
12.09.2008, 13:44
[QUOTE=Katrin;379715]

Ну тобі ближче було б в 153 мальоту водити
Була я там, на початку року, сказали прийти у вересні, прийшла у вересні (4 число)-завідуюча "Ви де були раніше?"В мене вже записано понад 60 людей, тому вам не світить попасти:umbrage:

julchyk
12.09.2008, 13:49
[QUOTE=julchyk;379667]

Знаю,бо 2 коліжанок водять туди діток. По списку у групі 4 - річок- 34 чол. Благочинні внески теж існують ( правда, точну суму на сьогоднішній день не скажу) + для зачислення у садок "купіть двоповерхове ліжко", "а ви купіть палас" і т. д.Харчування непогане, заняття з 4,5,6 річками теж. До 4 років займаються з дітьми мало ( є з чим порівняти , бо дітки у коліжанок в тому садку з 2 років)Вихователі- як повезе з групою- в деяких і матюкнутись на дитину можуть.

Katrin
12.09.2008, 13:52
Бардак у поліклініках і будь-де інше починається з кожної окремої людини.... підете ви здавати ці аналізи? Хоча б для себе? І коли?
Ваша справа, на вашій же ж совісті :confused:.
Якось довелось мені проходити медогляд, зі мною разом була жінка, яка так само проходила медогляд з дитиною для садочка. Ви думаєте хтось з лікарів дивився? Відразу штамп і все, щойно побачивши бланк, для проформи спитали чи скарги є але і оком не глянули, мені було все одно аби пошвидше, а жінка дійсно хотіла перевірити свою дитину, тому часом легше дійсно купити, бо все одно не подивляться ж.

julchyk
12.09.2008, 13:52
[
Про садок біля озера чула не дуже відгуки, кажуть, що там багато дітей не можуть вжитися.

:)[/QUOTE]

На рахунок вжитися- донька знайомої там вживалася майже рік - день в день , з 2 міс. перервою на курс "реабілітації" заспокійливими препаратами через конфлікт з вихователем

julchyk
12.09.2008, 13:57
Боже борони! Просто висловлюю свою думку.
Цікаво, а як би реагували матусі, як би вихователька купила собі медогляд?

Невже ви абсолютно сліпо вірите, що всі вихователі проходять медогляд?Я вам можу розповісти як "проходять" медогляди вчителі і медсестри дитячих поліклінік...Наївні...

Kristin_Daae
12.09.2008, 14:41
Невже ви абсолютно сліпо вірите, що всі вихователі проходять медогляд?Я вам можу розповісти як "проходять" медогляди вчителі і медсестри дитячих поліклінік...Наївні...
Звичайно, я чудово знаю, як у нас все це робиться. Але ж, шановні, це ж підсудна справа, шахрайство, підробка документів, і т.п.
Щось я вас (не конкретно julchyk) не розумію, ви ставетесь до цього, ніби так і має бути. А місцями ще й закликаєте інших поводитись так само.

Я багатьох, мабуть, здивую, але не ВСІ лікарі поліклінік халатно ставляться до своїх обов'язків, так само як і далеко не ВСІ люди купують довідки, медогляди, дипломи, права і т.д., і т.п.

tslezinska
12.09.2008, 15:50
Якщо я знаю, що моя дитина здорова, то нащо я буду мучити її тим кількаденним медоглядом і такими неприємними процедурами, як аналіз крові з пальця (навіть дорослим то часто неприємно) чи мазок на яйцеглист 3 дні поспіль? І нащо я буду свій час витрачати на те, щоб повистоювати черги у поліклініці? Моя дитина здорова і ми в поліклініку не ходимо, бо саме там вона скорше нахапається всяких бацил від хворих якоюсь заразою бабульок-дідульок. Якщо хтось з батьків не впевнений у здоров"ї свого чада, нехай то все роблять, а я за здоров"ям дитини слідкую, тому їй ті всі аналізи до дупці.

