КПК

Показати повну версію : запаси на зиму

Сторінки : 1 [2] 3 4 5 6

Надя К.
18.10.2010, 15:28
А я ще перетерла 2 л обліпихи з цукром, заморозила пару пакетів шпинату і ще сьогодні планую зробити ікру з опеньок.

Пупсик
18.10.2010, 15:58
Розкажіть будь- ласка детальніше про обліпиху. Як перетирали?

Надя К.
18.10.2010, 17:41
Обліпиху помила, виклала на рушник і залишила на ніч, щоб добре висохла. Потім пообрізала всі кінчики і перемолола на м"ясорубці через саме дрібне сито. Тоді додала цукру, стільки, скільки меленої маси. Добре вимішала дерев"яною ложкою і розлила в стерилізовані банки і закатала кришкою.
А для малої я робила желе, аналогічно, тільки через спеціальну насадку, яка не пропускає кісточок і шкірок.

Olenya
06.07.2011, 15:38
Дівчата, а хто знає рецептик канцервування соусу для піци, чи лазаньї? Кожного разу готувати трошки ліньки. Добре би було мати в холодильнику вже готовий.

наталя 2204
06.07.2011, 16:19
Я РОБИЛА ПО ТАКОМУ РЕЦЕПТУ, І МЕНІ СПОДОБАЛОСЬ:

Ингредиенты для "Соус "Маринара""
• Масло оливковое — 3 ч. л.
• Помидор (в собственном соку, 1 банка или свежие без шкурки) — 900 г
• Чеснок (мелконарезанный) — 2 зуб.
• Базилик (измельчить) — 2 ст. л.
• Лук репчатый — 1 шт
• Морковь (маленькая) — 1 шт
• Орегано (сушеный) — 2 ч. л.
• Соль (если необходимо)
• Перец белый (по вкусу)
• Лавровый лист — 2-3 шт

Рецепт "Соус "Маринара""

Томаты обесшкурить (консервированные очистить, а свежие подержать минуту в кипятке и снять шкурку).
Нарезать мелко лук, чеснок, томаты, морковь натереть на мелкой терке.
Базилик мелко нарезать, лучше постричь ножницами.

Разогреть масло в большой сковороде или кастрюле с толстым дном на среднем огне. Обжарить лук до прозрачности, добавить чеснок, морковь и немного прожарить до мягкости. Положить базилик, орегано, резаные томаты и весь сок из банки. Попробовать на соль. Я соль не добавляла – томаты из банки были достаточно солеными. Тушить на маленьком огне минут 40, постоянно помешивая.
Вытащить лаврушку.
Разлить по баночкам и поставить в холодильник или заморозить.

Kiruskin
15.07.2011, 14:10
Дівчатка, господиньки, ще ніколи нічого в житті не закривала, тільки таке всяке малосольне робила. Маю відро малини, хочу закрити компот і малинку з цукром, щоб була на чай на зиму. Навчіть чайника як то воно всьо робиться крок за кроком!

наталя 2204
16.07.2011, 16:38
Кетчуп домашній
3 кг помідорів, зняти шкірку + 0,5 кг цибулі. Варити 3год.
3 лавр. листки
8 шт. духм. перцю
5 гвоздик
1 ст. л. паприки
2 зубця часнику
1 ст.л. солі
0,5 ст. цукру
0,5 ст. оцету
Все це додати за 10 хв. до кінця.

А можна якось доладніше розписати, що з чим і до чого?

Яруська
18.07.2011, 11:52
Дівчата, маю багато цукіні і кабачків, треба щось з ними зробити. Якщо маєте якісь смачні рецепти на зиму, то напишіть пліз. Бо просто мариновані ніхто в нас не їсть:girl_flag_of_truce:

Ascorbinka
18.07.2011, 12:12
маю багато цукіні і кабачків,
Я солю, чекаю поки обмякнуть, пустять сік і морожу,взимку додаю цибульки, морквочки, сметанки/олійки і тушкую. Можна кубиками, можна різані (як для смаження), другий варіант мені більш смачний (менш водянисті виходять).

По ходу запитаю про малину... мені порадили закручувати кип"ячений сік малини БЕЗ ЦУКРУ, в стерилізовані банки, кажуть стоїть до весни без проблем. Дівчата, може хтось практикує таке, то відізвіться))) Я закрутила дві пробні баночки, але тепер не знаю чи тримати їх в холодильнику під наглядом чи можна відносити до комори.

natka75
18.07.2011, 13:15
Я солю, чекаю поки обмякнуть, пустять сік і морожу
а без соління заморозити можна? що воно дає для заморозки?

Я малину подусила і відтиснула сік через кілька слоїв марлі від кісточок, засипала цукром 1:1 і просто закрила кришкою.через тиждень моя малина почала бродити, може цукру замало дала, то вчора додала до того соку ще цукру, довела до кипіння і розлила в банки, подивлюсь за кілька днів чи так буде добре.Може хтось підкаже, як правильно треба робити, може закатувати банки?

Ніколь
18.07.2011, 16:27
Я солю, чекаю поки обмякнуть, пустять сік і морожу
А сік випускаєте щоб менше місця займали? Чи для чого? Бо здається в кінцевому результаті однакові виходять що морозь зі соком шо без.
А якщо вже сік випускаєте, то напевно потім кожен кусочок обсушуєте якось, щоб вони в одни загальний ком не зморозились?
.
Я чомусь в зукрутки не бавлюсь, і не вмію в общєм то, все боюсь що потім банки повистрілюють...
Зато маю намарожено вже полуниці, малинку, крижовник, чорну та червону смородину. Моркви натертої наморозила багато. Вишні та черешні з кісточками та без. Чорницю маю.
В планах якраз ще кабачки, баклажани, шпаргівка, перець болгарський. Абрикоски і сливи. І ще укроп наморожу порізаний.
,

Ascorbinka
18.07.2011, 16:30
а без соління заморозити можна? що воно дає для заморозки?
можна й без соління)))

солоне мені подоб, бо кабачки стають мягенькі і займають менше місця, а потім на сковорідку кинув замороженим і не треба думати як серединку посолити.

Якщо з цукром, то малину беру цілою, 1:1 з цукром, доводжу до кипіння і закручую в гарячі банки гарячими кришками.
Сиру некип"ячену малину не пробувала зберігати, здається мені тоді треба цукру 1:2, а хто таке солодке стане їсти? Краще вже тоді морозити.

mysha
18.07.2011, 20:29
Я роки два тому морозила кабачки кубиками без солі. Вже не дуже пам"ятаю чому, але на смак після приготування вони мені не сподобались. Більше не морожу. На початку теми дівчата писали що кабачки можна сушити... Чи хтось пробував? Як на смак? Я вже трохи насушила і тепер в роздумах чи сушити ще, поки вони по 1 грн. і з тоненькою шкіркою?

наталя 2204
19.07.2011, 11:07
Я колимь сушила кабачки для дітей (для першого прикорму). Вийшло :n: Не раджу робити.

Про малину:
На 1кг соку малини- 2кг ягід.
Малину перебрати , помити, дати стекти воді. Через марлю видавити сік. Змішати в пропорції: 1 склянка соку- 2 склянки цукру. Добре вимішувати, поки не розчиниться весь цукор. Розлити в підготовлені банки. Тримати в холодильнику.

Сиру некип"ячену малину не пробувала зберігати, здається мені тоді треба цукру 1:2, а хто таке солодке стане їсти?

Можна використовувати для блінчиків, налисників, морозива, розбавляти водою і пити як компот. А просто так їсти, то звичайно- засолодке.

mileneva
19.07.2011, 20:08
Я завжди (мамина школа) перетираю малину з цукром 1:1 (суху) і в банки (попередньо простирил або промиті спиртом). Це зберігаю ПОСТІЙНО в ХОЛОДИЛЬНИКУ! - використов як варення, на чай, можна зі сметаною, поливка.... моїм дуже смакує.

Gajka
19.07.2011, 21:58
Зробила огірочки з гірчицею 2 порції, чекаю 4 год щоб настоялися і буду стерелізувати. Вчора і нині на грядці назбирала.

Gala
19.07.2011, 23:42
Зробила огірочки з гірчицею
Можна детальніше?

Gajka
20.07.2011, 00:13
Можна детальніше?
Огірки з гірчицею
(якось принесли на роботі попробувати, які вони смачні описати мабуть нереально, вициганила рецепт і цього року вперше пробую сама зробити)
4 кг огірків
200г олії
250г оцту
200г цукру
100г солі
1ст.л. гіркого меленого перцю
2ст.л. душеного часнику
2ст.л. гірчиці горошком
Настояти 4 год.
На низ банки: кріп, лавровий лист. Скласти огірки, залити тим соком, що утворився, стерилізувати 15 хв.

Gala
22.07.2011, 16:45
Дывчатка хтось має перевірений рецет ніжинського салату з огірків і ще з кабачків щось смачненьке.Чекаю рецептиків....дякую.

Megan
22.07.2011, 20:06
Маринувала я огірки, післявчора. Сьогодні помітила, що в одній з банок помутніла рідина. Кришка не піднялася. Що це означає? Вона вистрелить? Можна ще щось зробити?

Лідочка
22.07.2011, 20:11
Сиру некип"ячену малину не пробувала зберігати, здається мені тоді треба цукру 1:2, а хто таке солодке стане їсти? Краще вже тоді морозити.
Ми робимо один до одного і тримати в холодильнику. Все добре. Правда цк сік з малини видушений, а не малина, виходить сироп.

Яруська
22.07.2011, 20:11
ще з кабачків щось смачненьке
Ага..з кабачками щось туго.
Замаринувала і все. Може до наступної порції хтось підкине ідею.:girl_phone1:

Sandoryk
22.07.2011, 21:53
Робила таке варення:
Корлівське вареня
6 стаканів смородини
2 стакани порічок
2 стакани малини
2 апельсини
Усе перемолоти на м"ясорубці+12 стаканів цукру
Мішати дерев"яною ложкою в одну сторону до повного розчинення цукру.
Настоювати,помішуючи час від часу 8 годин.Накладати у простерилізовані банки і закручувати.
Вийшло дуже смачне!:girl_tender: Тільки я дала 8 стаканів цукру (достатньо солодке), і ненастоювала 8год, а поставила на вогонь тільки щоб цукор розішовся і накладала в банки з томату, зберігається в холодильнику.

Може до наступної порції хтось підкине ідею.
Планую робити кабачкову ікру.

Яруська
22.07.2011, 21:56
Робила таке варення
ммм, по опису має бути дуже смачно.
Беру в свою кулінарну книжку:girl_yes2:

Планую робити кабачкову ікру
Поділіться перевіреним рецептиком пліз.

сяняНЯНЯ
22.07.2011, 23:22
1ст.л. гіркого меленого перцю
який то мається на увазі перець-чилі чи з пачки чорний мелений? перепрошую,бо реально тупікую:girl_blush2:

---------- Додано в 22:22 ---------- Попередній допис був написаний в 21:49 ----------

ще з кабачків щось смачненьке
даю рецепт кабачкової аджики:

5кг кабачків(почистити і натерти на грубій тертці) висипати в банячок,варити 1год.
Після того як воно повариться ту годину зібрати півлітри рідини і вилити,
до кабачків добавити 3-4ст.ложки солі,
півлітри олії,
5 стручків перцю гіркого(я даю 3-і на мій смак вистарчає),
1 неповна склянка цукру,
0,5 склянки оцту.
Нехай це все ще повариться годину,потім добавляю 8 ст.ложок томатної пасти Чумак("33 помідора",якщо брати більшу банку "48 помідорів",то мені вистарчає на дві порції),2 головки видавленого часнику.

Накласти в простерилізовані банки і ще стерилизувати 20-30 хв.

Sitara
22.07.2011, 23:44
Ага..з кабачками щось туго.
Замаринувала і все. Може до наступної порції хтось підкине ідею
А я знаю суперовий салат з кабачків. Називається "Кабачковий Анкл-Бенц" Смакота ще та! Не гострий, ніжний, не солений.

Продукти:
1 стакан томатної пасти,
1 л води,
2 кг кабачків,
1 стакан олії,
1 стакан цукру,
1 ст. л. солі,
4 солодких перця,
10 цибулин,
4 морквини,
10 шт. помідорів,
8 ст. л. 9% оцту

Кабачки почистити від шкірки та насіння, порізати дрібними кубиками, змішати з сіллю, цукром, олією і разчиненою у воді томатною пастою. Проварити 10 хв. Солодкий перець та цибулю нарізати півкільцями і, з"єднавши з кабачками, проварити ще 10 хв. Потім додати натерту на крупній тертці моркву, а ще через 10 хв. - дрібно нарізані помідори та оцет. Варити салат ще 10 хв., розлити в стерильні банки та закрутити.
Виходить приблизно 5,5 - 5,7 літра. Зберігався при кімнатній температурі.

Минулого літа я робила 2 порції цього салату. В січні його вже не було...
Спробуйте, Вам сподобається!

Фото з нету.http://s011.radikal.ru/i318/1107/08/5541895936a4.jpg[/URL]

Gajka
23.07.2011, 00:17
Планую робити кабачкову ікру.
І я теж.
який то мається на увазі перець-чилі чи з пачки чорний мелений? перепрошую,бо реально тупікую
Червоний мелений перець, не паприка.

А ми щойно з коханим наробили салату з капусти, такий що стоїть в банках в холодильнику або десь на холоді. Робили на 1,5 порції, вийшло 10 літрів.
Ділюся рецептом:
5 кг капусти, нашаткувати
1кг цибулі, нарізати півкільцями
1кг моркви, натерти на грубій терці,
1кг перцю, нарізати півкільцями
Капусту пом'яти, додати всі овочі, солі 3 ст. ложки, цукру 300гр, оцту 0,5 л, олії 0,5л. Все ретельно вимішати і накласти в банки, залити тим соком, що утворився.

сяняНЯНЯ
23.07.2011, 09:30
салату з капусти
і як довго може стояти?до зими витримає?

Gajka
23.07.2011, 11:42
і як довго може стояти?до зими витримає?
Так, може і довше, якщо не зїдять!

Яруська
23.07.2011, 12:25
Зробила я вчора запас соусу "Ткемалі", на смак дуже сподобався, взимку добре додавати до мяса, спагетті і піцци.
-1кг аличі
-3-4 мясистих помідори
-головка часнику
-сіль
-перець чевоний
-хмелі-сунелі, базилік свіжий, кріп
-оливкова олія 2-3 ст ложки
-пів склянки цукру
Зварити аличу і помідори що стали мягкі, перетерти через сито і поставити варитись. Додати всі решту складники, часник і свіжу зелень в кінці. Сіль і паприку до смаку. Залити в стерильні банки і ще для підстраховки постерилізувати.
Все.

