"Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем syavych, 11 Серпень 2008.

  1. syavych

    syavych Well-Known Member

    "Ми вас вродимо!" - ця фраза одного з дохтурів ПБ мені надовго закарбувалась в пам'яті. Ні для кого не секрет що криється за цими словами - стимуляція пологів (як правило з використанням гормону окситоцин). Тут на форумі неодноразово згадувалось це слово, то хотілось би якось то всьо звести докупи...

    Не будемо зациклюватись на термінах (що таке "окситоцин" можна пошукати в гуглі), а поговоримо про те, який вплив він має на дитину/мати, коли/навіщо його використовують, і т.д.

    Додано через 8 хвилин
    Отже,
     
    • Подобається Подобається x 23
  2. dimalozz

    dimalozz Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    Ну начебто зрозуміло... але...
    Як би то все втиснути в одне речення, яке б в доступній (але достатньо твердій) формі дало зрозуміти команді, яка збирається "нас народжувати", що ми не просто боїмося укольчиків, а ото маємо аргументи...
     
  3. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    а як вводять? тільки уколами? а для чого капельницю ставлять під час пологів?
    мені от вкололи два уколи і капельницю поставили... суки...
     
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    Мене не кололи але капельницю ставили і вливали в капельницю якесь лікарство. Це було з Ганусею. Мама дорогая. Як мені було не добре від того лікарства, я думала що викінчусь. Добре що дали епідуралку, бо я б вже відійшла в кращий світ. Тоді якраз лікарка на дежурстві була, не лікарка а мясник з широкої дороги.
    Мене он так мучили 24 години. Ви собі можете уявити? Моя дитина до сьогодні не може нормально спати, хоча їй вже 6 років минуло. А перші три місяці то дитина взагалі не спала. Я була розпанахана як свиня на бойні, зашита чисто радянськими методами а тут щей дитина хвора.

    Що ви мені там не кажіть, а я волію сама. Краще так як я з Данилом, на 36-му тижні вагітності попересувала меблі в хаті, попідкидала 15 кілограмовим індиком вверх вниз і народила сама спокійно.

    Мій рецепт, краще індик а ніж стимуляція!!!
     
    • Подобається Подобається x 22
  5. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    на рік видання увагу звернули????
     
  6. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    Ну по-перше треба визначити чому "вродять". В 90% це "слаба родова діяльність". В ПБ схема проста: спочатку треба сповільнити процес (щоб часом не почались роди не в зміну), а потім (коли треба) його стимулювати. Щоб цього не сталося треба в першу чергу відмовитись від ношпи, а як прибули в ПБ то і від дімедролу. Ці "допоміжні засоби" не тільки послаблюють біль, а й хід родової діяльності відповідно. Лежати останні місяці на канапі також не варто - краще зайнятись якоюсь неважкою роботою (можна і приємною з чоловіком ;)). І взагалі бажано передчасно не лягати в ПБ (приїхати уже зі схватками), тоді є велика імовірність що не встигнуть нічого вколоти :)
    Є 2 способи введення окситоцину (а може й більше, але я не знаю): внітрівенно і внутрім'язево. Перший спосіб як правило і є капельниця, хоча можуть і просто укольчиком в вену (бррр).

    Додано через 1 хвилину
    А шо сі з того часу змінило? Там є і посилання на 2003рік. Можна і 2008 знайти при бажанні, але кока різниця.
     
    • Подобається Подобається x 13
  7. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    в 1986 році більше знали ніж в 2008?
    а по-друге! кожен препарат,якщо дослідити має якусь негативну дію! на кожній коробці з ліками написано про можливі побічні ефекти-то може заборонити всі ліки?
    по-третє,в кесарських пологах колять наркоз(а він як впливає на стан людини!!!!) -про це не хочете ше побалакати?
    по-четверте,половина (а може і більше) жінок в Європі погоджуюються на епідуралку(а після цього і калікою можна лишитися)...скільки тем для роздумів,а ви до окситоцину вчепилися!
    не треба вже так прискіпливо про ту стимуляцію вичитувати-вона все одно буде(і добре так).

    Додано через 2 хвилини
    Пане,в якому ПБ ви працюєте?так багато знаєте про пологи і стимуляцію.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Степаныч

    Степаныч Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    Сявичу,
    та заради Бога! Якщо Ви не довіряєте і не поважаєте "доХтурів", народжуйте вдома. І ніхто нічого не буде вводити. От тільки якщо буде слабкість родової діяльності, яка призведе до гіпоксії плоду і народиться олігофрен - звинувачувати буде нікого. Хоча, якщо "поталанить", народиться мертва дитина.
    А щодо введення ліків... Здоровим людям ліки не вводяться. Вони вводяться тоді, коли БЕЗ них буде ще гірше. Це стосується і введення ліків під час родів.
     
    • Подобається Подобається x 11
  9. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    до речі-окситоцин це гормон,який виділяється також і організмом жінки!виходить наш організм нам шкоду робить?і в фініках він міститься!його радять їсти перед пологами.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    Дивлячись на співвідношення випадків ЗПМР у 1986 і 2008 підкрадається думка що так :)
    Заборонити ніхто не дасть (за що фармацевтика жити буде?), але не приймати їх можна льогко.
    З радістю. Створюйте відповідну тему і там побалакаєм, а тут про окситоцин.
    Коли будемо в Європі, то і про епідуралку побалакаєм.
    -1. Хто не хоче, в того і не буде...
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    саме так!вас стимулювати не будуть:p
     
  12. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    Добре, раз ви влізли в цю дискусію, то давайте розберемо 2 питання:
    1. які основні причини СРД?
    2. який відсоток породіль мають СРД?
     