Irus'ka
12.09.2008, 16:24

чи знаєте що нам призналися в садочку? Що кашлюк їм в садочок нянька принесла:8: вона зі слів виховательки вже півроку кашляє. Отож медогляди регулярно потрібно проходити.
Страшна думка: а якщо той кашель не кашлюк, а туберкульоз!?:scare:

Irus'ka
12.09.2008, 16:27
Якщо я знаю, що моя дитина здорова, то нащо я буду мучити її тим кількаденним медоглядом і такими неприємними процедурами, як аналіз крові з пальця (навіть дорослим то часто неприємно) чи мазок на яйцеглист 3 дні поспіль? І нащо я буду свій час витрачати на те, щоб повистоювати черги у поліклініці? Моя дитина здорова і ми в поліклініку не ходимо, бо саме там вона скорше нахапається всяких бацил від хворих якоюсь заразою бабульок-дідульок. Якщо хтось з батьків не впевнений у здоров"ї свого чада, нехай то все роблять, а я за здоров"ям дитини слідкую, тому їй ті всі аналізи до дупці.

Дитина може бути здорова з вигляду, але одночасно бути носієм інфекцій, або переносити їх в латентному вигляді (хоча, по правді, обстеження при медогляді того може і не виявити, бо треба складніші тести проходити):8:

Златка
12.09.2008, 16:59
Звичайно, я чудово знаю, як у нас все це робиться. Але ж, шановні, це ж підсудна справа, шахрайство, підробка документів, і т.п.
Щось я вас (не конкретно julchyk) не розумію, ви ставетесь до цього, ніби так і має бути. А місцями ще й закликаєте інших поводитись так само.

Я багатьох, мабуть, здивую, але не ВСІ лікарі поліклінік халатно ставляться до своїх обов'язків, так само як і далеко не ВСІ люди купують довідки, медогляди, дипломи, права і т.д., і т.п.

Може, й не купують, але вони всі один одного знають і той медогляд просто стає формальністю. Ну, система така :umbrage:

Kristin_Daae
12.09.2008, 19:03
ми в поліклініку не ходимо бо не хворіємо...
Щодо довідки, ми її теж купували. Дитина здорова, нічим ніколи не хворів, чого собі голову морочити?

А ви в курсі, що ви медогляд не для себе проходите, а для людей, які з вашою дитиною в садочку будуть? Там ще таку позначку ставлять, що вашій дитині дозволено відвідувати дитячу установу. Я, наприклад, не знаю, чи ваші діти здорові, і вірити вам на слово причин не маю. Тим більше після ваших откровень про купівлю фальшивої довідки.

Gala
15.09.2008, 23:09
Привіт усім на посиденьках!Я вперше пишу і я не зі Львова,а з Тернополя(Чортків)У нас таких цікавих посиденьок не знайшла.Я хочу сказати,що у нас,зокрема у моєї молодшої доці в садочку у її групі половина дітей кашляє і батьки їхні поприносили д овідки,що діти їхні здорові(звичайно що за довідками ходили без дітей,а так взяли).

levandivka
16.09.2008, 09:33
А ви в курсі, що ви медогляд не для себе проходите, а для людей, які з вашою дитиною в садочку будуть? Там ще таку позначку ставлять, що вашій дитині дозволено
Вкурсі-вкурсі (що "не для себе"). :cowboy:
В нашій державі досі більшість послуг "ні собі, ні людям", і надто багато собі дозволяє дозвільна система. :cesored:

Kristin_Daae
16.09.2008, 12:37
Вкурсі-вкурсі (що "не для себе"). :cowboy:
В нашій державі досі більшість послуг "ні собі, ні людям", і надто багато собі дозволяє дозвільна система. :cesored:

Будь-яка система працює в першу чергу на людей. Люди без системи - стадо хожаків, які ведуть війну один проти одного. За таких умов існування суспільства є неможливим в принципі.
Нічого поганого в системі проходити медогляд перед влаштуванням в садок, школу, на роботу не бачу. Але завжди знаходяться ті, хто цю систему намагається обійти, через що врешті решт утворюється повний бардак.
А щодо якості надання послуг - знову же те саме, "а нашо мені напрягатися, не для себе ж роблю"...

knopinat
16.09.2008, 14:29
Я сьогодні була в Ерудитенятку на Лисенка. Тому деякі уточнення:
оплата в місяць 1500 грн. Зараз є 1 різновікова група яка складається з 20 дітей (2-6 рочків). Скоро планують зробити 2 групи 2-4 рочки і 4-6 рочків.
Не сподобались китайські іграшки.