Пундик
23.07.2011, 12:39
Я заготовлюю завжди на зиму "помідоровий соус"
Добре його потім на піцу давати чи просто з макаронами перемішати свіжо зварені, чи до голубців... дуже смакує.
5 зубчиків часнику пропустити через чисникодавку, влити на сковорідку 4-5 ст.л оливкової олії, піджарити злегка на ній чисник, коли почне міняти колір відразу всипати до сковорідки заздалегіть приготовану дрібно нарізану цибулю (приблизно 1 кг.),накрити кришкою і хай тушиться. За той час беремо 5 кг.помідорів, добре їх миємо і в комбайні разом зі шкіркою перетираємо/подрібнюємо в кашоподібний стан, так само перетираємо червоний болгарський перець (штук 5-6). За цей час цибулька підтушилася і ми виливаємо її в баняк, туди додаємо помідори, перець перетертий, кидаємо орегано (2 ст.л.), базилік, сіль, перець, і кипятимо 25-30 хв. Я відразу гарячий соус виливаю в стерелізовані банки (такі що кришки на закрутку) і закриваю кришкою, перевертаю верх ногами баньку і так залишаю приблизно на добу, потім вже складаю до коморки :). Дівчата попробуйте дуже смачний соус, я обожнюю його на піцу давати (рецепт тіста від Марусі-мами), зверху затераю сиром і більше нічого не додаю, дуже швидко і зручно.

Rostuslavchuk
23.07.2011, 13:39
А я з кабачки з аличею жовтою кожного року закриваю. Мої хлопці просто обожнюють їх, і компот п"ють ( літрову банку компоту розводжу на 2-3 літрову це як кому смакує) і кабачки уплітають за обидві щоки, вони як ананаси получаються:girl_wink:
Кому цікаво ось простенький рецепт. (я закриваю в літрових банках, а можна в 3-літрових)

На 1-літрову банку пів стакану цукру (можна трошки менше, але я даю так, щоб потім на 3-літрову банку той сироп розвести взимку)
Кабачки ріжу кільцями або напів кільцями (можна соломкою) В банку викласти пів на пів кабачки з аличею (викладаю шарами кабачок-алича-кабачок-алича).
Зверху засипаю цукром і заливаю звичайною водою. Стерилізувати 10 хв

---------- Додано в 12:39 ---------- Попередній допис був написаний в 12:08 ----------

А ще наприклад вишню, полуницю, абрикоси, айву, мариновані сливки венгерки (гострі) закриваю без старилізації, оскільки нервує мене той пар в спекотну погоду.
Полуницю також морожу і цілу і перетерту з цукром (у мене в холодильнуку суха заморозка то вона смачненька потім як розморозиться), морожу також цілі суниці, чорницю, порички, смородину, кабачки (почищені, нарізані кільцями посолені і дати трошки стекти соку, щоб потім не розлазились), всю зелень морожу (мию, нарізаю і трошки даю висохнути на дощечці, тоді беру з морозилки зелень не "склеєна", а розсипчаста), також для себе лінивої заготовлюю моркуву і цибулю морожену (маю таке чудо як комбайн швиденько моркву ріже мені кільцми або натирає як на терці, роблю і так і так і в такому виді морожу, цибульку також нарізаю на комбайні і кільцями і просто ножами змелюю, але не дуже дрібно і морожу в пластикових стаканчиках маю такі від сметани, бабулька мені надавала)
А також закриваю бурячки для борщу, бо чомусь вони мені взимку зсихаються, тому роблю заготовки і швидко потім відкрив баночку і додав до борщу, і буряки не пропадають:girl_wink:

P.S. І всім цим почала займатися коли малий родився ;) Шкода мені було взимку то дєцко супермаркетовими заморозками взимку годувати :)))) А зараз мені навіть помагає все робити, і так тішиться що мама його до кухні підпускає. Мені подає овочі мити, потім розкладає їх на столі, а абрикоси цього року разом перебирали я кісточки витягувала і в миску складала а він раз в миску 3 рази в ротик :), єдине коли банки стерилізую, то вже тоді бавиться в себе в кімнаті. Звичайно з ним ми довше це робимо ніж я би сама це зробила, а зате скільки радості в дитини і в мене ;)

Анютка
23.07.2011, 16:51
Абрикоски і сливи.

Ніколь, а як морозите абрикоси та сливи з кісточкою? І до чого їх потім можна використовувати?

Ми теж ягоди заморозили - полуниці (потерті з цукром), чорниці, малина, смородина (чорна та червона), вишні з кісточками (вареники з них просто суперові!)
Сьогодні заморожую кабачки та щавель
Ну і ще кропу наморозила, як без нього)

Gajka
23.07.2011, 20:49
Зробила кабачкову ікру на 1 порцію, вийшло 8 півлітрових баночок. Ще три 1л огірочків.

сяняНЯНЯ
23.07.2011, 22:58
а я вчора закрила 25 літрів огірків маринованих,і так переживаю,бо до того закрила 2 літрові банки і вони нині вистрелили,підозрюю що то від того шо лише раз закрутила ключем,і вчорашні теж по разу закручувала...от тепер чекаю що буде)

Sapiha
23.07.2011, 23:17
Щойно закрила 5 літрових баночок квашених огірочків та 10 пів літрових банок абрикосового варення. :nyam2: вареннячко смакота
Заморозила: порічки, смородину, полуницю, кріп, чорницю, зелений горошок.
Завтра планую закрити огірочки з зернами гірчиці. Ще такого не закривала, спробую. Подивлюся що з того вийде.

кабачки з аличею жовтою
А кабачки мають бути жовті, і чи знімати з них шкірку?????

Gala
23.07.2011, 23:43
банок абрикосового варення.
І я хочу таке.Напишіть пропорції ,як робили,будь ласка.

Katrine
23.07.2011, 23:44
дівчата, підкажіть, як заморозити цвітну капусту? треба її спочатку відварити чи так морозити?

Анютка
24.07.2011, 00:09
я минулого року розбирала на суцвіття і так морозила, але використовувала лише для приготування супчику та пюре для малої

Rostuslavchuk
24.07.2011, 01:42
А кабачки мають бути жовті, і чи знімати з них шкірку?????

шкірку не знімаю і використовую будь-які кабачки. Жовті трошки м"якші виходять, а зелені, твердіші, а по смаку не відрізняються.

AilataN
24.07.2011, 01:48
Фрукти і ягоди можна морозити без підготовки, а овочі -бланшувати перед заморозкою. Наприклад: помідор- ягода, отже порізали і в морозилку,
а шпинат, цвітна капуста- овочі, краще бланшувати. Колись заморозила сиру цв. капусту, то стала гірчити з часом.

Sapiha
24.07.2011, 14:02
Варення з абрикос: на 1 кг абрикос -900 гр цукру. Абрикоси очистити від кісточок, викласти в каструлю чашечками до верху і пересипати цукром. Зробити декілька шарів. Дати настоятися 5-9 год ( я ставила на ніч.) Варити 3 рази, знімати пінку. Можна додати серцевину від кісточки.

.як заморозити цвітну капусту?
Минулого року морозила і варені і сиру цвітну капусту. Варена зовсім не сподобалася, при розмороженні була водяна і розлазилася. Буду морозити тільки сиру.

GalkaSv
25.07.2011, 10:15
Дівчата поділіться хтось смачним рецептом консервування шпарагової квасолі :girl_flag_of_truce:

meri5
25.07.2011, 10:39
В суботу робила шпарагівку по цьому рецепту, знайшла на іншому форумі.
1 кг шпарагівки, 1 кг помідорів, 300г цибулі, 300г моркви, пучок петрушки,

3 ст.л оцту, 1 ст.л. цукру, 40г солі, 1 ч.л молотого перцю, олія.
Шпарагівку порізати на невеличкі кусочки і проварити 5 хвилин. Моркву потерти на терці з крупними вічками і спасерувати на олії. Цибулю порізати і спасерувати на олії. Помідори порізати на 4 частини, проварити в невеликій кількості води і протерти кріз сито. Петрушку дрібно порізати. Усе з"єднати, довести до кипіння і розкласти по банкам.
Я тушила трошки більше часу десь 20хв (боялась, щоб фасоля не була твердою). Помідори коли зняла шкірку змолола в блендері, а не через сито. Вийшло самчно.

TASJA
25.07.2011, 10:42
Дівчата, а буряк можна якимось чином заморозити? А то возять мені свекри з дачі щотижня його, ну не варити ж борщ постійно.

Sapiha
25.07.2011, 10:47
Я відварюю, тру, розкладаю по кульочках і в морозилку. Так само морква, тру і в морозилку ( тільки не відварюю)

Rostuslavchuk
25.07.2011, 11:06
я буряк закриваю в баночки, роблю таку заправку до брщу, щоб потім тільки відкрити та до борщу вкинути і не пацькатися вже з ним кожного разу.
морозити не пробувала, але можна спробувати

Полуничка
25.07.2011, 13:16
я буряк тру і сирим в морозилку. Дуже зручно, потім витягаю і зразу морожений ріжу на кусочки і на сковорідку до борщу. ( я на червоний борщ завжди буряк смажу з лимонним соком, а потім у борщі доварюю

sunday
25.07.2011, 13:23
роблю таку заправку до брщу
а можна рецептик?:girl_wink:

Полуничка
25.07.2011, 13:35
Ще маю рецепт кабачкової ікри з майонезом. Ми вже 4 банки всигли відкрити і зїсти)))) Дуже смачна закуска!
3кг кабачків терти на комбайні
1 п майонезу
Все це варити на малому вогні 2 години. Туди додати 400г цибулі, посмаженої в 150г олії.
1 банка півлітрова томатної пасти.
сіль і перець до смаку
Все це ще 1 год тушити. В кінці дати 1 головку часнику.
Покласти в простерилізовані в мікрохвильовці банки і закрити

Rostuslavchuk
25.07.2011, 14:00
а можна рецептик?
Звичайно, що можна :girl_wink:

Пишу рецепт на 5 кг буряка ( але роблю і меншими порціями, відповідно все ділю в пропорціях)

5 кг відвареного буряка , нарізати соломкою (можна і на грубій терці натерти, але тоді буряк варити щоб був трошки твердуватий)
0,5 літрова банка томатної пасти.
1 стакан олії
1 стакан оцту
1 стакан цукру
НЕ СОЛИТИ!
Вимішати все з бурячком і розкласти в пів літрові банки. Стерилізувати 10 хвилин.

А потім кидаю до борщу майже в кінці.

Sandoryk
25.07.2011, 14:07
1 п майонезу
Все це варити на малому вогні 2 години.
Знаю що майонез неможна нагрівати, він дуже шкідливий (http://health.unian.net/ukr/detail/211755), навіть якщо брати домашній то з нього мала б зробитись яєшня при нагріванні.

Полуничка
25.07.2011, 15:40
та в наш час взагалі багато чого шкідливого, а майонез і в ненагрітому стані шкідливий. Тому особисто я не надаю цьому великої уваги. Зате ікра має незвичний смак і реально дуже смачна)))

Ніколь
25.07.2011, 16:07
Ніколь, а як морозите абрикоси та сливи з кісточкою? І до чого їх потім можна використовувати?
морожу половинками без кісточок. А потім використовую в компот, в пиріг, або в булочки як начинку. В основному всі фрукти і ягоди морожу для компоту.
Вже наморозила трішки ожини....
Шпаргівка мене вже 2-й день чекає, все ніяк руки не дійдуть почистити, порізати і в морозилку....

Holly
25.07.2011, 16:18
мої запаси на зиму поповнились. Отже, маю вже три види варення (полуничне, малинове і абрикосове) і кабачкову ікру. Сьогодні закриватиму кабачки скибочками, а в планах ще купа всього.
Дівчата, де ви то все тримаєте???

сяняНЯНЯ
25.07.2011, 16:24
Дівчата, де ви то все тримаєте??
Мені трохи легше,бо в нас своя хата з підвалом.то полки вже забиті,і вже на землю почала складати банки.
В мене на полі росте фасоля кущова,о от не знаю чи то шпарагівка,бо хотілось би закрити,чи така теж підійде?

arushka
25.07.2011, 20:19
Пишу рецепт на 5 кг буряка
А я ще додаю болгарського перцю. Смакота неймовірна і реально такі закрутки дуже зручні зимою, особливо, якщо варити пісний борщ - готується за пів години.
Дівчата, а ви вже починаєте крутити огірки-помідори? А то я дістала нині охоту, баньки перемила, хрону накопала, а тепер сиджу і думаю - може то зарано і овочі ще будуть дешевші?

Rostuslavchuk
25.07.2011, 20:34
А я ще додаю болгарського перцю
я також їх додаю як маю на той момент ( а в оригіналі то без них рецепт) я ще інколи замість томатної пасти додаю перетерті помідори :girl_wink:

А ще закриваю з буряка салат, там теж болгарський перець йде, правда без томатної пасти і там додається сіль.

Я вже закрила 10 літрових баночок огірків маринованих "Чумак" називаються (то вони з морквою і цибулькою маринуються) але не купляла, від чоловіка мами притягнула ;) а так біля нас огірки по 6 грн за кг, то трохи закруто, думаю ще дешевші будуть. А помідори завжди саме раніше в кінці серпня закриваю.

GalkaSv
25.07.2011, 21:55
Я також маю рецепт смачнючих маринованих огірочків з морквою та цибулькою:
маринад: 2,5 літри води
400 гр. оцту
300 гр. цуку
100 гр. солі
заварити маринад.
На дно банки покласти суцвіття кропу, сиру моркву порізану кружечками, цибулю кружечками, кілька зубчиків часнику, перець чорний та духмяний, лавровий листок, гвоздичку, а потім вже огірочки. Стерилізувати поки огірочки не поміняють колір, десь 3 хв.

сяняНЯНЯ
25.07.2011, 21:57
огірки по 6 грн за кг
то точно закруто,в нас можна взяти по 1,50-2грн(приїзжайте в Самбір:girl_bye:).
скоро і мої на городі будуть,а я вже так багато закрила свекрухиних.
тепер чекаю на аличу...

Gala
25.07.2011, 22:02
Сьогодні муж купив 20 кг помідор великих ,червонющих.Захотів томатний сік.знайшла рецепт,вже ледве на ногах стою,закручую банки.Вийшло 15 літрів.доречі помідори 2 грн за кілограм-халява.

