З особистих рецептів

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Оля, 23 Листопад 2006.

  1. Оля

    Оля Well-Known Member

    Дорогі форумляночки!

    Ми всі чудові господині і дуже гарно вміємо готувати. Неодноразово наші смаколики є шедеврами виконанням яких варто поділитись не лишень з домашніми а й з рештою світу. Для цього і є наша пізнавально-повчальна тема З особистих рецептів.:girl_dance:

    В цій теми прошу ділитись як своїми так і чужими цікавими переписами. Дописи на кшталт - мені дуже сподобався цей перепис, або я нічого не зрозуміла, будуть видалятись. Такі речі запитуємо у відповідній темі тут.

    Питання, пропозиції, прохання, зауваження, виправлення граматичних помилок - звертаємось до модераторів.

    Наперед дуже всім дякую за розуміння!:girl_dance::girl_in_love:

    Смачного!
     
    Останнє редагування модератором: 2 Жовтень 2014
    • Тупо! Тупо! x 1
  2. dArt

    dArt Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    О, пришел на ум рецепт моего любимого салата:

    1. Достать их холодильника:

    селедку

    сыр

    яблоко

    цебулю (не зеленую)

    грецкий орех

    майонез

    2. Позвать Жену.

    3. Включить компьютер и залезть на форум.

    Через 20 минут салат готов, ну можно дать ему настоятся еще минут 20.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Е, таких кулінарів ми знаємо.
    Але сподіваюся, що ви все-таки не є таким, за якого хочете видатися. ;)
    То такий дивний тип чоловіків: автор однієї книги, співак однієї пісні, кулінар одного рецепту, а носиться з тим, ніби того тисяча...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Salata

    Salata Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Мне нравятся такие обращения (польский обычай?), и про корону присказка - тоже :)

    К теме: Очень понравился рецепт рыбы в фольге: картофель отварной кружочками обжаривается, лук, болгарский перец (зеленый) и помидоры полукольцами - тоже, филе рыбы обжарить слегка. Все это в фольгу, рыба сверху покрывается майонезом и притрушивается тертым сыром. Ну и в духовку
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. dArt

    dArt Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Ну как же, госпожа Лилия, я уже 4 назвал. :)
    Могу еще поднатужиться... :download:
     
  6. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Згодна :) Але читала таку версію: чоловіки у приготуванні їжі завжди строго дотримуються рецепту (наприклад, мій чоловік, коли щось готує, то має спеціальну "мензурку" з поділками і всього відсипає рівно стільки, скільки треба :D) А от жінки на кухні полюбляють експериментувати.
    Тому я б сказала: найкращі кухарі - чоловіки, а жінки - найкращі експериментатори.
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    То точно про мене. Я можу за тим самим переписом кілька різних страв зробити. :D:D:D
    А мою бабцю про перепис запитати, то в голові паморочиться: на око, щипту, пригоршню, кулак... :D:8: :download:
     
  8. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Знайома ситуація: навіть при великому бажанні два рази то саме не вийде. Думаю: а якщо спробувати так, а не так? А якщо якусь приправу не таку додати? І так можна експериментувати без кінця.

    Моя бабця теж все "на око" міряє, а я саме в неї вчилася готувати. В дитинстві стільки продуктів перепсула, а бабця ні разу не насварила. :D
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Так, ну раз у нас із тобою такі схожі та такі хороші бабусі, треба їх імена озвучити. ;) Мою Марією звати. :)

    А про дитинство. Я завжди салат після бабці солила. Було весело. Особливо тому, хто то їв. І все звучало так: "бабусю, ти соливала? бо і я соливала." :D:D:D
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    А моя бабця Ганна :) На Тернопільщині живе.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    І моя на Тернопільщині. Під Заліщиками. Над Дністром. :)

    Отак, хочете, аби діти мали найкращу бабусю і світі - беріть собі жінку з Тернопільщини. ;)
     
  12. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Напевно, тому наші бабусі такі схожі :)
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Ще один перепис, який дуже люблю.

    Запеканка из картофеля

    Время приготовления: 1час. - 1час. 30мин.

    Ингредиенты: 40 г. сливочного масла
    900 г. нарезанного тонкими кружочками картофеля
    2 нарезанные кольцами луковицы
    175 г измельченного на терке твердого сыра
    соль и молотый черный перец
    немного мускатного ореха
    225 мл молока
    225 мл жирных сливок


    Очень вкусное блюдо для праздничного стола.

    Смазать маслом большую неглубокую форму для запекания. Разогреть духовку. Выложить в форму слоями картофель, лук и 100г сыра. Каждый слой посыпать солью, перцем и мускатным орехом. Последним должен быть слой из картофеля. Смешать молоко со сливками, залить картофель и посыпать оставшимся сыром. Поставить блюдо в духовку и запекать не накрывая крышкой 1час-1час 15мин. Затем увеличить температуру в духовке до 180-200С и запекать еще 10-15мин, чтобы сырная корочка подрумянилась.

    Суперова річ. Можна додати ще поміж то нарізану шматочками шиночку. Теж смачно буде. ;):)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Баян Баян x 1
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Готувала вечерю, ото присіла відпочити і поділитися переписом.
    Вже його виставляла на попередніх форумах, але поставлю ще раз. От, може, Вірі сподобається. Або Салаті. ;):):)

    Називається страва "кіш", або французький пиріг. Десь вичитала в інеті, що то вечеря лінивої французки, але я би його назвала ідеальною стравою для гостя, котрий приходить до вас в гості уперше. Я це завжди на таких гостях випробовую. ;) Ніколи ще нічого поганого не чула. І потім ще приходять. На перше ж запрошення, ніби тільки й чекали на нього. :D

    Чому називається вечеря лінивої французки? Ось знайшла історію про це - Француженка Шанталь. Она готовит киш в воскресенье вечером, нарезает на кусочки, заворачивает каждый в фольгу и помещает в холодильник. Возвратясь с работы, Шанталь первым делом открывает бутылку красного вина, затем ставит киш в разогретую духовку и, пока он греется, режет помидоры и листовой салат. Пятнадцать минут – и ужин современной деловой француженки готов.