У нас ребенок ходит в этот садик уже почти год. Не раз задумывались над тем, чтобы поменять садик, хотя ребенок ходит туда с удовольствием, и воспитатели очень нравятся. Но минусы есть тоже серьезные: 1) В обычных садиках у детей больше развивающих занятий. В этом садике, видимо, полагаются на занятия в школе. Занятия в школе отличные! Но всего 2 раза в неделю по 3 часа. 2) Праздники устраиваются редко. На Новый год нас торжественно пригласили посмотреть выступление всей школы Эрудит. На вопрос, нужно ли празднично одеваться, сказали, что приходить в обычной одежде. Малыши вышли в обычной одежде и под фонограмму спели единственную песенку. (Думаю, в 3-4 года детки уже на большее способны). А хочется ведь разных праздников осени, весны с переодеваниями, масками... ( сравниваю с детсадовской жизнью моих племянниц, которые ходили в обычный садик, правда в другом городе). 3) Медсестра в садике приходящая. Мазки просили самим делать в поликлинике. Кто, чем и когда болел не контролируется. Один день ребенка нет, на следующий его приведут, а долечился он или нет, никто не знает. Разве что температура поднимется. Все на совести родителей. 4) Когда забирала ребенка, несколько раз замечала следующую картину: "Дети сами собою занимаются на площадке, а воспитательницы кучкуются отдельно". Может это и не показатель, а так совпало...
Ребенок очень садиком доволен, это и смущает, когда очередной раз думаем, не поменять ли садик. Да и по времени работы очень удобно. Перед тем, как отдавать ребенка в этот садик, нужно для себя решить, что вы от него ожидаете. Если вас устроит обстановка максимально приближенная к обстановке, когда с ребенком просто сидит нянечка, то смело можете выбирать этот садик.

julchyk
16.09.2008, 16:46
чи знаєте що нам призналися в садочку? Що кашлюк їм в садочок нянька принесла:8: вона зі слів виховательки вже півроку кашляє. Отож медогляди регулярно потрібно проходити.
Страшна думка: а якщо той кашель не кашлюк, а туберкульоз!?:scare:

Одразу згадався свій садок і няня зі свинкою

levandivka
16.09.2008, 17:34
Будь-яка система працює в першу чергу на людей.
Даруйте...
Ви про которих людей? Про працівників Системи? :cowboy:
Тоді згоден. :xaxa:
Я не проти Правил, не проти Порядку. Але Правила наших Систем (освіти, медицини...) орієнтуються не на споживача, а на себе-рідну.
Можливо, створення "сопливих" груп було б хорошим виходом з ситуації. Відправляти дитину в лікарню через нежить - варварство. Сидіти, щоразу, з сопливою/кашляючою дитиною дома - нема можливості.
Що Системи для вирішення проблеми роблять?
-Ніц. Бо плювали на споживача їхніх послуг.

Kristin_Daae
16.09.2008, 19:31
levandivkо, нажаль не можу ніц сказати про "сопливі групи". Для мене це також наразі є проблемою (не фактичною, оскільки я поки що маю можливість посидіти із сопливим дітлахом вдома). Роботодавці не люблять працюючих мам через лікарняні, педіатри через малі зарплати не мають бажання зайвий раз приходити додому до пацієнтів... А все це регулюється нашим законодавством, себто "системою". До того ж не треба забувати, що ті ж самі лікарі і роботодівці (і т.д., і т.п.) це ми з вами, і таки ми самі створюємо абсурдні ситуації....

Так би мовити ;): «Если я, входя в уборную, начну, извините за выражение, мочиться мимо унитаза и то же самое будут делать Зина и Дарья Петровна, в уборной начнется разруха. Следовательно, разруха не в клозетах, а в головах. »
Професор Преображенскій (тобто М.Булгаков):xaxa:

Nata
17.09.2008, 12:05
А ви в курсі, що ви медогляд не для себе проходите, а для людей, які з вашою дитиною в садочку будуть?
Я вже писала, що хотілося б щоб ті люди, котрі працюють з моєю дитиною проходили теж медогляди. Чи Ви жодного разу не ходили на медогляд у державну поліклініку і не знаєте як все відбувається? Чи можна подумати, що якщо син нашої виховательки захворіє інфекційним захворюванням, то вихователька не стане перенощиком інфекції?
Щодо сопель чи кашлю, то я не посилаю застуджену дитину в садочок. Поки що можу собі дозволити посидіти з дитиною і доглянути його дома.

