Стилі та модні течії в скрапбукінґу

Тема у розділі 'Скрапбукінґ', створена користувачем Liliyah Romanova, 20 Червень 2012.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Думаю, буде цікаво поговорити про стилі в скрапі, а також про те, що "модно" ліпити на листівки. :girl_wink:

    Розпочну зі стилю "чисто й просто".
    Найхарактернішим для цього стилю є багато порожнього місця. Це не мусить бути біле тло, воно може бути кольоровим також. І не мусить бути просто рівним, це може бути й тиснене тло. Елементи, які ви кріпите на листівку, повинні також бути простими і їх має бути небагато. Порожнє тло листівки має допомогти оку сфокусуватися на основному елементі - малюнку, написі тощо. Також ці листівки не повинні мати багато шарів паперу, вони зазвичай є "одношаровими". На таких листівках не повинно бути бантів, ґудзиків чи стрічок. І краї не будуть потертими, а чіткими, рівними, акуратними. Дизайн має бути якомога простішим.

    Щодо альбомних сторінок, то там уже допускаються різні елементи декору, але вони не повинні перевантажувати сторінку.

    Приклади листівок:


    Приклади сторінок:
     
  2. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Стилі та модні течії в скрапбукінґу

    оце я на днях "відкрила", що я в такому стилі "творю" :) Так тішилась, а то часом в мене проскакувала думка, що якийсь в мене не скраповий ум, а не пойми шо. Ан ніт - пойми :) - це стиль такий.

    ---------- Додано в 15:38 ---------- Попередній допис був написаний в 15:33 ----------

    мені цей приклад дуже подобається
    [​IMG]
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Стилі та модні течії в скрапбукінґу

    Вінтажний стиль

    Цей стиль любить усе старе, зістарене, зім'яте тощо.
    І для листівок чи сторінок цього стилю ви можете брати не лише скрапові матеріяли, але й старі листівки, книжки, газети тощо. Папір для тла можна легко змочити, щоби він легше м'явся, зім'яти добряче, розправити, а по згинах перейтися чорнилом. І можна не використовувати різав, а просто гарно відірвати потрібний розмір паперу. Якщо ж ви боїтеся рвати, то завжди можна потерти краї листка ножицями або спеціяльними знаряддями. Фото чи малюнок, який ви берете для такої листівки можна трохи потерти наждачним папером або пилочкою для нігтів. Обпалені, закручені досередини краї, подертя також належать до цього стилю. Скрапери жартують, що виготовлення такої листівки допомагає зняти стрес. І якщо щось вийшло криво, то не хвилюйтеся, це саме те, що треба. Якщо ви використовуєте для листівки малюнок, обов'язково дотримуйтеся відповідної кольорової гами або ж зістарте його настільки, наскільки це можливо.
    Цей стиль любить мереживо. Якщо ви обрали мереживо, найкраще, якщо воно не буде чистим і рівно обрізаним (за винятком, якщо ви загинаєте мереживо за краї листівки). Краї мають бути нерівними, мереживо трохи пожовкле чи потемніле, ніби ви щойно витягли його зі старої бабусиної скрині. Те саме зі стрічками, якщо ви використовуєте стрічки яскравих кольорів, невінтажних, тоді їх треба трохи зістарити.
    Підійдуть сюди дерев'яні ґудзики, звичайні ґудзики, металеві підвіски, квіти, шнурочки, мереживні мінісерветочки тощо.
    До цього стилю дуже схожий стиль ретро, тому я просто його тут згадаю, без вникання у деталі.
    Різницю трохи важко мені було визначити, за винятком кольорів. Вінтажні в основному в гнилих темних кольорах (коричневих, зелених, синіх, червоних, бордових тонах), а світлі зеленкаві, голубуваті тони - це вже ретро (щось середнє між вінтажем та шебі).

    Приклади листівок:


    Приклади сторінок:
     
  4. Olena-m

    Olena-m Well-Known Member

    Відповідь: Стилі та модні течії в скрапбукінґу

    А як же heritage? Як відрізнити від ретро?
    Якраз недавно читала на різних ресурсах статті про стилі, але то так важко визначити і не наплутати.

    Мені останнім часом стали подобатись листівки в стилі шеббі-шик і вінтаж. Але сама ще не наважуюсь на них.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Стилі та модні течії в скрапбукінґу

    Наскільки я його розумію, то heritage - це завжди щось біографічне, пов'язане з якоюсь історією, подією тощо. Тобто це завжди буде фото чорно-біле або в сепії, а написи мають добрані відповідно до часу, коли було зроблено фото.
    [​IMG]
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Стилі та модні течії в скрапбукінґу

    Спробую описати стиль
    Потертий шик (Шебі шик)

    Цей стиль можна описати словами "елегантність", "ніжність"...
    Асоціюється він із старенькою, трохи пошарпаною, але дуже затишною вілою (котеджем). Щось на зразок оцієї.
    [​IMG]

    Іноді потертий шик поділяють на три види:
    - скандинавський
    Тут буде переважати білий колір, практично усе виглядатиме так, наче щойно після побілки. Білою фарбою можна помалювати все: підвіски, ґудзики, квіти, мереживо, папір... Окрім того, ці роботи матимуть безліч шарів, їх навіть можна назвати свого роду багаторівневими, через насиченість декором. Типовим прикладом такого скандинавського стилю для мене є ось цей МК та ця листівка.
    [​IMG]
    - європейський (або французький)
    Цей стиль буде звичний для ока тих, хто читає україномовні та російськомовні блоги. Це пастельні кольори, додаток акрилової фарби (але не надмір), ніжні квіти (переважно троянди), потерті краї, подертя тощо.
    До прикладу візьму листівки Велани.
    [​IMG] [​IMG]
    - американський
    Роботи цього виду матимуть більш насичені кольори. Загальні риси шебі зберігаються, але за кольорами буде нагадувати швидше ретро.
    [​IMG] [​IMG]

    Якими ж є загальні риси для всіх робіт.
    Пастельні кольори, потерті або подерті краї, потерта основа, мазки білої акрилової фарби, квіточки (переважно троянди), складки, стрічки, мереживо, напівперлини (але не блискучі занадто, пофарбовані), серветочки, підвіски типу ключів, скрині скрабів тощо.

     
    Останнє редагування: 23 Червень 2012
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Стилі та модні течії в скрапбукінґу

    Щодо прошивання машинкою. Це може бути, а може і не бути. Шви є універсальними для всіх стилів. Шебі листівка, як і вінтажна, може мати шов, а може й не мати. От без подертих країв - ніяк. ))