Коли краще прокидатись

Тема у розділі 'Ой слаба я, слаба я...', створена користувачем Annjutka, 9 Квітень 2010.

  1. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    "Добре вставати до світанку, така звичка сприяє здоров"ю, багатству та мудрості."
    Арістотель

    Що там казати - режиму в мене нема. Встаю як прокинеться мала, а спати лягаю пізно - щоб трохи встигнути попрацювати, покі всі сплять, бо вдень - хатні обов"язки, дитина. Звичайно не висипаюсь. Як наслідок - ходжу цілий день варена - як кажуть "підняти - підняли, а розбудити забули". Настрою нема, роздратована. Спати менше 9 годин просто не можу
    Якось був період, коли доводилося вставати рано декілька днів, і попри ту невиспаність чомусь встигала більше, хоча й лягала раніше - тобто період бодрості не був для мене довшим. Можливо це пов"язано з тим при такому режимі цілий час є денне світло, чула це впливає на працездатність та настрій.
    Хочу з цим розібратся, цікаво почути вашу думку.
     
  2. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Вставайте о 5-й ранку - не помилитеся.
    І не забудьте вчасно лягти.
     
  3. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Така лаконічна відповідь що всі питання самі повідпадали...
     
  4. Shkatulka

    Shkatulka New Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Вставати треба рано. Але наскільки рано -це індивідуально визначається.
     
  5. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    те що рано це зрозумыло, але от чому "треба" ?
     
  6. Shkatulka

    Shkatulka New Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Я такий самий висновок зробила.

    ---------- Додано в 16:46 ---------- Попередній допис був написаний в 16:45 ----------

    Це пов’язано з біоритмами людини. Для хорошого здоров’я і самопочуття треба лягати до 12. 00 ночі і вставати рано
     
  7. mirishka

    mirishka Well-Known Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Для мене зранку вставати велика проблема, але вибору не має, бо хожу на роботу я встаю 7.50, помагає душ, лягаю біля 12 год. вечора, бо пізно прихожу з роботи і треба ще щось вдома зробити, але нічого вже привикла, ще й з понеділка хочу вставати раніше, щоб бігати.
     
  8. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Важко сказати. Мені все одно скільки я сплю - 10 годин чи 4, організм раніше 8-9 не прокидається. Не хоче навіть чаю пити. Я вже не говорю про жахливу травматичність зранку. Тому на світанку на кухню ні батьки, ні чоловік не пускають. Раніше шукала методи з цим боротись. Але безуспішно.
    Тому прийняла для себе комфортний мені графік і якщо є потреба вставати о 7, то роблю все, щоб ніхто від того не постраждав)) настрій в мене теж раніше 9 не прокидається))
    Колись в нас на роботі працював психолог, який намагався відносно двозмінний графік роботи впровадити - зсилаючись на жахливий стрес СОВ при ранішньому прокиданні. Йому я чомусь вірю більше, ніж всіляким прислів"ям))

    Ще у якомусь журналі про здоров"я читала цікаву статейку про те, що фізіологічних сов на планеті суттєво більше, ніж жайворонків. Тому вчені обурювалися загальноприйнятому жайворонівському режиму роботи. Більшість готова приходити на роботу лише о 10.
     
    Останнє редагування: 9 Квітень 2010
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    люблю вставати рано, але зараз так не виходить, бо чоловік приходить пізно, а спати мушу 10-12 годин, інакше маю серйозні проблеми із здоров"ям.

    Якщо встаю рано - день "довший":)

    щодо "треба" маю великі сумніви. Треба по самопочуттю дивитися.
     
  10. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    О, це моя проблема, встаю в 7.15, лягаю в 1-2, завжди не виспана, і нічого не можу з собою зробити:girl_mad:
     
  11. Shkatulka

    Shkatulka New Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Я вважаю, що 8-9 це ще ранок. То ж можна сказати, що ваш організм прокидається рано.
     
  12. Оляна

    Оляна Well-Known Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Для мене раннє вставання - це ціла трагедія. Найкомфортніше. коли встаю 8.30-9.00 незалежно коли лягла чи 21.00 чи 03.00. Якщо встаю раніше,:girl_mad: то всерівно до 9.00 досипляю на ногах. :girl_haha:
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    А вчасно то коли? до світанку чи вже після? :girl_haha:

    Чисто як я. До обіду не спроможна ані думати ані творити, а он вночі то інша справа можу сидіти до 3-ї без проблем.
     
  14. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Трохи не так. Встаю я або о 7 або пів на восьму. :) І чим раніше тим більше я знервована.
    До слова, хто ще не знає свого графіка, але думає що допоможе холодний душ або інші екстремальні пробудження - можете заробити собі депресію, бо у організму буде постійний стрес. Потрібно прокидатись повільно, не травмуючи себе ж.
     
  15. Siania

    Siania Love Life

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Так, я встаю від 6.45 до 7.20, 7.30...кожна 10 хв. дзвонить будильник, і бабаця будить кілька раз.
     
  16. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Я на роботу час від часу прокидаюсь в 5.45-це в кращому випадку іноді буває і раніше, дехто з нашої команди взагалі о 4.00 встає. Сказати що мені від того зле-це нічого не сказати-бо я сова. Тих дві години часу до 8.00-так прокидаюся теж час від часу, мені ой як бракує. Раніше лягати пробувала і навіть виходило засинати, але ефекту 0 бо ті дві години вранішнього сну просто необхідні моєму організму. Кава, контрасний душ, крокування по масажному килимку, ефірні масла, фреші-я все це проходила....Понеділок після вихідних ще куди не йшло, але в останні дні тижня я стаю просто неадекватною від недосипання.Бо на вихідних можу і до 13 спати безпробудно. А в селі моя баба стає в 5-тій і кричить як то можна спати до полудня (тобто до 8-ої) таке то.
     
  17. Katrine

    Katrine Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    для мене однозначно краще швидше.. причому найкомфортніше, коли прокидаюсь до 8 год (7.10, 7.25, 7.40), бо після 8 з ліжка встати не можу.. а от коли валяюсь в ліжку до 11-12 год, то для мене суцільна трагедія - не можу зібрати себе докупи, голова болить, хочу спати ще, і ніяка кількість кави не допомагає..
    напевне все залежить від режиму сну, роботи...
     
  18. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    і я сова. До обіду дуже туго думаю. Навіть стараюсь не планувати ніяких зустрічей на цей час дня. І от ввечері - я як бджілка. І так було завжди, скільки себе памятаю. Навіть в школьні роки я не могла робити уроки до ввечора. В коледжі як вчилась, то цілий день бралась до завдань, а в 9-ій вечора сідала писати курсову, до 1-ої ночі написала, і без помилок, і на відмінно, і зразу на чистовик.
     
  19. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    Встаю о п"ятій без проблем. Всі справи мушу залятвити до обіду, бо потім в мене різко падає працездатність.

    І о сьомій вечора вже можу спокійненько до кубельця...
     
  20. Annjutka

    Annjutka Well-Known Member

    Відповідь: Коли краще прокидатись

    А я не розумію зв"язку між раннім прокиданням і кавою... Не додає вона мені бадьорості . Тільки бігаєш після неї з випученими очима та хапаєшся за все одразу - а користі - ноль, всеодно спати хочеться. Правда каву я взагалі рідко п"ю, та й не міцну, а для запаху...
    Ще от знайшла на тему. http://sergeybiryukov.ru/2005/11/kak-stat-ranney-ptashkoy/

    І я так хочу..