А навчіть мене... або таємниці файної господині

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Маруся-мама, 10 Січень 2008.

Статус теми:
Закрита.
  1. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Цей девайс я бачила вже дуже давно, якось ми прийшли в гості до друзів, і нам подали зупку, а в зупці бульбочка молода, як ніготь великого пальця. Ми тоді ще пожартували, що скільки треба намучитися, щоб ту бульбочку начистити. А господиня показала нам машинку, ще радянського виробництва. Принцип дії дуже простий: механіз приводить в дію наждачне коло, яке крутиться і на ньому крутиться картопля. "Вода камінь точить" :)
    З того дня то була моя мрія... Скажу вам пройшло так досить років, поки зовсім недавно не побачила таке чудо в Метро. Коштувало десь 200 грн.
    Але в ній замість наждачного каменю, диск з теркою, тому вона чистить і стару бульбу. Єдиний мінус майже всю бульбу робить круглою, а велику овальну взагалі не хоче чистити (бо та не крутиться)...
    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 8
  2. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    то виходить багато відходів? бо ж бульба то не кругла :D
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Та справа навіть не у відходах, а у тому, що воно не буде працювати...
    Відходів буде стільки скільки ви будете слідкувати за процесом, бо якщо піти і залишити, то напевно взагалі всю бульбу потре зразу на пляцки :lol:
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    :radist:Супер підходить! Дякую за те що взялися воплотити мою давню мрію!:dance:
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    дівчата,дайте провірений рецепт пиріжків з картоплею/капустою,такі що печуться,а не смажуться на оліі,дуже хочу зробити,передивилась купу рецептів на сайтах,але може хтось дасть дійсно провірений рецепт.
     
  6. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Сама цього рецепта ще не пробувала, але він взятий із збірника рецептур за 1982р. По ньому в СССР всі заклади харчування працювали і всі блюда, рецепти яких я з нього брала, мені сподобались.
    ***для тіста***
    борошно - 640г
    цукор - 46г
    маргарин - 69г
    яйця - 1шт.
    сіль - 8г
    дріжді пресовані - 23г
    вода - 170г
    ***безопарний спосіб*** у теплій воді розвести дріжді, цукор, сіль, яйце всипати борошно і перемішувати протягом 7-8хв. Після цього ввести розтоплений маргарині замішувати тісто, поки не буде легко відставати від рук.
    покласти в посудину і накрити кришко, залишити на 3-4 год. для бродіння. коли тісто підніметься в 1,5 рази , знову замісити і зачекато поки знову "підросте"
    ***опарний спосіб***
    в посдині у теплій воді(60-70% від загальної кількості) розвести дріжді, випати борошно(35-60:wacko: і перемішати до однорідної маси. Поверхню притрусити борошном, накрити кришкоюі залишити для бродіння. Коли опара збільшиться у 2-2,5 разаі стана "опадати" до неї додають решту води, з розчиненим цукром і сіллю, яйця, розтоплений маргарин,перемішати,додати решту борошна і замісити тісто.
    посудину закритиі залишити на 2-2,5год. для бродіння. За час бродіння, тісто замішують 2-3 рази.
    З готового тіста робите пиріжки, викладаєте на змащену форму,і залишаєте щоб підросли. за 5-10 хв. до випічки змащуєте яйцем. випікати при 200-240 градусів 8-10 хв.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    :dance:добре хоч яйце=- 1 шт,а не
    0.8:lol:

    ДЯкую....завтра думаю пекти пиріжки, можеще підкажуть якісь нюанси....і поначинці теж....
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    в мену було в якомусь рецепті 0,5 яйця. А яку хочете начинку. Можу подивитись і за приготуванням начинки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    картопля і капуста
     
  10. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Картоплю можна зробити з печерицями
    зварити картоплю, воду повністо злити, потовкти. Додати тушені гриби з цибулею.
    А з капустою ролблю так.
    квашену капусту віджимаю, трохи проварюю (щоб не була кидуже кисла і тверда). Віджимаю і тшкую на сковорідці до готовності, лоблю добре перчену.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    [​IMG]

    Шукала я кілька тижнів тому перепис шоколадного печива. Натрапила на один у журналі Canadian Living (перепис на какао-цукрове печиво), але перепис мене підвів. Оскільки я крок у крок виконувала написане, ніяк не можу зрозуміти, чому тісто мені не вдалося й було схожим на пісок. Мені доводилося докласти багато зусиль, аби зліпити його докупи й виробити тістечка.