Venus
25.07.2011, 22:22
Дівчата, а ви вже починаєте крутити огірки-помідори? А то я дістала нині охоту, баньки перемила, хрону накопала, а тепер сиджу і думаю - може то зарано і овочі ще будуть дешевші?
З ціною вгадати важко. Але цього року огірки, здається, швидше з'явилися. То я вже закрила пару банок на зиму - квашених. А сьогодні 18,5 л ніжинського салату зробила (вчора тітка дала з села величезних огірків). Що ще з таких огірків робити? Великі, як кабачки:girl_smile:. І шкода викидати :girl_sad:. А я ще той салат не їм - все чоловікові буде :girl_cray:. Так намучилася - вже думаю купити якусь нарізачку для овочів, щоб різати їх, як в рекламі - з усмішкою і швидко.

---------- Додано в 21:22 ---------- Попередній допис був написаний в 21:20 ----------

Захотів томатний сік. - А мій захотів ніжинського салату :lol: Ну що ти їм зробиш: головне поїсти!

Rostuslavchuk
25.07.2011, 22:42
Що ще з таких огірків робити?

А я саме такі великі мариную з морквою і цибулькою ріжу на невеликі куски і в літрову банку, дуже кльово, бо просто мариновані люблю невеликі

а ще моя свекруха якось їх з гірчицею закриває

Holly
25.07.2011, 23:03
такі великі мариную з морквою і цибулькою
ніжинського салату зробила
Дівчата, поділіться рецептами

Bogdanka
25.07.2011, 23:11
зробили ми багатооооооооооооооооо абрикосовогоооооооооо варення, так класно, а ще на плиті чекає порічкова галяретка, ще разок варимо і усю
Тішусь:)

Rostuslavchuk
26.07.2011, 01:28

Огірки "Чумак"
На 1 літр води:
250 г оцту
150 г цукру
0,5 столової ложки солі

Накласти в банки зелень, моркву і цибулю кружельцями, огірків, пару зубчиків часнику (все кладу в хаотичному порядку єдине на дно зелень і зверху ще трошки петрушечки і лавровий листок). Залити маринадом і стерилізувати 10 хв.

ПС дзвонила моя свекруха сказала, що вже достигла жовта алича, вот в мене аж руки чешуться вже кабачочки з аличею закрити, стримую себе раніше, ніж планувала за малим не поїхати :)

Sapiha
26.07.2011, 20:46
моя свекруха якось їх з гірчицею закриває
Я в неділю такі закривала, перший раз. Не знаю що з того вийшло, взимку побачимо. :girl_blum:

Holly
26.07.2011, 21:10
Даю рецепт кабачкової ікри. Дуже смачна виходить, подібна на магазинну
виходить 7-8 півлітрових банок
4 кг кабачків
0,5 кг моркви
0,5 кг цибулі
0,5 л олії
100гр цукру
2 ст.л. солі
3 ст.л оцту(6-9%)
0,5 л томатна паста
1п. майо незу
кабачки перетираю ставлю на маленький вогонь. Тим часом перетерту цибулю і моркву смажимо в олії(я то роблю в каструльці), додаємо до кабачків. Сюди ж додпєм оцет, сіль, цукор. Це все має варитись 2год. Потім додаєм майонез і томатну пасту і ще варим 30хв. В самому кінці видавлюємо 10 зубчиків часнику. Розкладаємо в банки і стерилізуємо 15хв.
Кілька порад: я все тру на терці як на деруни в комбайні. Минулого року свекруха робила ікру за цим рецептом, але все молола на м"ясорубці, було смачно але не те. Томатну пасту беру чумак, а майонез - провансаль. Була ідея додати домашній майонез і помідори, але ще не пробувала. Спробую завтра зробити зовсім трішки і тоді відпишу :)

Borsychok
26.07.2011, 21:22
Я в неділю такі закривала, перший раз.
між іншим дуже смачні огірки :girl_yes:,в мене чоловік їх дуже любить,і сам їх закручує мені не довіряє :girl_nea:
а я сьогодні варила варення з аличі :nyam2:

Venus
26.07.2011, 21:31
Салат Ніжинський
4 кг огірків
400г цибулі
18 зубків часнику
250мл олії
200мл оцту
100г солі
2 пучки петрушки

½-літрових банок 9-10шт.

В кожну простерилізовану банку покласти по 3 горошки перцю гіркого і духмяного і 1 лавровий лист.

Олію закип'ятити в банці (потім в неї ж накладати салат).

Огірки порізати разом із шкіркою на кружальця 2мм (моя мама каже, що треба чистити:girl_blum:).

Додати порізану півкільцями цибулю, подріблену зелень петрушки, сіль, оцет, олію, подріблений часникодавкою часник. Добре вимішати рукою:girl_impossible:.

Дати постояти 1-2 год., щоб пустило сік.
Стерилізувати 40-60хв.

Щось мені здається, що це дуже стандартний рецепт салату. Я знаю, що є ще подібний із додаванням цукру. Кажуть, з цукром смачніше. :confused:

Florena
26.07.2011, 21:54
ЛЕЧО З КАБАЧКІВ
2 кг кабачків, 7 солодких перчин, 1 баночка том.пасти "Чумак"+0,5л кип"яченої охолодженої води, 10 цибулин, 12 помідорок, 1ст.олії, сіль, перець, цукор, оцет за смаком. Очистит кабачки, порізати на кубики, цибулю, перець та помідори нарізати пів-кільцями. Тушкуємо кабачки у зробленому соусі із води, том.пасти, олії та спецій 15хв, додаємо перець на 15 хв,потім цибулю на 15 хв, у на останок помідори на 15 хв. Виходить дуже смачно.

КАБАЧКОВА ІКРА
6 кг очищених кабачкі,
1 кг цибулі,
1ст.цукру, 1ст. олії, 0.5л банка том.пасти,1ч.л лимонної кислоти, 500гр майонезу Європейського та 500 гр Лагідного (або якогось іншого 50%), 100гр пачка приправи мівіна куряча.
Кабачки та цибулю подрібнити у комбайні, або соковижималці та змішати, тушкувати 1год 20хв помішуючи. Тоді додати усі спеції і тушкувати ще 1год 50хв дуже часто мішаючи. Вихід 13 -0,5л баночок. Смачна, така як колись дуже давно була у магазині.

ОГІРОЧКИ З КОРИЦЕЮ мариновані (дуже полюбляють мої діти)
На 3л води-маринад
350 гр цукру, 100 солі, 600 оцету
У кожну баночку покласти кружальця цибульки, часничок, кружальця тоненькі моркви, кріп, один бутончик гвоздички, на кінці ножа меленої кориці. Залити огірочки закипівшим маринадом та стерелізувати до зміни кольору.

Яруська
26.07.2011, 22:02
Захотів томатний сік.знайшла рецепт,вже ледве на ногах стою,закручую банки.Вийшло 15 літрів
Поділіться рецептиком плз..:girl_flag_of_truce:
А часом ніхто не має рецепту помідорів маринованих "Верес"? Такі вони смачнющі, а які пропорції невідомо.

Florena
26.07.2011, 22:31
МАРИНОВАНА СПАРЖЕВА КВАСОЛЬКА
На 1л банку 5-8 горошин чорного та запашного перцю, 1-2 лаврових листочка, 1ч.л насіння гірчиці, 1 маленька цибулинка, 1-2ст.л олії.
Для заливки: 800мл води, 200мл оцету, 100гр цукру, 20гр солі.
Стручки квасолі почистити, проварити 3хв і остудити, порізати навкіс. Скласти у банку спеції, порізану кільцями цибулинку, квасолю, залити маринадом (не доливаючи 2см до верху),а зверху налити олії. Стерелізувати 20хв, та закрутити.

Borsychok
26.07.2011, 23:08
Дайте рецепр варення з аличі, і чи з жовтої, чи з червоної?

Алича червона.Даю рецепт:

З аличі видалити кісточки і засипати цукром [я міряла 1л банкою:1л аличі-1л цукру].Як пустить сік поставити на маленький вогонь, довести до кипіння і варити 5-10хв.Так повторити 3 рази.Гаряче розлити в банки.Виходить солодке з кислинкою.Смакота :nyam2:

Gala
26.07.2011, 23:33
Рецепт томатного соку сама шукала в неті,ніби получився.Брала тут http://www.kuroed.com/?id=556

Kiruskin
27.07.2011, 22:15
Моя бабуся перепускає помідори через соковитискач, кип"ятить, доти поки не буде піни, приблизно 30хв., розливає в банки і закручує, не стерилізує і не солить, дуже смачний, муж 3 літрову банку соку за день випивав!)))

наталя 2204
28.07.2011, 16:03
А хто має рецепт, як робити КВАШЕНІ ЗЕЛЕНІ ПОМІДОРИ ?

Kiruskin
28.07.2011, 16:32
150 г цукру
0,5 столової ложки солі
А то не забагато цукру і не замало солі???

Holly
28.07.2011, 17:58
Варю сливове варення. Ще чекають сливи половинками, але не можу знайти свій рецепт, поділіться хто має. Ну і в ночі закриватиму кабачки скибочками

Rostuslavchuk
28.07.2011, 22:55
А то не забагато цукру і не замало солі???
Все добре. там оцет дає кислоту, а цукор солодкість (то мариновані а не квашені). Минулого року так закривала, пішли в нас на ура.

chichika
29.07.2011, 21:51
Ось дуже файні огірки з гірчицею: моя мама років 3-4 закатує, всім подобається)
Інгредієнти:
4кг огірків
1стакан цукру
1стакан оцту
1стакн олії
2ст. л. солі
2ст. л. гірчиці горошком
1 ст. л. меленого перцю
9 зубків часнику
петрушка за смаком
Приготування: маленькі огірки залишаються ціленькими, більші розрізати поздовж на 4 частини. Засипати всі інгредієнти і чекати 4 години, кожні 15-20хв. перемішуючи. Огірки мають напустити соку, в якому тоді і закатуються. Зазделегідь підготувати 0,5л-1л банки. В кінці засипаєте огірки в банки, заливаєте соком, стерилізуєте 10хв. і закатуєте.

Ліпшої закатки до смаженої бульби я ще не їла:girl_smile:

sensual
29.07.2011, 22:31
Маю бомбезний рецепт Ніжинського салатику
4 кг огірків, почистити і порізати
2 ст.л петрушки і укропу
2 ст. л гірчиці в зернах
1/2 ст. солі
1 ст. олії
1 ст. цукру
1 ст. оцту
1 головка часнику, пропустити через часникодавку
Все перемішати і лишити на 2-3 год. Банки пропарити, накласти салат, простерелізувати 20 хв і закрутити

chichika
29.07.2011, 22:47
Все перемішати і лишити на 2-3 год. Банки пропарити, накласти салат, простерелізувати 20 хв і закрутити
Скажіть, будь ласка, чим Ваш рецепт принципово відрізняється від написаного на 1 допис вище?

sensual
29.07.2011, 23:00
Скажіть, будь ласка, чим Ваш рецепт принципово відрізняється від написаного на 1 допис вище?
Як мініму тим, що це салат, а там огірочки цілі. На салатик я використовую огірочки більших розмірів, які не годяться для закривання. Я його робила три годинки тому, в мене лишилось півбаночки, я їх лишила чоловіку на пробу, за 15 хв. їх уже не було.

Sandoryk
30.07.2011, 00:17
Ось дуже файні огірки з гірчицею:
Теж такі роблю, але без часнику, і використовую дуже великі огірки - ріжу на 6 і більше частинок. Кожні 15-20хв не перемішую, спочатку перемішала огірки з сіллю і через 2год з рештою маринаду, виходить 4 літрових банки. Сьогодні закрутили вже третю порцію.:good:

Venus
30.07.2011, 09:33
Для тих, хто любить баклажани, два перевірених рецепти з нету.
Баклажани в аджиці (гостріше): http://www.povarenok.ru/recipes/show/30159/
Рагу з баклажанів (ніжніше): http://www.povarenok.ru/recipes/show/12456/
Робила минулого року. Досить просто і дуже смачно.

Rostuslavchuk
01.08.2011, 22:38
Засипати всі інгредієнти і чекати 4 години, кожні 15-20хв
Хочу завтра спробувати зробити і не можу зрозуміти чи зразу заливати і олію і оцет, чи спочатку тільки сіль, щоб сік пустили а потім все решта?

chichika
01.08.2011, 23:17
Хочу завтра спробувати зробити і не можу зрозуміти чи зразу заливати і олію і оцет, чи спочатку тільки сіль, щоб сік пустили а потім все решта?
Заливаєте все відразу: і олію, і оцет - всі інгредієнти, як написано в рецепті. Воно все разом буде сік пускати.

bleste
01.08.2011, 23:42
Ось дуже файні огірки з гірчицею: моя мама років 3-4 закатує, всім подобається)
Сьогодні зробила))) Вийшли смачні, але думаю, що вони будуть більш смачнішими взимку - настояться))) Спочатку думала, що не вистачить маринаду... але всього вистачило - більш щільно треба огірочки у банку складати))) Дякую за рецепт!

chichika
02.08.2011, 00:07
Спочатку думала, що не вистачить маринаду...
Та, іноді буває таке, що не вистачає - то можна трохи кип'яченої води додати.:ed4d70def841dc74b57

Яруська
04.08.2011, 13:54
Так, звітуюсь що зробила за два дні.:girl_flag_of_truce:
1-Баклажани мариновані в соусі з болгарського перцю.-
2- Пару банок помідорів маринованих в соусі який лишився з баклажанів:girl_phone1: (Поняття не маю, що то буде але якщо вийде смачно, то будемо вважати, що я винайшла новий рецепт)
3- Помідори мариновані....багато.
4- Корнішони мариновані по-польськи.
5-Чері в маринаді
6- Соус з базиліку і паприки.:girl_curtsey:

Rostuslavchuk
04.08.2011, 15:22
Ну Яруська, ви просто ГОСПОДИНЯ молодчина:girl_wink: коли ж то ви все це встигли?
рецептиком до соусу з базиліку і паприки поділіться пліз:girl_tender:

я після вчора закрила кабачкову ікру за рецептом Holly така смакотятіна (дуже дякую) муж мій чуть разом з банкою не злопав)))))

ще після вчора крутила кабачки з аличею і маринувала огірочки. А сьогодні поставила в маринад огірочки з гірчицею і думала закривати шпарагівку, але не маю часу то просто підварю і закину в морозилку:girl_wink:

Нюта
04.08.2011, 15:52
я вчора закривала: мариновані білі грибочки, салат з кабачків (ням-ням), асорті з овочів та салат з огірків та часником.