Kristin_Daae
17.09.2008, 12:20
Я вже писала, що хотілося б щоб ті люди, котрі працюють з моєю дитиною проходили теж медогляди.
Так я ж про це й кажу - медогляди мають (мусять) проходити ВСІ. Без винятку. І без купівлі фальшивих довідок.
І це вже ваша справа - вимагати, щоб лікар в поліклініці виконував свої обов'язки. Якби я на роботі халявила - мене би звільнили, не зважаючи на те, яка в мене зарплата. Чому лікарям можна ставитись до своїх обов'язків інакше?

христуся
17.09.2008, 12:23
Звертаюся до тих в кого дітки у садочку "Святого Миколая" - поділіться враженнями ....

levandivka
17.09.2008, 13:10
І це вже ваша справа - вимагати, щоб лікар
Давайте не оффтопити, про лікарів - окрема розмова. :cowboy:
Давайте, вимагайте від вихователів, щоб не допускали сопливих в групу!
Я Вас підтримую. Свого сопливим дома лишав.
(а сусіди Вас з'їдять) :xaxa:

Gala
17.09.2008, 15:47
Вихователів просимо щоб не допускали хворих,вони просять батьків щоб не вели хворих,а батьки приводять дітей до дверей і тікають,медсестрі тикають довідкою що дитина здорова і кажуть"Ще якісь притензії?"Винні байдужі батьки,деякі з них не ходять на роботу і можуть доглядати за дитиною вдома.Тепер і моя захворіла,напевне набралася...сиджу і лікую.

Lyudik
17.09.2008, 16:37
Вихователів просимо щоб не допускали хворих,вони просять батьків щоб не вели хворих,а батьки приводять дітей до дверей і тікають,медсестрі тикають довідкою що дитина здорова і кажуть"Ще якісь притензії?"Винні байдужі батьки,деякі з них не ходять на роботу і можуть доглядати за дитиною вдома.Тепер і моя захворіла,напевне набралася...сиджу і лікую.
Коли влаштовавула малих в садочок, то завідуюча мене питала, яка в мене робота, як на рахунок залишатись дома при хворобах? Пояснювала, що спочатку батьки всі клянуться, що дитину хвору в садочок водити не будуть, а потім пісня одна "немає з ким дитину залишити!", розказувала, що в будь-якій групі завжди знаходяться батькі, які водять дітей хворими, а інші, відповідно, бігають до завідуючої погрожуючи скаргами... Наприклад, була мама в котрої дитина ходила зі зеленими соплями і кашлем, їй робили зауваження (батьки, вихователі), що дитина хвора, а вона відповідала, що це в дитини алергія! Коли питання вже стало дуже гостро, тобто купа дітей з групи похворіли, завідуюча викликала маму до себе. А вона відповіла, що до неї і її дитини всі упереджено ставляться, сіла в таксі (без дитини) і через 10 хв привезла довідку від лікаря, що соплі і кашель в дитини алергічні.
Ще розказувала, що її коліжанка працює в садочку в Франції і там, якщо медсестра чи вихователь зауважують будь-які признаки хвороби, то дитину одразу ж ізольовують і повідомляють батькам, котрі зобов"язані протягом якогось часу її забрати. А в нас це не можливо:umbrage:...
В нашій групі теж є такі батьки. Вихователі зранку і ввечері при інших батьках роблять зауваження: "Дитина сильно кашляє, смаркає...", а результату... Зранку йдемо і ті ж самі лиця...

Koza-Dereza
17.09.2008, 18:43
Ще розказувала, що її коліжанка працює в садочку в Франції і там, якщо медсестра чи вихователь зауважують будь-які признаки хвороби, то дитину одразу ж ізольовують і повідомляють батькам, котрі зобов"язані протягом якогось часу її забрати. А в нас це не можливо:umbrage:...
В нашій групі теж є такі батьки. Вихователі зранку і ввечері при інших батьках роблять зауваження: "Дитина сильно кашляє, смаркає...", а результату... Зранку йдемо і ті ж самі лиця...

В нас наприклад з температурою дiтей водити не можна, бо вони вважаються заразнi тодi. А вже якщо немає температури на протязi 24 год, можна давати.
Але то таке, нiкого не рятує, бо у дитини температуру виявляють саме в садку, за той час мале вже перелизало всi iграшки i всi решта їх теж перелизали i вже все. Я коли минулого тижня водила свою то там була дiвчинка з соплями, цього тижня ми з соплями, правда вже майже закiнчились. Мала захворiла одразу ж на третiй день садка, i хворiла менi з четверга по понедiлок ... саодк називається, а чоловiк каже що це розкiш, бо дитина там навчиться чомусь. От як ми розкiшно живем, аж пре!

