Що Ви сьогодні готуєте? (частина 1)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Kasia, 15 Травень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    На сковорідці вчора нашвидкоруч стушила баклажани з помідорами (додаю сметану, і обов"язково базилік до цих овочів). З кукурудзяною кашею засмакувало. Чоловік до того, ще їв курячу відбивну.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Помідорова зупа
    Варю овочевий бульон (селера, порей, корінь петрушки, якщо є пастернаку, морквина)якщо не мислити свого життя без м’яса, варите м’ясний бульйон,(мяско відварене в тарілку кожному їдоку покладете) далі овочі витягаємо, а в бульйон всипаємо пів склянки рису, варимо його до напівготовності, берете одну велику перчину болгарського перцю і ріжете на полоски, кидаєте до зупки. Окремо на терку я перетираю 1-1,5кг помідорів(розрізаю на четвертини і на терку з великими дірками протираю, шкірку викидаю. Оцю томатну масу вливаємо до зупки, солимо і перчимо до смаку, на кінчику ножа гострого перцю, і в останній момент даю склянку(можна і більше) домашньої сметани. Доводжу до «раз булькнуло» і виключаю, в тарілку при подаванні посипаю петрушкою, або базиліком.
     
    • Подобається Подобається x 9
  3. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    я все так роблю як Дана, тільки інколи заміть помідорів ( не в сезон) даю томатний сік. Рис варю разом з зупкою, а якщо з макарончиками, то окремо. І сметану в тарілку даю.
    Я нині варитиму кваскову зупку, на солодке маю замовлення на перемащені вафлі :)
    а на друге ще не придумала.
    і ще нині закручую огірки квашені.
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Масінька

    Масінька Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    А я сьогодні буду смажити деруни, вже отримала таке замовлення від чоловіка :dance:
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Думаю, причина в тому, що огірок є овоч, а помідор-солодкий фрукт. Свіжі солодкі фрукти ні з чим не добре поєднувати, а вживати самостійно з дистанцією в годину від іншої їжі! Кислі фрукти поєднюються з іншими кислими фруктами, з горіхами, молоком.
    Помідор дуже швидко перетравлюється, а огірок повільніше. Можливо їх речовини, які вони випускають, взаємозаперечують один одне. Проте не думаю (не знаю про те), що вітаміни через поєднання втрачаютья . Я теж роблю салат із помідорів, огірків ще й яблуко краю до нього, хоч знаю, що це не правильно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Масінька

    Масінька Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Соромно зізнаватись, але я вперше чую, що помідор - фрукт :ninja:
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    А ще помідори з огірками не можна заправляти сметаною. Тобто огірочки самі можна заправляти молочними продуктами (сир,сметана) а он помідори не відльно. Ми тепер помідори лишень в салату заправлену олією і оцтом додаємо: помідорчики покраяні з цибулькою, базиліком, олією і оцтом наша улюблена салата.
     
    • Подобається Подобається x 5
  8. nirvanka

    nirvanka Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Чому?? Тільки так і їм - огірки+помідори+сметана - ще й така класна юшка виходить! Чому не можна??
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    http://uk.wikipedia.org/wiki/Ягода
    http://uk.wikipedia.org/wiki/Фрукти