  13. Степаныч

    Степаныч Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    Вліз?? Пробачте. Я думав, що дописувати в гілку можна всім.

    Щодо суті... У мене за плечима медичне училище, робота на "Швидкій", інститут, робота практикуючим лікарем і керівником охорони здоров"я більше 25 років. До речі, не одні прийняті пологи, в т.ч. за межами лікарні. АЛЕ Я НЕ ВВАЖАЮ СЕБЕ КОМПЕТЕНТНИМ ДИСКУТУВАТИ НА ЦЮ ТЕМУ ДЕТАЛЬНО! Я Вам написав принцип: "Лікувати потрібно тоді, коли не лікувати не можна!"(с). Тобто, якщо ситуація така, що, скажімо так "природній хід" подій призведе до знічно гірших наслідків, ніж ймовірні побочні дії медикаментів, потрібно застосовувати медикаменти.
     
    • Подобається Подобається x 12
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. мамочка

    мамочка Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    оце речення дуже погане
    можливо варто зробити опитування який відсоток людей народили з окситоцином?
     
    • Подобається Подобається x 8
  15. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    У мене те ж саме, тільки закінчилось не епідуралкою, а кесаревим. Мені разів три міняли капельницю, синяки не сходили ще пару місяців. А знаєте, для чого це все було зроблено? Бо то було Михайла, лікарка приїхала з гулянки зла на мене, що перервала їй свято, пообзивала мене, бо їй спати не даю, бо вже всі довкола породили, а я ніяк не можу і т.д. Боліло дійсно так, як каже Маруся. А коли пішли чорні води і в дитини стало пропадати серцебиття, пригнали бригаду лікарів і зробили кесареве, ледве встигли малу врятувати. Так що довелося їй пережити не тільки наркоз, а ще й ударну дозу окситоцину. І зі сном у нас так само вічні проблеми, після трьох років перестала ночами зриватись, але все-одно вкласти її спати дуже важко - дитина ввечері перетворюється на малого монстра.
    Невже знаючи наперед, що була велика ймовірність кесаревого (це я потім дізналась), треба було десять годин вливати кінські дози окситоцину, мало не довести дитину до смерті, а потім таки зробити те кесареве? Як пояснила та живодерка, їй не хотілось паритись зі мною, думала, що обійдеться стимуляцією.
     
    • Подобається Подобається x 6
  16. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    А чого зразу ПБ? :) Прийдіть до мене на роботу (адрес можна знайти в підписі), подивіться на результати "безпечної стимуляції". Думаю тоді відпаде будь-яке бажання дискутувати на цю тему.
    Тобто виходить що в нас практично усі жінки хворі? Невтішна статистика.
     
    • Подобається Подобається x 7
  17. Степаныч

    Степаныч Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    Так, невтішна. І не тільки щодо жінок.
    Та й вагітні в нас у більшості недисципліновані. Звичайно, є багато нормальних, адекватних жінок. Але більшість...
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    створивши тему,ви ж мали на меті подискутувати з її приводу,тоді навіщо відбивати бажання?головне щоб дискусія не переходила в сліпе відстоювання своєї думки!
    я не маю медичної освіти і про шкоду чи користь стимуляції можу судити лише з розповідів чоловіка(гінеколога),сама йому покою не давала тими питаннями про стимуляцію і таке інше,бо хочеться(як і кожній жінці)щоб наші пологи пройшли природньо і з якомога меншим втручанням,але розумію,що бувають випадки-коли стимуляція НЕОБХІДНА!і якщо втрафлю в таку ситуацію-заперечувати не буду.
    є просто лікарі,які зловживають цим,не думаючи про нас(породіль ),але є совісні лікарі,які входять в стан КОЖНОЇ породіллі і роблять все на краще для дитинки.Такі люди є в кожній професії.починати ще треба з поступання в універ-де ідуть не за покликанням,а бо є -знайомі, - гроші, - престиж професії...звідси неспеціалізовані працівники...звідси -незадоволені кліенти...звідси-невдоволені дописи форумлян щодо тих неспеціалізованих людей
     
    • Подобається Подобається x 9
  19. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    Мені теж стимулювали. Але в мене потрохи почали відходити води (цілу ніч), а матка зовсім не відкривалася. Поставили капальницю, десь через 3 години вже народила.
    В нас так само. Тільки біля трьох років малий почав більш-менш нормально спати. І я нарешті хоч трохи висипаюся.

    Додано через 1 хвилину
    Коли я лежала в пологовому, то бачила, як одна жінка бігала по палаті і коридору і дико верещала....Не могли її ніяк заспокоїти...А що вона вигукувала...навіть не повторю всього того...
     
  20. syavych

    syavych Well-Known Member

    Відповідь: "Ми вас вродимо!" або "окситоцинчику не бажаєте"?

    Ну так давайте продовжимо дискутувати :)
    От ваш чоловік напевно скаже, що стимуляція потрібна при СРД (причини і частоту якої ми так і не визначили) щоб не було гіпоксії плоду (та й Степанич про це згадував). Але як же тоді прокоментувати цитату з першого допису: "вызывают увеличение тонуса матки и её сократимости, а также вызывают снижение притока крови к плаценте и плоду"? Тобто без стим. маємо гіпоксію, зі стим. - гіпоксію + велику імовірність інших ускладнень.
    Зі скількома дітьми ваш чоловік (це стосується будь-якого акушера) бачився хоча б пару місяців після пологів? Цікавився їх здоров'ям... Наслідки стим. виникають не в ПБ, а значно пізніше (для прикладу ЗПМР).
    Бувають, але не 80-90%.
     
    • Подобається Подобається x 13