Nata
17.09.2008, 19:34
Кізонько, як Вам садочок, поділіться будь-ласка враженнями :).

Koza-Dereza
17.09.2008, 22:02
Кізонько, як Вам садочок, поділіться будь-ласка враженнями :).

А ви не помiтили з моїх "теплих" вiдповiдей про "клятий садок"? :xaxa:
Ну це в менi мама говорить, яка дома свою Котусю на вагу золота припiдносить.
Якщо бути об'єктивним, то не так i погано. В групi 8 дiтей. Двi виховательки, молодi дiвчата. Всi в однiй вiковiй категорiї вiд 14 до 24 мiс.
Годують їх здається нормально, я читала меню, i бачила навiть ту їду. Тiльки менi шкода що звичайно їм пити дають по годинам. Бо вдома панi привикли шо мама поють весь час.
Умови звичайно теж не найгiршi. Сплять на низесеньких розкладушках, я дала свою ковдрочку. Сьогоднi навмисне прийшла пiд час сну подивитись - спить так гарно, так спокiйно.
Мають купу iграшок. Кожен день щось роблять, чи спiвають чи малюють, чи лiплять. Подвiр'я має горки всякi, резинове покриття на землi. Загороджене звичайно.
Директорка казала що вони все миють кожен день, i дезинфiкують якимось бризгалом (це я так думаю) Бачила що пiдлога була мита пiд час сну. I кiмната в цих карапузiв закрита i вiддiлена вiд iнших. Троха старшi дiти мають велику кiмнату перегороджену на двi частини для 2-3 i 3-4 рокiв.
Ще є кiмната для дiтей 6 недiль - 14 мiс. Зовсiм немовлята. Їх там теж шось 6 чи 7? i двi нянi. Але та кiмната як сиротинець виглядає. Я вже лiпше на трьох роботах буду (чи нi на яких) але дитину таку манесеньку НЕ ВIДДАМ!
Та й таке. Навiть не знаю що ще можна сказати.
Ну захворiла вона в мене на третiй день садка. Шок в мене був великий. Якби там на третiй тиждень добре, а то НА ТРЕТIЙ ДЕНЬ!!!!:confused:

Ука
19.09.2008, 10:03
Мамусі, зверніть увагу, вересень-жовтень то час, коли в садочках роблять пробу Манту. У вас мали би спитати дозволу, але хто його зна... Якщо Ви і не проти цієї проби, то особливо зважте на стан здоров'я дитини, бо вже є перші наслідки http://www.podrobnosti.ua/health/2008/09/18/555662.html

olehn
19.09.2008, 11:40
Школа-садок-ліцей Ерудит.

Діти садочку Ерудит забезпечені теплою проточною водою, одноразовими рушниками, рідким милом, постільною білизною (з розрахунку 3 комплекти на кожну дитину)

Їжа в садочку Ерудит готується на бутильованій воді, сертифікованій в Україні.
Харчування – 4-5 разів на день, в раціон входять соки і фрукти(без обмежень), денний сон , прогулянки – за окремо складеним розкладом.
Щодня кожну дитину оглядає лікар, що практично унеможливлює перебування нездорової дитинки в групі дітей садочку Ерудит. У випадку виникнення в дитини стресового стану чи попередніх ознак захворюваності про це негайно повідомляються батьки дитини, які, як правило, моментально реагують, позбавляючи таким чином свою дитину додаткових незручностей чи накопичення негативних емоцій.
Детальніше на сайті http://erudyt.shkola.lviv.ua
Чесно кажучи вражає, є свій сайт, і все в комплексі і садочок і школа.

Ука
19.09.2008, 11:55
про Ерудит я теж чула гарні відгуки, співробітниця там малого має, але ціни...

Ольга
19.09.2008, 11:58
Уко, може розкажи у цій гілці процедуру відмови від щеплень при прийомі в садочок.

Ука
20.09.2008, 10:23
Олю, це офтоп. Але, якщо коротко - нема процедури. В школу - так. А в садок таки не візьмуть, скоріш за все. В Києві були випадки, а тут ні. СЕС все єжових рукавицях тримає. Вже якщо взяли, то в садку відмовитися можна, принаймні мені вдалося. А механізм простий- обійти лікарів, здати аналізи і переконати зав.поліклінікою підписати довідку.

