Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Оксана, 28 Листопад 2007.

  1. Оксана

    Оксана Well-Known Member

    Всім привіт!:)
    Я на цьому форумі вже досить давно. Я працюю лікарем. Поки, що молодий спеціаліст, 3 роки стажу.
    Мене спонукали відкрити цю тему Ваші дописи про недбальство, непорядність, халатність лікарів, недосконалість системи медицини і т.д. Направду, дуже мало пацієнтів задоволені лікарями. Тобто, вдень з ліхтариком треба шукати :).
    У мене вся родина - медики, тому, я завжди звертаюся до дуже кваліфікованих лікарів по знайомству (кажу, як воно є). Тому, здебільшого, задоволена. Але знаю, що навіть дуже добрі спеціалісти не завжди задовільняють пацієнта. Хотілось би не повторити чиїхось помилок і відповідати всім вимогам пацієнта. Сподіваюся, що учасники форуму мені в цьому допоможуть і в нас вийде гарна і, найголовніше, ефективна дискусія...бо думаю, що я не одна з лікарів заходжу на цей форум:)
     
    • Подобається Подобається x 12
  2. Internati

    Internati миється в бані

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Ідеальний лікар повинен бути кваліфікованим, порядним, забезпеченим хорошим обладнанням та задоволеним життям.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте? Старим! і холостяком
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Оксано, тримайтеся :)
    гілка може бути дуже гарячою...

    До лікарів намагаюся йти по рекомендаціях друзів чи родичів, тому багато з них є хорошими спеціалістами.
    Претензії були лише по дрібницях, наприклад:
    1. дитині 5 місяці, була температурка, ми привезли додому ФАХОВОГО і відомого лікаря. Оглянувши малу лікар зауважив лише почервоніння горла. Назначив курс антибіотиків. Наступного дня у дитини зникла температура... питання - для чого антибіотики?

    2. я годую грудьми, мала вірусне, висока температура і слабість. Лікар назначив жарознижуючі свічки, які ЗОВСІМ НЕ СУМІСНІ З ГВ. Чому? Бо "та нічого страшного"...
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Оксана

    Оксана Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Якраз було би дуже класно! Менше негативних емоцій для вагітних жіночок було би. Все ж таки на гілці для майбутніх мам потрібно більше позитиву, як на мене.
     
  6. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Лікар окрім кваліфікованості і досвідченості повинен бути в душі лікарем і мати бажання лікувати людей. тоді буде відповідальність і моральність і порядність...
     
    • Подобається Подобається x 9
  7. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    головне, щоб лікар все мені пояснював: що зі мною так чи не так і чому, чому треба приймати якісь ліки або чому від чогось утриматись і т.п.
    щоб відповідав на мої питання. і чесно відповідав. не треба мені, типу для мого ж блага, чогось не казати, щось приховувати абощо

    я зараз маю можливість в тому переконатися, що лікар має все доступно пояснювати, про все розказувати, щоб я йому довіряла, бо я в зв’язку з вагітністю останнім часом ходжу до лікарів і помітила за ними звичку щось собі там бурмотіти під ніс, щось собі записувати, а нічого не пояснювати
    сиджу тоді і думаю: а чого я сюди прийшла? так лікар не повинен поводитись, якщо хоче щоб йому довіряли
     
    • Подобається Подобається x 11
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Мені здається що добрий лікар в першу чергу повинен бути особистість і психолог, окрім професіоналізму, чуйності, добрих рук. Лікарі які вміють знайти особистий підхід до кожного пацієнта на вагу золота.
    Ну і звичайно розказувати все пацієнту якщо він запитує або виявляє бажання знати.
    Он наприклад до яких лікарів я не ходила вони мені показували на манекенах що і як в мене відбувається. Наприклад болить стопа, то він мені розказав як і з чого складається нога, де який нерв проходить і що може бути причиною моїх болей. Хоч я і вчилась анатомію в 8-му класі, але повірте забувається.
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    То сьогодні часто буває таке що лікар лікує не говорячи від чого і навіщо ті чи інші препарати... так як системний адміністратор не каже як справив ваш комп. Проте пацієнт має право знати від чого і як його лікують. Бувають випадки коли такі обговорення нічого тобі і не дадуть проте ти знаєш що тобі загрожує принаймні.
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Згідна на 100%, лікар який не може чітко поставити діагноз, або чітко пояснити для чого потрібно приймати ті чи інші ліки, не викликає довіри взагалі. Так само як і той, що під час прийому переговорюється постійно з медсестрою, перепитує по кілька раз одне й те саме, а потім призначає препарат який з певних причин (прочитала в інструкції) протипоказаний, теж на особливу довіру не заслуговує.
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Руда Кішка

    Руда Кішка Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    адекватним :)

    Мені не подобаються лікарі які залякують пацієнтів "ой, у Вас там таке... таке! Ось вам список з надцяти ліків". І ідешь весь переляканий :suicide:
    Потім повзеш через все місто до лікаря якому довіряєш і вона каже "та нічого там страшного, поспринцуйся розчином йоду і того досить :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  12. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Підтримую Вас у цьому. Дуже не люблю коли лікар не говорить чому він щось призначає і т.д. Це довіри не додасть.
    Знаю лише кількох лікарів, котрі все пояснюють.

    Додано через 4 хвилини
    Вміти працювати з людьми ще повинен лікар. Бо інколи приходиш, тебе на німо оглянуть, нічого не скажуть, а як спитаєш, то ще кричать, що мол "так треба".
    Просто нехай робить свою роботу, але людяно. Бо пацієнти - це живі люди, а не пробірки.