    З точки зору ботаніки, помідор слід вважати ягодою, тому що у ньому їстивною є та частина, котра містить насіння. У прикладі з Вікіпедія є перелік йому подібних: виноград, лічі, лукума, мушмула,плантан, хурма, авокадо,баклажан, гуава, фізаліс і перець.
    Хтось скаже на помідор-трава, бо з роду пасльонових, хтось –корінеплід-бо із сімейства картопляних, а хтось згадає Сіньора Помідора із «Чіпполіно». За способом приготування ми звикли називати овочем.
    В інтернеті гуляє ось така цікава історія:
    Більш ніж сто років тому один американський бізнесмен імпортував з Вест Індії до США помідори. Проте, ввіз овочів у країну накладався податком, у той час, як фрукти можна було завозити безкоштовно.І тоді винахідливий американець заявив, що його товар є фруктом, а не овочем...
    Виникла судова справа, котра пройшла по всім інстанціямі і, нарешті, у 1893 році дійшла до Верховного Суду Гамерики. На Суді зачитувались наукові визначення з різноманітних книг, а також під присягою давали свої покази два професійних продавця овочів і фруктів. На завершення ВС одностайно виніс рішення:» З урахуванням визначення про овочі, викладеного в Акті від 3 березня 1893 року про податки на завізні товари, помідор є не фруктом, а овочем» Щоправда, Суд зробив велику оговірку:» З точки зору ботаніки помідор дійсно є фруктом (тобто плодом). Проте, у щоденному житті людей використовується як і інший овоч і є основною складовою обіду, а не у вигляді десерта.

    В оригіналі помідор був жовтого кольору і солодкий (саме його, «золоте яблуко», зїла Ева)...Я відношу його до солодких фруктів за динамікою накопичення цукрів при дозріванні (хоч в продажу дійсно солодких помідорів вже майже не знайти). Є, хто ставить його поруч із кислими фруктами.
     
    • Подобається Подобається x 9
  10. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    сьогодні будуть відбивні, картопелька з кропом, запечений судак, грецький салат, фаршировані яйця, канапки з ікрою :) а на десерт - кекс з цукатами і цукерки :) [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 12
  11. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Супер , Ліоно!
    а встигла тільки зупку зварити. на сніданок були муслі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Liona

    Liona Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    ну, судак буде ближче до вечора :) а все решта - вже готове ;) (навіть встигла поприбирати :bazar: )

    от що значить температуру дістати - пропеллер в одному місці так і не дає спокою [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    В нас сьогодні гречка, гуляш, цвітна капуста в клярі, зелений салатик, хлопцям борщ і росіл (на вибір) і в планах сирник, бо сир в холодильнику простоює :).
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Нині не готую- у мене фруктовий день. А хто що захоче- тому є компот з ялук; коричневий рис з лечо із червоного болгарського перцю; борщик на квасолі. Під вечір пектиму пляцок із порічками.
     
    • Подобається Подобається x 8
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    І я хочу пляцка.

    А мій чоловік останньо куховарить, бо я працюю по 12 годин, то він також зварив росіл дітискам, брондзовий риж і заскамажив грибочків з помідорчиком і цибулькою до нього. Правда он пляцка не спік, випишу догану :D
     
    • Подобається Подобається x 13
  16. Ella

    Ella Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Дівчата, дякую за рецепт помідорової зупи, по опису виглядає що дуже смачна. Спробую повторити.

    Додано через 2 хвилини
    і кавун :crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Дійсно, помідорки подібні до маленьких кавунчиків, що грайливо звисають з куща.., з різницею, що у останніх не прийнято їсти скоринку...
    Кавун є т.зв. епігінічною ягодою. Під терміном розуміються плоди гарбузових: огірка, дині, кавуна, гарбуза та споріднених рослин (ці плоди також відомі як «пепо»), а також, наприклад, чорниці і журавлини. На відміну від справжніх ягід, плоди цих рослин формуються з інших частин квітки, відмінним від зав'язі. (Вікіпедія)
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Чоловік надалі куховарить. Нині на обід була пшенична каша, салат з помідорів з цибулькою, огірочки покраяні і смажена рибка.
     
    • Подобається Подобається x 6
  19. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Щось не спиться... Ось щойно спекла цитриново-порічкові маффіни- то буде моїм коханим несподіванка на сніданок!
    Ще замочила у воді чечевицю-буде зтушена на обід із цибулькою, морквою, гірчицею і лавровим листям. Також приготую баклажановий салат.
    Вечеря- на природі, на озері Балатон.
     
    • Подобається Подобається x 11
  20. duncan

    duncan Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    зізнаюся: я про такі страви раніше навіть не чув.... [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
Статус теми:
Закрита.