6- Соус з базиліку і паприки. Звучить дуже апетитно. Не поділитися рецептом? Бо базилік я сушила та заморозила.

Kasia
04.08.2011, 16:02
- Помідори мариновані....багато.

дайте перепис , будь ласка.

hrystusja
04.08.2011, 16:09
А ми огірочків наквасили багаааато і таких маленьких, смакота і вчора закрутили пікулі, десь 12 банок.
В планах мариновані помідорчики, кабачкова ікра і аджика.

bioland7
04.08.2011, 16:11
салат з кабачків (ням-ням),
Якщо можна поділіться рецептом:girl_wink:

Яруська
04.08.2011, 16:36
Звучить дуже апетитно. Не поділитися рецептом?
Та легко, там нічого такого.
Базилік зелений окремо, а фіолетовий окремо розтерти на комбайні до кашки разом з 1 стручком гострого перцю(колір теж відповідно має бути або зелений або червоний), пів-чайної ложки солі. Залити склянкою оливкової олії, розмішати, викласти в маленькі стерильні баночки і в холодильник.
Все.

Нюта
04.08.2011, 16:48
Допис від Нюта Переглянути допис
салат з кабачків (ням-ням),
Якщо можна поділіться рецептом
Отже
Потрібно 4 кг очищених кабачків (від шкірки і від насіння). Нарізаємо тоненькими скибочками. Засипаємо 3 ст. ложками солі. Залишаємо відстоятися 1,5 - 2 год.
Відцідити воду скласти в баняк. Туди ж додати:
0,5 кг цибулі (тоненькі пів кружальця)
0,5 кг помідорів (тоненькі пів кружальця)
0,5 кг моркви (груба терка).
1 скл цукру
1 скл оцту
1 скл оливи
Це все разом тушкується приблизно 30-40 хв. Після чого розкладається в банки (я складаю в 0,5 л) і стерилізувати 30 хв. Приблизно виходить 10-11 пів літрових банок.
Смачного!

сяняНЯНЯ
04.08.2011, 19:09
після вчора крутила кабачки з аличею
і я крутила,та не було доступу до нету,і я не була впевнена чи треба виймати кісточки з аличі чи не треба,а спитати нема в кого.от і закрила з кісточками...

Ніколь
04.08.2011, 20:48
Дівчата, а що можна зробити з дубових незрілих яблук "слави", але таке щоб без маханіни. Притарабанили мені великий кульок, маю думки може то їх наморозити, але ж то займе все вільне місце в морозилці....
А посушити такі незрілі можна? А якщо сушитиму в ел.духовці на низенькій температурі, щось з того вийде?

Cifalius
04.08.2011, 21:50
я сьогодні цілий день на кухні скачу, закрила: лечо, і кетчуп домашній (швидше за все то соус до мяска). ножки аж болять :(

А посушити такі незрілі можна? А якщо сушитиму в ел.духовці на низенькій температурі, щось з того вийде?
думаю сушка вийде суперова, але кисла! :)

- Помідори мариновані....багато.
дайте перепис , будь ласка.
солодкі можна, мариновані

Oddly
04.08.2011, 22:29
Та легко, там нічого такого.
Базилік зелений окремо, а фіолетовий окремо розтерти на комбайні до кашки разом з 1 стручком гострого перцю(колір теж відповідно має бути або зелений або червоний), пів-чайної ложки солі. Залити склянкою оливкової олії, розмішати, викласти в маленькі стерильні баночки і в холодильник.
Все.
це на яку кількість базиліку?

Ljus6ka
05.08.2011, 00:24
Я на разі закрутила лише огірочки з гірчицею, але зробила по двох різних рецептах, ось за цим (http://posydenky.lvivport.com/showthread.php?t=25373&page=34) роблю такі вперше, але за ті 4 год. що постояли вже мені дуже смакують, уявляю які вони смачненькі будуть взимку мммммм
і ось таким :
На 3 кг огірків
1 л. води
3/4 скл. цукру
3/4 скл. оцту 9%
+ 2 ст. л. хрону
+2 ст. л. солі
+ 5 ст. л. гірчиці (Козацька або Російська)
Маринад доводимо до кипіння. Огірки чистимо і ріжемо на 4 частини. На низ в банку даємо лавр листок, часник, кріп, перець кладемо огірки у банки і заливаємо маринадом і так нехай постоїть 30 хв. Далі стерилізуємо 0,5 л. -10 хв. Дуже смачненькі огірки, минулого року вперше їх зробили, я за раз баночку зїдала.
А, і ще трохи закрила малинового сиропу.

Яруська
05.08.2011, 09:49
це на яку кількість базиліку?
На око:girl_blum:
Кількість олії додавати до кашкоподібної консистенції.
Помідори мариновані....багато.
дайте перепис , будь ласка
На 3л банку-
- 1.3л води
- 80г цукру
- 60г солі
- 80г оцту
- 6 зубчиків часнику
- 6 гор. чоного перцю
- 6 духмяного
-На дно банки гілку кропу, селери, корінь петрушки, лаврик. Хто любить пікантніше можна додати кусочок гострої паприки.
Стерилізувати 10-15 хв.

Kasia
05.08.2011, 10:23
зустрічне питання. чи існують мариновані помідори без стерелізації?
і якщо ні - то що це таке.як правильно стерелізувати?.

п.с. я канєчно село, але то типу банки з помідорами і маринадом в воді в баняку варять: Girl_crazy:?

Medusa
05.08.2011, 10:33
Ну треба закип"ґтити воду у великому баняку, тоді запхати туди банки з помідорами (підстелити якусь шмату, щоб банка не тріснула від вогню знизу), і стерилізувати. Якщо 10 хв. напр. - то ті 10 хв. з тих пір коли закипить вода у великому баняку. В самих помідорах вона може і не закипить, рахується час по великому баняку.

А ще можна якось стерилізувати у духовці, я того не вмію, але дуже цікаво, я так розумію запхав багато банок і чистий спокій. Може хтось розкаже як то точно робити?

Яруська
05.08.2011, 10:55
чи існують мариновані помідори без стерелізації?
Існують.
Я колись такі робила але, як на мене, то простіше стерелізувати, бо ті що без стерелізації треба в стерильні банки накладати бланшовані помідори, а потім два рази заливати окропом- маринадом туди сюди..Одним словом бадзьгранина ще та.

Bambe
05.08.2011, 11:13
Я заготовлюю завжди на зиму "помідоровий соус"

Соус потрібно зберігати в холодильнику чи можна в кладовій?

Rostuslavchuk
05.08.2011, 15:41
я не була впевнена чи треба виймати кісточки з аличі чи не треба,а спитати нема в кого.от і закрила з кісточками...

Не треба. Та алича ітак потім розлазиться, а так взагалі каша буде, та й не ускладнюю собі роботу:girl_wink:

Kiruskin
05.08.2011, 16:05
Я закрила смачнющий компот!
На 3л банку:
12 абрикос
1 склянку цукру
чверть апельсинки
Зарити це все окропом, закатати (але так добре закатати) і закутати в ковдру чи коц якийсь і лишити так на добу.
Смакота)))

Rostuslavchuk
05.08.2011, 16:12
Я закрила смачнющий компот!

А стерилізувати потрібно?

Kiruskin
05.08.2011, 17:43
А стерилізувати потрібно?
Я не стерилізувала.
Моя бабуся ніколи компотів не стерилізувала і нічого в неї не стріляло тьфу тьфу. Ну хіба яблука і груші, то так. Воно не псується за рахунок того, що загортаємо баки в ковдру і вони майже цілу добу залишаються теплими, і ще забула написати, що закручені банки потрібно ставити вверх дном

наталя 2204
05.08.2011, 18:00
А що можна зробити з ожини на зиму? Вже трохи заморозила, і маю ще три літри.

Ljus6ka
05.08.2011, 18:14
Допис від Medusa
А ще можна якось стерилізувати у духовці, я того не вмію, але дуже цікаво, я так розумію запхав багато банок і чистий спокій. Може хтось розкаже як то точно робити?
О, то дійсно дуже зручно, ми так робимо вже років 5, отже потрібно вимити банки і кладемо їх у холодну духовку вниз шийкою і нагріваємо її до 150 градусів, засікаємо час 15 хвилин і банки готові. Якщо те, що ви кладете у банку є холодним дати банкам трішки охолонути, якщо заливаєте гарячим то можна класти відразу.
Тепер серилізація банок із заготовками, ставимо банки у холодну духовку але не щільно , так аби не притулялися одна до одної, ставимо їх без кришок , виставляємо 150-200 градусів і в залежності від обєму банки стерилізуємо. 0,5 л 10 хв, 1,0 л -20 хв, час засікаємо від моменту кипіння. Ні в якому разі не беріть банки за шийку, а за боки. Кришки стерилізуємо у каструлі з водою на газі.
Ще є спосіб стерилізації банок у мікрохвильовій, щоправда я так не робила ще:
У банки налити 1 см води і поставити у мікрохвильовку потужністю 700-800 ват на 2-3 хв - вода закпиє, а банки стерилізуються парою, якщо банок багато - час потрібно збільщити. Кришки стерилізувати просто у воді на плиті.

Допис від наталя 2204
А що можна зробити з ожини на зиму?
Якраз щойно читала у "порадниці"
1 кг ожини на 1 кг цукру
Ожину , пересипану цукром, витримати 3-4 години до появи соку. Поставити на маленький вогонь, обережно помішуючи,варити 5-7 хв(час нагрівання не враховувати). Киплячим розлити у банки, закрутити, перевернути вниз кришками й накрити теплим покривалом для самостерилізації.

Rostuslavchuk
05.08.2011, 19:38
А що можна зробити з ожини на зиму?

в мене свекруха компоти крутить з них. така смакотятіна

Coshitce
06.08.2011, 00:53
Уффф, заквасили огірки і зварили компоти: яблуко+алича+червона сливка (чоловік якраз закручує).

Пундик
06.08.2011, 06:24
Я понароблювала варення з голубіки, ожини, малини, ще раніше купу варення з клубніки позакривала, наморозила багацько суниць і чорниць, понатирала рожі з цукром, на минулому тиждні позакручувала малосольні огірки, і так як компотів закручених не п"ємо то певно з мене досить на цей рік, хоча ні щойно згадала що требуде ще варення з яблук трошки наробити, і тоді точно все:connie_pull-pigtail

podolyanochka
06.08.2011, 12:42
Дівчатка, прокинулися у мене інстинкти запасливої господині.
Хочі спробувати закрити помідори у власномі соці - єдине, що справді використовую із консервації.
Чомусь завжди уявляла, що це помідор + сіль + вода. Почитала в інеті, а там :girl_impossible:.
Не підкажете перевіреного рецепту?

Kasia
06.08.2011, 14:38
- 80г оцту
певно мл. буду пробувати.
дякую.

loreniya
06.08.2011, 15:17
дівчата, хто спец по закрутках - прокоментуйте рецепт!!! тут не пропорція мене цікавить а сам процес - як це - в нестерильні банки накласти, залити зимною водою і 5 хв стерилізувати??? воно не постріляє?

огірочки треба брати самі малесенькі,корнішончики...можна і більші,але ці виходять класнючі.
На 1 літрову банку:
-1 морквина розрізана на 4 частини
-5 зубчиків часнику
-4 горошини чорного перцю
-3 горошини духм"яного перцю
-гілочка кропу
Накласти огірочки....В банку дати-

-5 столових ложок оцту
-1 столову ложку цукру
-1 чайну ложку солі
Все це залити охолодженою кип"яченою водою або звичайною холодною водою.
Скласти банки в каструлю..залити водою по шийку банки...і стерилізувати 5 хвилин від моменту кипіння води в баняку.

Sandoryk
06.08.2011, 16:36
тут не пропорція мене цікавить а сам процес - як це - в нестерильні банки накласти, залити зимною водою і 5 хв стерилізувати??? воно не постріляє?
Закручували так огірки ні разу нічого не постріляло! На дно каструлі ще кладемо кухонний рушник і на нього ставимо банки, в каструлі має бути холодна вода.

Blondo4ka
06.08.2011, 17:00
Уф, вже закрутила подвійну порцію кабачкового салатику, який тут вичитала, перець намаринувала, помідори, закрутила варення з малини, королівське варення, компот з вишень, яблук, абрикосів, порічок. З огірками свекруха "працює", бо в неї свої на городі. Ще планую щось з баклажанів зробити, аджику і, певно, ще порцію перцю і то буде всьо.

Rostuslavchuk
06.08.2011, 18:14
воно не постріляє?

не постріляє. Якщо я стерилізую наповнені банки, то перед тим ніколи пусті банки не стерилізую, дурного робота. Я навіть коли кабачки з аличею закриваю, то як не маю часу, то заливаю холодною водою, просто довше трошки потім на хвилини 2-3 стерилізую.

LGalT
07.08.2011, 00:18
Підкажіть, чим можна оцет замінити під час консервації?

Coshitce
07.08.2011, 00:47
Дівчата, перечитала всю гілку (та й по нету пошукала), але:girl_sad: . Знаю, що є рецепти, за якими стерилізують шпарагівку БЕЗ оцту (так що взимку можна і до зупки, і розігріти з маслом і сухарями). Може хто знає-робив, поділіться інформацією.

podolyanochka
07.08.2011, 12:04
Підкажіть, чим можна оцет замінити під час консервації?
Читала в інеті, що використовують хрін.
За надійнасть джерела не ручатимусь. :)

Русалочка
08.08.2011, 10:20
Дівчата, перечитала всю гілку (та й по нету пошукала), але . Знаю, що є рецепти, за якими стерилізують шпарагівку БЕЗ оцту (так що взимку можна і до зупки, і розігріти з маслом і сухарями). Може хто знає-робив, поділіться інформацією.

Я сама не робила, пам'ятаю, мама колись закривала, то добра була. Знайшла рецепт на Дрімфуді від Каті qutka.

Шпарагова квасоля натуральна

Смачно до салатів, а також цю квасолю можна взимку готувати за улюбленими рецептами: тушити з морквою, або поливати підсмаженими сухарями з часничком, особливо добре мати таку квасолю, коли триває піст.

Квасолю помити, обрізати кінці з обох сторін, бланшувати в киплячій воді 5 хв. після чого охолодити холодною водою

Розкласти квасолю по банках і залити солоною водою (на 1 літру води 1 ст.ложку солі закип"ятити). Зверху додати ложку оцту на кожну літрову банку.

Банки стерелізувати 30 хв.