    Додано через 16 хвилин
    Ще раз згадаю свою дільничу гінеколога, де я стояла на обліку, хоч я про неї вже розказувала. Такої думки про неї всі, з ким я встигла поспілкуватись під кабінетом. Приходиш, як поміряють тиск (а тоді було 150/100, 160/100 спочатку), то відразу починається: "Ти не виносиш дитину. Ти під час родів можеш померти. Дитині не хватає кисню однозначно. А як будуть кесарити, то теж може всчке статися.". Питаю від чого тиск і як тиск збити. На це мені прописують бідобавку, яку треба по такій-то адресі піти купити. Я не купила і знов те саме наступного разу. Повірте страшно таке слухати!!! Особливо вагітній жінці! Не те, що не заспокоїть, а приходиш спокійна, так тебе до сліз перелякають. Кілька разів за той десяти хвилинний огляд нагадають про те, що помреш, то вже нічого не хочеться. І при тому при всьому навіть не виписали лікарняний, не направили в стаціонар - ходи на роботу. Аж поки не заплатила.
    Після таких оглядів йшла до свого гінеколога (на жаль, в нього на обліку стояти не можна :sad: Він лише так мене консультував і робив УЗІ коли це було необхідно), він дивився мене на УЗІ, дивився аналізи (які я лише коли вийшла лікарка змогла підглянути в своїй карточці, а тк ніяких цифр не казали, казали, що все добре і все), кожен раз говорив, що з дитиною все гаразд на даний момент, показував моє малятко на узі-моніторі, але тиск - це серйозно і радив як хоч трошки його знизити. ПіслЯ цього мені ставало легше і я вже могла спокійно спати. А від таких слів цієї лікарки тиск ще більше росте!

    Таке відношення довіри аж ніяк не додає.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    я думаю хороший спеціаліст завжди має казати причину поломки, як її усунуто, як запобігти їй надалі і т.п. (це я про комп :) )
    якщо він того не скаже, чому я маю йому вірити? може нічого і не було, а гроші з мене зняли. якби сама все знала не зверталася б про допомогу до когось, чи не так?
    казати як може і не треба, зате чому, для чого, що це дасть казати повинен

    Додано через 5 хвилин
    абсолютно! лікар і працює з людьми, просто не кожен це знає
    дехто просто думає, що працює з хворобою і цього достатньо :)
    але то сам лікар про це знає, а пацієнт? що він бачить?
    і чи буде пацієнт такому лікарю довіряти навіть якщо лікар насправді хороший? думаю, що ні.
    якщо лікар хоче мати довіру пацієнта, то він повинен нормально з ним спілкуватися
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. консультант

    консультант Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Таким, щоб після його лікування, я сам собі не повірив, що був хворий.[​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Я погоджуюсь, що лікар повинен правильно спілкуватися з пацієнтом. Але це не гарантує компетентності лікаря!!! В першу чергу він повинен добре знати свою справу і правильно лікувати, а вже потім пояснювати пацієнту що до чого.
    Якби я мала вибір - йти до справді знаючого лікаря, який може мені і не пояснить до кінця все, що мене цікавить і лікаря, який багато говорить, але з сумнівними знаннями, я би вибрала першого.
     
  16. New Shrek

    New Shrek Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    а окрім гінеколога і педіатра лікарі іньших спеціалізацій не мають,в кожній темі гінекологія ...та то вже паталогія Форуму,можна сказати апокаліпсистологія
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    :D
    Но-но, не ображайте нас, бо половина відвідувачів форуму втече :D
     
  18. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Фахівцем з рекомендаціями від знайомих.)) Але бажано, щоб приймав у приватній структурі. Я знаю, що в державній медицині (так і має бути теж) працює багато добрих лікарів, але і знаю, що вони просто "загонені" величезними чергами "хворуючих". Тому не завжди мають змогу приділити тобі стільки часу скільки б хотілось. Практика відвідування приватних кабінетів мені дуже подобається - не мордують тебе чергами, пояснюють в чому проблема і що окрім банально пігулок краще робити, мають добре обладнання, знаєш яку суму заплатити, щоб ніхто не образився.
    Але бачу, що приватних кабінетів є небагато і навіть не знаю як їх познаходити по різних напрямках (якщо не брати до уваги стоматологічні). Тому буду вдячна всім хто залишатиме контакти приватних кабінетів тут.
     
  19. Ljolik

    Ljolik Well-Known Member

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?

    Лікар не повинен багато говорити, вистачить і 2-3 речення щоб на хлопсьий розум пояснити в чому справа і що з тим робити. Зайшла тема про лікарів, згадала свого стоматолога. Звичайно що вибирали досвідченого, і в Німеччину кожного року на якісь семінари їздить, і новинками цікавиться.....спеціаліст добрий. Але він крім того ще й постійно пояснює що він робить. Це не означає що він постійно говорить, посто перед початком роботи покаже в дзеркальце який саме зуб лікує, що він робить, для чого він закладає ліки і т.п. В кінці показує результат. Ще ні разу не йшла від нього з зіпсутим настроєм.
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. vanilia

    vanilia Miracles are real

    Відповідь: Яким повинен бути лікар, якому Ви довіряєте?



    Так компетентність само собою. Це і не обговорюється.

    Додано через 1 хвилину
    я особисто навела приклад про гінеколога, оскільки останнім часом прийшлося мати з ними справу. А з іншими лікарями, слава Богу, так часто не зустрічалася :D

    Додано через 4 хвилини

    Згідна.
    Пояснити пацієнту все і багато говорити - зовсім різні речі. Пояснити можна і в двох словах.
    Я, до речі, не люблю коли лікар (чи людина іншої спеціальності) під час своєї праці багато говорить. Все повинно бути в міру.