    Те, що мені це таки вдалося видно на знимці, але ж має бути якийсь простіший шлях, без такої забави, як я мала. Може, хтось із форумних господинь мені порадить, що мені зробити наступного разу, аби тісто трималося купи, як порядне тісто. :shy:

    Отже складники (перекладаю із журналу, звідки взяла перепис):
    3/4 скл. несоленого масла (175 мл)
    1 скл. цукру (250 мл)
    1 яйце
    1 ст. л. ванілі (5 мл)
    2 i 1/4 скл. муки (550 мл)
    1/3 скл. какао (75 vk)
    1/2 ст. л. порошку до печива (2 мл)
    1/4 ст. л. солі (3 мл)

    У великій місці збити масло з цукром в повітряну масу, вбити яйця й ваніль. В окремій мисці змішати муку, какао, порошок до печива та сіль. Додати цю суміш (частинами) до масляної маси і змішати в однорідне тісто. Розділити на дві частини та розтачати у два кола, загорнути в плівку і тримати в холодильнику протягом години.

    Витягнути тісто з холодильника й на змащеній мукою поверхні розтачати. Зробити тістечка й викласти на форму для випікання. Покласти на хвилин до морозильника і випікати 20-25 хвилин при температурі 180 Цельсія (350) Фаренгейтів.

    Дуже чекаю на поради, або на кращі й випробувані переписи шоколадного печива. :)
     
    Останнє редагування: 25 Січень 2009
  12. Natalka

    Natalka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Лілю, я би у вашому випадку додала до суміші кілька ложок холодної води і швидко вимішала щоб тісто зліпилося до купи. Але таке тісто (пісочне) я намагаюся робити в кух.комбайні (і швидко, і тісто не нагрівається)
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Воно розсипалося, бо не було "зв'язане".
    Я так розумію, що це з розряду пісочних. В такому випадку я збираю все до купи кількома ложками сметани або кефіру (будь-якої якості і свіжості). Навіть так роблю, що в горнятку розколочу яйце із смет. чи кеф. і потім виливаю у муку перетерту з маслом чи маргарином + всі інші компоненти. У критичній ситуації теж одного разу додала трохи води.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Дуже дякую. Я пробувала водою, але не допомогло. Наступного разу спробую зі сметаною. Дякую, дівчатка!
     
  15. Квіточка

    Квіточка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    а в мене таке питання.. які дівчатонька ви маєте чайнички... я от незнаю який вибрати.. хотілося б щоб процес чаювання був ще приємнішим...
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Квіточка

    Квіточка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    я маю на увазі заварники.... скляні, керамічні, металеві... які ви порадите..
     
  17. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Я маю такий ,задоволена :).
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Квіточка

    Квіточка Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    А якої фірми, Бергофф?
     
  19. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Ні,Vinzer.
     
  20. Злата

    Злата Well-Known Member

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    У мене Бергофф, білий фарфор
    дуже подобається
    [​IMG]
    особливий якостей по заварюванню не помітила, але естетичне задоволення величезне
    а все почалося з двох горняток і цукернички :)
    у мене вже два набори по 6 горняток різного розміру, чайник, цукерничка, форми для випічки і вже подумую про цілий набір банячків цього виробника, тільки б криза пошвидше минула..
     
    • Подобається Подобається x 2
Статус теми:
Закрита.