Medusa
08.08.2011, 10:51
Тепер серилізація банок із заготовками, ставимо банки у холодну духовку але не щільно , так аби не притулялися одна до одної, ставимо їх без кришок , виставляємо 150-200 градусів і в залежності від обєму банки стерилізуємо. 0,5 л 10 хв, 1,0 л -20 хв, час засікаємо від моменту кипіння.
А воду в братванку наливати не потрібно?
Якщо так - то на яку висоту?

Sapiha
08.08.2011, 10:54
Допис від Rostuslavchuk Переглянути допис моя свекруха якось їх з гірчицею закриває Я в неділю такі закривала, перший раз. Не знаю що з того вийшло, взимку побачимо.

Побачила швидше, сьогодні чоловік приніс всі огірки з гірчицею з підвалу, здулися кришки на банках, так шкода :girl_cray:.
Зате вчора закривала помідори половинками, цілі мариновані та овочеве асорті. Надіюся що з помідорками ніяких казусів не буде.

olja_zaj
08.08.2011, 12:23
Дівчата, порадьте шо ше можна з помідорами вчудити, замаринувала, половинками закрила, ше залишились...аджику потім буду робити, лечо також, а шо з самими помідорками робити, може хто має легенький рецептик чогось, чи наквасити, ненаю..

---------- Додано в 11:23 ---------- Попередній допис був написаний в 11:21 ----------

ьогодні чоловік приніс всі огірки з гірчицею з підвалу
Я також їх накрутила, також шось закрадається підозра шо шось не те...дівчатка хто їх крутив огірки з гірчицею, соки вони ж так достатньо не пускають шоб повні банки були з соком, в мене по пів баки того соку, шо ви робите, просто перевертати час від часу чи як?

Sandoryk
08.08.2011, 14:42
Я також їх накрутила, також шось закрадається підозра шо шось не те...дівчатка хто їх крутив огірки з гірчицею, соки вони ж так достатньо не пускають шоб повні банки були з соком, в мене по пів баки того соку, шо ви робите, просто перевертати час від часу чи як?
Закручувала огірки з гірчицею, соку було навіть деколи забагато, але робила з різаними огірками, тут хтось давав рецепт що огірки даються цілими - то взагалі незнаю як вони мають пустити сік.:unknown: Може вони не достатньо часу у вас настоювалися?

Ljolik
08.08.2011, 14:50
дівчатка хто їх крутив огірки з гірчицею, соки вони ж так достатньо не пускають шоб повні банки були з соком, в мене по пів баки того соку, шо ви робите, просто перевертати час від часу чи як

Якраз на вихідних крутила цілі огірки з гірчицею, але такі маленькі (корнішони). Першу годину потримала їх в тому маринаді на дууууже маленькому вогні, періодично помішуючи, потім відставила. Соку вистачило на всі банки, навіть трохи забагато було.

Rostuslavchuk
08.08.2011, 14:55
Я теж закривала ті огірочки з гірчицею по перепису з посиденьок, ті що 4 години стоять. В мене були великі огірки і деякі навіть прийшлось не те що різати а й шкірку чистити, то маринаду мені хватил, ще й залишилось. така смакотятіна, що єлі мужа за вуха відтягнула, щоб всі не з"їв а дав закрутити :girl_wink: дякую дівчаткам за рецепт:girl_tender:
ПС в мене з ними все ок. нічого не поздувалося. Я правда після стерилізації, закатую кришками на ключ і перевертаю, обмотую теплим коцом що вони мені 2 сутки як мінімум остивають. Все так перевертаю якщо стерилізую

olja_zaj
09.08.2011, 11:43
оже вони не достатньо часу у вас настоювалися
Та ні, настоювала 4 години в тому маринаді, соку всюди по пів баночки вистарчило, тепер перевертаю час від часу, нічого не розумію.

ершу годину потримала їх в тому маринаді на дууууже маленькому вогні, періодично помішуючи, потім відставила.
може тре було так робити і мені, наступний раз спробую так.

Florena
09.08.2011, 16:30
Робила і я огірочки з гірчицею, справді смакота неймовірна, олбила усе за переписом і соку у мене було вдосталь, щей трошки залишилось.
Дівчатка, поділіться рецептом маринованих помідорок, такі щоб були солоденькі, хочеться чогось нового. За своїм рецептом вже зробила, та оце докручую ще половинками.

сяняНЯНЯ
09.08.2011, 16:58
Я правда після стерилізації, закатую кришками на ключ і перевертаю, обмотую теплим коцом що вони мені 2 сутки як мінімум остивають. Все так перевертаю якщо стерилізую
ага,і я так само роблю...тато мій так навчив,і тому завжди обгортаю коцом.

Поділіться,будь ласка, рецептом помідорів половинками,а то чула що дуже смачні і якраз на днях буду мати справу з ними.Може тут викладали,то дайте посилання.Дякую

olja_zaj
09.08.2011, 17:03
Я такі роблю.
Помідори дольки.7кг.
Тверді помідори різати на 2частини.
Сироп::3,5літра води
300гр оцту
400гр цукру
4ст.ложки солі
Закипить гарячим наливаємо в банки.
На 1л.банку:
1цибулю (кружечками)
2зубця часнику
2ст.лож.олії
перець горошок душистий, лавровий листок, листя петрушки.
Заливаємо сиропом стерилізуємо 10 хв.(виходить 10 літрових банок).

---------- Додано в 16:03 ---------- Попередній допис був написаний в 16:02 ----------

Останню партію закрутила тільки шо, добре шо вода ше була, а то вже нема води, а хочу ше огірки квасити..

Florena
09.08.2011, 17:06
Помідорки половинками, які роблю я
Маринад: на 1л води 3ст.л цукру, 1ст.л солі, нехай то закипить.
На дно баночок кладете 1 лавровий листочок, 3 зубці часнику, 5 горошинок перцю та додаєте 1ч.л оцту і 1ст.л олії. складуєте до баночки розрізані навпіл помідорки, а зверху пару кілець ріпчатої цибульки. То все заливаєте закипівшим маринадом та стерелізуєте 1л баночки 10хвилин.

Ljus6ka
09.08.2011, 21:13
Допис від Medusa
А воду в братванку наливати не потрібно?
Якщо так - то на яку висоту?
Ні, води не потрібно.
Практично на сам низ, на 2 знизу.
Допис від olja_zaj
Я теж їх робила вже два рази, в двох випадках маринад ще залишався. Може щільніше набивайте банку огірочками.

mamaTimy
10.08.2011, 02:32
Може кому стане в пригоді: я коли морожу ягоди- то розбиваю в комбайні до пюре, даю трохи цукрової пудри і заливаю в пластикові пляшки, можна з широким горлом до самого верху. Потім при потребі ріжу заморожене разом з пляшкою (кільцями)!

olja_zaj
10.08.2011, 14:37
Дівчата хтось купляв євробанки, зорінтуйте в ціні, і де купляли, біля нас є 1,5 л то коштує 5 грн, нормальна ціна, чи є дешевші?

сяняНЯНЯ
10.08.2011, 14:45
євробанки
а шо то за євробанки? чим вони відрізняються від звичайних?

Kiruskin
10.08.2011, 14:48
Дівчатка, знаю, що якось закривають кавуни, але як? Може хтось має перевірений рецепт? Як ви думаєте, з динями можна щось зробити? Дайте рецептик як закриваєте кабачки з аличею? Алича жовта чи червона?

Medusa
10.08.2011, 14:52
якось закривають кавуни,
Я ото думаю перемолоти м"якоть і заморозити... Цікаво, чи вийде щось людське?

Андріана
10.08.2011, 15:28
а хтось знає як маринувати кавуни? бачила в Одесі на Привозі продають

Rostuslavchuk
10.08.2011, 16:42
Маю рецепт маринованих кавунів, тільки знайду і напишу. але вони не солодкі виходять, а такі з цікавим смаком. мій батько колись закривав, сама я ще їх не закривала

Klava
10.08.2011, 17:10
А чи хтось замрожував баклажани? Сирі чи як? Не гіркі потім виходять?

pravovuk
10.08.2011, 17:35
зорінтуйте в ціні, і де купляли, біля нас є 1,5 л то коштує 5 грн, нормальна ціна, чи є дешевші?
Я на Гал.Перехресті по 4 грн. купувала.

olja_zaj
10.08.2011, 17:40
шо то за євробанки? чим вони відрізняються від звичайних?
Звичайні йдуть на закатку, а євро кришкою самі закриваєте, мені так зручніше, тим більше купляю соуси, томати в тих банках, потім і банка є, і кришку можу 2 рази використовувати.

Улянка
11.08.2011, 00:46
Дівчата, а квасолю хтось консервує? Взимку часто купую готову консервовану в шклянних чи металевих банках, бо багато де використовую. Може хтось рецепт має?

Klava
11.08.2011, 01:00
Я молоду квасолю заморожую, попередньо пробланширувавши.

whisper
11.08.2011, 12:12
я бачила такі банки на шуварі залежить яка ємкість але точно дешевше ніж ви пишете від 1.25 починалась ціна і кришки до них були

loreniya
11.08.2011, 18:49
дякую за відповідь на рахунок стерилізації в не стерильних банках - стоїть вже тиждень - не стріляє!

в мене така проблема - хочу поквасити огірки, а підвалу в нас нема - тримати немає де... знайшла от рецепт - огірків квашених, але під закаточну кришку. Питання от виникли - для чого так довго кип"ятити той розсіл огірковий? 10 хв? щоб бактерій всіх перебити чи як? і ще, чому заливати треба водою а не три рази тим самим кип"яченим розсолом? та вода не витяне весь смак з огірків* і найголовніше - чи є надія що після таких маніпуляцій огірочки будуть хрустіти?

Засол огурцов "ведерный"

Этот способ понравится тем хозяйкам, на которых "напали" огурцы, а времени закатать их среди недели совсем нет.
Засаливаем прямо в ведрах, а в выходные прячем по банкам в зиму.
Огурчики по этому рецепту получаются квашеными, не маринованными, - хрустящими и ядреными.
Хоть в рассольник, хоть в винегрет!
Если огурцы - 5 кг - не прямо с грядки, замачиваем их в холодной воде на 2-3 часа, добавив прямо к ним кусочки льда .
Хорошо промываем зелень - стебли и зонтики укропа - 10 шт., листья смородины и вишни - 20шт., листья хрена - 3 больших листа, эстрагон - пару веточек.
Очищаем 3 большие головки чеснока, режем крупно.
На дно 10л ведра укладываем половину зелени.
Каждый огурчик моем ручками и складываем в ведро.
Засыпаем резанным чесноком, встряхиваем, чтобы он распределился по всем огурчикам.
Сверху - вторую половину зелени.
В 6 л холодной, некипяченой воды растворяем 6 полных с горкой столовых ложек крупной, нейодированной соли.
Заливаем в ведро, сверху чуть придавливаем тарелкой и ставим просто в кухне на табуретке или в углу стола.
Дня через 3 начинаем появляется пена - время пробовать огурчики.
Тут все зависит от температуры воздуха.
Иногда огурцы достигли приятного просола уже на третьи сутки, иногда на пятые.
Но самое главное - они должны поменять цвет! Из травянисто-зеленых стать оливковыми!
Просол по вкусу? Не напоминает просто малосольные огурцы? И по времени подгадали к выходным дням?
Время прятать по банкам!
Вынимаем огурцы и зелень в чистый таз.
Оставшийся после проквашивания рассол процеживаем в кастрюлю.
Моем чисто литровые банки (я пользуюсь банками с завинчивающимися крышками, очень удобно!).
Если вы не слишком напробовались огурцов, и если огурчики не крупные, то получится 9-10 литровых банок (8-9 как на фотографии 900-граммовых).
Раскладываем поровну сначала зелень, а потом огурцы.
Заливаем их кипящей чистой водой, накрываем крышками и ждем 15 минут.
Сливаем воду в кастрюлю, снова кипятим и снова заливаем на 15 минут.
Пока огурцы во второй раз прогреваются, кипятим рассол.
Если огурчики по вкусу вам показались пересоленными, то разведите рассол на треть обычной водой. Но лучше сделайте на пробу и с чистым, и с разведенным рассолом - тут надо выбрать на свой вкус, ведь зимой из банки огурчики будут чуть другими.
Готовьтесь к тому, что на кипящем рассоле все время будет появляться большое количество пены, которую надо удалять, лить в банки ее нельзя.
То есть надо стоять над кастрюлей с шумовкой и тарелочкой и караулить пену - как поднялась, ее шумовкой в тарелку и в раковину.
Рассол должен тихо и "беспенно" кипеть минут 10.
Воду из банок выливаем прочь.
Заливаем кипящим рассолом и немедленно укупориваем крышками.
Заворачиваем в одеяло до полного остывания, это, примерно, двое суток.
Вынутые из одеяла банки вам сначала не понравятся - рассол мутный!
Но через недельку он очистится, осядет осадок брожения, он станет прозрачным.
Зимой на таких огурчиках даже может появиться белый налет - это обычный осадок после квашения, на вкус и качество не влияет!
Банки с такими огурцами отлично (даже по 2-3 года) хранятся в обычном помещении.

---------- Додано в 14:46 ---------- Попередній допис був написаний в 14:41 ----------

А чи хтось замрожував баклажани? Сирі чи як? Не гіркі потім виходять?
як раз нині читала що їх морозять запеченими в духовці - тоді по пакетах і в морозилку.а от чи знімати шкірку перед заморозкою чи ні не пишуть - пекти точно в шкірках до м"якості.

---------- Додано в 14:49 ---------- Попередній допис був написаний в 14:46 ----------

я бачила такі банки на шуварі залежить яка ємкість але точно дешевше ніж ви пишете від 1.25 починалась ціна і кришки до них були
на балатоні на базарчику критому, в куті біля м"са є така бабуля в якої все дешеві банки - під єврокришку /на закрутку/ 0,5 л - 1,2 грн, літрові 1,7 грн, кришки до них від 60 коп до 1 грн. більших я не купляла. думаю на кожному базарі є така бабка треба просто її знайти!

Kasia
11.08.2011, 18:55
в мене така проблема - хочу поквасити огірки, а підвалу в нас нема - тримати немає де... знайшла от рецепт - огірків квашених, але під закаточну кришку.
пошукайте мій перепис. квашу огірки. тримаю в кухні в кладовці. ніц не стріляє.
точно не памятаю, але просто перекипятити росіл достатньо.

olja_zaj
11.08.2011, 19:07
ошукайте мій перепис. квашу огірки. тримаю в кухні в кладовці. ніц не стріляє.
Угу, я вже 2й раз роблю по вашому рецепту, смачно, минулого літа перший раз квасила, смачні, не постріляли, на днях знову робила.