    Кстати, свежеиспеченный охлажденный киш, если его заморозить, может пролежать до 6 месяцев – его вкусовые качества от этого нисколько не изменятся. Только не вздумайте оттаивать его перед употреблением: замороженные куски отправляются прямиком в прогретую до 180–200 °С духовку – на 20–30 минут.

    Трудно назвать даже приблизительное количество способов приготовления киша – почти у каждой французской семьи есть свой «фирменный» рецепт.


    Оце така історія. :)
    А от мій перепис на "кіш".
    Отже спершу потрібне пісочне тісто (мука, маргарин/масло, сіль, 1 яйце, вода), викладене на форму. Я люблю шкляні форми, але можна і звичайну металеву. Просто в шкляній можна зразу на стіл і гарно виглядає. А з металевої я викладаю шматки на тарелі і так приношу на стіл. :)
    На тісто накладаємо трохи посмажене на сковороді нарізане прямукутниками або трикутниками куряче філе (400-600г, залежить від форми) і ще можна додати (200г) підсмажені білі гриби чи печериці (це я зі своїми експериментами, як звичайно). Далі впереміж посипаємо нарізаною кубиками шинкою (200г). Поверх того посипаємо порами (лук-порей) або зеленою цибулькою. З зеленню цією така справа, що різати на любителя. Я колись різала соломкою 3-4 см, але мійчоловік такого не любить, то тепер ріжу пори півкільцями 0,5 см, а цибульку теж досить дрібно. :) Що саме додавати, то вже на ваш смак. Я більше люблю з порами. :)
    Посипаємо усе приправами на смак (сіль, перець, кріп, петрушка тощо), а поверх того всього твердим сиром. Можна взяти сир з приправами або з зеленню. Я зазвичай посипала чедаром, цього разу взяла моцарелу. Коли все вже насипане і посипане, то заливаєте це сумішшю зі збитого з яйцями молока. Я даю на 100 мл 1 яйце. Відповідно до розмірів форми 200 мл - 2 яйця і т.д. Головне, щоби маса не переросла береги. ;)

    Відразу запихаємо у розігріту до 200 градусів С (електричну) піч. І запікаєте хвилин 30-40, поки не з'явиться золотиста кірочка. :)


    Запах пиріг дає такий, що навіть, якщо ви не були голодні, їсти все одно захочеться. Хоч шматочок, але. :) А гості від нього просто мліють. Коли їдять - то взагалі нема коментарів. Оскільки рот повний, то тільки кивають задоволено головами і видають оригінальний гортанний звук "мммм..."

    Всім смачного! Випробовуйте на своїх гостях та коханих!
    До речі, саме цей пиріг заведе вас просто до серця коханого саме через його шлунок. :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    А хто би мені порадив якийсь хороший перепис на куряче філе в духовці? ;)
     
  16. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    зараз в Україні куряче філе чи стегна дуже доступне і продається на кожному кроці, тому і багато сімей готують курятину частіше за все інше... Я люблю з філе робити пальчики, хоч це не в духовці, але порядок дій такий ось:
    1. філе ріжеться смужками і обсмажується
    2. готується капуста як на голубці
    3. обсмажені філе загортаються як голубці, але перед тим добряче поперчити і посолити
    4. обсмажити у яйці
    5. такі от виходять пальчики ;)

    трохи є роботи, але дуже смачно виходить!

    якщо немає часу то я запихаю стегна в духовку, бажано перед їх замаринувати, і даю часнику на кожен кусочок курки - люблю запах запеченого часнику!
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Куриное филе по-королевски

    1 кг куриных грудок порезать, поперчить, посолить, обжарить. В отдельной посуде в сливочном масле потушить до полуготовности 4 крупных болгарских перца, добавить 300-400 г нарезанных шампиньонов, соединить эту смесь с куриным филе, тушить 20-30 минут. Приготовить соус: 200 г сливок подогреть, добавить столовую ложку муки. Влить соус в курицу и тушить еще 10 минут.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Картофель тушеный с курицей в молоке

    Картофель 1 кг., курица 1 шт., лук 2-3 головки, молоко 500 мл.
    В утятницу положить слоями: картофель (порезанный кубиками или брусочками), курочку сырую или утку (порезанную на небольшие куски), лук (полукольцами). Каждый слой посолить и поперчить. Все это залить 1/1 воды и молока, чтобы на 2 см не доходило до края последнего слоя картофеля. Поставить в духовку на 1,5 – 2 часа на самый медленный огонь. На 4 порции, время приготовления 120 мин.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Salata

    Salata Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    "Это просто праздник какой-то!" (С) :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    То запіканку чи сирник? Бо в нас то різні речі :)
     
  21. vasili

    vasili Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів.

    Ну як це різні речі. Мамка моя робила колись млинці з сиру казали Сирники, баба робила з сиру періг з тістом,казала теж сирник, то я мав на увазі взагалі шось таке з сирної маси, шось смачне. Бо відкрив книгу там є кілька рецептів, але я вже робив періг сирний з картоплею така несмакота получилась, викинув зі злості...а хочеться щось з сиру але смачне...я обожнюю все сирне, я найбільше "тверді сири" втому числі Бриндза.