Ніколь
21.09.2008, 22:23
про Ерудит я теж чула гарні відгуки, співробітниця там малого має, але ціни...
А які там ціни?

карапуз
21.09.2008, 23:01
А які там ціни?
Садочок коштує 1500 гр в місяць :8:.

Olenka
22.09.2008, 02:21
Садочок коштує 1500 гр в місяць :8:.
А якщо порахувати няню,
наприклад, середня няня 10 грн/год.,
8 год. робочий день + добирання = 9 год. Х 10 грн.= 90 грн.
у місяці в середньому 22 робочих дня Х 90 грн. = 1980 грн.
то 1500 грн. - це ще не поганий варіант, але чи насправді там є все те, що рекламується?

Уляночка
22.09.2008, 09:26
Ми люди середнього достатку, могли б собі дозволити віддати сина в приватний садочок (причому власник, наприклад, ЕРУДИТУ наш добрий знайомий), ОДНАК вважаю, що моїй дитині краще відвідувати держустанову, оскільки там справжнє життя - діти різного соціального статусу, насушні проблеми з іграшками, канцтоварами, різною хімією, яку батьки купують для садочків, проблеми з опаленням, тобто все, як і у дорослому житті, Це дитину вчить ЖИТИ, а не ВИРОЩУВАТИСЬ, як рослинка, без проблем, без стресів і т.п.

Закидуйте тапками, мештами, чим хочете, але бачила я таких дітей, що у 5 років кричать з туалету: "Бабця , я вже покакав, повитирай мені дупцю".

А щодо виховання, застосування різних новітніх методик і т.д. : Я МАМА СВОГО СИНА І ЦЕ МОЄ ЗАВДАННЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

julchyk
22.09.2008, 13:50
А щодо виховання, застосування різних новітніх методик і т.д. : Я МАМА СВОГО СИНА І ЦЕ МОЄ ЗАВДАННЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

підтримую!!! А ще хочу сказати, що немає чого забирати дитинства в малюка, перебігаючи з одного центру дитячого розвитку до іншого, і вивчаючи англійську мало не з року.Мама може дати дитині набагато більше,було б лише бажання.а найкраща школа соціального життя- це звичайний дитсадок.

левиця
25.09.2008, 11:56
Ми люди середнього достатку, могли б собі дозволити віддати сина в приватний садочок (причому власник, наприклад, ЕРУДИТУ наш добрий знайомий), ОДНАК вважаю, що моїй дитині краще відвідувати держустанову, оскільки там справжнє життя - діти різного соціального статусу, насушні проблеми з іграшками, канцтоварами, різною хімією, яку батьки купують для садочків, проблеми з опаленням, тобто все, як і у дорослому житті, Це дитину вчить ЖИТИ, а не ВИРОЩУВАТИСЬ, як рослинка, без проблем, без стресів і т.п.

Закидуйте тапками, мештами, чим хочете, але бачила я таких дітей, що у 5 років кричать з туалету: "Бабця , я вже покакав, повитирай мені дупцю".

Свою старшу доньку я віддала в садок, коли їй було 2роки 3 місяці у ясла. Відвідує вона і зараз державний дитсадок, яким я дуже задоволена. В садочку головне вихователька і нянька. Зараз дуже почали "вимахуватись приватними садочками. Моя сусідка водить свого сина у такий садок "У п.Стефи" - це десь перпендикулярна вулиця до Городоцької біля "Едельвейсу". Так от, прийшла вона раз його швидше забрати додому і побачила таку картину( діти якраз вечеряли): холодні макарони, на яких вже вистигло масло, пів якоїсь сосиски. А в меню пише ледь не канапки з червоною ікрою. Отакий садок!!!!

Квіточка
25.09.2008, 15:32
А де можливо знайти всю інформацію про приватні садочки.... я взагалі живу на сихові, тут здається немає приватних садків, чи я помиляюся? тому хотіла б знати який би нам був по дорозі...

Олька
25.09.2008, 15:35
А де можливо знайти всю інформацію про приватні садочки.... я взагалі живу на сихові, тут здається немає приватних садків, чи я помиляюся? тому хотіла б знати який би нам був по дорозі...

Ну нашо вам на сихові приватний? Моя ходить вже 3 роки в 130-ий звичайний садок, я задоволена як слон! Вихователі СУПЕР (і в яслах були класні і після). А в тих приватних нічого кращого, хіба грошей деруть більше!