Oddly
11.08.2011, 21:18
підкажіть, чи варення (джем) гарячим у банки розкладати, чи хай спочатку остине?

Rostuslavchuk
11.08.2011, 21:26
підкажіть, чи варення (джем) гарячим у банки розкладати, чи хай спочатку остине?
Я гаряче розкладаю. Для того щоб не стерилізувати його, то розкладаю як кипить вареннячко (ставлю на малесенький вогонь вареннячко і швиденько накидаю в чисті сухі баночки, і закриваю кришками такі що без ключа закручуються)

Oddly
11.08.2011, 22:03
я зробила джем з моркви (десь кілька сторінок тому був рецепт нібито), але там не було вказано 1 лимон - я не була впевнена, чи сік, чи лимон повністю. тому змолола на блендері повністю - думаю, так і краще. і в кінці коньяку трошки додавала.
вийшло просто супер.
буду робити ще.

Chortenia
11.08.2011, 23:34
Дівчата, а хтось вялив помідори?

Ljolik
11.08.2011, 23:48
Дівчата, а хтось вялив помідори?

Я начиталась рецептів і цього року вперше сушу помідори. Пробувати, що з того вийшло буду зимою.

Chortenia
11.08.2011, 23:51
В мене свекор сушив минулого року помідори і перчик шматочками, потім до плову додавав - непогано, хоча, як на мене чистого помідора або перцю не чуєш.
Я алвсне хочу спробувати вялені в олії, купила баночку в італійському магазину, злопала за дві щоки.

kitka
11.08.2011, 23:59
хочу спробувати вялені в олії
Фіяна таке робить, ще й фотки виставляла, але не пам'ятаю, в якій гілці.
О, вже знайшла. Гляньте, чи таке. (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=810613&postcount=236)

Ljolik
12.08.2011, 00:00
Я алвсне хочу спробувати вялені в олії, купила баночку в італійському магазину, злопала за дві щоки
Так вялені в олії, це ті ж сушені, які просто заливають оливковою олією і додають в банки різні спеції і часник або гострий перець, і це все має принаймні кілька тижнів настоятись. Я свої не раніше ніж за місяць буду пробувати (а може і до зими витримаю).
Рецепт (http://elladkin.livejournal.com/41299.html)

Coshitce
12.08.2011, 00:05
Так вялені в олії, це ті ж сушені, які просто заливають оливковою олією
А може і не зовсім так, бо щоб отримати ті в"ялені помідори, часточки в піч запихають на формах-листах, на які налито олію (що бачила по телевізору, те й пишу).

Ljolik
12.08.2011, 00:59
А може і не зовсім так
А може просто є декілька варіантів приготування :), ну але в інеті перважно рецепти на основі оцього (http://agrestix.blogspot.com/2008/08/blog-post_20.html)варіанту.

arushka
12.08.2011, 16:50
Я алвсне хочу спробувати вялені в олії, купила баночку в італійському магазину, злопала за дві щоки.
Вчора якраз перший раз зробила. Смакота неймовірна!!!

Я свої не раніше ніж за місяць буду пробувати
А чому так довго? Хоча це, напевно, правильно, на довше вистарчить, бо я цілий день вялила, а мої сьогодні до обіду втоптали вже пів баньки помідорків просто з чорним хлібом і фетою:nyam1:
Питання до господинь, які вже робили раніше вялені помідори - куди можна застосувати олію (крім до салатів). Як думаєте, чи можна нею повторно залити нову порцію помідороків?

Ljolik
12.08.2011, 17:03
А чому так довго?
по відгуках тих, хто робив - чим довше побудуть в олії з приправами, тим смачніші будуть :girl_yes2: . Сподіваюсь що таки дамо їм настоятись :xaxa:

Chortenia
12.08.2011, 22:38
Дуже дякую за рецепти!!!

AilataN
12.08.2011, 23:16
Я стала власницею чудового вареннячка, купила в нашої форумлянки!
Набрехала чоловіку, що сама крутила, безсовісна))
а шо дєлать? Часу нема, не вмію...
Хто має що лишнє, заберу швиденько,ще й красненько подякую!

mamaTimy
13.08.2011, 02:19
і я трохи накрутила- ніжинський (дякую за рецепт з часничком і гірчичкою), кабачкову ікру, вареннячко абрикосове і заправку томатну (до помідорової зупки, голубців і т.д) Завтра в планах асорті-пікулі, а ще за пару днів хочу лечо, і ще з буряком заправку, і ще хочу з баклажанів щось. Ням ням! Дівчата де на базарах Вільний час продають? :) я б купила! А то планів купа!

Sitara
13.08.2011, 11:29
і ще хочу з баклажанів щось
А я хочу рецепт баклажанів, що будуть мати смак як гриби. Може хтось має?

bleste
13.08.2011, 12:37
Дівчатка, а є у когось перевірений рецепт дині закритої у банках? Дуже хочеться взимку диньки))))

loreniya
13.08.2011, 17:39
хочу поділитись з моїми "відкриттями року" , без них би мене шляк ясний трафив вже після першої партії закруток!
http://s60.radikal.ru/i167/1108/af/b9a2bf65573e.jpg

одже синеньке - для очищення часнику - сестра подарувала, силіконова трубочка з реберцями всередині - кладеш туди сухий часник, крутиш притискаючи як качалку і вуаля - часник готов!
далі - пристрій для чищення перцю - теж сестра підігнала, 7 кг перцю /великого правда/ почистила за 5 хв!
далі пристрій для витягання огризків з яблук, грушок і подібного.
чистилка для овочів - саме така з плаваючим лезом - я мала раніше нерухоме лезо - то зовсім інша пара калошів...
і кришка з дюрками для виливання маринаду з банок /я раніше весь час обпікала собі пальці, намагалась вловити часничок кришкою.../

ну і комбайн і часникодавка мені помагають сильно, але це таке - всі знають...

може у всіх вже таке є, але я реально вперше таке побачила в цьому році! може комусь пригодиться!

зробила я вже ті огірки "ведерного засолу" - буде видно що з того буде, піни було мама дорогая!
лишився мені розсіл з квашених огірків лишній, я щось так подумала і закрила його теж в чисті банки - мало там в солянку чи в борщ пригодиться, буду по базарах потім бігати і шукати...

пошукайте мій перепис. квашу огірки. тримаю в кухні в кладовці. ніц не стріляє.
дуже дякую за відповідь,хіба на другий рік собі розпечатаю і збережу - того року огірків вже наробили ніби зимою ніц крім огірків не буде!!!

вчора ще баклажани експерементальні зробила - запекла в духовці, почистила від шкірки, м"якоть склала в 0,5 л баночки зверху столова ложка оцту і чайна солі. Стерилізація аж година! це має бути заготовка під баклажанову ікру. Рецепт скажу цікавий - 5 кг баклажан влізли в 8 0,5 літрових баночок, ще одну "контрольну групу" запечених і почищених кинула на заморозку - на другий рік буде видно що краще...

минулого року я сушила баклажани.. коротше гадость... як трава... а обіцяли як гриби... певно грибів не їли...

Blondo4ka
13.08.2011, 17:55
Дівчатка, а хто має рецепт квашених помідорів, але добрих. Бажано і зелених і таких червонуватих. Дякую.

Sitara
13.08.2011, 19:37
Дівчатка, а хто має рецепт квашених помідорів, але добрих. Бажано і зелених і таких червонуватих. Дякую.
Я позаминулого року мала такий класний рецепт, де помідори зелені надрізались по серединці і в надріз клалось кружечок моркви і чуть зелені (кріп-петрушка) і десь я вареха його загубила. То така класна закуска, що нема слів, родичі як їхали до нас в гості, то тілько питали чи будуть зелені помідорки... Може хтось має такий рецепт?

zlatovlaska
13.08.2011, 21:23
Може хтось має такий рецепт?
Є така смакота :)
Маринад:
На 3л води
120гр солі
1склянка цукру
300мл оцту
Помідори надрізати в 1-2 місцях і нашпигувати морквою і часником.
На дно в банку даємо чорний, духмяний перець, листок лавровий, з вишні (все що бажаєте :))
Стерелізуємо 1л банку 15хв.

Sitara
13.08.2011, 22:00
Є така смакота
Дякую за рецепт, але щось мене так замучило те, що втратила такий класний рецепт, подумала, що викинути його я не могла, та й почала шукати. Знайшла!!!:greeting::dance2: Тішуся як слон! Чекаю тепер з нетерпінням сезону зелених помідорів та й знову ощасливлю дорогу родину :d23: Ну й сюди викладаю, бо мій рецепт трошечки відрізняється від Вашого, zlatovlaska.

Беремо зелені помідори, надрізаємо. У надріз кладемо скибочку сирої моркви, скибочку часнику, трошечки петрушки, кропу, або, якщо буде ліньки, то більше петрушки та кропу просто кладемо на дно банки, але моркву і часник обов"язково в помідор. Накладаємо помідори в банки, бажано 1-літрові. На дно ще кладемо перець гіркий, солодкий та лавровий листок.
Маринад:
на 4 літри води 300 гр. цукру, 200 гр. солі, 200 гр. оцту.
Стерилізувати 20 хв.

Смачної закуски!:rus:

Florena
14.08.2011, 19:11
Дівчатка поділіться будь ласка рецептом маринування грибочків, вже трошки зробила за своїм рецептом, хочеться чогось новенького, будуть маринуватись білі та маслятка.

Just me
14.08.2011, 19:54
По ходу запитаю про малину..
Не знаю як малина, але з вишнями в мене таке проходить нормально. Вишні у власному соку без грама цукру. Накрутила цього літа десь 18 банок.

zlatovlaska
14.08.2011, 21:34
відрізняється від Вашого
насправді нічим він не відрізняється, просто у Вас розрахунок йде на 4 л води :)

---------- Додано в 20:34 ---------- Попередній допис був написаний в 20:09 ----------

маринування грибочків

Можу запропонувати Вам ось таке :)

Ікра грибна.

1,2кг помідорів або 1л томатного соку
1,2кг перцю
5шт гіркого перцю
1,2кг моркви
Все вищеперечислене змелюємо на м"ясорубці, кип"ятимо 30хв і додаємо:
300грам часнику
0,5л олії
Кип"ятимо ще 15хв
Додаємо після цього 2кг грибів свіжих, відварених і змелених ,- варимо 2 години, розкладаємо в банки, зверху заливаємо 1ст.л киплячої олії, укупорюємо .

Гриби в томаті.

На 4л варених грибів
0,6 л олії
0,5л томатної пасти
1,5кг цибулі
Гриби відварюємо 2 год, воду зливаємо і добре промиваємо.
На наступний день знову варимо 2 год, додаємо під час варки перець, гвоздику, лавровий листок .В кінці варіння(за 1 хв до виключення) добре солимо, і ще раз сполоскуємо водою. Після цього додаємо цибулю, томатку пасту, олію, знову ж лавровий листок, перець. Це все варимо 1 год, розкладаємо в банки і стерилізуємо 1л банку 15хв.

Русалочка
15.08.2011, 01:37
Blondo4ka, я так зрозуміла, що Ти хотіла саме квашені помідори?? Дівчата, бачу написали рецепти маринованих... В мене є гарний рецепт квашених зелених помідорів. Також потрібно надрізати і всередині змащувати такою гострою масою (зелень, часник). Якщо для Тебе ще актуальне питання, можу закинути рецептик...:smile:

Kryhla
15.08.2011, 11:20
І я того року трохи закруток зробила. Вишеньки в свому соці, варення зі смородини, компот з вишень + агрус + порічки+ малина, малину ще засипала цукром, квасоля шпрагівка, огірочки такі маленькі корнішончики, помідори половинками, салат "десятка", баклажани перекладені аджикою, соус-кетчуп, ікра кабачкова. Ще нині аджику мабуть зробимо.

Яруська
15.08.2011, 15:51
В мене є гарний рецепт квашених зелених помідорів. Також потрібно надрізати і всередині змащувати такою гострою масою (зелень, часник).
От закиньте, закиньте пліззз, бо не тільки для Блондочки то актуально!:girl_flag_of_truce:
А мій чоловік сказав, що як ще щось закручу, то він мене приб"є, бо в підвалі вже бачте місця нема...ну не гад? Має жінку господиню і вимахується:diablo:

zlatovlaska
15.08.2011, 15:59
Ще нині аджику мабуть зробимо.
А я вже вчора зробила :)
Кожен рік роблю на 1 порцію більше, постійно не вистарчає, скільки б не зробила:girl_impossible:

Rostuslavchuk
15.08.2011, 16:26
А мій чоловік сказав, що як ще щось закручу, то він мене приб"є, бо в підвалі вже бачте місця нема...ну не гад?

А ви взимку йому ніц не дайте з закруток:girl_blum: шютка :girl_wink:

zlatovlaska
15.08.2011, 17:55
ніц не дайте з закруток
Мені теж сказали, хватить крутити...І така погроза не вплине на мужа, він з закруток хіба аджику їсть.

Rostuslavchuk
15.08.2011, 21:50
він з закруток хіба аджику їсть.
Балувані у вас чоловіки:girl_impossible: мій їсть все сьєдобне :girl_crazy: він тільки ходить питає чи перчик буду закривати цього року, помідорчики, баклажанчики і рис з овочами :girl_wink: нагадує, щоб я часом не забула:girl_haha: і питає коли їхати зі мною все те купляти, помічник:girl_tender:
А ще заглядає на готові закруточки і каже яка нямочка взимку буде, правда от чи достоїть ненаю, поки мене не було баночка кабачкової ікри нозі зробила, ще й помилася сама :girl_crazy: а я тішуся, що є для кого робити ті закруточки

Яруська
15.08.2011, 22:04
І така погроза не вплине на мужа, він з закруток хіба аджику їсть
Точно- точно...
А мій варення:girl_crazy:Маю Карлсона вдома.

Rostuslavchuk
16.08.2011, 15:38
Знайшла я нарешті обіцяний рецепт маринованих кавунів. Смак дійсно незвичний.

МАРИНОВАНІ КАВУНИ

Розсіл: на 1л води:
1 ст. л. солі,
2 ст. л. цукру,
перець горошком,

Зелень:
листок смородини, черешні ( можна і без листків),
часник,
хрін,
лавровий листок,
кріп

50 гр 9% оцту

Всю зелень скласти в банки кавуни нарізати дольками (трикутниками) разом з насінням і шкіркою скласти в банки. Залити киплячим розсолом, зверху влити оцет, накрити банки кришками і поставити стерилізувати на 15-20 хвилин. Потім закатати банки і поставити їх верх дном в одіяло поки не вистигне.

Viktorina
16.08.2011, 16:28
вчора ще баклажани експерементальні зробила
Дівчата поділіться рецептами хто має ,БАКЛАЖАНІВ із часничком на зиму, колись їла в гостях, дуже смачно,а жіночка поїхала в Італію і рецепта нема в кого запитати,треба було зразу записувати:girl_phone1:) Буду вдячна ,чим більше буде тим краще, може знайду той який шукаю,дякую!:girl_smile:

Ная
16.08.2011, 17:24
Поділіться рецептом консервованого помідорового пюре,може бути з зеленню,такого шоб додавати до супів,підливок і т.д. Я в консервуванні "чайник",навіть помідорове пюре планувала заморозити але нажаль нема вже місця в морозилці(((
баночка кабачкової ікри
а як ви її робите?

zlatovlaska
16.08.2011, 19:03
БАКЛАЖАНІВ із часничком
Я робила такі :
5кг баклажанів помити і порізати кружечками 1,5см
Беремо велику 5-6 л каструлю і даємо туди:
4л води
4ст ложки солі
500гр оцту
баклажани (всі відразу можуть не влізти, тоді 5 хв нехай покиплять ті, що влізли і потім решту докласти)
Варити 30хв
Воду злити і дати повністю вистигнути синеньким

Соус :
4-5 головок часнику
2-3 гострих перці
5-6 шт болгарського перцю
1ст ложка солі
200гр оцту
600гр олії

Баклажани вмочуємо в соус і складаємо в банки, трошки перемазуємо ще між шарами.
Стерелізуємо 15-20хв.

Не дуже гострі виходять, ням-ням :))

La esposa
16.08.2011, 19:13
пристрій для чищення перцю - теж сестра підігнала, 7 кг перцю /великого правда/ почистила за 5 хв!

а спитайте сестри, де вона таке купила? теж таку штуку хочу, бо маю в хаті любителя перцю :)
чистилка для овочів - саме така з плаваючим лезом - я мала раніше нерухоме лезо - то зовсім інша пара калошів..

такі да, підписуюсь під кожним словом! але лезо має бути гостре, в нас таке:
http://www.pan-banyak.com.ua/data/tovar/69298.jpg
ще б ручка була чимось покрита, бо трохи слизько, коли руки мокрі.

ola-lyola
16.08.2011, 19:17
Поділіться рецептом консервованого помідорового пюре
Я роблю максимально просте - ошпарюю помідори, знімаю шкірку, блендером перемелюю до консистенції пюре, трошки підсолюю, пюре доводжу до кипіння і заливаю у наперед обдаті кипятком банки на закрутки.
Банки беру 0,5-0,75 якраз щоб вистачило на помідорову зупку.

Rostuslavchuk
16.08.2011, 22:46
а як ви її робите?

Надійка я робила за рецептом, що Holly тут давала ось тут перепис (http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=1038309&postcount=318)
то дійсно смакотятіна.

zlatovlaska
17.08.2011, 00:15
Оце я сьогодні натрудилась... Кабачкову ікру можна взимку кожен день тепер їсти, ще й на наступний рік мабуть вистарчить.
Хто що робить з кабачків дівчата? Ікри вже, ну просто....:girl_impossible:

mamaTimy
17.08.2011, 02:55
а я сьогодні закрутила 12 банок заправки з бурячка і болг.перцю, а то деколи хочеться борщику, а бурячок на базарі і не потертий :) Замучена але задоволена! Хоч я в закрутках поки не майстер :) але чим більше кручу тим більше хочеться ще! Залежність чи що...

Rostuslavchuk
17.08.2011, 09:31
а я вчора все морозила:girl_wink: шпарагівку, щавель, кріп, малину, ожину і помідоркову заправку, це правда швидше ніж закривати, але щось теж замучилась, щей мала помічника, за яким мусила кухню мити і коридор:girl_haha:

Viktorina
17.08.2011, 09:52
а я сьогодні закрутила 12 банок заправки з бурячка і болг.перцю, а то деколи хочеться борщику, а бурячок на базарі і не потертий
Я теж таке роблю на зиму і дуже задоволена, вигідно - і як приправа до борщу, і як салат до гарніру:girl_wink:

olja_zaj
17.08.2011, 10:21
то що робить з кабачків дівчата
Я зробила ше кабачки в томаті, любимо таку штуку.

Яруська
17.08.2011, 11:34
Зробила днями джем з ожини.Завтра по плану маю зробити помідорову пасту( чи як там вона називається) і аджику. По чому вже помідори на шуварі, такі мякші. Може хтось був, бачив?

Rostuslavchuk
17.08.2011, 11:52
Теж плануємо з чоловіком в суботу їхати на шувар по помідори і перець, може хтось зорієнтує по цінам? Буду дуже і дуже вдячна:girl_tender:
А то минулого року практично різниці небуло на шуварі і на базарі біля нас ввечері, хіба може вибір більший.

Русалочка
17.08.2011, 12:51
От закиньте, закиньте пліззз, бо не тільки для Блондочки то актуально!

Зелені помідори квашені

На відро зелених помідорів:
великий пучок кропу,
великий пучок петрушки,
6 головок часнику,
3 стручки червоної паприки, трошки солі.
Це все змолоти на м'ясорубці.

Помідори різати навскіс (не до кінця), змазувати всередині цією масою і укладати шарами у відро.
Залишити на ніч. Вранці залити розсолом: на 1 л води 2 ст. ложки солі. Прикрити кришкою і покласти невеликий тягар, щоб не спливали.

Сподіваюся - Вам сподобається! :girl_yes2:

Florena
17.08.2011, 13:49
САЛАТИК ІЗ КАБАЧКІВ
4кг кабачків порізати скибочками у каструльку, додати 1л томатного соку (це десь до 2кг перекручених помідорок), 150гр олії, 200гр цукру, 200гр оцту, 2ст.л солі, варити 20 хвилин. Складати у стерелізовані банки, на дно класти часничрк, лавровий лист, стерелізувати 20 хвилин.

БАКЛАЖАНИ ІЗ КВАСОЛЕЮ
2 ст. квасолі відварити до напівготовності, додати 1ст. олії, 2л перекручених помідор,180гр цукру, 1.5ст.л солі і це все варити 30 хвилин. Тоді додати 5 тертих морквин і варити 10 хвилин, далі додаємо 5 цибулин різаних півкільцями і варимо знову 10 хвилин, проваривши додаємо 5 баклажанів різаних кубіком та вимочених у воді та варимо знову 10 хвилин, додаємо 2 болгарські перчини різані соломкою, мелений перець за смаком, 1 головку часнику, 1 стопку оцту та доварюємо 10 хвилин. Стерелізуємо 0.5л банки 10 хвилин. Вихід 8 - 0.5л банок.

---------- Додано в 12:38 ---------- Попередній допис був написаний в 12:16 ----------

БАКЛАЖАНЧИКИ У ТОМАТНОМУ СОЦІ
1кг баклажанів порізати кружочками та посолити і залишити на 1год.
МАРИНАД:
1л соку із помідор, 1ст. цукру, 0.5 ст. олії, 0.4ст. оцту, сіль за смаком. Закип"ятити маринад додати 2 морквини порізані соломкою проварити 2 хвилини, тоді додаємо 4 цибулини різані кільцями проварюємо 1 хвилину, знову додаємо 4-5 солодких перчин порізаних соломкою проварюємо 2 хвилинки та додаємо промиті баклажани і все разом варимо 15-20 хвилин. Складаємо у стерелізовані банки, закриваємо, та накриваємо чимось теплим.

---------- Додано в 12:49 ---------- Попередній допис був написаний в 12:38 ----------

АДЖИКА ІЗ БУРЯКІВ
4кг буряків, 0.5кг солодкого перцю, 0.5кг цибулі, 2ст.л солі, 2ст.л цукру, 600гр олії. Все ремолоти на м"ясорубці і варити 1год помішуючи. В кінці варки додати 200гр оцту, 1ст. подрібненого часнику, 1ч.л червоного меленого перцю і ще проварити 10хв. Накладати у стерелізовані банки, закривати та кутати коцом.
Смакує як окрема страва, та можна додавати до червоного борщу як заправку.

tanchyk
17.08.2011, 13:52
сьогодні закрутила 12 банок заправки з бурячка і болг.перцю,
Дайте рецептик, або ткніть носом!!!

Яруська
17.08.2011, 14:52
Зелені помідори квашені
Дуже дякую!:girl_yes:
Ще таке питання, то після того як вони вкиснуть їх треба закручувати в банки як квашені огірки чи можуть стояти в бочечці, скажімо на балконі?

По проханню з карми пишу
Джем з ожини
Ожину перетерти блендером або комбайном, вилити в баняк і додати пару ст. ложок цукру, довести до кипіння. Поки тепла викладати в марлю і добре витиснути весь сік( до майже сухих кісточок). Вилити той сік знову в баняк і додати стільки ж кг цукру скільки л соку. Хай закипить. Горяче заливати в стерильні банки і закрутити. Все.
Воно постоїть і загусне до стану мякої галяретки.

Русалочка
17.08.2011, 15:37
Дуже дякую!
Ще таке питання, то після того як вони вкиснуть їх треба закручувати в банки як квашені огірки чи можуть стояти в бочечці, скажімо на балконі?
Ярусечко! Тобі також дякую! :girl_curtsey: Я вчора почала варити твій соус Ткемалі!
А помідорки не потрібно закручувати, а зберігати в прохолодному місці, як ти кажеш, на балконі.

Meriroma
17.08.2011, 15:48
Я в закрутках новачок, сьогодні буду помідорки маринувати, поділіться реуептиком хто як робить?

---------- Додано в 14:48 ---------- Попередній допис був написаний в 14:44 ----------

Теж плануємо з чоловіком в суботу їхати на шувар по помідори і перець, може хтось зорієнтує по цінам? Буду дуже і дуже вдячна

сьогодні такі ціни: помідори - 2,90 - 3,50
Перець червоний - 15 грн
Банки на закрутку кришкою євро - 6 грн на 2 л, кришки до них - пачка 20 грн а в Ашані банка на 3 літри - 7 грн і пачка кришок 14 грн

Viktorina
17.08.2011, 18:22
Поділюся рецептом АДЖИКИ,хоча її можна назвати і суповою заправкою, бо я її використовою і для супів(особливо овочевих чи з рисових круп), і як приправу для плову.:girl_phone1:
5кг.- помідорів
1кг.- перцю болгарського
1кг.- яблук
1кг.- моркви
300гр.- часнику
1ст.лож.- червоного перцю(паприки),АБО
2шт.- гіркого перцю червоного
Вихід:6-7 літрів
Помідори,перець- перекручуємо на м"ясорубці
моркву, яблука - тремо на товстій терці
Тушити в каструлі до двох годин, тоді додаємо
Часник,перець гіркий(паприку)
0,5 кг - цукру
200гр. - оцту
3-4 ст.лож. -солі
0.5літра - олії
Ще проварити 10 хвилин, розложити в сухі простерелізовані банки,закатати кришкою. СМАЧНОГО!!!:girl_spruce_up:

сяняНЯНЯ
17.08.2011, 18:56
1ст. подрібненого часнику
хочу уточнити,то йде цілий стакан часнику?

Borsychok
17.08.2011, 19:02
сьогодні буду помідорки маринувати, поділіться реуептиком хто як робить?
Маринад:

на 1л води

1ст ложка солі
2ст ложки цукру
2ст ложки оцту

Кладемо в банки кріп,петрушку,перець горошком,духмяний,часник,2-3шт гвоздики[по бажанню]Складаємо помідори,заливаєм гарячим маринадом.Стерилізувати 15хв.

Лєгко і просто,а головне- смачно:wink:

Meriroma
17.08.2011, 22:50
Лєгко і просто,а головне- смачно

Дякую! Я робила тако: на дно в банку петрушку, кріп, лавровий лист, перець духмяний і гіркий горошком, 3 ст. л. оцту, ложка солі і цукру на трилітрову банку. Залила холодною водою. Тепер стерилізую до моменту тріскання першого помідорчика, але...шось вода в баняку не кипить (в мене плита електрична), запінилася тільки, а в банках ідуть бульки вверх, то можна вже виймати? вже десь годину як поставила на плиту.

Coshitce
18.08.2011, 00:20
Залила холодною водою.
До помідорів холодну воду?

Holly
18.08.2011, 10:18
Мені кабачки скоро снитимуться. Вже закрила 20л ікри кабачкової, а ще маю закривати кабачки кусочками :8:, а на городі кабачків повно. І шкода щоб пропали, і банки вже скінчились. Певно, родаватиму сусідам. Ще б десь аличі взяти, то б закрила компот

Meriroma
18.08.2011, 10:29
До помідорів холодну воду?