мамочка
26.09.2008, 10:22
До якої години "працюють" державні садочки?? В котрій годині мама обовязково має забрати дитину додому?

kukusya
26.09.2008, 11:00
Кожен дит.садок має свій розклад.Потрібно уточнювати вже на місці.Наш садок №169,працює з 8 до 19,але більшість батьків забирають дітей вже до 17:30.Також є нічна зміна, одна гупа на весь садочок, при дуже великій потребі мати може залишити дитину на ніч,але це напевно має бути якась серйозна причина.

Nata
26.09.2008, 13:42
Запитаю в цій гілці, бо питання опосередковано стосується садочка :).
Отже, треба нам закупити на групу посуд, фарфоровий, обов"язково знизу штампований (такі вимоги).
Може хто здасть мені крапку, де продають недорогий, український але нормальний на вигляд посуд?
Бо мої походеньки магазинами/базарами ні до чого не привели.

Irus'ka
26.09.2008, 14:01
Запитаю в цій гілці, бо питання опосередковано стосується садочка :).
Отже, треба нам закупити на групу посуд, фарфоровий, обов"язково знизу штампований (такі вимоги).
Може хто здасть мені крапку, де продають недорогий, український але нормальний на вигляд посуд?
Бо мої походеньки магазинами/базарами ні до чого не привели.
На вулиці Краківській магазин посуду:ninja:

Ука
26.09.2008, 15:07
Я купувала напроти добробуту

Златка
26.09.2008, 16:53
Магазин біля ДАІ в районі Скрині

Nata
26.09.2008, 20:28
Дякую всім. На Краківській і біля Добробуту ьогодні була. Трохи сумно, але думаю, що ліпшого нашого не знайду.

левиця
26.09.2008, 23:50
Сьогодні ходила на батьківські збори в садок. Цього року вже старша група. Зробила висновок: давайте дитину в державний садок, де є хороші відгуки про вихователів. Тоді безпосередньо перед школою Вам не прийдеться давати дитину на якусь підготовку в приватні школи типу "Мудрагелики", Горішок" і т.д. Вони все вчать з хорошою вихователькою. Просто супер. Моя мала вже вміє правильно наголошувати слова, розбивати їх на склади, робити звуковий аналіз, в умі розвязувати приклади в межах 10 і т.і. Тепер вчиться читати складами і писати писані букви. І це все при тому, що вдома ніхто з нею не займається, "Букварика" в хаті немає, бо ще є одна маленька. Так що раджу подумати.
А в садок тепер ходить із задоволенням. Як чоловік не заведе, то істерика до обіду. Каже: "В садочку я вчуся і бавлюсь з дітками, а з вами не роблю нічого". В цьому мені здається є велика заслуга виховательки!!!!!!!!!!!!!

христуся
27.09.2008, 01:45
Сьогодні ходила на батьківські збори в садок. Цього року вже старша група. Зробила висновок: давайте дитину в державний садок, де є хороші відгуки про вихователів. Тоді безпосередньо перед школою Вам не прийдеться давати дитину на якусь підготовку в приватні школи типу "Мудрагелики", Горішок" і т.д. Вони все вчать з хорошою вихователькою. Просто супер. Моя мала вже вміє правильно наголошувати слова, розбивати їх на склади, робити звуковий аналіз, в умі розвязувати приклади в межах 10 і т.і. Тепер вчиться читати складами і писати писані букви. І це все при тому, що вдома ніхто з нею не займається, "Букварика" в хаті немає, бо ще є одна маленька. Так що раджу подумати.
А в садок тепер ходить із задоволенням. Як чоловік не заведе, то істерика до обіду. Каже: "В садочку я вчуся і бавлюсь з дітками, а з вами не роблю нічого". В цьому мені здається є велика заслуга виховательки!!!!!!!!!!!!!

Вау, вражена, а що у вас за садочок, якщо не секрет;)

Nata
27.09.2008, 12:46
У мене далі виникають запитання до тих, хто вже дошве ходить у садочок :)
Оскільки на мені висить покупка подарунків на ДН:
що дарують від групи діткам на уродини?
що дарують вихователям на уродини (якщо так прийнято)?

левиця
27.09.2008, 14:23
Вау, вражена, а що у вас за садочок, якщо не секрет;)

160 садок на Левандівці. Але наголошую ще раз-це все заслуга виховательки. Так що правильно її вибирайте за думкою батьків старших дітей.

У мене далі виникають запитання до тих, хто вже дошве ходить у садочок :)
Оскільки на мені висить покупка подарунків на ДН:
що дарують від групи діткам на уродини?

Дітям в нас нічого не дарують, на жаль, бо батьки такого пункту не затвердили. Але одна наша мамочка перевела дівчинку з іншого садка і казала, що в них ДН святкували так: на шафці іменинника вішали привітальний плакат або відкритку і дарували розмальовки, чи олівці, фломастери і т.і. Щодо подарунків виховательці, то не знаю, бо я не БК.

Радість
27.09.2008, 20:14
Прийнято. Дарують зазвичай не від себе, а збирають гроші зі всіх і тоді купують щось. Але, з зарплатою вихователя, самий найкращий подарунок- це гроші.
Діток з днем народження вітають хіба що піснею "каравай-каравай" :xaxa:. Хоча, купити ту саму розмальовку або книжечку копійки коштує, а скільки радості в дитини буде.

levandivka
27.09.2008, 21:46
батьки такого пункту не затвердили.
Повернули в комітет на допрацювання? :confused:

Ольга
01.10.2008, 10:38
Щойно відвела свою дитину в садок Берегиня. Без плачів дитина залишалася втішати інших дітей, які плакали за мамами своїми.
Враження від групи не найкращі - чути затхлий запах, страшні іграшки. В одній кімнаті і ліжечка, і харчування і забави. Якась дівчинка з сопельками полізла обнімати мою доцю. Одним словом я зі сльозами на очах пішла геть...

Nadijka
01.10.2008, 10:42
Олічка, тримайтесь!!!

мамочка
01.10.2008, 11:19
Берегиня це в Винниках?

Nadijka
01.10.2008, 11:22
Берегиня це в Винниках?
Здається, Оля казала шо на Володимира Великого...

Nata
01.10.2008, 11:48
Олю, не переймайтеся. Все налагодиться. Основне, щоб вихователі добрі були, але все інше - набудеться.

Поділюся ще нашими "садковими" справами :).
Два тижні ми перехворіли, в садочок не ходили. Пішли з минулого тижня і відразу потрапили на батьківські збори. Добре, що батьки свідомі того, що діти ходять у державний садочок (читайте бідося повна :)). Отже, постановили: посуд діткам поміняти (вчора мені нарешті вдалося купити дешеві і гарні фарфорові тарілки зі штампами), туалет... страх один, поки що купуємо кришки на унітази (бо нема) і міняємо вікно, спальня... швидше холодильник, суцільні вікна ще й балкон (у нас другий поверх), міняємо вікна. Калорифери батьки поприносили з дому, бо в групі було зимніше ніж на вулиці. Тішить, що садочок близько до котельні і взимку тепло.
Ага, ще треба купити штори, принести вазонки, про іграшки взагалі мовчу. Вирішили, що купимо якість достойні іграшки на Миколая.
Ще в нашому садочку є басейн, але дітки туди не ходять, бо інструктор пішла у декрет :).
Ну от, якщо порахувати всі витрати, купу нервів, то виходить всеодно, що давати дитину у приватний садочок.
Зате у нас дуже хороші вихователі, кажуть, що достойний музпрацівник (скоро перевіримо, за два тижні перший ранок), нам близько добиратися (з двома дітьми для мене це важливо), смачно готують і діти вчать англійську мову. Ось такі наші "садкові" справи :).

А постіль у нас красива, видно нову завезли. Правда у всіх рожева, але думаю моєму кавалєру всеодно.

kukusya
01.10.2008, 12:48
... Ось такі наші "садкові" справи :).
В нас була схожа ситуація.Але в нас в садочку відкривалась повністю нова група і там зовсім нічогісіньки не було.Батьки купляли: посуд,люстри,постіль,шафки,килими,тюлі,міняли двері,калорифер,робили ремонт в туалеті(це раковини,унітаз і т.д),ремонт в кухні, де миється посуд,ставили новий бойлер+заміна всіх труб,вазонки,іграшки.Єдине що дала держава,це столи та стільці.Щей сдавали гроші на пральну машину для дит.садка,бо так хтось там вимагає!Але тішить одне,дуже хороше харчування,з дітьми дійсно займаються,ми вже в старшій групі і курс підготовки до школи досить задовільний: письмо,математика,краєзнавсво,держава,абетка.З вихователями нам повезло!:)