Саме так, це за рецептом моєї мами, вона всі роки так робить і помідорчики СУПЕР!

pravovuk
18.08.2011, 16:32
Мені кабачки скоро снитимуться. Вже закрила 20л ікри кабачкової,
Я вчора також її робила, правда 13 банок вийшло. Сьогодні роблю огірки в кетчупі і салат з шпарагівки (мій улюблений:girl_tender:)

zlatovlaska
18.08.2011, 16:34
зорієнтує по цінам
Ми купували помідори по 2,8грн.

natka75
18.08.2011, 16:35
чоловік на шуварі сьогодні брав по 2,50(але черга була довга), буду сьогодні теж маринувати, а в планах ще в суботу лечо закрити і помідорового соусу.

zlatovlaska
18.08.2011, 16:41
сьогодні буду помідорки маринувати
Капець якийсь...
Вже чотири роки підряд помідори закриваю без оцту і стерилізації і все добре було. Позавчора закрутила..., сьогодні дивлюсь, дві банки побіліли наче там молоко а не вода, а решта почали мутніти,- ще такого не бачила. Що то може бути?! Як думаєте, з цих помідорчиків ще щось можна переробити чи ні? Відкрила одну банку, на смак, як варені помідори, ще не просоліли зовсім і не чути кислим.:girl_flag_of_truce:

Kasia
18.08.2011, 16:54
для Ірки Шкірки.
"я роблю так:

1 банки чисто вимити.
2 на дно - кріп зонтики, листочки смородини, вишні, дуба, листок хрону або сам корінчик шматочки , часник кілька зубців порізати, 2-3 колечка червоного стручкового перцю.
3 огріки намочити-3 і більше год.
4 скласти в банки ( з дупками чи без - за бажанням ). зверху повторити листяний-часниковий набір , але в меншій кількості.
5 на 1л. банку - 1 ст. л. солі з чубком
6 залити холодною водою
7 прикрити кришками

2-3 дні при кімнатній температурі дати викиснути - залежить від температури повітря, якщо дуже тепло , то 2 дні достатньо. якщо раптом верхній огірок перекис і змяк - викинути. запхати свіжий маленький. піну знімати, якщо сильно лізе через верх.
8 злити росіл, перекипятити. залити в банки. закатати . перевернути ( оскільки я не катаю, а закриваю кришками з вакуумним всмоктуванням, то перевертаю, щоб перевірити чи не протікає)"

mamaTimy
19.08.2011, 02:54
Tanchyk, я так роблю бурякову заправку:
4-5кг бурячка,
1кг болг.перцю,
1кг цибулі,
1ст оцту (можна 2/3 стакану),
1ст олії,
1ст цукру,
2ст.л. солі,
перець горошком по 7-10 шт (духмяний і чорн.)
Буряк відварити до напівготовності-30хв, почистити, натерти крупно. окремо нарізати болгарський і цибулю соломкою, кинути їх в банячок додати 1ст води і перець горошком і тушити 15хв. Додати буряк і все решта і ще тушкувати 15хв від закипання. Розкласти в пропарені банки і стерилізувати 15хв- 0,5л банку. Чесно кажучи є знайомі що бурячки не стерилізують, але я не пробувала. Смачного:-)

Dobra
19.08.2011, 02:57
Мені можна медаль, я кабачкову ікру зробила, правда з помічницями процес на два дні розтягнувся, і став більше схожий на подвиг, але симпатичненькі баночки тішать очі.

Viktorina
19.08.2011, 10:09
Чесно кажучи є знайомі що бурячки не стерилізують, але я не пробувала. Смачного:-)
Я роблю за таким рецептом і не стерилізую ніколи, тільки обов"язково банки ,щоб були стерилізовані і сухі (я їх у духовку закладаю вверх дном і включаю на маленький вогонь декілька хвилин НЕ ЗАКРИВАЮЧИ ДВЕРКИ ),вже декілька років задоволене і бурячковим салатом-заправкою.:girl_tender:

Meriroma
19.08.2011, 15:33
тільки обов"язково банки ,щоб були стерилізовані

А я і банки не стерилізую...ні з кабачковою ікрою, ні лечо. ні аджику, ні бурякову заправку і стоїть хоч би шо. Лечо з минулої зими ще досі стоїть одна банка.

Rostuslavchuk
19.08.2011, 16:07
А я і банки не стерилізую...ні з кабачковою ікрою, ні лечо. ні аджику, ні бурякову заправку і стоїть хоч би шо. Лечо з минулої зими ще досі стоїть одна банка.

І я не стерилізую це, а ще банки на гострі сливки, на різні вареннячка. Просто роблю так щоб, коли розкладаю в баночки все тихесенько кипіло на малюсінькому вогні.

ola-lyola
19.08.2011, 18:10
Хто планує закручувти помідорки - бачила рекламу що в Сільпо вони цього тижня мають бути по 1,99 грн

meri5
19.08.2011, 18:15
Хто планує закручувти помідорки - бачила рекламу що в Сільпо вони цього тижня мають бути по 1,99 грн
Як кажуть яка ціна така і якість. Гнилі, що навіть якщо брати на аджику або кетчуп то напевно важко донести до дому, і ще при тому на людину лише дозволено 5кг. Це в сільпо тому, що в скрині.

kolobok
20.08.2011, 02:54
5 на 1л. банку - 1 ст. л. солі з чубком
6 залити холодною водою
просто засипати сіль в банку?
злити росіл, перекипятити. залити в банки. закатати .
заливати гарячим, чи почекати, поки вистигне?

Бо я робила перший раз в житті минулого тижня квашені огірки по схожому рецепту, тільки солі чуть більше. Сіль розводила у теплій воді, вимочувала огріки десь годину. Квасились 3 дні і вийшли такі м"які-м"які, а не хрумкі :(. То причина в недостатньому вимочуванні і теплій воді?

Kasia
20.08.2011, 14:00
все як в переписі. вимочувати 3 години і більше.
сіль сипати в банки.
росіл заливати гарячим.
хрумкість огіркам додає листя хрону і листя дубу.
Сіль розводила у теплій воді
для чого? як сіль висипається в банку, зверху лиється вода. то вона ж сама розчиняється, нє?

Milka
20.08.2011, 14:44
Tanchyk, я так роблю бурякову заправку:
4-5кг бурячка,
1кг болг.перцю,
1кг цибулі,
1ст оцту (можна 2/3 стакану),
1ст олії,
1ст цукру,
2ст.л. солі,
перець горошком по 7-10 шт (духмяний і чорн.)

Я теж робила цю заправку, але мені не до смаку болгарський перець в борщі. Підкажіть чи можна замість порції болгарського перцю додати ще трохи буряку...просто мав би смак помінятися, чи я помиляюсь.

mamaTimy
23.08.2011, 01:26
Milka, думаю що можна без болгарського. Заправка буде іншою, зате вам буде до смаку.
Дівчата! Хто що закручує ще з баклажанів? Підкажіть!

Rostuslavchuk
23.08.2011, 02:10
ото я сьогодні наскакалася біля тих банок.
Зате маю тепер закриті мариновані помідорчики і перчик двох видів:girl_curtsey:

Milka перепис заправки до борщу без болгарського перцю я викладала в цій темі. Закриваю такий, бо теж не люблю борщ з болгарським перцем.

Holly
23.08.2011, 09:23
Вчора чоловік купив на шуварі 40 кг помідорів :8:
Добре, що свекруха трошки закрила. А я хочу закрити соус до піци і не можу знайти рецепту. В цій темі хтось давав, дівчата відгукніться

Leila
23.08.2011, 17:48
Чоловік привіз кизил, хочу варення зробити, але як правильно, підкажіть хто знає будь ласка.

Florena
23.08.2011, 22:42
ЗАКУСКА "ЛЮКС" ІЗ БАКЛАЖАНІВ
3кг баклажанів, 10 солодких перчин, 10 морквин, 3кг помідор, 1гол. часнику, 2/3скл. цукру, 2скл. олії, 100мл оцту, сіль та перець на смак.
Баклажани порізати кружальцями, перець- соломкою, моркву на терку, помідори на м"ясорубку, часник на прес. Помідорну масу+олію+оцет+цукор+сіль+перець довести до кипіння. Додати моркву та варити 10хв+баклажани 10хв+перець 10хв+часник. Розфасувати у стерелізовані банки та закатати.

---------- Додано в 21:42 ---------- Попередній допис був написаний в 21:33 ----------

КЕТЧУП (я використовую для піци)
1.5кг помідор перекрутити на м"ясорубку, 1/2ч.л сухої гірчиці, 1/2ч.л чорного меленого перцю, 3 бутончика гвоздики, 1ч.л меленої кориці, сіль, цукор за смаком. Усе це проварити на маленькому вогні 1год з моменту закипання. В кінці варки додати 1ст.л оцту. Розкласти у банки та простерелізувати 10-15хв

Holly
23.08.2011, 22:44
КЕТЧУПстерилізувати треба?
І ще таке питання, часто бачу в рецептах, що ...викладати у попередньо стерилізовані банки. Як їх попередньо стерилізувати?

Florena
23.08.2011, 22:54
ПЕРЕЦЬ У ПОМІДОРНІЙ ЗАЛИВЦІ
3л соку із перекручених помідорів, 0.5кг тертої моркви, 0.5л олії, 75гр солі, 200гр цукру все це варити 30хв. В киплячу масу додати 5кг перцю розрізаного на 4 частини та 1 гіркий перчик, 200гр подрібненого часнику, 200 оцету. Вирити усю масу 15-20хв. Розкласти перець у банки, залити заливкою у якій варився та стерелізувати 10хв. Вихід 7л

---------- Додано в 21:54 ---------- Попередній допис був написаний в 21:49 ----------

Як їх попередньо стерилізувати?
Я стерелізую так, беру каструльку, наливаю в неї води десь на два пальці, далі кладу кришки, якими маю закривати банки, а на них ставлю банки перевернуті донизу горлишком.Вода кипить, банка стерелізується, пробую, якщо дно банки гаряче, її знімаю ставлю іншу. Таким методом стерелізую багато років, виходить швидко.

Vika
23.08.2011, 23:18
а я останні роки стерилізую в мікрохвильовці. наливаю трохи води і включаю щоб покипіла десь 4-5 хв.

Magnolia
23.08.2011, 23:36
А я стерилізую банки "бабусиним способом" - знімаю в киплячого чайника кришку і ставлю банку горлишком вниз. Кришки для банок варю в другому банячку. Щоправда, цей спосіб я використовую тільки для 0,5-1 літрових банок, коли закручую варення чи повидло.

Ука
24.08.2011, 00:05
Як їх попередньо стерилізувати?
Я від тата навчилася в духовці стерилізувати. розігріваю до поза 100 градусів, хвилин за 15 вимикаю і трішки остуджую. Розливаю гаряче в ще гарячі банки. Кришки перед закруткою хвилин 10 кип'ячу, закриваю теж ще гарячими. Ми робимо великі обсяги, то тільки так.

А ми бахнули 36 півлітрових слоїків яблучної мармоляди. Поки ті яблука почистили, думали руки відваляться - 3 великі відра чищених яблук, зате смакота яка!

AilataN
24.08.2011, 00:19
Сподвиглась трохи огірочків квашених закрити, заливала їх розсолом по самоє німогу, закрила, перевернула дном вверх. Коли поставила дном вниз бачу, що зверху огірочки росолом не покриті, це зле? Будуть стояти?

zeza
24.08.2011, 00:50
Чоловік привіз кизил, хочу варення зробити, але як правильно, підкажіть хто знає будь ласка.
Якраз вчора закрила. Роблю з кісточками(без ніколи не пробувала).
На 1кг ягід 1-1,5кг цукру (залежить від кислоти кизилу - це я так *на око* визначаю) і прибл. 300-400мл води. Зварити сироп і залити ягоди, залишити прибл. на 6 год. Потім проварити на малому вогні, збираючи піну прибл. 5-7хв(кипіння). Знову залишити на 6 год. Потім варити до готовності(у мене це неконтрольований процес *на око* чи *на зуб*). Банки в духовці стерилізую, а кришки проварюю.
Треба побавитись, але зате не розварені ягоди і колір красивий.

Leila
24.08.2011, 01:15
я не мала на увазі драглювати кизил :), я просто не хочу щоб був сухуватий кизил, такий щоб обліплює кісточку. Думала може треба якось спочатку його самого проварити щоб розпарився. Буду завтра починати робити те варення.

Coshitce
24.08.2011, 01:17
КЕТЧУП
Дякую за новий рецепт, завтра попробую. Помідорів своїх аж забагато, видумуємо шо зробити, бо виявилось що основна кількість кущів "биче серце", "малинівка" і жовті великі, а "сливок" тільки 10 кущів. Вчора закрутила сливки за рецептом бабуні (солодкі виходять). А ті величезні в банки не пролазать, то буду всякі аджики-лечо-перетери робити. Зараз сидимо з чоловіком: сік яблучний з соковарки чекаємо :girl_blum: .

zeza
24.08.2011, 01:33
я просто не хочу щоб був сухуватий кизил, такий щоб обліплює кісточку.
У мене виходить м'який. Основне не переварити. І ще другий раз варення може стояти довше, якщо немає часу ним займатися.

Ljus6ka
24.08.2011, 03:24
Закрила сьогодні помідорки половинками і перець, минулого тижня закрутила баклажани в аджиці і соус ткемалі і все це поховала бо вже би їла, ми вже по трошки огірочки відкриваємо, а ще навіть не осінь.

Марта2
24.08.2011, 10:19
А я хочу закрити соус до піци і не можу знайти рецепту. В цій темі хтось давав, дівчата відгукніться
Я закриваю помідоровий соус, але він не спеціально до піцци, я і до борщу його даю, до макаронів, м!яса, голубців і т.д.
Там роботи мінімум, стерелізувати нічого не треба, ні банки ні сам соус...
Як когось цікавить то дам перепис!

Holly
24.08.2011, 10:50
Як когось цікавить то дам перепис!
ви ще питаєте????
Там роботи мінімум, стерелізувати нічого не треба, ні банки ні сам соус...

Марта2
24.08.2011, 11:56
http://s003.radikal.ru/i204/1001/e1/32213f7b942d.jpg
Але для того соусу було б дуже добре мати таку штучку, в соусі шкірок тоді не буде.(дуже навіть рекомендую її, буже класно варення зі смородини і чорниці робити, перетер і чисте воно, без шкірки)

І так:
Я варю той соус в 7л баняку.
На дно баняка лию 1,5-2 ст. олії,(мішаю звичайну з оливковою) засипаю помідорам порізаними на половинки(як купую помідори на закрутки, то завжди беру багато і з них вибираю биті на соус а гарніші на маринування) на помідори кидаю 2 великі цибулини, ріжу грубо, і дві великі морквини, багато петрушки, корінь салери(можна зелень) і дуже добре дати базилік,часник і сіль, перець(не соліть сильно, краще потім страву доправити до смаку),перець даю червоний. Воно собі вариться десь до 2 год, періодично помішувати!(хто має термобаняк то тоді варити 40хв)
Коли соус зварився я перетираю його через ту штучку(фото вище) і ще раз даю йому закипіти і тоді гаряче заливаю в помиті банки і закатую або закручую кришкою(кришки попередньо заливаю кип"ятком) і під одіяло!(при бажанні можете банки в мікрохвильовці підігріти,я не грію)
Я завжди варю по 4 порції(тобто 4 семилітрові баняки)
Зимою використовую до всього, даю до плов, м"яса,готою різні соуси,типу "паста кон тонно" або рігатонні.
Я навіть знаєте що раз зробила, взяла сирі макарони висипала на бритванку, дала копчені сердельки і залила то все тим соусом, трохи розбавила водою і запхала в духовку.Так класно вийшло, головне потім посуди ніякої мити не треба було, тих баняків і друшляків і сковорідок

Michela
24.08.2011, 13:10
Але для того соусу було б дуже добре мати таку штучку
я таку штуку теж маю:girl_claping:, вже десь 2 роки тому мені мама купила, а я ще ні разу нею не користувалась...от тепер я буду знати для чого воно добре!